Pozytywne zachowanie. Ćwiczenia dla dzieci

Okładka książki Pozytywne zachowanie. Ćwiczenia dla dzieci Stacy Spensley
Okładka książki Pozytywne zachowanie. Ćwiczenia dla dzieci
Stacy Spensley Wydawnictwo: Czarna Owca nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
Positive Behavior Activities for Kids
Czarna Owca
2023-02-22
2023-02-22
Marzena Rączkowska
poradniki dla rodziców wychowanie psychologia dzieci

„Jeśli dzieci mają kłopoty z zachowaniem, to dlatego, że brakuje im umiejętności, by poradzić sobie z silnymi emocjami.”

Książka ta pomoże między innymi:
—> nazywać swoje uczucia,
—> wzmocnić panowanie nad sobą,
—> rozwinąć empatię.

Budowanie fortów uczuć, robienie kojących wiatraczków, bieganie jak gepardy czy oddychanie jak smoki to proste zabawy i aktywności, dzięki którym dzieci:
—> zrozumieją swoje uczucia,
—> nauczą się zachować spokój,
—> poznają proste ćwiczenia fizyczne, które będą miały na nie pozytywny wpływ.

To ciekawe sposoby, które pomogą dzieciom budować pozytywne zachowanie na co dzień.

Książka zawiera:

Różnorodność działań: rysowanie, pisanie, gry, zabawy ruchowe, projekty artystyczne, prace manualne i twórcze ćwiczenia.

Samodzielną naukę: zadania z instrukcjami krok po kroku z użyciem prostych materiałów, z niewielką pomocą dorosłych lub bez niej.

Kolorowe ilustracje: ładne rysunki ułatwiające zrozumienie zadań i przyciągające uwagę dzieci.

------------

Książka to 50 zabaw i angażujących ćwiczeń, które pomogą dzieciom dokonywać dobrych wyborów w domu, szkole i otaczającym je świecie.

Przeznaczona jest dla dzieci od czterech do ośmiu lat. Młodsze albo te, które nie umieją czytać i pisać będą potrzebowały wparcia, ale starsze mogą korzystać z niej same.

Zadania pozwolą dzieciom rozwinąć zasób słów do nazywania emocji i nauczyć się strategii lepszego kierowania swoim zachowaniem. Zapewnią im w tej dziedzinie praktykę, a ponadto pozwolą odkryć sposoby, jak się uspokoić, pomogą rozwinąć empatię i udoskonalić umiejętność współpracy.

Nie wszystkie zadania będą miały odniesienie do każdego dziecka, gdyż nie każde ma rodzeństwo albo chodzi do przedszkola/szkoły. Jednakże każde z nich znajdzie w niej coś dla siebie.

Nawiasem mówiąc ja jako osoba dorosła znalazłam tam dwa ćwiczenia dla siebie. 😁

Książka ta pomoże między innymi:
—> nazywać swoje uczucia,
—> wzmocnić panowanie nad sobą,
—> rozwinąć empatię.

Po lekturze tej książki dzieci wiedzą, że nie ma niegrzecznych dzieci, ale niektóre zachowania nie są w porządku. Tak samo nie ma złych uczuć. Wszyscy mamy emocje i to jest normalne...

Nam najbardziej w tej książce spodobała się różnorodność działań: gry, zabawy ruchowe, pisanie, rysowanie, prace manualne, twórcze ćwiczenia... Jest tego sporo!

Więcej w recenzji:

Więcej w...

Igusia wraz z mamą przedstawia Wam dwie książeczki, które mają na celu wspomóc dzieci w trudnych i niezrozumiałych dla nich sytuacjach oraz radzeniu sobie z silnymi emocjami.
Niewątpliwą zaletą tych ćwiczeń jest ich różnorodność (od kolorowanek po zagadki),zadania krok po kroku oraz urokliwość rysunków.

„Pozytywne zachowanie” przedstawi nam propozycje wspólnego języka między dziećmi i ich opiekunami, oraz wskazówki by pozwolić dzieciom okazywać emocje.

Dzięki książkom codzienne funkcjonowanie dzieci będzie łatwiejsze i bardziej zrozumiałe ☺️.

„Pozytywne zachowanie” przedstawi nam propozycje wspólnego języka...

Świetna książka, która sprawdzi się w pracy z dziećmi w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym oraz w życiu codziennym, jeśli spędzamy czas z dziećmi i zależy nam na tym, żeby w pozytywny sposób kierować emocjami dzieci oraz nauczyć ich radzenia sobie w trudnych, nowych dla nich sytuacjach.
„Pozytywne zachowanie” rozwija zasób słów dotyczących nazywania emocji, będzie przydatna również do pracy z dziećmi z zaburzeniami przetwarzania sensorycznego, ADHD lub przy innym sposobie neuroróżnorodnosci.
Zachowanie jest tu rozumiane jako sposób, w jaki postępuje dziecko, kiedy kieruje się uczuciami. Książka jest podzielona na 3 rozdziały:
✅Drobiazgi - tu znajdziemy zadania na co dzień, które mają na celu pomoc zrozumieć dziecku swoje emocje, odnaleźć sposób mówienia o nich i radzenia sobie z nimi.
✅Jak dogadywać się z innymi - jak odnaleźć się wśród ludzi, jak radzić sobie, kiedy z kimś się nie zgadzamy, co dziecko może dać od siebie innym, sposoby na lepsze relacje z innymi dziećmi.
✅Silne uczucia - jak opanować się kiedy się zdenerwujesz, jak prosić o to, czego potrzebujesz.

Ta książka to aż 50 różnych zabaw i ćwiczeń wspierających pozytywne zachowanie u dzieci. Autorka od samego początku zaznacza, że nie ma dobrych i złych emocji. Niektóre jednak odczuwa się mocniej, inne słabiej. Dzięki ćwiczeniom z książki dziecku może być łatwiej nazwać to, co czuje i znaleźć odpowiednie ujście dla tych intensywniejszych emocji.

Książka podzielona jest na trzy rozdziały:
1. Drobiazgi
2. Jak się dogadywać z innymi
3. Silne uczucia
W każdym z nich znajdują się propozycje zabaw i ćwiczeń związanych z tematem rozdziału. Niektóre są do wykonani na kartach książki, większość jednak to instrukcje do wykonania „poza książką” (jeśli np. wykonanie wiatraczka lub bieganie z naśladowaniem zwierząt). Wszystkie maja na celu pomóc młodemu człowiekowi zrozumieć i nazwać to, co czuje, co przeżywa, co w nim siedzi.

Dziecko nie czytające i nie piszące samodzielnie może czytać tę książkę i wykonywać ćwiczenia z pomocą rodzica lub opiekuna. A te dzieci, które tę umiejętność mają opanowaną mogą spróbować podejść do tych ćwiczeń samodzielnie.

Podobają mi się te ćwiczenia, tym bardziej, że część na pewno może pomóc też dorosłym.

Książka podzielona jest na...

📖,,Pozytywne zachowanie. Ćwiczenia dla dzieci" - Stacy Spensley to zestaw 50 zabaw i ćwiczeń dzięki którym dzieci lepiej odnajdą się w obecnym swiecie. Tematy związane są głównie z emocjami, a dobrane odpowiednio ćwiczenia pozwolą na ich przepracowanie. Stworzenie rodzinnego słoika radości, podziękowanie na dobranoc czy formularz, który ułatwi przeprosiny to doskonałe narzędzia dla dziecka by go wzmocnić, a także przygotwać do radzenia sobie z różnymi emocjami i sytuacjami w przyszłości.

Pozytywne zachowanie ćwiczenia dla dzieci "

To książeczka z zestawem 50 zabaw, ćwiczeń, które pomogą dziecku dokonywać dobrych wyborów w domu, szkole i otaczającym go świecie. Ćwiczenia wykonywałam z moim siedmiolatkiem i też dzięki niej nauczył się nazywać wszystkie swoje uczucia . Bardzo nam się spodobała gra w "zgadnij, jak się czuję"
Bardzo fajne też jest to że po tą książkę można sięgnąć w każdej chwili. Książeczka napisana jest bardzo prostym zrozumiałym językiem. Wydana jest w większym formacie i posiada dużo miejsca do pisania jak i na rysunki.

Pozytywne zachowanie ćwiczenia dla dzieci "

Bardzo fajne też jest to że po...

Dzięki współpracy z @wydawnictwoczarnaowca miałam możliwość poznać bliżej bardzo ciekawą książkę, której tytuł brzmi dość intrygująco.
Co więc kryje się pod tytułem „Pozytywne zachowanie. Ćwiczenia dla dzieci” autorstwa trenerki oraz nauczycielki Stacy Spensley?
Moje pierwsze odczucie – przyjaciółka. Dlaczego?
Przede wszystkim co oznacza „być grzecznym”?
Co powoduje, że dzieci są „niegrzeczne”?
I najważniejsze – dlaczego tak strasznie kategoryzujemy?
Tu Was może zaskoczę, a może nie… Ale nie ma „niegrzecznych dzieci”.
Natomiast każde dziecko, radząc sobie z emocjami, robi to w sposób prawidłowy, bądź potrzebuje naszego wsparcia, aby nauczyć się robić to dobrze.
Te najprostsze rozwiązania są ZAWSZE najlepsze. Taką formę przyjmuje właśnie książka, którą chcę Wam pokazać.
Jak przyjaciółka wspiera, zwraca uwagę na aspekty, których rodzice czasami nie dostrzegają, czasami nie zdają sobie sprawy. I jest to całkowicie naturalne, bo wychowywanie dziecka to bardzo odpowiedzialne zadanie.
Książka jest podzielona na trzy rozdziały i zawiera aż 50 zabaw i ćwiczeń.
-> Drobiazgi
-> Jak się dogadywać z innymi
-> Silne uczucia
Emocje jakie towarzyszą naszym dzieciom na co dzień (oraz to, w jaki sposób rodzice reagują na emocje dzieci) są niezmiernie ważnym elementem kształtującym młodego człowieka. To, w jaki sposób będzie przetwarzać emocje w okresie dzieciństwa bardzo mocno wpłynie na jego reakcje w dorosłym życiu. Proste prawda?
Tak samo proste są zadania, które zawiera książka. Idealne narzędzie wspierające rodzica w temacie wychowania. Dla mnie jest fenomenalna, zwłaszcza polecam dla dzieci z zaburzeniami integracji sensorycznej, bądź neuroróżnorodnych (autyzm, ADHD, lęki, dysleksja, itp).
Książeczka jest przeznaczona dla dzieci 3 - 9lat, młodsze będą oczywiście potrzebowały pomocy, te starsze świetnie sobie poradzą samodzielnie.

Z całego serca polecam każdemu rodzicowi, któremu zależy na świadomym i dobrym wychowaniu. Super opcja :)

Moje pierwsze odczucie – przyjaciółka. Dlaczego?
Przede wszystkim co oznacza „być grzecznym”?
Co powoduje, że...

Dziś chciałam Wam pokazać książkę o przewrotnym tytule? Dlaczego przewrotnym? Bo, nie wiem jak Wam, ale u mnie w pierwszej chwili nie wywołał on dobrego skojarzenia. A tymczasem... posłuchajcie 👇

"Pozytywne zachowanie. Ćwiczenia dla dzieci" to książka zawierająca kilkadziesiąt zadań, których celem jest pomoc dzieciom w regulowaniu emocji, zachowywania trzeźwego myślenia, empatii i dbania o relacje z innymi.

Zadania podzielone są na trzy działy tematyczne:
👉 Drobiazgi - ten rozdział ma za zadanie nieść wsparcie na codzień, zawiera zdania pomagające w samoregulacji, skupieniu, czy dobrej organizacji.
👉 Jak się dogadywać z innymi - w tej części znajdują się ćwiczenia bazujące na relacjach, których celem jest pomoc w komunikacji, zrozumieniu uczuć innych osób oraz dostrzeżenia ich dobrych cech, intencji czy potrzeb.
👉 Silne uczucia - ostatnia część proponuje zadania o ogromnej wartości w momencie kiedy emocje biorą górę. Pomagają one się rozluźnić, uspokoić, dostrzec uczucia, które nami targają i je łagodnie oswoić.

To dobra książka. Książka, która wszystkie uczucia traktuje na równi i nie rozróżnia ich na dobre i złe. Która daje przestrzeń do popełniania błędów i zachowań, z których nie zawsze jesteśmy dumni - i zwyczajnie pomaga je przepracować i naprawić. To książka, która mówi "jesteś ok taki, jaki jesteś" oraz "to co czujesz jest ważne i naturalne".

Cieszę się, że powstaje coraz więcej takich pozycji, które są przyjaciółmi dla naszych dzieci i pomagają im nie tylko w trudnych chwilach, ale i w codziennym życiu. Zdecydowanie polecam ❤️

Przychodzę dzisiaj z kolejną świetną pozycją dla najmłodszych czytelników 😊
„Pozytywne zachowanie. Ćwiczenia dla dzieci” Stacy Spensley

Niegrzeczne dziecko. Na każdym kroku słyszymy, że dziecko jest niegrzeczne albo grzeczne. Czyli jakie? Bo ja się zastanawiam i nie potrafię sobie odpowiedzieć.
Według autorki nie ma niegrzecznych dzieci. Są takie, które nie radzą sobie z nadmiarem silnych emocji. Rodzica rolą jest im w tym pomóc.
A świetnym narzędziem, które podpowie jak to robić jest książka Stacy Spensley „Pozytywne zachowanie”.

Znajdziecie w niej 50 różnych ćwiczeń, których celem jest poprawa zachowania dzieci. Prócz ćwiczeń i gier fizycznych będziecie mogli wykonać różne prace plastyczne lub stworzyć coś. Krotko mówiąc można puścić wodze fantazji i zaszaleć😊

Wszystkie zadania podzielono na trzy rozdziały. Najlepiej zacząć od pierwszego, który autorka poświęciła na „drobiazgi” czyli codzienne ćwiczenia, które w prosty sposób pomagają nazwać i zrozumieć uczucia a także co robić aby lepiej funkcjonować.
Z pozostałych dwóch nauczysz się Młody Człowieku rozumieć i szanować uczucia innych oraz jak sobie radzić z silnymi emocjami.

Ta książka to pomoc nie tylko dla dziecka ale jak już wspomniałam wcześniej, świetne narzędzie dydaktyczne dla każdego rodzica.

Dodatkowo książka jest pięknie wydana, w formacie większym niż standardowy egzemplarz na dobrej jakości papierze z ciekawą grafiką i mnóstwem miejsca do rysowania czy pisania. Co jest dużym atutem 😊

Szczerze polecam a za egzemplarz bardzo dziękuje @wydawnictwoczarnaowca
@czytamtotamto

Przychodzę dzisiaj z kolejną świetną pozycją dla najmłodszych czytelników 😊