Dziedziczone blizny. Jak uwolnić się od traumy pokoleniowej i żyć swoim życiem?

Okładka książki Dziedziczone blizny. Jak uwolnić się od traumy pokoleniowej i żyć swoim życiem? Sabine Lück
Sabine Lück Wydawnictwo: Otwarte poradniki
poradniki
Otwarte
2024-01-24
2024-01-24
Ewa Kochanowska
trauma rodzinna rodzina terapia rozwój osobisty poradniki

Drodzy przodkowie!

🌟 Dziedziczone blizny to książka, którą mam ochotę kupić każdemu. Dlaczego? Dlatego, że ma w sobie mnóstwo mądrości! Co chwilę coś w niej zaznaczałam i zapisywałam. I choć temat traumy pokoleniowej nie jest mi obcy, bo mam z nim do czynienia w pracy, to ćwiczenia i teoria zawarta w książce była świetną przypominajką i nową wiedzą, którą z pewnością wykorzystam w życiu prywatnym i zawodowym.

🌟 W książce znadziejmy wspomniane już ćwiczenia. Jest ich całkiem sporo, więc potrzeba trochę czasu i przestrzeni na ich wykonanie, ale warto! Zanim jednak przystąpimy do nich, otrzymujemy sporą dawkę teorii z psychologii i doświadczeń autorki, która pracuje jako psychoterapeutka.

🌟 Z pewnością jest to pozycja przy której warto być uważnym na własne emocje i w razie czego śmiało skorzystać z dalszej pomocy terapeuty.

🌟 Zdecydowanie będę do niej wracać, bo wiem, że jest jeszcze wiele rzeczy do odkrycia. To książka, która wiele nam uświadamia i daje pewne drogowskazy. Pomaga w pracy nad sobą i nad relacjami które budujemy.

Współpraca barterowa @wydawnictwootwarte

I kolejna propozycja z jaką do Was przychodzę to Dziedziczone Blizny. Dziękuję wydawnictwu @wydawnictwootwarte za piękną wspierająca książkę 🥹💖
Nie wiem jak Wy ale ja od dzieciństwa wiele w życiu przeszłam i nie raz zastanawiałam sie dlaczego niektóre rzeczy nas w życiu spotykają. Jakby cały wszechświat pchał człowiekowi klody pod nogi a tak naprawdę człowiek zyje w przytloczeniu traumami swojej rodziny.
Zastanawialiście się jak Wasze życie zostało uformowane? Czy nie ciąży nad wami pasmo zmartwień i problemów.. Jesli nie to jesteście szczęściarzami, jeśli jednak tak to ta książka jest zdecydowanie dla Was i dla mnie również. Mogę wręcz stwierdzić że szkoda ze nie miałam jej wcześniej ale lepiej późno niż w cale.
Nie powiem Wam co przeszłam sama bo za dużo tego, ale powiem Wam jedno warto o siebie walczyć, zatroszczyć sie o swoje wewnętrzne dziecko które dzwiga na swoich barkach wiecej niż jest w stanie unieść. W tej książce znajdziecie ogrom ćwiczeń które pomogą Wam uporać się z traumami i stresem, a kolce które Was do tej pory otaczaly w końcu pójdą w niepamięć i tego Wam oraz sobie i swojej rodzinie życzę. Abyśmy zaakceptowali to wszystko ivposzli dalej swoją nową droga 💖
Znacie ja? Możne polecicie jakieś podobne wspierające książki 🤩

Bardzo modny obecnie temat, warto czytać, ale raczej zalecana jest ostrożność przy utożsamianiu każdego problemu czy niepowodzenia czy choroby nawet z traumą pokoleniową. A ksiązka dobra!

„Dziedziczone blizny. Jak uwolnić się od traumy pokoleniowej i żyć swoim życiem?” Sabine Lück, to typowy poradnik, gdzie znajdziesz trochę wiedzy teoretycznej, ale także ćwiczenia.

Zdawałam sobie sprawę, że dziedziczymy pewne cechy, zachowania po rodzicach dziadkach, jednak autorka porusza istotną kwestię. Coś, co dla mojej prababci było traumą, złym przeżyciem mogło wpłynąć na mój charakter lub zachowania w określonych sytuacjach. Nie sądziłam, że może to sięgać aż tak daleko.

Autorka udziela czytelnikowi porad, w jaki sposób przede wszystkim zapoznać się z historią i genealogią swojej rodziny, aby poznać jaki wpływ na nas odgrywa, a końcowo uporać się z tymi bliznami. Sabine dzieli się swoją ogromną wiedzą w zakresie psychoterapii i radzenia sobie z traumami. Dzięki tematom, które porusza zwiększa świadomość czytelnika, a następnie możliwość zwiększenia chęci samorozwoju i osiągnięcia wolności.
Dla mnie w tej książce było odrobinę za dużo ćwiczeń, a bardziej interesowała mnie sucha teoria. Chociaż przy tej pozycji nie mogę narzekać, że teoria była nudna, jak flaki z olejem. Została napisana przystępnym językiem, bez fachowego slangu, w którym trudno się połapać.

Pojęcie traum pokoleniowych stało mi się bliższe, a temat dużo bardziej rozjaśniony.

A Ty zastanawiał*ś się jaki wpływ na Ciebie ma to, co przeżyła Twoja babcia, czy prababcia?

Autorka na wstępie opowiada swoją historię. Przedstawia instrukcję korzystania z książki i wyjaśnia jak wykonywać ćwiczenia w niej zawarte.
Cała lektura podzielona jest na 8 rozdziałów, więc możemy czytać po 1 rozdziale dziennie.
• Czym jest trauma pokoleniowa?
• Jak trauma wpływa na więzi i relacje?
• Czym jest pierwotne zaufanie?
• Czym jest kod pokoleniowy?
Dzięki pracy z tą książką zrozumiesz co sprawiło ,że twoi przodkowie stali się tym, kim byli, jak to wpływa na ciebie, a takze na twoje dzieci.
Autorka przedstawia nam również "drogi uzdrowienia". Wyjaśnia jak pracować z genogramem i jak rozmawiać z naszym wewnętrznym dzieckiem.
Anima i animus? Wspomnienia alternatywne ?
Emocjonalna machina czasu?
A może serum uzdrawiające?
Każdy znajdzie tutaj coś dla siebie.

• Czym jest trauma pokoleniowa?
• Jak trauma wpływa na więzi i relacje?
• Czym jest pierwotne zaufanie?
• Czym jest kod pokoleniowy?
Dzięki pracy...

Sabine Lück to psychoterapeutka i specjalistka od radzenia sobie z traumami pokoleniowymi. Jest autorką książki "Dziedziczone blizny. Jak uwolnić się od traumy pokoleniowej i żyć swoim życiem?", w której przedstawia opracowany przez siebie program samoleczenia. Sabine udziela w swojej książce rad i wskazówek, w jaki sposób poznać historię swojej rodziny i dowiedzieć się, jaki wpływ ma ona na nas obecnie.

Istotą książki jest zrozumienie problemu, analiza więzi rodzinnych i nauka życia własnym życiem, po to aby przerwać pasmo traum i zmartwień i uwolnić od nich nie tylko siebie, ale też przyszłe pokolenia.

W książce znajdziecie masę ćwiczeń, które pomogą zrozumieć Wam sedno międzypokoleniowego przekazywania traum i uporać się z konkretnym problemem. Przed każdym ćwiczeniem wyjaśniony jest jego cel, określone jest jego potencjalne zagrożenie emocjonalne, jakie za sobą niesie oraz czas, potrzebny na jego wykonanie.

Książkę doceniam zwłaszcza za to, że nie jest jedynie suchą teorią, a prawdziwym poradnikiem i doskonałym narzędziem do ćwiczeń i pracy nad sobą.

Książka jest niezwykle wartościową pozycją, o której napisałabym – konieczna dla każdego. Dlatego że każdy z nas w jakimś systemie rodzinnym się wychował, i każdy z nas dźwiga jego brzemię.
Autorka w książce opowiada nam o tym, czym są dziedziczone blizny, jak wpływają na życie (całych pokoleń),ale także – co najważniejsze, krok po kroku prowadzi nas ścieżką ich uleczenia.
W książce znajduje się konkretna wiedza merytoryczna, a także ćwiczenia.
W pierwszej kolejności autorka uczy nas, jak zadbać o siebie i swoje emocje, ponieważ część ćwiczeń może być emocjonalnie trudną przygodą. I to cudownie, że dba o bezpieczeństwo emocjonalne czytelnika.
Każde ćwiczenie jest również oznaczone stopniem potencjalnego zagrożenia emocjonalnego, dzięki czemu jako czytelnicy możemy sobie wybrać stopień, w jakim chcą się zaangażować w proces.
Każde ćwiczenie, a także cała książka, napisane jest w głębokim poszanowaniu nie tylko dla samego czytelnika, ale także jego rodziny, osobistych granic każdego z jej członków i potencjalnych ran, które mogą za nią podążać.

Bardzo, bardzo, polecam!

Na półkach: , , , , , ,

" [...] W losach przodkiń znajdziesz odpowiedzi, które mogą zmienić twoje życie. [...]"

Od czasu do czasu lubię sięgać po poradniki, które coś po sobie zostawiają. Dzięki najnowszemu dziełu Sabine Lück pod tytułem "Dziedziczone blizny. Jak uwolnić się od traumy pokoleniowej i żyć swoim życiem?" mogłam przyjrzeć się bliżej swoim wewnętrznym bliznom. Wykonując ćwiczenia, które tutaj znalazłam, polało się morze łez. Nie myślałam, że ten poradnik wywoła we mnie tak wiele różnych emocji.
Ten poradnik jest prawie dla każdego, ale przeczytajcie go tylko wtedy, kiedy będziecie chcieli zmierzyć się z własnymi wewnętrznymi ranami. Jeżeli macie myśli samobójcze, to nie wykonujcie opisanych ćwiczeń, tylko swoje problemy przepracujcie razem ze specjalistą w jego gabinecie.
Czy wiecie, że to, co was blokuje, hamuje i ogranicza, to może być trauma pokoleniowa odziedziczona po przodkach? Jak ją przerwać? Wszystko idealnie wyjaśnia sama autorka Sabine Lück. Znajdziecie tutaj 60 ćwiczeń, dzięki którym będziecie mogli żyć własnym życiem bez pokoleniowego balastu. Te ćwiczenia wydają się proste, ale tak naprawdę są bardzo trudne i tak jak w moim przypadku wywołują łzy. Otwierają się nieprzepracowane rany. Polecam wykonywać je w ciszy i spokoju. Najlepiej, gdy będziecie sami w domu, żeby nic was nie rozpraszało. Cieszę się, że autorka opisała różne przypadki osób, które poddały się tym ćwiczeniom. To dało mi nadzieję na to, że te ćwiczenia naprawdę przynoszą pozytywne rezultaty. Przyjrzyjcie się swoim rodzinom, czy czasem nie powielacie błędów swoich rodziców, dziadków i pradziadków. A może wasz los jest taki sam jak ich.
Czy wiecie, skąd wywodzi się pojęcie traumy? Jak pisze sama autorka pojęcie "Trauma" wywodzi się ze starożytnej greki i oznacza uraz lub ranę. Jak człowiek na nią reaguje? Jak sobie z nią poradzić? Czy wiecie, że już przy narodzinach jesteśmy obarczani dziedzictwem przeszłości? Ta książka pozwoli wam to zrozumieć i przepracować.
Jeżeli chcecie coś zmienić w swoim życiu, to śmiało sięgnijcie po ten poradnik.
Najnowsze dzieło Sabine Lück nie jest lekturą na jeden raz. Przygotujcie się na spędzenie kilku dni z tym poradnikiem.
Najbardziej zadowolona jestem z ćwiczeń związanych ze snami. Czy zapisujecie swoje sny? Czy świadomie śnicie?
Ogólnie jestem zadowolona z tej książki. Moim zdaniem warto zmierzyć się ze swoimi przodkami i wziąć swój los we własne ręce.
Razem z Sabine Lück przerwijcie swoją pokoleniową traumę i zobaczcie, jak pięknie jest, gdy żyje się własnym życiem.

Autorka, psychoterapeutka i specjalistka od traumy pokoleniowej, w swojej książce przedstawiła kompletny program uleczenia wewnętrznego dziecka. Pisze ona, że każdy z nas poświęca życie spełnianiu pewnej roli, która ma wesprzeć naszych rodzicow.

Większość książki poświęcona jest odkrywaniu przeszłości naszych przodków. Służą temu liczne ćwiczenia, niektóre z nich wiążą się z zagrożeniem emocjonalnym. Autorka podkreśla, że w przypadku silnej reakcji warto mieć przy sobie bliską osobę a najlepiej traktować książkę jako dodatek do pracy z terapeutą od traum.

Dużą pomocą może być stworzenie genogramu, na którym zapisujemy wszystkie znane informacje o trzech pokoleniach wstecz. Znaczące wydarzenia w ich życiu osobistym i sytuację na świecie.

Warto rozmawiać z krewnymi, by zdobyć potrzebne wiadomości, oczywiście z poszanowaniem ich granic emocjonalnych. Można też poszukać wiedzy w dokumentach i pamiętnikach.

Na koniec uczymy się odkrywać sens życia za pomocą koncepcji ikigai i to już wiąże się z planowaniem naszego przyszłego rozwoju.

Ćwiczenia często przeprowadzamy w wyobraźni, medytując nad nimi. Autorka pisze też o świadomych snach. Wygląda to trochę jak pogranicze realnej nauki i ezoteryki. Trauma pokoleniowa zapisana w genach jest czymś nowym. Dopiero połączenie zadań z książki z rzetelnymi informacjami na temat naszej rodziny może być wiarygodnym źródłem wiedzy.

Dla mnie ta książka była trudna emocjonalnie. Musiałam robić częste przerwy na przemyślenie tematu. Z drugiej strony czuję się jakby kolejny puzzel wiedzy wskoczył na swoje miejsce. Niewątpliwie odkrywanie rodzinnych tajemnic może pomóc nam zrozumieć siebie.
Myślę, że jest to dobre narzędzie do wypróbowania jeśli chcemy zmienić coś w sobie, lecz warto przy tym mieć wsparcie specjalisty, gdyż związane z tą wiedzą reakcje emocjonalne bywają gwałtowne.

Dzięki podanym przykładom z życia różnych osób można łatwiej zrozumieć schematy rządzące rodzinami.

„Dziedziczone blizny. Jak uwolnić się od traumy pokoleniowej i żyć swoim życiem?” to moja pierwsza pozycja o tej tematyce i nie będę ukrywać, że się jej bałam, ponieważ nie wiedziałam czego się spodziewać.

Pewnie każdy z nas zdaje sobie sprawę, że traumy pokoleniowe kładą się cieniem na nasze życie, ale nie każdy z nas wie w jak wielkim stopniu.

Sabine Lück w dość przystępny sposób pokazuje nam jak ważne dla nas jest zdobycie wiedzy o naszych przodkach, podpowiada jak to zrobić i jak mądrze z tej wiedzy skorzystać.

Bałam się, że ten poradnik będzie napisany specjalistycznym językiem, którego jako laik nie zrozumiem, przez co go porzucę albo źle zrozumiem pewne rzeczy. Nic bardziej mylnego. Autorka w rozumiały sposób daje nam konkretne zadania do wykonania, aby odciąć się od dziedziczonych traum, które mogą nas niszczyć.

Nie jest to łatwa lektura, chyba, że ktoś przeczyta ją byle by przeczytać bez wyniesienia czegokolwiek. Trzeba nastawić się, że to dość bolesna książka, dająca wiele do myślenia.

Na sam koniec wspomnę jeszcze, że podczas czytania naszła mnie taka refleksja, że na okładce powinna być adnotacja, że osoby zmagające się z jakimiś większymi problemami nie powinny rozgrzebywać tego tematu sami, tylko jednak udać się do odpowiedniego specjalisty, który pomoże bezpiecznie przejść przez ten proces.

Sabine Lück w dość...

• Poradniki
  • Psychologia
  • Recenzenckie
  • 0 0 BEST dla innych

Sabine Lück Dziedziczone blizny. Jak uwolnić się od traumy pokoleniowej i żyć swoim życiem? Zobacz więcej