Klub kłamców

Okładka książki Klub kłamców Annie Ward
Okładka książki Klub kłamców
Annie Ward Wydawnictwo: Czarna Owca kryminał, sensacja, thriller
The Lying Club
Czarna Owca
2023-01-11
2023-01-11
Grażyna Woźniak

Dość wolno się rozkręca, ale im dalej tym ciekawsza i zaskakująca staje się ta historia :)

W tej historii jest jakby luksusowo. Bogate domy, zamożni mieszkańcy, prywatna szkoła, rozpuszczone dzieciaki.
Piękna górska miejscowość jak z kolorowego folderu.
Dopiero po bliższym przyjrzeniu się widać, że ten folder pod kolorową okładką skrywa bardziej mroczną treść.

Mamy tu kobiety mające pieniądze, urodę, powodzenie i pewność siebie. Wiele innych marzy o tym, by być takie jak one i posiadać to co one.
Takie marzenia ma również Natalie, pracująca w szkolnej administracji.
Chciałaby być jak przebojowa dziedziczka fortuny Brooke, albo jak Asha- pełna elegancji agentka nieruchomości.
Mimo różnicy w statusie społecznym łączy je osoba przystojnego wicedyrektora do spraw sportowych i trenera szkolnej drużyny w jednym, Nicka..
Natalie jest w nim zakochana, Brooke gopożąda i bardzo chętnie wdałaby się z nim w romans, bo romanse i flirty to jej drugie imiona, natomiast Ashy Nick potrzebny jest, by przygotował jej córkę do tego, by dostała się na wymarzone studia.

Historia zaczyna się mocnym tąpnięciem. Ze szkoły na noszach wyniesione zostają dwa ciała. Kto? Co? Za co? I dzięki komu?

Policja rozpoczyna śledztwo. W tym pięknym górskim miasteczku, wśród luksusowego społeczeństwa, kryją się mroczne, brzydkie sekrety.
Trzy tak różne od siebie kobiety zaczyna łączyć sieć kłamstw i być może zbrodnia.

Tę pozycję bardziej niż do thrillera psychologicznego zaliczyłabym do gatunku obyczajowego, z wątkiem kryminalnym i wplecioną kobiecą intrygą.
Nie było tu większego napięcia i jakiś emocji podnoszących nam ciśnienie.
Mamy tutaj zazdrość, zdradę, rywalizację, przerost ambicji dorosłych względem swoich sieci oraz przekrój różnych problemów nastolatków.
Jesli chodzi o rozwiązanie, to nie do końca mnie zadowoliło. Chyba liczyłam na większy twist, taki co to zrobi trzy fikołki w powietrzu i sprawi, że czytelnik będzie zbierał szczękę z podłogi. Ale nic takiego się tu nie zadziało, więc o swoje zęby możecie być spokojni😉.
To nie jest zła lektura, bo przeczytałam ją z przyjemnością.
Jeśli ktoś potrzebuje czegoś lżejszego na zimowy wieczór, to ta książka będzie idealna.

Piękna górska miejscowość jak z kolorowego folderu.

"Klub kłamców" autorstwa Annie Ward to literacki rollercoaster, który wciąga czytelnika w labirynt intryg, tajemnic i zaskakujących zwrotów akcji. Ward nie tylko odważnie eksploruje zawiłości ludzkiej natury, ale również tworzy atmosferę, której trudno się oprzeć.

Fabuła tej powieści rozpoczyna się od samego pierwszego zdania, rzucając czytelnika w wir zagadek i tajemnic. Główni bohaterowie, utalentowani kłamcy, stają się pionkami w grze pełnej niebezpieczeństw, a ich relacje przewijają się przez powieść, uwydatniając skomplikowane powiązania i ukryte motywacje postaci.

Annie Ward doskonale operuje narracją wielowątkową, umiejętnie złączając różne perspektywy i wątki. To sprawia, że czytelnik z każdym rozdziałem odkrywa nowe aspekty historii, a także zagłębia się w psychologiczne tajniki bohaterów.

Jeden z najsilniejszych elementów tej książki to zdolność autorki do kreowania postaci, które są zarówno kompleksowe, jak i zaskakujące. Główni bohaterowie, pomimo swojego talentu do kłamstw, stają się autentycznymi postaciami, których losy czytelnik śledzi z zapartym tchem.

"Klub kłamców" to nie tylko thriller pełen intryg i tajemnic, ale również psychologiczna podróż przez zawiłości ludzkiej psychiki. Annie Ward nie tylko trzyma czytelnika w napięciu, ale także zmusza go do zastanowienia się nad granicami moralności i konsekwencjami kłamstw.

Język używany przez autorkę jest płynny i przyciągający uwagę, co sprawia, że lektura staje się niemal hipnotyczna. Intrygujące dialogi i opisy doskonale oddają atmosferę zagrożenia i niepewności, które przewijają się przez całą powieść.

"Klub kłamców" to lektura, która trzyma czytelnika w szponach od pierwszej do ostatniej strony. Annie Ward udowadnia, że potrafi mistrzowsko konstruować nieprzewidywalne historie, a każdy rozdział tej powieści to kolejny krok w kierunku fascynującego finału. Dla miłośników literatury pełnej tajemnic i psychologicznych zwrotów akcji, "Klub kłamców" stanowi niezapomniane doświadczenie.

1964

Nawet nie sądziłam, że ta książka aż tak mnie wciągnie!
Widzę tutaj delikatne podobieństwo do Wielkich kłamstewek, czuć nieco inspiracji. ale to akurat bardzo dobra inspiracja. A nie zwykła kopia.
Mamy elitarną szkołę, bogatą dzielnicę i dwie matki, których córki się bardzo przyjaźniły, ale obecnie walczą o miejsce na najlepszym uniwersytecie. Jest też młoda sekretarka, Natalie, która pracuje w szkole, zna wszystkich rodziców i uczniów, ale ma też sporo sekretów.
Jest też on, trener Nick. Uwielbiany przez rodziców i dzieciaki. Traktowany niemal jak lokalne bóstwo!
A potem mamy jedno ciało, i wielką niewiadomą. Co tak naprawdę się wydarzyło? I czy ktoś poniesie winę za zbrodnię?
Czytało mi się świetnie tę książkę, na każdym kroku potrafiła mnie zaskoczyć. Wciągnęła mnie niesamowicie i ciężko mi się było od niej oderwać!
Jeżeli podobały się Wam Wielkie kłamstewka, to sięgnijcie po Klub kłamców.

Nawet nie sądziłam, że ta książka aż tak mnie wciągnie!

Świetna! Trzeba tylko wziąć poprawkę na fakt, że głównymi bohaterami są obrzydliwie bogaci. Jeśli nie przemawia przez nas zazdrość czy niechęć, lektura będzie fascynująca.

Każda z trzech kobiet jest inna, ma własne problemy, marzenia, idee, cele. Ich losy stykają się przez czas jakiś, by w kulminacyjnym momencie zdecydować o przyszłości nie tylko ich, ale także wielu innych osób.

Kłamstw tu na potęgę, jak zresztą sugeruje tytuł. A i tak wiele rozwiewa się dopiero na samym końcu, każąc czytelnikowi ze zdziwienia otworzyć usta i pokręcić z niedowierzaniem głową.

Nie będziecie się nudzić, gwarantuję. Fantastyczna rozrywka. Polecam.

Na rynku pełno jest książek, których głównymi bohaterkami są zamożne, rywalizujące ze sobą kobiety, na co dzień borykające się z rodzinnymi problemami, zdradami, niesfornymi nastoletnimi dziećmi czy uzależnieniami. Ta pozycja, zdecydowanie należy do tej grupy, ale mimo wszystko wyróżnia się nietuzinkową fabułą, w której intryga goni intrygę. Historia jest wielowątkowa, a autorka dosyć niespiesznie, ale przez cały czas buduje napięcie. Dużym atutem są ciekawie wykreowani bohaterowie oraz relacje między nimi.

Książkę przeczytałam szybko, ale mam mieszane uczucia sam pomysł dobry, ale mnie trochę nudziła.
Momentami trochę chaotyczna, akcja rozwija się bardzo powoli. Zakończenie dla mnie słabe to bardziej książka obyczajowa a nie kryminał. Liczyłam na więcej.

Przerwałam w połowie bez żalu . Jest tyle książek które coś wnoszą do mojego życia, a o tej zapominałam że czytam (może na szczęście).

Mimo, iż jest to thriller psychologiczny to dla mnie jest to bardziej powieść obyczajowa. Książka porusza kilka dość popularnych tematów, jak np. zdrada, zazdrość, rywalizacja, typowe mniej lub bardziej problemy nastolatków i ich bogatych rodziców, ale też trudny problem uzależnienia od leków.

Zakończenie na szczęście zaskakuje. A ja książkę zaliczam do przeciętnych. Na pewno spodoba się osobom, które lubią kobiecie problemy, miasteczka pełne intryg i zawirowania w miłości. Tutaj kłamstwo goni kłamstwo.

Więcej w recenzji:

Natalie pracuję w elitarnej szkole jako asystentka. Jej życie jak zwyczajne, a marzy o takim jakie prowadzą matki uczniów z tej właśnie szkoły. Bogate, piękne, przebojowe. Brooke, Asha i Natalie, łączy je jedno - mężczyzna.
Pewnego ranka ze szkoły zostają wyniesione dwa ciała. Czyje? Kto stoi za morderstwem?
Przyznam szczerze, że opis książki zaciekawił mnie niesamowicie. Zabójstwa, zazdrosne kobiety i mężczyzna. Połączenie idealne i mieszanka, która zapewne doprowadzi do katastrofy.
Czytając prolog książki, w której pojawiają się dwa ciała czułam się zaintrygowana. Pierwszy rozdział i pół roku wcześniej, a mój zapał gdzieś opadł, męczyłam się czytając kolejne rozdziały. Cała akcja wlekła się jak w flaki z olejem, chociaż nie...tu nie było żadnej akcji. Opisane życie kobiet Ashy i Brooke i Natalie, która wydawała mi się dziwna.
Każdy rozdział w zasadzie nic nie wnosił do powieści i przyznam szczerze, że czekałam na koniec. Książkę "Klub kłamców" nazwać kryminałem jest naprawdę nie na miejscu. To raczej obyczajówka i to też taka nudnawa.
I w zasadzie to tyle. Przez dużą liczbę wątków i bohaterów ciężko skupić się na tym co najważniejsze.
Niestety dla mnie książka słaba i nie polecam jej osobom, które lubią mocne wrażenia. Zdecydowanie bardziej przypadnie do gustu czytelnikom, lubiącym raczej lżejsze książki.

Przyznam szczerze, że opis książki zaciekawił mnie niesamowicie....

• Przeczytane 2023
  • Egzemplarz recenzencki
  • Rok 2023

Dodaj cytat z książki Klub kłamców