Pragnij mnie

Okładka książki Pragnij mnie Sandra Biel, Lena M. Bielska
Okładka książki Pragnij mnie
Sandra BielLena M. Bielska Wydawnictwo: NieZwykłe Cykl: Nieuchwytni (tom 5) literatura obyczajowa, romans
Nieuchwytni (tom 5)
NieZwykłe
2023-02-01
2023-02-01
9788383204123
Bratwa Gangster Dziennikarka Romans mafijny

2041

Książka „Pragnij mnie” Sandry Biel i Leny M. Bielskiej zabiera na do piątego tomu „Nieuchwytni”.
Historia Zuzy, siostry Igi z pierwszego tomu. Trzydziestolatka jest dziennikarką, która goni za sensacyjnym materiałem. Naraża się wielu osobom. Na jej życie zostaje wystawione zlecenie. Dzięki znajomościom Igi jej siostra dostaje ochronę. Dima to sowietnik Bratwy, który uwikła się w skomplikowaną relację ze zwariowaną dziennikarką. Niestety pewna diagnoza jego stanu zdrowia zmusza mężczyznę do decyzji, która złamie serce kobiety.
Jak potoczą się losy Zuzy i Dimy?
Czy wszyscy poznają prawdę o chorobie Dimy?
Historia bez zwrotów akcji. Dobrze było dowiedzieć się co słychać u bohaterów z pierwszego tomu. Najbardziej ich polubiłam z całego cyklu.

Płakałam ... płakałam ze śmiechu czytając tą historię :) polecam !!!

Płakałam ... płakałam ze śmiechu czytając tą historię :) polecam !!!

Wszystko ok, fajne sceny seksu, w końcu coś innego, ale czemu na samym początku książki autorka uśmierciła Maćka? I to w tak beznadziejny sposób? Jeden strzał i go nie ma? I co się stało z jego ciałem, nikt o chłopa nie pytał, nie miał rodziny? Wtf? Przecież to policjant - nie!! przepraszam - psiarz". Widać, że autorka ma coś do naszych służb, bo przez wszystkie 5 tomów wypowiada się o nich bardzo niepochlebnie. To aż bije po oczach.
No i oczywiście wszyscy się straaasznie przejęli jego śmiercią, a najbardziej Zuza - przez którą dostał kulkę. Nie da się polubić tej bohaterki, nawet święty by z nią nie wytrzymał!!

RECENZJA ♡ To niestety ostatnia część serii "nieuchwytnych", a przynajmniej tak mi się wydaje bo nie słyszałam nigdzie żeby miała powstać kolejna i mówię niestety dlatego, że Podsumowując całą pięciotomową historię Bardzo mi się podobała .Jedne tomy mniej drugie bardziej ,jak to bywa z reguły z seriami, natomiast CAŁOŚĆ JEST na plus jestem bardzo zadowolona ,że to przeczytałam i bardzo usatysfakcjonowana zakończeniem ..
Ale przejdźmy do ostatniego tomu... Trzydziestoletnia dziennikarka Zuza Zamojska lubi pisać artykuły na kontrowersyjne tematy. Jest bardzo odważna, ale również lekkomyślna, przez co naraża siebie i innych na niebezpieczeństwo.

Kiedy zaczyna interesować się sprawami moskiewskiej Bratwy, szybko wpada w kłopoty. Razem ze swoim kolegą śledzi podejrzany samochód, który kieruje się do magazynu na przedmieściach Moskwy. Tam oboje trafiają w ręce gangsterów.

Jednak kobieta ma szczęście, bo dzięki znajomościom Igi nie jest dla mafii osobą anonimową. Dmitriy Sharapov, trzydziestosześcioletni sovietnik Bratwy, dostaje zadanie, by chronić niesforną dziennikarkę. Okazuje się, że ktoś już wydał na nią wyrok.No tu troszkę miałam wrażenie powtórki z rozrywki ,jeśli chodzi o temat wyroku,od razu skojarzylo mi się to z historią Igi.Ale Zuza jest jeszcze bardziej świrnięta niż siostra. Na początku drażnił mnie jej styl wypowiedzi,ale potem już przestałam na to zwracać uwagę, mocno rozbudowane sceny erotyczne nadały pikantnego smaczku całej historii.Bohaterowie świetnie wykreowani Dima dał się poznać już wcześniej i bardzo go polubiłam.Końcówka mocno mnie wbiła w fotel ,dopóki nie zrozumiałam co się wydarzyło.🫣🫣🫣Tak jak Autorki obiecały ta część nie była tak emocjonalna jak poprzednie ,byla bardziej rozluźniająca,ale dla mnie byla też swietna.Całość zakończona pięknie ,no i będę tęsknić za całą szóstką.Chętnie bym czytała dalej.
10/10~Iva♡♡

strasznie dużo seksu i wulgaryzmów, poza tym może być

strasznie dużo seksu i wulgaryzmów, poza tym może być

Tak niska ocena może ze względu na to, że ten tom czytałam jako pierwszy.
Ale cała historia mi się nie kleiła.
Bohaterka, jak sama zresztą się określała - taka trochę wariatka, zupełnie do mnie nie przemówiła.
Cała historia z serii "może być", ale zupełnie do mnie nie przemówiła.

Ale już wiem, że nie będę szukała pozostałych tomów z serii.

Tak niska ocena może ze względu na to, że ten tom czytałam jako pierwszy.
Ale cała historia mi się nie kleiła.
Cała historia z serii "może być", ale zupełnie do mnie nie przemówiła.

Ale już wiem, że nie będę szukała pozostałych tomów z serii.

Liczyłam na jakaś większa akcje, dziennikarka, która przyznaje, że to jej hobby, a zarabia z prac szkolnych. Więc już tutaj dla mnie duże niedopowiedzenie jest. Jedyne co dla mnie to ogromny plus za rozwiniecie historii Dimy, poznanie go było super.

"Pragnij mnie" @lenambielska @sandra_biel_ to piąty i zarazem ostatni tom z serii Nieuchwytni.
Dima to postać, która mnie na tyle zaintrygowała w poprzednich częściach, że czekałam z zniecierpliwieniem aż autorki napiszą książkę głównie z jego udziałem.
Bardzo przyjemnie spędziłam czas przy tej książce. Naprawdę podobało mi się to co stworzyły autorki, jak wykreowały bohaterów i ile dostarczyły nam dobrej dawki humoru. Przy tej części uśmiałam się najwięcej. Od początku gościł na mojej twarzy przysłowiowy "banan" i kończyłam ją czytać również z wielkim uśmiechem, bo naprawdę śmiechu nie było końca. Oczywiście inne emocje też mi towarzyszyły, ale dziewczyny doskonale wiedzą, jak napisać powieść, by czytelnik kipiał z ich nadmiaru.
"Pragnij mnie" to historia, którą pochłonęłam w jeden wieczór. Jak się za nią wzięłam, tak nie mogłam się od niej oderwać. Co prawda tom pierwszy według mnie był najlepszy (i również najwyżej został przeze mnie oceniony),ale ten również wypadł bardzo dobrze.
Szkoda, że to już koniec przygód Nieuchwytnych, ale wszystko co dobre, szybko się kończy.
Nie wiem jak Wy, ale ja duet Leny i Sandry bardzo lubię i mam nadzieję, że autorki nas jeszcze czymś mile zaskoczą.

„ Pragnij mnie” to książka, która zaskoczyła mnie wielokrotnie podczas czytania i zaznaczam w bardzo pozytywny sposób!

Historia Zuzy i Dimy jest zakończeniem serii Nieuchwytni i jest zarazem piękną wisienką na torcie! Dima to bezwzględny gangster, którego mieliśmy szansę troszeczkę poznać w poprzednich tomach. Zuza to dojrzała dziennikarka, która nie boi się trudnych wyzwań, chociaż myślę, że to adrenalina daje jej kopa do życia.

Zdecydowanie uważam, że „ Pragnij mnie” to rewelacyjna historia, która wywoła wiele sprzecznych emocji. W tej powieści zarówno Dima, jak i Zuza są bardzo dobrze wykreowani, lecz gdzieś bardziej zachwyciła mnie postać Zuzki i myślę, że w dużej części jest to spowodowane jej ciętym językiem i zwariowaną osobowością. Czasami miałam wrażenie, że jest mi ona bardzo znana, widziałam w jej osobie siebie samą:

,,Przecież ja, siedząc na dupie w domu, mogę wywołać trzecią wojnę światową!”

W tej książce troszeczkę przytłoczyła mnie ilość scen erotycznych, jednak nie rzutują one mocno na moją ocenę, ponieważ autorki na początku tej historii bardzo dobrze przedstawiły potrzeby głównych bohaterów, a zarazem ich lęki przed akceptacją swoich fantazji.

„Pragnij mnie” to książka, o której nie zapomnę, a nawet mogę śmiało stwierdzić, że te wszystkie skrajne emocje, którymi zostałam uraczona przez autorki sprawiły, że wrócę ponownie do tej historii. Polecam!

"Dziennikarka, która balansuje na granicy bezpieczeństwa.
Gangster, który musi ją chronić"

To ja się pytam, gdzie się podziało owo niebezpieczeństwo, bo jakoś nie byłam w stanie go zauważyć...

Po poprzednich tomach byłam bardzo entuzjastycznie nastawiona do "Pragnij mnie", lecz niestety rzeczywistość odrobinę mnie rozczarowała. Oczekiwałam historii pełnej adrenaliny z domieszką pikantnego romansu, natomiast dostałam... Prawie że erotyk, a już na pewno mocny romans z wieloma łóżkowymi scenami (chociaż gwoli ścisłości to łóżko w tych scenach rzadko występowało). Fabuła kręciła się głównie wokół przeżyć seksualnych głównych bohaterów, a inne wątki były mało rozwinięte i wtrącone jakby przypadkowo. Brakowało mi wyjaśnienia, dlaczego właściwie Zuzannie groziło niebezpieczeństwo i kto za tym stał.

Sama relacja Zuzy i Dimy wydawała mi się dość mocno przerysowana i trochę... Ucięta momentami? Zupełnie jakby autorki robiły timeskipy, ale zapomniały informować o tym czytelnika. Nieco mnie to dezorientowało podczas czytania. Wróćmy jednak na chwilę do samych bohaterów. Dimę znamy już z poprzednich części ("Kochaj mnie" i "Uratuj mnie"),a tom piąty jeszcze dodatkowo rozbudowuje jego postać. Dostajemy więcej informacji na temat jego przeszłości oraz charakteru. Z kolei Zuza Zamojska pokazuje się w tej części w pełnej krasie. Kompletnie różna od siostry, a jednocześnie tak bardzo do niej podobna, że prawie wpędziła Sharapova w zawał. Z pozoru wariatka i nimfomanka – cóż, jak się okazuje, nie tylko z pozoru – ma jednak serce i jest mega empatyczną osobą, co nieraz działa przeciwko niej.

To, co najbardziej spodobało mi się w tej książce, to te momenty, gdy dochodziło do konfrontacji bohaterów z całej serii. Przyjaźń Dimy i Igi to coś cudownego, a każda ich rozmowa czy interakcja to złoto w czystej postaci. Znowu Piotr i Dima to inna para kaloszy – wprost kocham, kiedy Dima wkurza Skarżyńskiego, a ten jak dzieciak daje się podejść i później wybucha złością. Scena w szpitalu pod koniec książki była tego kwintesencją. Cytując Sharapova: "[...] może nie miałem biologicznej rodziny, ale miałem coś znacznie lepszego. Większego, Rodzinę z wyboru [...]". I dokładnie tak odbieram tę gromadkę.

Może "Pragnij mnie" nie jest takim zakończeniem serii Nieuchwytnych, jakiego bym chciała, nie jest też najgorszym. Autorki odwaliły kawał dobrej roboty.

"Dziennikarka, która balansuje na granicy bezpieczeństwa.
Gangster, który musi ją chronić"

• Przeczytane 2023
  • Mafia
  • Audiobooki

Dodaj cytat z książki Pragnij mnie