Droga do szczęścia

Okładka książki Droga do szczęścia Maciej Hamerliński
Okładka książki Droga do szczęścia
Maciej Hamerliński Wydawnictwo: Warszawska Firma Wydawnicza Cykl: Droga do szczęścia (tom 1) literatura piękna
Droga do szczęścia (tom 1)
Warszawska Firma Wydawnicza
2023-01-10
2023-01-10
związki szczęście

[ withabookintotheworld]
Przeczytanie tej książki było na pewno ciekawym doświadczeniem, ponieważ ci co śledzą mój profil dłużej wiedzą, że czytam głównie romanse, fantasy i młodzieżówki, a ta książka jest literaturą piękną. Cóż czy podobała mi się jakoś bardzo? Nie, ale też mi się nie nie podobała. Spodziewałam się trochę czegoś innego, więcej o tym szczęściu i jak do niego dotrzeć, a trochę mniej szalonych przygód życiowych bohaterki. Rozumiem, że był to pokazane na zasadzie pewnej drogi (jak w tytule) przez jaką przeszła, ale przez główną część czytania miałam wrażeniem jakbym czytała jej pamiętnik.

Oczywiście odnalazłam pewien przekaz w tej historii i to nawet całkiem spory, ale myślę, że dałoby się go trochę lepiej przekazać czytelnikom. Jako iż była to pierwsza część obstawiam, że w następnej będzie o tym trochę więcej.

Spodobało mi się właśnie to, że zostało to przedstawione właśnie jako proces tej drogi jaką pokonała bohaterka przez różne etapy życia, jednak sądzę, że mogłoby być tego trochę mniej, a więcej tych przemyśleń itp. Czasem miała również wrażenie jakby bohaterka powtarzała w kółko to samo błędne koło. Jej zachowanie momentami bardzo mnie irytowało zwłaszcza kiedy wykazywała się bezmyślnością i przymykała oko na sytuacje, na które nie powinna tego robić. Jednak no rozumiem, że o to poniekąd chodziło w tej książce.

Cóż na pewno zapamiętała i zrozumiała parę rzeczy dzięki przeczytaniu tej książki. Było to naprawdę ciekawe doświadczenie. Mam nadzieję, że spodoba wam się ta książka, jeśli zdecydujecie się po nią sięgnąć.

[ withabookintotheworld]

Książka jest na prawdę
🌋WOW WOW WOW 🌋
No nie dałem rady, żeby zacząć i jej nie skończyć tego samego dnia a z drugiej strony, że pogoda za oknem nie rozpieszcza nas w Polsce więc wizja spędzenia niedzieli po siłowni z rana pod kocykiem z książką w ręku była idealnym rozwiązaniem

Autor nie pozwala czytelnikowi na nudę już od pierwszych stron książki:

😈Wyczute poczucie humoru

😈Zwinne przeplatanie i wprowadzanie zmiany

😈nastroju bohaterów

😈Historia którą po prostu musisz przeczytać

Książka jest na prawdę
🌋WOW WOW WOW 🌋

Autor nie pozwala czytelnikowi na nudę już od pierwszych stron książki:

😈Wyczute poczucie...

"Droga do szczęścia" to pierwszy tom opowieści o dziewczynie, która pomimo przeciwności losu i trudnych relacji, stara się zawalczyć o siebie I swoje szczęście. Razem z nią cofamy się o kilka lat w przeszłość, poznając jej niecodzienne wspomnienia.

Powyższy zarys fabuły to skrót - dość ogólnego - opisu okładkowego, po którym miałam zasadniczo neutralne oczekiwania, niemniej oscylujące gatunkowo wokół literatury pięknej. Niestety, określiłabym to raczej jako niskich lotów romans, zagubiony pod kątem celu fabularnego.

Główna bohaterka jawi się jako osoba niestabilna emocjonalnie, niedojrzała (zwłaszcza pod kątem seksualności) I nieasertywna, z którą bardzo trudno sympatyzować. Zresztą podobnie jest z jej otoczeniem - to zbieranina płytkich i odrzucających dużych dzieci, łączących prostacki język z pseudointeligentnymi konwersacjami, co dawało nierealistyczną mieszankę. Nie wiem, czy znam kogoś, kto tak dziwnie by się komunikował, a tu robi to w zasadzie każda postać.

W zasadzie na co drugiej-trzeciej stronie otrzymujemy wulgarne sceny erotyczne, które w moim odbiorze były mocno odrzucające i po prostu niesmaczne, a w dodatku powtarzalne - na jedno kopyto. Fabuła kręci się wokół nich i kolejnych, bardziej lub mniej przelotnych związków, co w zasadzie zmierza głównie do autodestrukcji, niewiele mając wspólnego z tytułowym szczęściem. Całość jest przez to nużąca i monotonna, brakuje rozwoju postaci czy popchnięcia akcji do przodu.

Język powieści jest prosty, ale niestety pojawiają się błędy gramatyczne, ortograficzne czy stylistyczne (przydałaby się lepsza korekta przed wydaniem). Momentami zaburzała się narracja, co wywoływało chaos.

Ja się tu kompletnie nie odnalazłam przy całej mojej otwartości i wyrozumiałości, zwłaszcza dla debiutantów. Życzę mimo to autorowi dobrych wniosków i nie poddawania się - kolejna książka wymaga jeszcze włożenia sporego nakładu pracy w samorozwój pisarski, ale trzymam za to kciuki.

• Serie

Dodaj cytat z książki Droga do szczęścia