Dzika Łaska. Kobieca mistyka (nie)zwykłego życia

Okładka książki Dzika Łaska. Kobieca mistyka (nie)zwykłego życia Mirabai Starr
Okładka książki Dzika Łaska. Kobieca mistyka (nie)zwykłego życia
Mirabai Starr Wydawnictwo: Biały Wiatr nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
Wild Mercy. Living the Fierce and Tender Wisdom of the Women Mystics.
Biały Wiatr
2022-05-01
2022-05-01
Aleksandra Kotlęga
rozwój osobisty samopoznanie coaching poczucie własnej wartości duchowość seksualność

"Dzika łaska" to tytuł, w którym autorka porusza wiele tematów związanych z mistycyzmem i kobiecością. Łączy obie te rzeczy w jeden głos, którego nie było i nie ma jakoś wiele na świecie.

Mężczyźni niegdyś zdominowali praktycznie wszystkie dziedziny życia, także te związane z rozwojem i mistyką, ale obecnie kobietom coraz częściej udaje się dojść do głosu. To dobrze. Autorka podkreśla wartość jaką dodaje żeńska energia do różnych spraw, tych codziennych i prostych, a także tych wzniosłych i bardziej złożonych.

Opisane tu zostały różne mistyczki, sytuacje, których doświadczyła autorka lub jej bliscy. To bardzo intymna książka, która porusza wiele tematów, widzianych z jej perspektywy. Na pewno wielu osobom się to spodoba. To jak książka dobrze przyjęła się na świecie tylko to potwierdza.

Mnie nie wszystko ciekawiło w różnym stopniu. Niektóre przemyślenia autorki do mnie mocno trafiały, dowiedziałam się też trocie nowego o różnych mistyczkach czy innych ciekawostek. Ale pojawiały się także fragmenty mniej ciekawe, czasem nużące, czasami zupełnie do mnie nie trafiające.

Jest to książka bardzo kobieca i kierowana raczej do kobiet. W wielu z nich poruszy czułe struny lub wzbudzi poczucie zrozumienia. Podoba mi się, że kobiecy głos staje się coraz silniejszy, również w rozwoju duchowym i mistycyzmie. Idealnie uzupełnia męski punkt widzenia i równoważy energię 😃

Nie jest to tytuł dla każdego, z pewnością nie wszystkim podejdzie, ale wydaje mi się, że wiele kobiet może być ukontentowanych jego lekturą 😉

Nie wiedziałam czego spodziewać się po wnętrzu tej książki, ale odkąd zobaczyłam tytuł i okładkę cały czas czułam, że muszę ją przeczytać.
Później wyjaśniło się skąd takie uczucie. To było jak rozmowa z najlepszą przyjaciółką, w spokojne, letnie popołudnie, przy herbacie. Rozmowa, która najpierw porusza tematy błahe i zwykłe, a następnie przechodzi do burzy emocji, mieszanki śmiechu i łez.
Nie każdy rozdział był był łatwy, nie wszystkie tematy przyjemne. Za to każdy fragment był pełen emocji. Mirabai, czyli autorka ,,Dzikiej Łaski '' tworzy za pomocą słów piękne, wręcz poetyckie opowieści o tym co w naszym życiu ważne, trudne, piękne, a czasem smutne i przytłaczające.
Ta historia nie jest nudna. Nie skupia się też tylko na jednej, mistycznej drodze. Jak dla mnie ta treść jest uniwersalna, ale zarazem dogłębnie porusza.
Autorka zachęca nas by w codziennych obowiązkach, zwykłych czynnościach, a nawet trudnych sytuacjach znaleźć odrobinę boskości, czegoś większego,mistycznego.

więcej Pokaż mimo tovideo - opinia

Zostanie ze mną na dłużej, choć to dziwna książka. Wymaga skupienia, zmusza do refleksji. O kobiecości <3

Kobieca mistyka (nie) zwykłego życia

Mamy tutaj książek zupełnie niebanalną. Już sam tytuł nasuwa nam na myśl coś szczególnego. Ciekawa okładka, a treść naprawdę zaskakująca i poruszająca.

Zdecydowanie jest to bardzo kobieca książka. Znajdziemy tutaj nauki kobiet z przeszłości, osobiste refleksję i historie autorki, sugestie do codziennych praktyk.
Wszystko to jest jak podróż. Każdy rozdział to inny etap tej kobiecej podróży – seksualność! Własna wartość, złamane serce, bycie matką. Wiele tematów ujętych w szczególny sposób.

Wyjątkowa książka, trudna szukać drugiej takiej. Daje myślenia, ciekawi, zachwyca.

Kobieca mistyka (nie) zwykłego życia

Wszystko to jest jak...

Gdybym miała określić trzema słowami tę książkę to zdecydowanie pasuje mi najbardziej „poezja dla duszy”. Jest jak życiodajny miód, plaster na duszę, melodia jaka z niej płynie jest niczym mantra odtwarzana wieczorową porą, kiedy układam się do snu. Ta książka opowiada o mistycznej duchowości, mówi o nas- kobietach, płynie z niej mądrość, która jest wewnątrz każdej z nas, pokazuje to co uzdrawiające. Energia jaka emanuje z treści tej książki, ma w sobie tyle kolorów, tak jak kolorowa potrafi być nasza kobieca natura. To światło, który jest w nas karmi innych, prowadzi przez życie, daje radość, uczy wdzięczności przez którą widzimy więcej. Ten ogień i ta woda- dwie energie i żywioły- męski i żeński w równowadze potrafi przynieść spokój dla duszy.

Autorka opowiada o tym jak zaprojektowany jest świat, czym się kieruje i że w dużej mierze rządzą nim mężczyźni. Mówiąc o tym nie umniejsza żadnej z płci, wręcz przeciwnie. Odnosi się również do religii panujących na świecie, opisując je w ciekawy sposób, co dla mnie jest bardzo interesujące. Pisząc tę książkę inspirowała się kobietami napotkanymi w swoim życiu ale również własnymi doświadczeniami, praktyką, co szczerze mnie ujęło. Warto wspomnieć, że każdy rozdział zaczyna się od Haiku, czyli 3 wersowego wiersza zbudowanego w formie 5-7-5 sylab, a doskonale wiecie lub nie że sama piszę wiersze. Każdy rozdział wyróżnia tematyka kobiecej podróży ku mądrości.

🌱 Wejdź do ogrodu, gdzie mury topnieją , a drzewa kwitną, tętniąca życiem cisza 🌱

Autorka mówi jak zaczęła się jej droga ku duchowości, samoświadomości, w jaki sposób została wykorzystywana przez brak wiedzy i błędne wskazówki wtedy mądrzejszych od siebie, przynajmniej tak jej się wydawało.

Sama historia autorki Mirabai jest bardzo ciekawa, intymna, osobista. Momenty, w których spisywała tę książkę również nie należały do najłatwiejszych, dlatego też z tego powodu Wam ją polecam.

Warto zwrócić uwagę, że to trudy życia codziennego wnoszą w nie pewne piękno. Ile razy coś dla nas trudnego przyniosło pozytywne rezultaty? Jest tego sporo, dlatego warto wyciągać wnioski, poszukiwać dobra.

Autorka tak ciekawie opowiada, że nie sposób przestać czytać. Każdy w tej historii znajdzie coś dla siebie, o sobie. Jestem o tym przekonana. Ja po książkę sięgnęłam dzięki rekomendacji jednej z cudownych kobiet na Instagramie - Ewelinie. Wszystko o czym wspomniała znalazłam w książce i od tych słów zapragnęłam poznać pióro Mirabai Starr.

Książka inspirowana życiem autorki oraz kobiet, które towarzyszyły i towarzyszą jej w wędrówce. Ta książka to przykład tego, że kobiecość to mądrość przekazywana z rąk do rąk, mądrzejszych od nas. Każda z nas jest boginią własnego życia, ale także każda z nas może być nauczycielką/mentorką/inspiracją dla innych kobiet.

Czym bez nas byłby świat?! 🤭❤

Premiera książki miała miejsce już jakiś czas temu, ale ciągle miałam w głowie, że chcę ją przeczytać - w końcu się udało 😊

Autorka opowiada o sile kobiecości.
O tym jak odnaleźć spokój i wierzyć swojej intuicji. Od najmłodszych lat jesteśmy wpisywani w pewne schematy, które w większości nie działają na nas korzystnie.

W 𝘋𝘻𝘪𝘬𝘪𝘦𝘫 ł𝘢𝘴𝘤𝘦 nie zabraknie zagadnień z nauki mistycznej i duchowości. Dodatkowo pełno tutaj filozoficznych aspektów i rozważań nad wieloma sprawami, także ze zwykłej codzienności. Autorka nie skupia się na jednej religii, mówi otwarcie o wolności, wyborze i życiu w zgodzie ze sobą. Wspomina, że w świecie zdominowanym przez mężczyzn, wiele instytucji religijnych działa tylko i wyłącznie dla nich - co na szczęście rozumie już większa ilość osób. Jednocześnie Mirabai Starr odnosi się z dużym szacunkiem do każdego. Opisuje jak cudownym darem są dzieci (nie musi to być twoje dziecko, może to być siostrzeniec, kuzyn itd.) I odnosi się z dużą miłością także do mężczyzn.

Mirabai Starr niczego nie nakazuje, dlatego książka - zwłaszcza w dobie przytłoczenia negatywnymi informacjami ze świata - sprawia, że można głęboko odetchnąć.

Lekkie, poetyckie pióro autorki i rozpoczynanie każdego rozdziału od haiku, sprawiło, że była to dla mnie wyjątkowa lektura. Zapisałam wiele trafnych uwag ❤️

Dzisiaj dzień matki więc chciałam zamieścić recenzję właśnie teraz 😊

Autorka opowiada o sile kobiecości.

W 𝘋𝘻𝘪𝘬𝘪𝘦𝘫 ł𝘢𝘴𝘤𝘦 nie zabraknie zagadnień z nauki...

„Dzika łaska” Mirabai Starr to niezwykła książka. Nie powinno się oceniać książki po okładce, ale ta niewątpliwie przyciąga wzrok 🥰

Jeśli chodzi o treść, to również byłam mile zaskoczona. Autorka zabiera nas w mistyczną podróż. Poznajemy historie kilku kobiet, które pomimo różnic, doświadczeń i czasów, w których żyły, coś jednak łączy. Myślę, że książka to niejako hołd złożony kobietom i kobiecości. Niesamowite jest to, że Mirabai nie ma uprzedzeń co do religii. Jest także otwarta na różne kultury, bo najważniejsze jest dla niej to czy człowiek ma dobre serce.

Dzięki tego typu książkom mamy okazję do refleksji, chwili zastanowienia się nad naszym życiem, a przy okazji zrozumieniu, akceptacji i odnalezieniu siebie. Świat się zmienia, nieustannie pędzi i żeby się nie pogubić musimy na moment przystanąć i pomyśleć nad sensem istnienia.

Książkę czyta się szybko i przyjemnie, a język jest zrozumiały. Każdy rozdział zaczyna się od haiku – krótkiego wiersza, co dodatkowo mi się podobało. Każdy rozdział jest poświęcony jakieś mądrości i doświadczeniu kobiet. Jest to jednak lektura, którą trzeba przeczytać w spokoju, aby zagłębić się w rozważania autorki i samemu przemyśleć kilka spraw.

Polecam przeczytać i przekonać się samemu 😊
Za książkę bardzo dziękuję Wydawnictwu Biały Wiatr @bialywiatr11 📚

Autorka książki "DZIKA ŁASKA" Mirabai Starr zabrała mnie poprzez tę lekturę w niesamowitą podróż po krainie kobiecej duchowości. W charakterystyczny dla siebie sposób przeprowadziła mnie przez nieznany mi dotąd świat mistycznych kobiet i orędowniczek życia w zgodzie z własnym wnętrzem. To niebywałe jak współczesna kobieta jaką jest Mirabai Starr potrafi w swym życiu czerpać inspirację od kobiet żyjących wieki temu, a na dodatek umie z taką pasją przekazywać ich mądrość kolejnym pokoleniom. Ta książka jest zupełnie inna niż dostępne na rynku poradniki dla kobiet. Trudno jest mi ją opisać, bo myślę, że to książka o której wyjątkowości trzeba przekonać się na własnej skórze. Treści przekazane czytelnikowi przez autorkę niosą w sobie przyjemne ukojenie i orzeźwienie dla duszy udręczonej codziennością. Wiedza zawarta w tej książce czerpie z wielu kultur i religii, a zarazem w moim odczuciu wznosi się ponad podziały i jednoczy wszystkie kobiety na wspólnej duchowej płaszczyźnie. Książka ta napisana jest bardzo ładnym językiem, który trafia prosto do duszy czytelnika. Zdecydowanie nie jest to książka, przez którą można szybko przemknąć. Trzeba się nad nią pochylić i w skupieniu zgłębiać jej mądrość. Czytając tę książkę miałam wrażenie, że autorka poprzez historie zawarte na jej kartach przenosi nas w przeszłość, byśmy mogły powrócić do kobiecości jaka jest w nas głęboko zakorzeniona. Spodobało mi się w tej książce szczególnie to, że autorka podzieliła się z czytelnikami trudnymi momentami wyrwanymi z historii jej życia. Doceniam to i myślę, że warto pochylić się nad tym, jak trudną drogę przeszła Mirabai by znaleźć się w tym punkcie w jakim jest teraz. Polecam Wam tę książkę jako ciekawą alternatywę dla klasycznych poradników.

Sama z siebie nigdy po takie książki nie sięgałam, ze względu na to, że jednak wole książki z wydarzeniami nierealistycznymi. Jednak "dzika łaska" Mirabai Starr, przyciągnęła mnie do siebie piękna, szatą graficzną. Trzeba do przyznać, wydanie jest boskie. Cała książka to zbiór ulubionych nauk autorki, te opowieści przekazały jej inne, bardzo mądre kobiety.
" Ta książka to jak spacer z bliską przyjaciółką i jeśli podejdziesz do niej z otwartym sercem, odnajdziesz tu wspaniałą inspirację!" I to jest prawdziwe, książka uspokaja i daje do myślenia. Autorka jest nazywana poetką dusz, zdecydowanie trafia do nas i naszej duszy. Książka do mnie trafiła pomimo tego, że na co dzień nie czytam takiej literatury.

"Ważne jest, żeby nie myśleć za dużo, ale dużo kochać, a więc robić to, co najlepiej budzi w bas miłość"

instagram-emcia.czyta

" Ta książka to...