Atlas. Historia Pa Salta

Okładka książki Atlas. Historia Pa Salta Lucinda Riley, Harry Whittaker
Okładka książki Atlas. Historia Pa Salta
Lucinda RileyHarry Whittaker Wydawnictwo: Albatros Cykl: Siedem sióstr (tom 8) literatura piękna
Siedem sióstr (tom 8)
Atlas: The story of Pa Salt
Albatros
2023-05-17
2023-05-17
Anna Esden-Tempska
Inne

Ta książka mnie wzruszyła.
Droga jaką przeszedł Pa Salt, którą sam krótko podsumował: "ŻYCIE", została pięknie opisana.
Pomimo że można było przewidzieć wiele sytuacji, bo znamy je z historii Siedmiu Sióstr i przeczuwać zakończenie, łzy same kręciły się w oczach...

PIEKNY ŁABĘDZI ŚPIEW 💝

Ta książka mnie wzruszyła.

PIEKNY ŁABĘDZI ŚPIEW 💝

Do książki podeszłam ostrożnie i długo się rozkręcałam, żeby przeniknąć w historię Pa Salta. Nie ukrywam, że były momenty, gdy książka mi się dłużyła. Nie do końca potrafiłam też zrozumieć motywacje głównego bohatera, choć były wytłumaczone bardzo przejrzyście i ukazywały także rozterki, z jakimi borykał się Atlas adoptując sześć córek z różnych stron świata.

Bałam się też, jak książka będzie wyglądać, gdy współpracował przy niej syn Lucindy Riley. Wyszło bardzo dobrze. Czuć styl autorki, fabuła w żadnym stopniu nie ucierpiała, a wszystkie wątki zostały zamknięte - czasem dość zaskakująco dla mnie samej. Choć były też intrygi, które od początku dało się przejrzeć i nie stanowiły większego zaskoczenia.

Książkę jak i cały cykl oczywiście polecam. Balansująca na granicy baśni i obyczajówki opowieść o Siedmiu Siostrach to podróż po Amerykach, Australii, Afryce i Europie, poznawanie różnych, rdzennych kultur tych kontynentów z zachowaniem szacunku dla każdej z nich. Mnie bardzo urzekła i jest to jedna z lepszych serii, z jakimi przyszło mi się spotkać.

Bałam się...

Finał serii Siedmiu Sióstr rewelacyjny.
Nie będę się tu rozwodzić nad tym o czym jest bo każdy kto po nią sięgnął zna już dobrze siostry D'Apliése i ich ojca.

Czytając poprzednie 7 książek tak pełnych różnych zagadek zawsze zastanawiałam się czemu Pa Salt jest taki tajemniczy, kim jest i co go do tego pchnęło. Historia życia Atlasa jest fascynująca, pełna przygód, cierpienia ale i miłości. Pokazuje nadzieję oraz dobro, które jest wśród nas. Ktoś może powiedzieć, że jest przesadzona i tak jest ale w tej książce nie o to chodzi. Pokazuje nam ona raczej jak ulotne jest nasze życie na ziemi, jak ulotne i krótkotrwałe potrafi być szczęście czy zdrowie. Uczy nas aby cieszyć się każdą chwilą i nie odkładać niczego na potem a nadzieja daje nam siły aby przetrwać to co najgorsze.
Z wielką przyjemnością przeczytałam całą serię a ta książką wciągnęła mnie wyjątkowo. Serdecznie polecam :)

Finał serii Siedmiu Sióstr rewelacyjny.

Jest to na pewno jedna z najlepszych serii, jakie przeczytałam. Rzadko zdarza się, by historia zawarta w tak wielu tomach do końca była ciekawa. Z przyjemnością przeczytałam finał.

Przez ostatni rok czytania całej serii zrozumiałam że nasz czas na ziemi to tylko chwila , którą powinniśmy cieszyć się niezależne od sytuacji, stanu zdrowia i wątpliwości. Trzeba mieć nadzieję bo tylko ona trzyma nas przy życiu.. Piękna powieść warta przeczytania

Oto zakończyłam przygodę z Siedmioma siostrami. Fakt, że przeczytałam cykl składający się z 8 części świadczy, że coś w sobie ma ta seria i bardzo udała się autorce. Ostatnia część o tyle wyjątkowa, że na podstawie notatek i fragmentów pozostawionych przez autorkę, dokończona została przez jej syna. Wielkie podziękowania dla syna, bo z pewnością nie ja jedna z niecierpliwością czekałam by uzyskać pełny obraz historii niezwykłego i niezwykle tajemniczego człowieka, który zdecydował się na adopcję sześciu córek i nie ustawał w poszukiwaniach siódmej. W ostatniej części dowiadujemy się o okolicznościach każdej z adopcji, poznajemy dramatyczne okoliczności z dzieciństwa Atlasa, które kazały mu przez całe życie uciekać i ukrywać się przed wrogiem, który poprzysiągł mu zemstę i śmierć, poznajemy miłość jego życia oraz największą stratę lub zdradę życia, poszukiwania i intrygi mające na celu uchronienie córek przed zemstą poszukującego go człowieka. Całość jest tak ciekawa, że nie pozwala odłożyć książki i pozwala na trwanie w dużej ekscytacji w oczekiwaniu co dalej oraz jak to się skończy. Jeden wątek zakończenia trochę nie spodobał mi się jako za mocno naciągany i trochę przewidywalny, do tego stopnia, że obstawiałam, że w taki sposób nie poprowadzi tego autorka, a jednak... Niemniej, cały cykl bardzo przyjemny i bardzo ciekawy.

Wspaniałe zakończenie całej serii. Czytelnik pozna wyjaśnienie każdej zagadki których przez siedem tomów sporo się nagromadziło. Oczywiście czy taka historia mogłaby zdarzyć się na prawdę? Szczerze wątpię ale w zasadzie... kto wie. Historia Pa Salty, to ile przeciwności losu musiał przetrwać i z jakim zapałem starał się odnaleźć miłość swojego życia- bezcenne

Znakomite zwieńczenie Siedmiu Sióstr.

Znakomite zwieńczenie Siedmiu Sióstr.

Bardzo przyjemne dopełnienie bardzo przyjemnej sagi. :) Na szczęście wszystkie wątki okazały się logiczne powiązane, chociaż sama historia Pa Salta trochę grubymi nićmi szyta. Dialogi w niektórych miejscach sztywne, ogółem brakowało nieco polotu, ale wciąż była to miła i wciągająca lektura. Cieszę się, że autorka zostawiła instrukcje i zarys fabuły, bez tego tomu saga byłaby boleśnie pusta.

Magiczna. Idealne zwieńczenie całej wspaniałej serii „Siedem sióstr”.

Magiczna. Idealne zwieńczenie całej wspaniałej serii „Siedem sióstr”.

• Przeczytane 2023