Nie dręcz mnie! Jak poradziłam sobie z prześladowaniem

Okładka książki Nie dręcz mnie! Jak poradziłam sobie z prześladowaniem Rosie Butcher, Niels van Hove
Okładka książki Nie dręcz mnie! Jak poradziłam sobie z prześladowaniem
Rosie ButcherNiels van Hove Wydawnictwo: Wydawnictwo Olesiejuk opowiadania, powieści dla dzieci
40 str. 40 min.
opowiadania, powieści dla dzieci
How I Beat My Bully: A story inspired by true events
Wydawnictwo Olesiejuk
2023-05-17
2023-05-17
40 min.

"Nie dręcz mnie! Jak poradziłam sobie z prześladowaniem" Niels Van Hove to niewielka ale bardzo ważna i potrzebna książka.

Opowiada o Ali - dziewczynce, która z dnia na dzień stawała się coraz smutniejsza, a wszystko dlatego, że spotkała się z prześladowaniem i nękaniem.

Padła ofiarą swojej koleżanki, kogoś kto dobrze ją znał i wiedział, w jakie miejsca uderzyć, by bolało najbardziej.

Na szczęście Ala ze swoich problemów zwierzyła się mamie i razem znalazły pomoc.

Co ważniejsze z książki dowiecie się co zrobić, gdy Was również spotka podobna sytuacja i przeczytacie o miejscach, w których możecie szukać wsparcia.

"Nie dręcz mnie!" wyczuli Waszą uwagę i pomoże powiedzieć STOP prześladowcy. Wielu z Was otworzy oczy i będzie niezastąpionym wsparciem.

Są takie książki, które zostają w nas na długo po przeczytaniu. Jedną z nich jest "Nie dręcz mnie" Nielsa van Hove, wydana przez @wydawnictwo_olesiejuk. 📘 Porusza ona bardzo ważny w dzisiejszym świecie temat - prześladowania. 😪

Ala to pełna życia dziewczynka, uczęszczająca do 3 klasy szkoły podstawowej. 👧 Niestety, z dnia na dzień jest coraz bardziej smutna. Dlaczego? Jej była przyjaciółka zaczyna ją nękać. 😡 Pojawiają się słowne przykrości, a nawet rękoczyny. Ala nie wie, jak sobie z tym poradzić. Na szczęście w końcu opowiada o wszystkim mamie i razem z nią znajduje sposoby na zmianę sytuacji. 👩

Książka "Nie dręcz mnie" ma formę pamiętnika i jest oparta na prawdziwych wydarzeniach, które spotkały dziewczynkę mieszkającą w Australii. 👧 Główna bohaterka wspomina czas, kiedy była prześladowana przez swoją rówieśniczkę. Opowiada wszystko z perspektywy osoby, która poradziła sobie z trudną sytuacją. Lektura nie daje jednej gotowej recepty na nękanie, pokazuje punkt widzenia Ali i opisuje sposoby, które mogą pomóc w wielu przypadkach. 👌

Na początku książki znajdziemy słowo od psychologa do rodziców, a na końcu kontakty do fundacji i stowarzyszeń, w których można szukać pomocy - zarówno ze strony dziecka, jak i rodzica. 📞 Jeśli Twoje dziecko spotyka się z podobnymi doświadczeniami w szkole czy przedszkolu, koniecznie przeczytaj z nim tę książkę i porozmawiaj otwarcie o całej sytuacji.

P.S. Pamiętaj, że dziecko opowie Ci o swoich problemach, tylko jeśli będzie Ci ufać. A zaufanie buduje się całe życie. 🧡

Niepozorna książeczka, która może pomóc dziecku zrozumieć czym jest przemoc. Historia krótka, jednak są tam też wypowiedzi psychologów, które są skierowane do rodziców - jak się zachować, gdy rówieśnicy dręczą dziecko, do kogo się udać, jakie kroki przedsięwziąć.

Sama jako dziecko byłam wielokrotnie dręczona przez rówieśników, starsze dzieci, kuzynów i był to wyjątkowo ciężki czas dla mnie, bo jak nigdy pragnęłam wtedy po prostu być lubiana 😢. W 1 klasie podstawówki stanęłam w obronie mniejszej dziewczynki i niestety słono za to oberwałam lądując na ostrym dyżurze. Dziś jestem Mamą i przede wszystkim chciałabym by moje dziecko w przyszłości czuło sie bezpieczne, a także by wiedziało, że jeśli cokolwiek się wydarzy to razem z Mężem zawsze stoimy u jego boku gotowi by go wysłuchać i pomóc rozwiązać wszelkie mniejsze i większe problemy ❤️.

Ala to dziewczynka, która z dnia na dzień staje się ofiarą dręczycielki. Jak się okazuje jest nią dziewczynka, która jeszcze przed chwilą była jej prawdziwą przyjaciółką 😥. Ala opowiada stopniowo o swoich uczuciach, które nią targały w tamtym czasie. Tłumaczy czym jest dręczenie i jak może ono wpłynąć na nasze poczucie postrzegania świata, a także pasje i poczucie własnej wartości, a także w jaki sposób sobie krok po kroku z tym radzi.

Pamiętajmy, że nasze dzieci muszą wiedzieć, że mają nasze pełne wsparcie. Że mogą przyjść w każdej sytuacji mając pewność, że zostaną wysłuchane i zrozumiane. A my rodzice jesteśmy tymi, z którymi dzieci będą mogły stworzyć jasny plan działania i poradzić sobie z dręczącą je osobą nie tracąc przy tym swojej dziecięcej radości i pewności siebie ❤️❤️❤️.

Książka na wstępie zawiera konkretne wskazówki i wsparcie psychologa, a także błękitną stronę zawierającą numery telefonów i adresy do fundacji, telefonów wsparcia itp organizacji, które na codzień zajmują się przemocą i wsparciem.

To obowiązkowa pozycja w biblioteczce każdego dziecka i rodzica. Wg wydawnictwa książka dedykowana dla dzieci +5 🙌.

• Dla dzieci
  • Dzieciowe
  • Literatura dziecięca
  • Brak?
  • Samodzielne
  • Do biblioteki
  • 2024 rok

Dodaj cytat z książki Nie dręcz mnie! Jak poradziłam sobie z prześladowaniem