Jesteś tutaj *teraz

2023-01-01
2023-01-01
Ewelina Jagła
rozwój osobisty poradnik

W idealnym życiu, w spełnianiu czyichś oczekiwań w ogóle siebie nie widzę.

I trochę o takim życiu zgodnie z samym sobą, bez porównywania się do innych jest książka "Jesteś tutaj *teraz" Adama J. Kurtza
Autor jest pisarzem, artystą i projektantem. Z tego co wiem nie jest psychologiem, ale napisał całkiem dobra książkę. Dla mnie jest ona troszkę zbyt banalna, ale młodzieży i młodym dorosłym powinna być pomocna. Prosty, trafny język, sporo humoru i nie omijanie przez autora najtrudniejszego dołka z myślami s...

Najważniejsze przesłania, zdania są zapisane dużymi literami na oddzielnych kartkach - można sobie wyrwać i oprawić w ramkę, wkleić w dziennik itp.

Jeśli dopiero zaczynasz swoją drogę i nie wiesz jak się rozwijać, w którą stronę iść, skąd czerpać do tego siłę i jak nie porównywać się do innych (także w social mediach),to ta dość cienka książeczka będzie w tym pomocna

W idealnym życiu, w spełnianiu czyichś oczekiwań w ogóle siebie nie widzę.

Uwielbiam poradniki, a szczególnie takie, które poruszają problemy współczesne, a nie są jedynie kalką tego, co już zostało powiedziane. "Jesteś tutaj *teraz" jest właśnie taką książką. Niby wiemy to wszystko, o czym pisze autor, ale jednak po przeczytaniu jakoś łatwiej o tym myśleć, wdrożyć, zrozumieć.

Adam J. Kurtz pokazuje, jak łatwiej żyć zmieniając tylko odrobinę swoje poglądy, perspektywę czy sposób myślenia. Dodaje czytelnikom odrobinę optymizmu, tłumaczy jak powinno się postępować nawet w najbardziej niekomfortowej sytuacji. Autor nie nakazuje myśleć o przyszłości oraz innych ludziach w negatywny sposób. Stawia też na osobisty rozwój bez szkody dla innych. Delikatnie wytyka wady w zachowaniu drugiego człowieka.

Mówi o współczesnych problemach, mediach społecznościowych, wyścigu szczurów w postaci ilości lajków i obserwacji. Wspomina też o chronicznej zajętości człowieka, który nie potrafi znaleźć czasu nawet na kilka słów zapisanych w SMS-sie.

Z książki emanuje sama życzliwość, delikatność. Widać, że osoba, która ją napisała, też ma za sobą różne przeżycia za sobą. Autor nawołuje, aby w ogóle zacząć myśleć o zmianach, nawet tych najdrobniejszych. Krok po kroku pokonywać lęk przed porażką. Nie bać się potknięć. One uczą nas życia. Motywują do podjęcia kolejnych kroków i żeby nie rezygnować z marzeń czy planów. Zawarte w książce cytaty zasługują na szczególną uwagę, gdyż dobrze użyte, mogą poprawić samopoczucie, zmienić myślenie i stać się aforyzmem na kolejne dni.

Kolejna zaleta poradnika to bardzo minimalistyczna okładka skupiająca się jedynie na treści, a nie na formie. Gwiazda to idealny przekaz dla każdego czytelnika, ponieważ wszyscy powinniśmy się czuć jak gwiazdy i promienieć własnym, a nie cudzym blaskiem. Jeśli będziemy się nieustannie porównywać do innych, wpadniemy w depresję, poczucie bezwartościowości i nicość. Zacznijmy sami dla siebie czuć się kimś wartościowym. Zawsze przecież znajdzie się wokół nas ktoś ładniejszy, inteligentniejszy, mądrzejszy, bogatszy czy popularniejszy. Rób swoje, a sukces przyjdzie sam. Czasem bowiem sukcesem jest już samo rozpoczęcie pracy nad sobą.

To idealny poradnik motywacyjny dla każdego, kto czuje się przytłoczony ogromem informacji, brakiem czasu na wszystko oraz oczekiwaniem społeczeństwa, że wszystko, co robimy, musi być perfekcyjne, bo inaczej nie warto się tym zajmować. Dla naszego komfortu wystarczy, abyśmy wprowadzili do naszego życia niewielkie zmiany. Tylko one pomagają nam w rozwoju.

Autor przez całą książkę zapewnia nas, że nie jesteśmy sami, mimo że często mamy poczucie samotności. Powinniśmy więc być bardziej wyrozumiali dla siebie i otoczenia, aby móc poprawnie funkcjonować w środowisku, nie obwiniając nikogo o naszą porażkę. Wszędzie, gdzie się da, szukajmy pozytywów. Nie dajmy się omamić manii wielkości czy złudnemu poczuciu piękna kreowanemu w mediach.

"Jesteś tutaj *teraz" to idealny poradnik, w którym opisane sytuacje są więcej niż prawdopodobne, więcej nawet, one raczej były udziałem każdego z nas. Aby je przetrwać, trzeba zachować balans we wszystkich swoich działaniach. Ta równowaga niezwykle pomoże nam w podejmowaniu decyzji, z którymi musimy się mierzyć każdego dnia. Ta książka szczególnie pomocna będzie osobom młodym dopiero wkraczającym w dorosłe życie. Gdy wezmą sobie wszystkie te cenne wskazówki do serca, życie stanie się prostsze i nabierze zupełnie nowych, lepszych barw.

Adam J. Kurtz pokazuje, jak łatwiej żyć zmieniając tylko odrobinę...

Chyba to nie ten czas... jak autor napisał: słowa sa pomocne jesli trafią na odpowiedni czas.. chyba czegoś innego sie spodziewałam. I jeszcze te ostatnie rozdziały o samobójstwie.. hmm nie wiem do kogo jest w końcu ta książka.

Autor ksiażki, dość jeszcze młody człowiek, który urodził się w Kanadzie, opierając się na swoich osobistych doświadczeniach dzieli się z Czytelnikiem ważnymi życiowymi prawdami. Już sam tytuł poradnika wiele mówi - warto pamiętać i kierować się tą zasadą, że jesteśmy i żyjemy tutaj i teraz, w tej chwili, nie jutro, ani nie wczoraj, ale dziś, teraz. Nie ma więc co rozpamiętywać za bardzo przeszłości, ani wybiegać zanadto w przyszłość, ale skupić się na chwili, która aktualnie trwa.

W książce znajdziemy mnóstwo życzliwych rad, z których warto skorzystać chociażby przy podejmowaniu decyzji. Autor namawia do tego, by czasem zmienić perspektywę czy sposób myślenia, żeby łatwiej się żyło. Zachęca do rozwoju i do tego, by nie rezygnować z planów i marzeń, tylko dlatego że boimy się porażki. One się zdarzają owszem, ale uczą nas życia i często są motywacja do podjęcia nowych kroków ku lepszemu.

Autor porusza również w książce problem mediów społecznościowych, gdzie trwa wyścig szczurów po like i komentarze, a także problemy z porównywaniem się i perfekcjonizmem, które mogą prowadzić w konsekwencji do złego samopoczucia czy np. depresji. Warto więc skupić się na sobie, promienieć własnym blaskiem. Adam J. Kurtz wspomina także o życiowym balansie, który dla naszego zdrowia jest niezwykle ważny.

Na uwagę zasługuje ciekawa forma wydania książki. Fajny, nieco mniejszy niż zazwyczaj rozmiar, jest w sam raz do torebki. Ciekawe aforyzmy, sentencje rozpisane na pojedynczych stronach mogą być

"Jesteś tutaj* teraz" to przewodnik Adama J. Kurtza- amerykańskiego pisarza, artysty i projektanta. Jest skierowany do osób, które interesują się rozwojem osobistym. 👤
Znajdziemy w nim wiele życzliwych rad i życiowych prawd. Autor dzieli się z nami też swoimi przeżyciami i przemyśleniami. 💭
Kurtz pisze, żeby się za bardzo nie przejmować, żeby skupić się na tym co jest tu i teraz a nie rozpatrywać przeszłości, nie zasłaniać się tym, że jesteśmy zapracowani i pociesza nas, że ogólnie to damy radę. 💪 Mamy też nie bać się zmian, bo one i tak zajdą, czy tego chcemy czy nie.

Książka jest dość ciekawa, napisana w lekko żartobliwym tonie. Zabrakło mi w niej jednak czegoś nowego: czegoś czego jeszcze nie wiem, czego jeszcze nie słyszałam. A niestety składała się z samych banałów i dlatego jestem trochę rozczarowana. Liczyłam na więcej, ale myślę, że i tak warto było ją przeczytać. 😉 Dla osób rozpoczynających przygodę z zagadnieniem rozwoju osobistego będzie w sam raz.

Polecam. Książka warta uwagi

Polecam. Książka warta uwagi

"Jak uczą nas ciasteczka z wróżbą i napisy na torebkach herbaty, szczęście to nie miejsce przeznaczenia, lecz podróż." Cieszę się, że w tej swojej podróży sięgnęłam po "Jesteś tutaj * teraz". Nie jest typowym "poradnikiem", jest idealną pozycją dla każdego "nieidealnego" czytelnika dążącego do ideału, szukającego celu w życiu i właściwej drogi do szczęścia.

W tej książce znajdziemy cenne wskazówki jak drążyć do rozwoju osobistego. Życzliwe rady, szczerze słowa, odnoszące się do życia, przemyślenia.

Autor przyznaje, że życie nie zawsze jest proste i łatwe, ale niewielki zmiany mogą tak naprawdę bardzo dużo zmienić, że ciągle się rozwijamy.

To bardzo motywujące, cenne przesłanie, a przede wszystkim prosta prawda ktoś bardzo pomaga ‘ Jesteś tutaj teraz ale nie jesteś sam.
Istnieje mnóstwo życiowych przewodników. Ten zwrócił moja uwagę przede wszystkim licznymi stronami z myślami, cytatami. Mała książka, niebieski motyw, przystojnego treści i motywujący przekaz. Wszystko to sprawia, że jest to ciekawa książka.

Na półkach: , , , , , ,

Książkę-poradnik, pt. "Jesteś tutaj *teraz", otrzymałam dzięki uprzejmości Wydawnictwa Rebis-pięknie dziękuję💖😉📖
Autor Adam J.Kurtz opierając się na własnych życiowych doświadczeniach, podpowiada czytelnikowi, jak postępować w sytuacjach, które mogą nam się przydarzyć.

" Spróbuj być elastyczny, a przekonasz się, że świat spotka się z tobą w pół drogi".

W życiu ważne jest zachowanie we wszystkim równowagi.
Książka zawiera wiele cennych porad, intencji, które mogą się okazać bardzo pomocne przy podejmowaniu decyzji.
Ponadto ma mały, wygodny format, można ją zabrać ze sobą, np. w podróż.
Spodobała mi się ta myś:

"Gdy tylko dociera do nas, że wcale nie musimy być doskonali, wszystko staje się prostsze, uczciwsze i prawdziwsze"💛😀🌼

Polecam tę lekturę (z racji swojego wieku i praktyki) zwłaszcza młodym ludziom, którzy nieśmiało poszukują rozwiązań ważnych sensownych decyzji📕🧡😊

W życiu ważne jest...

1978

Przyznam szczerze, mam problem by powiedzieć o czym jest ta książka. I czy to w zasadzie jest książka, czy tylko zbiór haseł, mniej, lub bardziej lotnych?

• Egzemplarz recenzencki
  • Nowości 2023