Oczko 3

Okładka książki Oczko 3 Karolina Kasprzak-Dietrich
Okładka książki Oczko 3
Karolina Kasprzak-Dietrich Wydawnictwo: Karolina Kasprzak-Dietrich literatura dziecięca
42 str. 42 min.
literatura dziecięca
Karolina Kasprzak-Dietrich
2023-04-16
2023-04-16
42 min.
Literatura dziecięca E-booki Poezja polska Wierszyki dla dzieci Poezja dziecięca Książeczki dla dzieci

Na półkach: , , , , , ,

**PATRONAT MEDIALNY**
Karolina Kasprzak-Dietrich to osoba pisząca w każdym gatunku. Zaglądając na mój blog, możecie poczytać o genialnych kryminałach (które uwielbiam!),powieściach obyczajowych, poradniku kosmetycznym, erotyku, a nawet książce fantasy, której miałam również olbrzymią przyjemność patronować. Teraz ponownie spotykamy się przy rymowankach dla najmłodszych i nieskromnie wspomnę, że i w tym przypadku zostałam poproszona o patronat nad książką, i jestem z niego bardzo dumna.

"Oczko...", to dwadzieścia dwie rymowanki, które są wyjątkowe i fantastycznie się je rymuje. Zdecydowanie każdy czytelnik (szczególnie ten młodszy) znajdzie tu coś tylko dla siebie- trudno jest też wybrać jedną ulubioną, bo każda jest inna i wyjątkowa.
Rymowanki pokazują i objaśniają otaczający nas świat w bardzo przyjemny i co najważniejsze, bardzo przystępny i zrozumiały dla najmłodszego czytelnika, sposób. Poczytamy tu o dobrym zachowaniu, zwierzątkach, wesołym miasteczku, snach czy o owocach i wielu innych ciekawych zagadnieniach.
Jedne wiersze są krótsze, drugie troszkę dłuższe, ale każdy z nich w moim odczuciu może być świetnym "punktem wypadowym" do wielu ciekawych, inspirujących i pouczających rozmów z naszymi pociechami :) Autorka doskonale odnajduje się w literaturze dziecięcej, naprawdę te rymowanki jej wychodzą
Świetnie czyta się je na głos, a przy pomocy różnych przedmiotów można pokusić się o wspaniałe przedstawienia, wystarczy tylko poruszyć wyobraźnię i naprawdę można się świetnie bawić.
Z racji formy wydania i ilości stron książeczkę czyta się dosłownie w kilka minut. Potrafi wywołać uśmiech i przenieść się wspomnieniami do własnych dziecięcych lat.
Udała się ta książka autorce. Na razie jest dostępna tylko w formie elektronicznej, ale istnieje szansa, że kiedyś doczekamy wydania papierowego.

Czy polecam?
Zdecydowanie tak. Przy "Oczko III" wystarczy odrobina czasu i wyobraźni i mamy sposób na cudowny czas w gronie rodzinnym. Doskonała zabawa gwarantowana.

**PATRONAT MEDIALNY**

Poezja dziecięca w świetnym wydaniu

RECENZJA PATRONATU MEDIALNEGO
Premiera: 1.05.2023 r.

Twórczość Karoliny Kasprzak — Dietrich miałam okazję poznać już z kilku stron i każda z nich bardzo mi się podobała. Tym razem Autorka ponownie zaprasza Czytelnika do świata poezji dla dzieci, a w "Oczku 3" znajdziecie dwadzieścia dwa poetyckie teksty skierowane do najmłodszych Odbiorców.

Książeczka została wydana pierwszego dnia maja i składa się z wierszy o naprawdę różnej tematyce, zaczynając na takich o zwierzętach czy owadach, przechodząc przez te o sekretach, wesołym miasteczku, a kończąc na pięknym wierszu dedykowanym mamie. Ostatni tekst, podobnie jak w poprzednich książkach "Oczku" i "Oczku 2" to niespodzianka od Autorki dla Czytelników. Tym razem Karolina Kasprzak — Dietrich zamieściła w swoim tomiku piosenkę i zachęca małych Czytelników do wymyślenia do niej melodii.

Każdy wiersz zamieszczony w "Oczku 3" jest tak naprawdę inny. Wszystkie teksty są rymowane, ale jedne są długie, inne krótkie, jedne bardziej regularne, inne mniej, jedne poważne, inne zabawne i tych różnic można byłoby z pewnością mnożyć jeszcze trochę. Wszystkie teksty są jednak świetne, a lektura sprawia dużo frajdy i przyjemności nie tylko Dzieciakom, ale również dorosłemu Czytelnikowi.

Autorka poprzez swoje wiersze przede wszystkim pobudza wyobraźnię małych Czytelników, ale również uczy poprzez zabawę, niejednokrotnie okraszoną dużą dawką humoru. Przez "Oczko 3" się po prostu płynie, wnikając w dziecięcy świat, a na końcu zdecydowanie chce się jeszcze więcej.

"Oczko 3" to z pewnością pozycja warta uwagi dla Waszych Dzieciaków, czy Maluchów z Waszego otoczenia. Myślę, że i Wy nie zawiedziecie się, wnikając z nimi do delikatnego, pełnego magii, ale również istotnych prawd poetyckiego świata. Zapewniam, że chociaż jeden z dwudziestu dwóch z pozoru prostych wierszy zmusi Was do chociaż chwili refleksji i zastanowienia. Moje serce chyba najbardziej skradł tekst dedykowany mamie, ale tak naprawdę każdy wnosi coś ważnego do tego niedługiego tomiku.

Książeczka na razie została wydana wyłącznie w formie ebooka, ale zdecydowanie zachęcam Was do zapoznania się z tą pozycją. Piękny i poetycki świat "Oczka 3" już na Was czeka! Czy zdecydujecie się go odwiedzić? Zdecydowanie warto!

Ebooka otrzymałam od Autorki — dziękuję za możliwość zrecenzowania i objęcia książki patronatem medialnym.

Poezja dziecięca w świetnym wydaniu

RECENZJA PATRONATU MEDIALNEGO
Premiera: 1.05.2023 r.

Pani Karolina ponownie przenosi nas w świat poezji dla dzieci. Tym razem jednak mam wrażenie, że to wiersze dla troszkę starszych czytelników. Jakie są moje wrażenia po lekturze? Zapraszam do zapoznania się z moją krótką opinią.

Tomik Pani Karoliny to w większości wiersze rymowane. Przeczytamy tutaj m.in. o zwierzątkach czy owadach i o wesołym miasteczku. Znajdziemy tutaj bajki logopedyczne a także bajki dedykowane synowi Autorki. Na końcu znajduje się też pewna niespodzianka... ;) A jaka ? O tym musicie przekonać się samodzielnie.

Książeczka Autorki liczy 21 wierszy i są one dosyć nieregularne. Jedne są dosyć krótkie, inne z kolei mają większą objętość. Jednak każdy z tych wierszy jest na swój sposób kreatywny. Pobudza u dzieci wyobraźnię, niekiedy uczy a także sprawia, że podczas ich czytania czytelnik może się świetnie bawić. Pani Karolina próbuje swych sił w róznych gatunkach i jak na razie efekty tego ogromnie mi się podobają. W każdej lekturze znajduję coś, co przypada mi do gustu, i w prawie każdej pozycji się odnajduję 😀😀😍😍

Pisarka wydając też te tomiki z wierszami dla dzieci, pokazuje nam, że warto walczyć o swoje marzenia, bo one w końcu się spełniają. Podaje, że niektóre z wierszy napisała jako młoda dziewczynka, co tym bardziej należy uznać na plus.

Słowem, jeśli szukacie dla swoich pociech ciekawej poezji, zapraszam Was do sięgnięcia po tę lekturę. Myślę, że dla młodych czytelników to może być ciekawa alternatywa by poznać literaturę dziecięcą z nieco innej strony. Autorce bardzo dziękuję za zaufanie, możliwość patronatu oraz e-booka do recenzji. Tak dobrze czytacie. Tomik jest obecnie dostępny w formie e-booka. Polecam Wam gorąco i przyznaję 8,5 ⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐, 5/ 10 punktów ! 😀

• Patronat medialny
  • Poezja