Świadome rodzicielstwo

Mary HartzellDaniel J. Siegel Wydawnictwo: MiND Dariusz Syska poradniki dla rodziców
Karolina Bochenek
MiND Dariusz Syska
rodzicielstwo poradnik rodzic dziecko relacje
poradniki dla rodziców
Karolina Bochenek
rodzicielstwo poradnik rodzic dziecko relacje

Autorzy tego poradnika, opierając się na badaniach naukowych, pokazują, w jaki sposób przeżycia z dzieciństwa wpływają na to, jak kształtujemy relacje z własnymi dziećmi. Historia lubi się powtarzać. Bardzo często zachowujemy się wobec naszych dzieci tak, jak kiedyś nasi rodzice wobec nas, choć takie zachowania nas raniły i nie chcemy ich powtarzać.
W książce „Świadome...

Dramat. Bełkot o neurobiologii i potwarzanie na kazdej stronie, ze trzeba przepracować traumy z dzieciństwa i tak w kolko. Czytam to i nic z tego nie wynika. Strata czasu i niestety pieniedzy. Lepiej dziecku za to cos kupic. Nie wiem jak ta ksiazka mogla komus pomoc zrozumiec cokolwiek i jak pozwolila spojrzeć w głąb siebie.

bardzo mądra i wartościowa książka, która pokazuje, że wychowanie i zmiany należy zacząć od siebie

Nie bój się nie wiedzieć, jak się wychowuje dzieci. Skąd masz wiedzieć? Bo na pewno to, że Ty zostałeś w określony sposób wychowany, nie jest przekonującym argumentem. Są książki, które każdy rodzic powinien przeczytać. Tak jak kobieta w ciąży powinna pozostawać pod opieką lekarską, tak rodzice/opiekunowie powinni przeczytać "Świadome rodzicielstwo" choćby miała to być...

Język przystępny, łatwo się czyta - a tym samym łatwiej zrozumieć.
Oczywiście jeśli czytamy na zajęcia - jak w moim przypadku to nie pochłonie tak szybko jak powieść.

• Psychologia i pedagogika
  • Biblioteka
  • Ciąża
  • 2017
  • Rodzicielstwo i terapia
  • NIEMOWLAK

Dodaj cytat z książki Świadome rodzicielstwo