Prezydent. Aleksander Kwaśniewski w rozmowie z Aleksandrem Kaczorowskim

Okładka książki Prezydent. Aleksander Kwaśniewski w rozmowie z Aleksandrem Kaczorowskim Aleksander Kaczorowski, Aleksander Kwaśniewski
Nominacja w plebiscycie 2023
Aleksander KaczorowskiAleksander Kwaśniewski Wydawnictwo: Znak Literanova biografia, autobiografia, pamiętnik
Prezydent. Aleksander Kwaśniewski w rozmowie z Aleksandrem Kaczorowskim
Znak Literanova
2023-05-01
2023-05-01
#wywiad #prezydentrp #kwaśniewski #prezydent

Nie jest to biografia, a wywiad rzeka i jak to z wywiadami bywa pewne rzeczy Pan Prezydent, przemilcza, od pewnych pytań się uchyla, ale i dziennikarz nie stara się dociskać.
Mimo wszystko jest to jednak niezła pozycja i stawiająca Olka z zupełnie innej perspektywy oderwanej od jego procentowo memicznej strony. Historia człowieka który co by nie było tworzył historie tak naszego kraju jak i Europy, a anegdoty o innych kreatorach historii świata są naprawdę ciekawą lekturą.

ta książka to próba zamknięcia życiorysu jednego najważniejszych polskich polityków w ramach biografii, ale w tej spośród jej najbardziej udanych form: wywiadu. długiej, prawie 500-stronicowej rozmowie udaje się objąć wiele kluczowych dla państwa i społeczeństwa tematów. kwaśniewski opowiada o kolejnych etapach swojego życia i kariery: przeżywamy z nim młodość, pierwsze kroki w polityce czy poznajemy kulisy najważniejszych dla współczesnej polski wydarzeń. przypominając proces wstępowania do unii europejskiej, nato czy budowania porozumienia z krajami ościennymi były prezydent mówi z klasą, swobodą i wyjątkową dyplomacją.

ten wywiad-rzeka to nie tylko swoisty spis osobistych osiągnięć politycznych, ale także próba nakreślenia portretu lat 1990-2005, polskiej odwagi i otwartości w spojrzeniu na resztę świata. to historia o roli dialogu w polityce, ale przede wszystkim o konieczności zrozumienia, że każde państwo potrzebuje go w takim samym stopniu jak szacunku, by zaistnieć. kwaśniewski stawia tezy, komentuje bieżące wydarzenia i podpowiada dalszą możliwą taktykę działań międzynarodowych, jednocześnie zachowując dozę samokrytyki wobec minionych lat własnej prezydentury. podkreśla żal za zaistniałym w historii polski antysemityzmem i mechanizmem judaizacji zła, jednocześnie będąc szczerze uradowanym z porozumień polsko-niemieckich czy polsko-żydowskich zawartych na przełomie milenium. ta pozycja to książka nie tylko o polityku, ale przede wszystkim o człowieku, któremu udało się w znacznym stopniu sprawować urząd w sposób bezkonfliktowy i ponadpartyjny.

Rzeczowo, ciekawie, historycznie, z humorem-luźna rozmowa z Aleksandrem Kwaśniewskim.

Świetna pozycja dla osób zainteresowanych szeroko pojętą geopolityką. Abstrahując od poglądów politycznych, Prezydent Kwaśniewski jest po prostu bardzo nietuzinkową postacią, która w swoim życiu wiele widziała i wiele słyszała.

I świetnie o tym wszystkim opowiada :)

I świetnie o tym wszystkim opowiada :)

Czyta się bardzo dobrze. Książka pozwala spojrzeć oczami byłego prezeydenta. Pokazuje również, że ludzie wielcy, politycy czy nawet głowy państw są tylko ludźmi.

Ciekawe spostrzeżenia w zarejestrowanej rozmowie i niemęczący format.

Ciekawe spostrzeżenia w zarejestrowanej rozmowie i niemęczący format.

Można zgadzać bądź nie z linią polityczną Pana Prezydenta Kwaśniewskiego, niemniej jednak tę pozycję warto przeczytać... POLECAM!

Ciekawa, fajnie się czyta. Pan prezydent w prosty sposób opowiada o kulisach swojej pracy jako głowy państwa, wspomina ważne wydarzenia polityczne oraz przedstawia swoje poglądy na temat bieżących wydarzeń. Prosta w odbiorze nawet dla ludzi nie interesujących się polityką (patrz ja). Uważam, że Pan Aleksander jest niesamowitą postacią w historii naszego kraju, mega inteligentny z szerokim spojrzeniem na świat i ludzi, warto przeczytać co ma do powiedzenia.

Książkę czyta się przyjemnie. Przedstawiono w niej sporą ilość ciekawych wydarzeń, interesujących treści, kulisy prezydentury oraz przemyślenia Pana Prezydenta. Na minus trochę zbyt cukierkowe przedstawienie swojej osoby, natomiast książka warta przeczytania. Polecam

Książka bardzo gładka. Prezydent o nikim nie mówi złego słowa, po prostu idealny świat. Ale czyta się fajnie - POLECAM

Ciekawa książka. Ale po przeczytaniu jest trochę niedosytu. Niektóre pytania wydają się nie zadane, a niektóre odpowiedzi niepełne. Warto przeczytać, nawet aby mieć skalę porównawczą do teraźniejszości... niestety.

• Biografie
  • Polityka

Aleksander Kaczorowski Prezydent. Aleksander Kwaśniewski w rozmowie z Aleksandrem Kaczorowskim Zobacz więcej