Orkiestra świata

Wolno
2022-09-15
2022-09-15

Okładka książki Czary na białym Maria Dek, Magdalena Mrozińska
Czary na białym Maria Dek, Magdalen...
Okładka książki Paskudki słowiańskie Maria Dek, Magdalena Mrozińska
Paskudki słowi... Maria Dek, Magdalen...

Dzisiaj coś do poczytania dla dzieciaków.
,,Orkiestra świata" Magdaleny Mrozińskiej to książka podzielona na cztery pory roku. Przy każdej porze roku znajdziemy kilka bardzo trafionych, czasem zabawnych, rymowanych wierszyków w większości o zwierzętach, ale nie tylko.
Książka zawiera kolorowe ilustracje, które na pewno przyciągną uwagę dziecka. Twarda oprawa zapewnia długi żywot tej książki, a to ważne przy dzieciakach, które lubią literaturę.
Całość pomysłowo przedstawiona i pięknie wydana.
Polecam, gdyż warto mieć w swojej biblioteczce właśnie taką pozycję.

Dzisiaj coś do poczytania dla dzieciaków.

Dziś skupmy sie na tym co slyszymy.
Może preferujesz ciszę lub odgłosy natury?
A może czujesz lekkosc przy miarowym rytmie muzyki?

***

Dźwięk.
Kreuje nasz humor.
Buduje postrzeganie i spojrzenie.

A gdyby tak ubrać go w odpowiednie kolorystyczne natężenie?🎨
Tak aby brzmiał nie tylko w naszych uszach, ale także przed naszymi oczami?👀

Wydawnictwo @wydawnictwowolno ma to do siebie, że znakomicie komponuje przekaz książek z szatą graficzną. 📖
Wystarczy spojrzeć na książkę powyżej.

Zbudowana na wyrazach dźwiękonaśladowczych wierszowana treść podzielona na pory roku z dopasowanymi tematami każdej z nich to coś, czego wciąż jeszcze było brak na rynku wydawniczym.

"Orkiestra świata" w literackim ujęciu Magdaleny Mrozińskiej to estetyczna uczta zbudowana w oparciu o świat przyrody, prostotę a przy tym niebanalny humor. Poza urokiem posiada genialny i spójny sposób przedstawienia polegajacy na krótkich i uproszczonych wierszach nawiązujących do muzyki, twórczego wykorzystania koloru i tętniącego na świecie życia, nawet w najbardziej ukrytych miejscach .❤️

Dzieciecy język i wspaniała grafika, stworzona przez Katarzynę Walentynowicz- mistrzynię w swoim artystycznym fachu, sprawiają, że nawet najmłodszy czytelnik z ogromną uwagą będzie towarzyszył w podsłuchiwaniu tętniącej życiem natury przedstawionej w książce.

Kto wie?
Może pokocha i zechce poznać ja lepiej?
W końcu wracamy do korzeni, które najlepiej wskazują kierunek zmieniającego się świata, przy jednoczesnej nauce ogromnego szacunku dla tego, co życiodajne.

Oddaj się rytmowi.
Zajrzyj do środka i daj znać, jak podoba mi się taka forma sztuki dla dzieci. ❤️

Dziś skupmy sie na tym co slyszymy.
Może preferujesz ciszę lub odgłosy natury?
A może czujesz lekkosc przy miarowym rytmie muzyki?

***

Dźwięk.
Kreuje nasz humor.
Buduje postrzeganie i spojrzenie.

A gdyby tak ubrać go w odpowiednie kolorystyczne natężenie?🎨
Tak aby brzmiał nie tylko w naszych uszach, ale także przed naszymi oczami?👀

Wydawnictwo @wydawnictwowolno ma to do...

Książka, która zachwyca energią i wachlarzem możliwości. Świetna pozycja do twórczego, kreatywnego i edukacyjnego wykorzystania. Na podstawie jej przedpremierowego wydania powstał rozśpiewany, familijny spektakl o dźwiękach natury i niezwykłości świata (można go było zobaczyć w szczecińskim Teatrze Lalek Pleciuga).

W książce znajdziecie aż 26 melodyjnych wierszy, świetnych do czytania na głos. Ciepłych, zabawnych, czasem lekko przekornych. Opowiadają o tym, co dzieci kochają najbardziej, czyli o zwierzakach, zjawiskach pogodowych i dźwiękach. Liczne onomatopeje sprawiają, że rymy są dynamiczne, a tekst pobudza wyobraźnię. Z kolei wszystkie szeleszczące, klekocząca i bzyczące słowa na bank zachwycą logopedów.

Wiersze zostały podzielone na cztery pory roku i przepełnione są zachwytem nad naturą. Morze, wiatr, liście, echo… Sowa, mucha, kogut, dzięcioł… Autorka, zwraca uwagę dzieci na to, że każde, nawet najmniejsze stworzonko, wydaje dźwięki. Że świat tętni życiem i melodią. A one wszystkie razem tworzą wyjątkową orkiestrę. Wystarczy tylko zatrzymać się i dobrze wsłuchać.

Wierszom towarzyszą bajkowe, kolorowe ilustracje, autorstwa Kasi Walentynowicz. Bardzo podoba mi pomysł wykończenia zewnętrznych krawędzi stron kolorowymi marginesami, nawiązującymi do konkretnej pory roku. Nadaje to szacie graficznej spójny charakter i podkreśla klimat wierszy.

Gorąco zachęcam Was do poszerzenia poetyckich horyzontów Waszych maluchów. Niech poznają i taki wymiar języka. Pamiętajcie, że warto czytać dzieciom wiersze, bo nic tak dobrze nie kształtuje rytmu mowy, słuchu fonematycznego i płynności języka, jak poezja właśnie. Pozwólcie dzieciom bawić się słowem.

I koniecznie zainteresujcie się tą pozycją, jeśli zawodowo pracujecie z dziećmi. Jest fantastycznie wszechstronna! Pory roku, zwierzęta, zjawiska pogodowe, nauka liczenia, onomatopeje, przedszkolne przedstawienia, wierszyki do trenowania pamięci i dykcji - znajdziecie tu całe mnóstwo materiału do pracy.

Książka ma twardą oprawę i wygodny format. Dostaniecie ją na stronie Wydawnictwa Wolno. Polecam gorąco.

W książce znajdziecie aż 26 melodyjnych wierszy, świetnych...

Dodaj cytat z książki Orkiestra świata