Oszukać miliardera

Niegrzeczne książki
2023-01-25
2023-01-25
Gabriela Iwasyk

Krótko podsumowując...dużo seksu, zero emocji, sporo niejasnych zachowań i trochę dziwacznej fantazji (wątek spisku).

Takie do przeczytania i zapomnienia. Nic ciekawego, żadnych emocji, wszystko pobieżnie.

Główna bohaterka strasznie naiwna, że aż mdli matka nie lepsza. Zapowiadało się ciekawię jednak dialogi przewidywalne jedynie sceny seksu ciekawie napisane.

Życie Raine było- delikatnie mówiąc dalekie od ideału.
Za każdym razem gdy czytała bądź oglądała wpływowych ludzi z Wall Street miała ochotę siarczyście zakląć, ponieważ nawet pracując na dwa etaty nie jest w stanie uzbierać sumy, która pokryłaby koszty operacji jej siostry Madison.
Gdy więc otrzymuje intratne zlecenie polegające na odebraniu pewnego przedmiotu jednemu z miliarderów niemal natychmiast się zgadza.
Okazuje się jednak ,że nie jest to takie proste jak się wydawało.
Przeciwnik jest silny a do tego diabelnie pociągający.
Dla ludzi pokroju Konstantina nie ma rzeczy niemożliwych i prędzej czy później dostaje to czego zapragnie.
Czy ta dwójka wejdzie w głębsze relacje? A jeśli tak jak to się skończy?
I czy Raine uda się nie tylko osiągnąć cel lecz także szczęśliwie zakochać?
Szczerze mówiąc nigdy wcześniej nie zetknęłam się z twórczością autorki, ale jej pióro bardzo mi się podobało z uwagi na jego lekkość.
Akcja i poszczególne wątki są bardzo spójne i przyjemne w czytaniu.
Całości dopełnia emocjonujący wątek miłosny z dużą dawką pikanterii.
Gorąco polecam ❤️🖤

Życie Raine było- delikatnie mówiąc dalekie od ideału.

"Życie to nie bajka. Czy zaryzykujesz wszystko, aby wejść do świata, w którym rządzą pieniądze?"
"Oszukać miliardera" @lecarrebooks to moje pierwsze spotkanie z twórczością autorki.
Gdy przeczytałam opis książki, wiedziałam, że koniecznie muszę przeczytaj tę historię i do tego ta okładka, która również przykuła moją uwagę. No nic tylko brać i czytać!
Pierwszy raz zetknęłam się z twórczością tej autorki i szczerze mówiąc po kilku pozytywnych opiniach jej poprzednich książek liczyłam na coś więcej.
Owszem jest to historia nietuzinkowa, czyta się ją naprawdę bardzo szybko, jest napisana prostym językiem, a sceny zbliżeń między głównymi bohaterami wywoływały nie raz ciarki na moich rękach, to jednak niestety autorka nie wykorzystała do końca potencjał tej historii.
Jak dla mnie ta książka była zbyt chaotyczna, momentami absurdalna, a kilka razy miałam ochotę ją odłożyć, ale że ja czytam książki do końca, to dotrwałam do ostatniej strony.
Nie była to moja najgorsza przeczytana książka, ale jednak wiele jej brakuje by mogłaby mi się spodobać.
Mam nadzieję, że inne książki autorki bardziej przypadną mi do gustu.

Pierwszy raz...

Raine ciężko pracuje na dwa etaty ponieważ chcę uzbierać pieniądze na kosztowną operację swojej siostry. Jednak i tak kwota przewyższa jej możliwości. A czasu jest coraz mniej. Dlatego gdy otrzymała propozycję szybkiego zarobku postanowiła z niej skorzystać. Plan wydaje się prosty. Jedyne co musi zrobić to wyjść na kolację ze znanym miliarderem a później zdobyć pewien przedmiot należący do niego.
Konstantin szybko uległ wdziękom dziewczyny. On również okazał się być mężczyzną czułym i wrażliwym na krzywdę innych. Nie tego spodziewała się Raine. Pojawiło się między nimi uczucie.
Tylko co będzie silniejsze? Własne szczęście czy życie siostry?

Bardzo podobał mi się pomysł na fabułę. W końcu coś nowego! Byłam bardzo ciekawa tego w jaki sposób główna bohaterka wykona powierzone jej zadanie. Chciałam też wiedzieć czy miliarder odkryje oszustwo i jak na to zareaguje. Jednak z każdym kolejnym rozdziałem mój entuzjazm malał. Im bliżej Raine była z Konstantinem tym bardziej historia robiła się absurdalna. Ale jeśli lubicie bajki dla dużych dzieci i chcecie totalnie oderwać się od rzeczywistości to jak najbardziej książka spełni to zadanie.
Mamy tutaj też oznaczenie hot level i aż 5 płomyczków więc to naprawdę gorąca historia. I tak! Pod tym względem dużo się działo jednak jak dla mnie sceny te przekroczyły mój próg dobrego smaku i po prostu omijałam je.

Tak szczerze to jestem rozczarowana tą pozycją. Po fajnym i obiecującym początku (poza kiepskim pierwszym rozdziałem) liczyłam na naprawę ciekawą historię. Niestety odliczałam tylko ilość stron, która została mi do końca.
Zdecydowanie jest to książka dla czytelników, którzy mają niewielkie wymagania i lubią dużą ilość gorących scen.

Tytuł : Oszukać miliardera
Autor : Georgia Le Carre
Wydawnictwo Niegrzeczne książki
Data premiery : 25 styczeń 2023

Za każdym razem, gdy Raine czytała o grubych rybach z Wall Street, bankierach i miliarderach, którzy z każdym dniem byli bogatsi, czuła ogromne rozgoryczenie systemem, w którym żyje. Nawet pracując na dwa etaty, nie była w stanie uzbierać odpowiedniej kwoty, aby opłacić kosztowną operację, która mogłaby uratować życie jej siostry Madison. Dlatego gdy otrzymała propozycję szybkiego zarobku, od razu zgodziła się podjąć zlecenia. Jedyne, co musiała zrobić, to zdobyć pewien przedmiot od znanego miliardera.

Nie było to jednak takie proste, jak się wydawało. Raine nieoczekiwanie wkroczyła do wspaniałego, ale też niebezpiecznego świata ludzi, dla których pieniądze nie grają roli. A tajemniczy i grzesznie przystojny mężczyzna zmienił całe jej dotychczasowe życie. W świecie Konstantina Tsarnowa, pełnym intryg i kłamstw, nie ma miejsca na okazywanie słabości.

Książkę czytało się z dużym zainteresowaniem, byłam bardzo ciekawa czy Raine podoła zadaniu, które jej powierzono i czy spotkanie z Konstantinem będzie pierwszym i ostatnim. W tej histori bardzo dużo się dzieje, autorka miała wspaniały pomysł na fabułę, dużo pikanteri i namiętności między bohaterami, emocji, ale nie może również zabraknąć intryg. W tej histori spotykamy się z ciekawym wątkiem a mianowicie jak rozwija się przestępczość i jaką funkcję spełniają telefony. To jest czymś interesującym w dobie smartfonów, bez których 'nie możemy żyć'.
Na ile można sobie pozwolić aby uratować siostrę? Czy Raine i Konstantin pozwolą sobie na głębszą relację? I co wyniknie z tej znajomości?
To moje pierwsze spotkanie z piórem autorki i raczej nie ostatnie.
Historia jest wciągająca.
Gorąco polecam 😈❤️💜

Tytuł : Oszukać miliardera
Autor : Georgia Le Carre
Wydawnictwo Niegrzeczne książki
Data premiery : 25 styczeń 2023

Raine bardzo potrzebuje pieniędzy na operację ratująca życie siostry. I chodź dziewczyna robi co może aby pomóc matce to nie wystarcza, a stan siostry z dnia na dzień pogadasza się. Gdy dostaje propozycję szybkiego zarobku, nie zastanawia się tylko od razu zgadza.
Przecież podmiana małego przedmiotu nie może być aż tak trudna.
Niestety nie wie jeszcze w co się wpakowała. Trafiła do świata gdzie liczą się tylko pieniądze, nic więcej.
To właśnie w tym świecie poznaje Konstantina miliardera przez którego zadanie może być niewykonalne a to za sprawą jednego spojrzenia w oczy, jednego weekendu i kilku zamienionych słów.

Chodź nie lubię pisać takich recenzji to niestety muszę. Książka zapowiadała się naprawdę fajne, już od pierwszej strony dałam się wciągnąć w ten świat. Jednak w pewnym momencie coś się popsuło i już nie było tak fajnie a książę czytało się bo się czytało ale mało co zostanie w mojej pamięci. Relację bohaterów w niektórych chwilach wydawały mi się taki naciągane na siłę a jedyne bliższe relacje para zawierała łóżku na miłosnych igraszkach. No ale żeby nie same minusy, plusem były tu fragmenty spiskowe no i te erotyczne tu autorka potrafiła fajnie to opisać.
No cóż na koniec dodam że wplecenie tu medycznego wątku również nie zagrało i ciężko było przez to przebrnąć, no ale jak nie my to kto…😉
Myślę że jest to książka dla początkujących czytelników, którzy nie mają jeszcze za dużych wymagań co do książki.
Ja ze swojej strony powiem Wam abyście sami przekonali się i wyrazili swoje zdanie.

Przecież podmiana małego przedmiotu nie może być aż tak trudna.
Niestety nie wie jeszcze w co się wpakowała....

Raine, za każdym razem gdy czytała o grubych rybach z Wall Street, bankierach i miliarderach, którzy z każdym dniem byli bogatsi, czuła ogromne rozgoryczenie systemem, w którym żyje. Nawet pracując na dwa etaty, nie była w stanie uzbierać odpowiedniej kwoty, aby opłacić kosztowną operację, która mogłaby uratować życie jej siostry. Dlatego gdy otrzymała propozycję szybkiego zarobku, od razu zgodziła się podjąć zlecenia. Jedyne co musi zrobić to zdobyć tajemniczy przedmiot od znanego miliardera. Nie było to jednak takie proste, jak się wydawało. Raine nieoczekiwanie wkroczyła do wspaniałego, ale też niebezpiecznego świata ludzi, dla których pieniądze nie grają roli. A tajemniczy i grzesznie przystojny mężczyzna zmienił całe jej dotychczasowe życie. Czy mężczyzna namiesza w głowie Raine? Czy kobieta będzie chciała zostać w tym świecie na zawsze? Czy świat w jakim teraz żyje kobieta, zmieni ją?

"Oszukać miliardera" jest to książka, która bardzo zachęciła mnie swoim opisem jak i okładką. Jednak, z przykrością stwierdzam że bardzo się zawiodłam, książka nie podobała mi się pod wieloma względami. Miałam trzy podejścia do lektury, odkładałam ją i wracałam do niej po kilku dniach aż całą przeczytałam. Były takie momenty że czytając nie wiedziałam co się dzieje, książka jest bardzo chaotyczna, nijaka, absurdalna oraz dialogi które byłby bezmyślne i czasami dziecinne. Sposób w jaki autorka opisała przeszczep, był w jakimś stopniu śmieszny, bo to bardzo mija się z rzeczywistością. Emocji brak, czytając tę historię, nic nie czułam oprócz obojętności, przysięgam dawno nie czytałam książki, która nie wywarła we mnie chodź namiastki emocji. Tej się udało, nie czułam dosłownie nic. Bohaterowie również bez wyrazu. Wcale ich nie polubiłam. Zachowywali się strasznie dziecinnie. Raine, od pierwszej strony widać że leci na pieniądze i tylko pieniądze, niby na przeszczep dla siostry, ale czy napewno? Wszystkie drogie prezenty brała z przyjemnością bez żadnego zawahania. Książka bardzo przewidywalna, nic mnie nie zaskoczyło. Plusem jest lekkość z jaka czytalo się historie oraz namiętność między bohaterami, bo w jakimś stopniu sceny łóżkowe zostały napisane w przyzwoity sposób.

1963

Dobra intryga, aczkolwiek kolejna główna bohaterka początkowo wydaje się zbyt infantylna. Ale potem się poprawia. I to jest na plus.

• Przeczytane w 2023
  • Ciepłe kluski

Dodaj cytat z książki Oszukać miliardera