Zapisane Między Gwiazdami

Okładka książki Zapisane Między Gwiazdami Angelika Zięba
Okładka książki Zapisane Między Gwiazdami
Angelika Zięba Wydawnictwo: wydano nakładem autora literatura obyczajowa, romans
wydano nakładem autora
2022-12-06
2022-12-06

RECENZJA PATRONACKA

Adrianna jest szesnastoletnią dziewczyną. Jej życie można powiedzieć jest idealne. Ma kochającą matkę i młodszą siostrę. Jej matka nigdy nie miała z nią większych problemów. W sumie jak na tak młodą osobę to Ada jest nad wyraz poważna. Pewnego dnia matka dziewczyn postanawia poinformować swojego męża, że składa pozew rozwodowy. Jak można się dość szybko domyślić to mężczyzna nie jest zadowolony z takiej informacji i od razu oskarża swoją żonę, że ta nastawiła ich córki przeciwko niemu a Ada staje w obronie matki i sama mówi, że ich stracił już dawno temu. W między czasie dziewczyna dowiaduje się, że jej mama spotyka się z ojcem jej przyjaciółki z czego jest bardzo zaskoczona jej przyjaciółka również. Pewnego dnia Ada poznaje chłopaka, który się okazuje bratem jej przyjaciela. Dziewczyna przeżywa swój pierwszy raz z chłopakiem. Pewnego dnia jak Ada odwiedza tego chłopaka to dowiaduje się od swojego przyjaciela, że jego brat nie jest do końca z nią szczery. Dowiaduje się również, że jej przyjaciel jest niej zakochany, ale dziewczyna go informuje, że z jej strony na nic więcej nie może on liczyć prócz przyjaźni. Krętactwa jej chłopaka wychodzą na jaw. Dziewczyna cierpi. Zamyka się w swoim pokoju. Aż przyjaciółka dziewczyny postanawia interweniować i stanowczo, lecz miło informuje ją, że ona wybiera się z nią i jej chłopakiem na imprezę.

Na takiej potańcówce Adrianna poznaje Mikołaja. Dziewczyna jest zauroczona tym chłopakiem zresztą z wzajemnością czego akurat ona nie wie, bo Mikołaj jej nie powiedział jeszcze. Mikołaj dość szybko proponuje Adzie wspólne zamieszkanie. Oczywiście jej matka nie jest zadowolona z tego faktu, że jej nastoletnia córka chce zamieszkać z chłopakiem, którego zna raptem kilka tygodni. Ada przekabaciła na swoją stronę partnera jej matki i jak kobieta dowiaduje się, że jej partner zgadza się z córką to nie jest zadowolona z tego faktu. Koniec końców zgadza się, aby dziewczyna zamieszkała niedaleko nich. Mikołaj znalazł im mieszkanie. Któregoś dnia Ada przegląda telefon swojego chłopaka i zaczyna sądzić, że on nie jest z nią do końca szczery. Obawia się, że historia ponownie może się powtórzyć. Okazuje się jednak, że w to jest zamieszana babcia chłopaka. Pewnego dnia dziewczyna dowiaduje się od ukochanego, że jego wujek zaproponował mu pracę z Hiszpanii na półkroku i tyle by trwała ich rozłąka. Dziewczyna obiecuje mu, że będzie na niego czekać. Co się wydarzy dalej? Czy zamiary Mikołaja naprawdę są szczere jak twierdzi? Kto stoi za tą sytuacją, przez którą Adrianna zaczyna myśleć, że jej chłopak ją zdradza? Ja wam tego nie zdradzę. Będziecie musieli się sami dowiedzieć sięgając po tą powieść.

Po takiej końcówce aż chce drugi tom na już. Bo to co się dzieje na ostatnich stronach Angie tak się nie robi nie kończy się tak książek. Styl Autorki jest przyjemny i przez jej książkę się płynie. Nawet nie zauważyłam jak przewróciłam ostatnią stronę powieści. Powieść się bardzo szybko czyta. Szkoda, że ma niespełna 300 stron aż chce się więcej. Już się nie mogę doczekać następnych książek Angie. Anigie bardzo dziękuje, że mogłam ci towarzyszyć przy pokazaniu światu twojego pierwszego dziecka książkowego i mam nadzieje, że będzie tego więcej. Pozostaje mi pogratulować świetnego debiutu. Jestem ciekawa co dla nas jeszcze wymyśliła. Mam nadzieje, że nie trzeba będzie długo czekać. Bardzo polecam!

RECENZJA PATRONACKA

"Zapisane między gwiazdami" to debiut literacki Angeliki Zięby.
A wiadomo że gdzie debiut, tam i ja ;-) .

Czytając historię Ady, pewnie nie jedna z nas wspomni swoje pierwsze zauroczenie, swoją pierwszą młodzieńczą miłość, a nawet rozczarowanie.
I tych wszystkich uczuć doświadcza też młoda Ada. Nie wszystko jest tak piękne, jak jej się na początku wydaje, i nie zawsze można każdemu ufać. Ale takie są te młodzieńcze (i chyba nie tylko ;-) ) zauroczenia.

Wejście w dorosłość to dla Ady też rodzinne troski, chociaż czasami , nie ukrywam trochę denerwowało mnie jej zachowanie względem mamy.

Autorka zostawia nas z otwartym zakończeniem, ale już wiem że będzie kontynuacja, na którą oczywiście czekam.
Jestem bardzo ciekawa jak potoczy się dalsze życie Ady.

"Zapisane między gwiazdami" to debiut literacki Angeliki Zięby.
A wiadomo że gdzie debiut, tam i ja ;-) .

"Zapisane między gwiazdami" Angeliki Zięby to debiut literacki, a zarazem pierwszy tom opowieści o dojrzewającej nastolatce - Adzie. Jak każdy wie, życie dorastających nastolatków nie jest usłane różami. Ada mierzy się z problemami typowymi dla młodzieży stojącej u progu dorosłości, ale i problemami rodzinnymi. Samo jej zachowanie może więc być irytujące, niedojrzałe i nieodpowiedzialne, ale ma ono swoje głębsze podłoże. Nie jest spowodowane jedynie burzą hormonów. Podążajac za swoją wizją świata popełnia błędy. Doświadcza pierwszej miłości, dzięki której z zamkniętej w sobie dziewczyny przeistacza się w młodą kobietę. Jak to jednak w życiu bywa, chłopak łamie Adzie serce. Dla niej to wyjątkowa lekcja życia. I wtedy dzieje się coś, co pozwala podnieść się po bolesnym rozstaniu i zmienia jej życie.
Jest to książka skierowana raczej do starszych nastolatek, gdyż są w niej sceny erotyczne. Jak na debiut, napisany w bardzo krótkim czasie, czytało mi się ją dość dobrze i szybko. Chyba mogę zdradzić, że książka jest oparta na faktach. Z reguły nie czytam literatury młodzieżowej, choć zdarza mi się po takową sięgnąć. Jeśli niektóre wątki zostały rozwinięte, co zdecydowanie pozwoliłoby czytelnikowi lepiej zrozumieć Adę, dodałoby jej historii wielowymiarowości, to byłby jej dodatkowy atut. Nie czytałam jeszcze ostatecznie wydanej wersji, zatem nic więcej na tę chwilę nie mogę dodać. Pozostaje mi życzyć Angelice pozytywnego odbioru książki, wytrwałości w doskonaleniu warsztatu i spełnienia kolejnych pisarskich planów.

• Egzemplarz w prezencie od autora
  • Mój patronat

Angelika Zięba Zapisane Między Gwiazdami Zobacz więcej