Poziom 7

Okładka książki Poziom 7 Mordecai Roshwald
Okładka książki Poziom 7
Mordecai Roshwald Wydawnictwo: Wydawnictwo IPS fantasy, science fiction
Level 7 (1959, wt Level Seven 1959 UK)
Wydawnictwo IPS
2010-01-01
2010-01-01
Tomasz Szarek
powieść amerykańska--21 w. powieść-ostrzeżenie wyścig zbrojeń konflikt nuklearny polityka wojsko militaryści groteska satyra absurd nuklearna zagłada

Ostatnich kilka miesięcy życia żołnierza, którego celem jest naciśnięcie przycisków odpalających rakiety przenoszące ładunki nuklearne.

Ostatnich kilka miesięcy istnienia życia na Ziemi.

Ta książka, jak mawiał pewien bohater filmów, może człowieka rozmontować.

Tylko brak dostatecznej wyobraźni sprawia, że jeszcze istnieje broń nuklearna. Czy możemy jednak wyobrazić sobie absolutnie pustą Ziemię? Nie! Nie wystarczy wybrać się samotnie w góry, nie wystarczy zamknąć się w pustym mieszkaniu i zasłonić okien. Nie wystarczy nawet, co zdarzyło się kilku wybrańcom, stanąć na księżycu - globie martwym i absolutnie pustym. Zawsze możemy wrócić, a po globalnej wojnie atomowej, nie ma tej możliwości.

Po lekturze można albo machnąć ręką i sobie powiedzieć: "bajki, nam się to nie przydarzy", albo pozwolić by każde przeczytane zdanie ryło nam mózg, doprowadzało na przemian do gniewu, apatii, frustracji... Może lepiej nie czytać tej książki?

Ostatnich kilka miesięcy istnienia życia na Ziemi.

Ta książka, jak mawiał pewien bohater filmów, może człowieka rozmontować.

Dodaj cytat z książki Poziom 7