Cztery cappuccino i Johnnie

Okładka książki Cztery cappuccino i Johnnie Katarzyna Bester
Okładka książki Cztery cappuccino i Johnnie
Katarzyna Bester Wydawnictwo: Czwarta Strona Seria: Bezwstydna literatura obyczajowa, romans
Bezwstydna
Czwarta Strona
2023-01-10
2023-01-10

Idealne czytelnicze rozpoczęcie roku nie istnieje? A jednak, Katarzyna Bester jak zawsze stanęła na wysokości zadania. "Cztery cappuccino i Johnnie" to jedna z tych książek, która od pierwszych stron staje się perfekcyjną pozycją 'comfort book'.
Autorka zabiera czytelnika do Rzeszowa, stawia nas przed grupą przyjaciół po 30-tce, która boryka się z codziennością, przeszłością, szukaniem siebie, mierzeniem się ze swoimi pragnieniami. Poznajemy Gaję, Olimpię, Kalinę, Patrycję i Szczepana, każde z nich reprezentuje inne środowisko, inny worek emocji czy przeżyć jednak łączy ich przyjaźń, dzięki której wspólnie mogą radzić sobie z problemami, złamanym sercem czy sukcesami. Autorka w niezwykle przewrotny sposób ukazała codzienność młodych ludzi, stworzyła postaci, z którymi możemy się jako czytelnicy, bez problemu utożsamić. Czytając mogłam uśmiechnąć się na wiele emocji ukazanych w naszych bohaterach, mogłam poczuć frustrację Gai, starającej się zaimponować 'swojemu kurierowi', później razem z nią przeżywałam zauroczenie 'antychrystem'. Razem z Olimpią przeżywałam rozstanie z Hubertem i jej późniejsze podboje miłosne. Patrycja od samego początku poruszyła moje serce, jej późniejsze zmagania z terapią były bardzo poruszającym wątkiem. Kalina i jej zdroworozsądkowe podejście do życia i relacji tak samo jak u naszych bohaterów powodowało u mnie przytaknięcie na jej ripostę i przejście dalej.
Historia, styl pisania autorki, jej język i pomysł na fabułę to niezmienny sposób na zapewnienie świetnej zabawy dla czytelnika. Po powieści autorki od dawna sięgam w ciemno i jeszcze nigdy się nie zawiodłam. Język wprowadzony przez Katarzynę Bester do książki w niesamowity sposób wprowadza naturalną nutę do całej historii, sprawia, że czytając przenoszę się do Rzeszowa i jestem świadkiem wszystkich wydarzeń.
Postać Gai bez wątpienia stała się moją ulubioną bohaterką. Jej styl życia, praca, oddanie obowiązkom i pasja, a także niesamowite zrządzenie losu, które w idealnym momencie stawia przed nią 'antychrysta' ukazując jego prawdziwą twarz i niepochamowane pragnienia, sprawia, że stała się bohaterką, z którą chciałabym się zaprzyjaźnić. Historia miłosna Gai i Leona wniosła uśmiech na moją twarzy, rozśmieszyła mnie i wywołała rumieńce na twarzy.
Przyznam, że zwlekałam z tą książką, nie mogłam wcześniej po nią sięgnąć z jednego powodu. Okładka! Ależ ona mi przeszkadza, jest trochę pozbawiona charakteru i nie oddaje tego co kryje się wewnątrz. Jak gorące, zabawne i poruszające tematy dzieją się u Olimpii i Gai, z czym boryka się Patrycja, a także Kalina czy Szczepan. To jeden z tych tytułów, które dosłownie się pochłania. Ciężko było mi się powstrzymać przed przekręcaniem kolejnych stron.
Jeśli jeszcze nie czytaliście "Cztery cappuccino i Johnnie" to koniecznie musicie nadrobić tą historię, to idealny tytuł na rozpoczęcie z nią roku, wprowadza w wyjątkowy nastrój.

Lekka, przyjemna a do tego wciągająca :)

Lekka, przyjemna a do tego wciągająca :)

Zacznę od tego że książka ma przecudowną okładkę! 💙
Jeju po prostu cudowna książka i tak dobrze napisana, szybko i przyjemnie mi się ją czytało.
A oczywiście Rzeszów w książce jeszcze bardziej mnie zachęcił bo to moje miasto i po prostu przyjemnie się wtedy czyta.
Autorka w książce skupia się na przyjaźni tej piątki, pokazuje wszystkie więzi jakie mogą łączyć przyjaciół.
Ale oczywiścue nie zabraknie wątków romantycznych, bo takie też się pojawiają.
"Cztery cappuccino i Johnnie" to przyjemna książka na wieczór którą bardzo wam polecam!

Zacznę od tego że książka ma przecudowną okładkę! 💙

Nie oczekiwałam zbyt wiele, miało być lekko miło i przyjemnie. No ale nie do końca tak było. Brak zakończenia, nie wiadomo w sumie jak się zakończyły losy bohaterów.
No i język, jak dla mnie zbyt prosty.

No i język, jak dla mnie zbyt prosty.

„CZTERY CAPPUCCINO I JOHNNIE”

AUTOR: KATARZYNA BESTER
WYDAWNICTWO: CZWARTA STRONA

Piątka nieznajomych spotkało się nieoczekiwanie w Rzeszowie. Od tego dnia stali się przyjaciółmi na dobre i złe. Gaja, Olimpia, Patrycja, Kalina i Szczepan mogą rozmawiać na wiele tematów, u nich nie ma tematów tabu. Wręcz mogą liczyć na siebie w każdym momencie. Większości rozmów prowadzą przy filiżance cappuccino oraz szklaneczce Johnnego. :)

Powieść o życiu po trzydzieste, przyjaźni i miłości, o wyborach i rozterkach.

Dacie się zaprosić na kawkę z piątką przyjaciół?

Świetnie się bawiłam przy książce. Naprawę czytając ją masz uczucie jakbyś siedziała wśród swoimi przyjaciółmi i rozmawiała na różne tematy. Lekkie i ciężkie problemy, ale na każde dostają od siebie wsparcie. Bo tak powinno być nawet jak masz odmienne zdanie wiesz, że wśród przyjaciół możesz się nie krępować i dzielić się z nimi swoimi problemami. Autorka porusza wiele trudnych tematów i problemów, ukazuje również, na jaką pomoc mogą liczyć ze swojej strony, bez potępiania wręcz ze zrozumieniem podchodzą do tego. Każdy z nich ma inny charakter, ale razem stają się jednością. Czytając nie jednokrotnie masz uśmiech na twarzy, ani przez chwilę nie będziecie się nudzić, wręcz nie chcesz się jej kończyć czytać. Styl pisania autorki jest lekki i przyjemny, bardzo ciekawie opisuje temat choroby jednej postaci z książki i przyznam, że jeszcze nie spotkałam się z nią w książkach. Możemy poznać odczucia od strony osoby, której to dotyczy, jak się z tym czuje i dlaczego to robi, jak ciężko jest ukrywać przed innymi. Bardzo mi się to podobało. Pomimo wielu bohaterów wszystko idealnie zostało dopracowane. Polecam serdecznie książkę o przyjaźni, miłości, o życiu, bólu, poszukiwania siebie i drugich połówek. Niektórzy porównują ją do serialu „Seks w wielkim mieście”, a ja tu widzę wiele z mojego ulubionego serialu „Przyjaciele”.

Każdy na pewno znajdzie coś w niej dla siebie.
Polecam :)

Dziękuję bardzo za możliwość współpracy :)
@sylwiassssss

„CZTERY CAPPUCCINO I JOHNNIE”

AUTOR: KATARZYNA BESTER
WYDAWNICTWO: CZWARTA STRONA

2090

Lekka i przyjemna opowieść o grupie trzydziestolatków,których połączyła przyjaźń.Trudne tematy podane są w przystępny sposób,a książka posiada lekką nutkę pikanterii.Warto!!

Czy książka, której bohaterowie otwarcie i bez tabu wyrażają siebie i swoje przekonania to historia odważna czy po prostu zwyczajna, bo życie w zgodzie ze sobą po prostu nam się należy?>

Gdzieś przeczytałam, że Cztery cappuccino i Johnnie to powieść pikantna i odważna. O ile z tym pierwszym nie sposób się nie zgodzić, ponieważ jej bohaterowie są naprawdę różnorodni, jedni dopiero szukają siebie i swoich drugich połówek, natomiast dla innych liczy się przede wszystkim dobry seks i to też jest ok. Z tą odwagą byłabym ostrożniejsza, ponieważ życie w zgodzie z własnymi przekonaniami powinno być po prostu normalnością. Bez zbędnego zastanawiania się nad tymi kwestiami. Katarzyna Bester z dużą dozą humoru prowadzi nas przez życie czworga przyjaciół, którzy spotkali się w dość niespodziewanych okolicznościach w Rzeszowie. Teraz znają się już od czterech lat, spotykają na tytułowych kawach i drinkach i rozmawiają absolutnie o wszystkim.

Jestem naprawdę mocno ukontentowana tym jak oni rozmawiają. Dialogi, jak i cała książka zostały naprawdę bardzo dobrze napisane i nie dość, że powieść wciąga, to świetnie się ją czyta i czuje się ją jako ulubiony, komfortowy serial czy wymianę plotek z przyjaciółką. Są bolesne rozstania, które otwierają drzwi do nowych doznań, nowe spotkania i palące problemy. Autorka poruszyła tutaj nawet kwestię kleptomanii. Nie spotkałam się nigdy z takim wątkiem w książkach, nigdy nie zastanawiałam nad tym co czuje osoba dotknięta chorobą i przyznam, że wszystko dotyczące tego tematu przeczytałam z otwartymi szeroko ze zdziwienia oczami. Wplatanie w literaturę rozrywkową tak trudnych, pomijanych i jednocześnie ważnych tematów zasługuje na oklaski. Tym bardziej, gdy jest to powieść z tak ciekawymi postaciami, z którymi wielu z nas się utożsami, a reszta poczuje więź jak z dobrym znajomym lub przyjacielem.

Lekka, ale niebanalna książka, która doskonale pokazuje to co gnębi nas - Polaków. Do pośmiania się, zastanowienia, zrelaksowania. Po prostu spędzenia z nią miłego czasu.

@book.moodpl

„Cztery cappuccino i Johnnie” @katarzyna_bester @czwartastrona @_bezwstydna to opowieść o piątce przyjaciół, których połączyło nieoczekiwane spotkanie pod pomnikiem w Rzeszowie. Gaja, Olimpia, Kalina, Patrycja i Szczepan to ludzie, dla których nie ma tematów tabu. Rozmawiają o wszystkim, gdzie żaden temat nie jest dla nich straszny. Sa po trzydziestce i z łatwością rozmawiają nawet o krępujących sprawach przy filiżance cappuccino czy szklance drinka.
W książce @katarzyna_bester znajdziemy dużo humoru, nie raz, nie dwa można wybuchnąć śmiechem z niektórych sytuacji. Przyjaciele w swoich rozmowach poruszają też trudne tematy, gdzie autorka poruszyła je we wspaniały sposób. Nie są obraźliwie czy krzywdzące, są pełen zrozumienia i akceptacji. Też nie lekceważą oni problemów drugiej osoby, zawsze próbują pomóc sobie nawzajem, najlepiej jak potrafią.
Książka podobała mi się i szkoda było mi ją kończyć. Chciałam z głównymi bohaterami spędzić jak najwiecej czasu. Była to mieszanka wybuchowa ze względu na ich różnorodne charaktery, ale potrafili dogadać się idealnie 💙 Ciepła, lekka historia o przyjaźni i miłości, wsparciu, akceptacji, tolerancji. Momentami ta książka przypomniałam mi serial „Seks w wielkim moście”, a wspominam go bardzo miło. Z niecierpliwością czekam na kolejną książkę autorki.

@book.moodpl

To moje kolejne spotkanie z twórczością autorki, bardzo lubię historię jakie tworzy Kasia, dlatego nie mogłam przejść obojętnie obok książki "Cztery cappuccino i Johnnie". Do sięgnięcia po nią zachęcił mnie ciekawy opis i przyciągająca wzrok graficzna okładka. Stylistyka i język jakim posługuje się autorka jest bardzo lekki, prosty i przyjemny co sprawia, że książkę czyta się niezwykle szybko i z dużym zainteresowaniem. Ja pochłonęłam ją w jeden poranek popijając sobie tytułowe cappuccino. Fabuła została w interesujący sposób nakreślona i dobrze poprowadzona, a bohaterowie naprawdę świetnie wykreowani, to niezwykle autentyczne postaci, z którymi śmiało moglibyśmy się utożsamić w wielu kwestiach, podzielając podobne troski i dylematy moralne oraz z pewnością spotkać takie osoby w rzeczywistości. Każda z postaci jest zupełnie inna, mają różne usposobienia, charaktery jednak świetnie się ze sobą dogadują i tworzą naprawdę zgraną paczkę przyjaciół. Wielokrotnie czytając niektóre opisy sytuacji i dialogi pomiędzy bohaterami na mojej twarzy gościł uśmiech i miałam często nawet takie wrażenie jakbym i ja towarzyszyły Gai, Olimpii, Patrycji, Kalinie i Szczspanowi w ich rozmowach, świetnie się przy tym bawiąc. Autorka w swojej powieści porusza wiele ważnych, życiowych i ponadczasowych tematów, które wywołują w Czytelniku ogrom emocji i zarazem skłaniają do refleksji nad własnym życiem i wyborami jakich dokonujemy każdego dnia. Naprawdę miło spędziłam czas z tą książką i czekam już na kolejne powieści spod pióra autorki. Polecam!

Moja pierwsza książka od tej autorki. Zachęcił mnie opis oraz okładka, która jest minimalistyczna, ale przyciaga wzrok. Jest to ciepła opowieść o piątce przyjaciół praktycznie przezabawna ponieważ przez większość stron śmiałam się strasznie i najważniejsze książka jest lekka w czytaniu co przyjemnie się czyta nawet nie potrafilam oderwać się od niej, bo tak mnie wciągnęła. Podoba mi się to, że bohaterowie są różni pod względem charakteru oraz z doswiadczeniami życiowymi, a pomimo tego są najlepszymi przyjaciółmi. Są tutaj zawarte dość ciekawe wątki o innej orientacji, chorobie, która może uprzykrzać życie, o związkach tych nieudanych jak i tych namiętnych. Autorka połączyła to wszystko idealnie nic mi w tej książce nie brakowało.

• Przeczytane w 2023
  • Romans