Zaufaj mi

Akurat
2023-01-25
2023-01-25
wattpad

Cukierkowa historia o miłości od pierwszego spotkania. Nie potrafiłam wczuć się w tą historię.

Współpraca reklamowa z @wydawnictwomuza i @skokomanka

Dziś przychodzę z moim prywatnym wyzwaniem jakie narzuciłam sobie na luty a mianowicie co najmniej jedna książka i recenzja dziennie. Zobaczymy jak to wyjdzie w praktyce.

Dzień pierwszy wyzwania rozpoczynam z debiutem @skokomanka pt "Zaufaj mi"

Znacie to przysłowie że z pierwszym facetem jest jak z pierwszym naleśnikiem. Trzeba go wy....rzucić bo jest do niczego. Czy tak samo jest z debiutanckimi powieściami? Akurat z tym bywa różnie ale muszę powiedzieć, że ten debiut uważam za całkiem udany.

Mamy tu historię młodej kobiety której życie nie rozpieszczało oraz przystojnego multimilionera który już po pierwszym spotkaniu zapragnął odmienić jej los. Powiecie,że to wygląda jak Kopciuszek dla dorosłych i coś w tym pewnie jest.
Zastanawialiście się jak to jest urodzić się w tych wszystkich bogatych rodzinach w których wszystko poza miłością można kupić a "szczere" uśmiechy na galach i przyjęciach znikają jak tylko flesze aparatów paparazzi przygasają? Dokładnie takie sytuacje mają tutaj miejsce. Jest to idealny przykład że bycie bogatym potrafi być uciążliwe i nie musi wcale dawać szczęścia.

Ethan to taki trochę król Midas, czego się nie dotknie zamienia w fortunę ale dopiero poznając Meghan jest w stanie zrozumieć czym jest prawdziwa miłość. Ona nie dba o stan jego konta a sama niewiele mu może zaoferować jak w piosence Perfectu "niewiele ci mogę dać bo sam niewiele mam" . Meghan ciężko jest odnaleźć się w tym całym przepychu i mimo że rodzina jej ukochanego wprost ją uwielbia ta aura ją przytłacza. Czy miłość Ethana wystarczy by dziewczyna nie uciekła ze strachu?

Jak już wspomniałam debiut autorki pozytywnie mnie zaskoczył i mam nadzieję że kolejne książki będą jeszcze lepsze czego jej z serca życzę.

Współpraca reklamowa z @wydawnictwomuza i @skokomanka

Dzień pierwszy wyzwania rozpoczynam z debiutem @skokomanka pt "Zaufaj mi"

Znacie to przysłowie że z pierwszym facetem jest jak z pierwszym...

„Bo człowiek, który był dla mnie definicją bezpieczeństwa, zachował się dokładnie tak jak mój ojciec w stosunku do matki. Nie potrafiłam znieść tej myśli”.
Meghan to dwudziestoczteroletnia studentka i niedługo medycyny, jej życie nie było usłane różami i tak naprawdę od zawsze musiała liczyć tylko na siebie i nic dziwnego, że jest nieufna...
Naprawdę rozumiałam główną bohaterką, iż potrafiłam wczuć się w jej sytuację, to szczerze mówiąc, oprócz tego, miałam wrażenie, że jej charakter nie został dobrze pogłębiony, z tego powodu, że z jednej strony jej uczucia do mnie docierały, a z drugiej były momenty, kiedy była kompletnie nijaka.
„A więc tego tematu się czepił — Pokręcił z niedowierzaniem głową. — To już przeszłość, Meghan. Zapewniam cię, że to już przeszłość”.
Ethan, jest trzydziestoletnim najpopularniejszym biznesmen w Stanach Zjednoczonych. Posiada na swoich koncie miliardy dolarów, ale nie ma przy sobie kobiety...
Nie wiem, co mam o nim powiedzieć. Mam podobne do niego odczucia, jak w przypadku Meghan, tylko że on swoją osobą poza tym, że śpi na pieniądzach i jest mega sławny nic za bardzo nie wnosi. Miałam nadzieję, że chociaż on zostanie bardziej wykreowany, no cóż.
„— Meghan, wybacz mi...

— Nie chcę cię znać...

— Meghan, przepraszam...”
Biznesmen i normalna dziewczyna, przyznaję, że jest to oklepany motyw w romansach, natomiast tutaj akurat się zgadzam. Relacja między głównymi bohaterami nie była w ogóle rozbudowana, nie mówiąc już o całej chemii i napięciu, których generalnie nie było. Myślałam, że wątki będą o wiele bardziej rozpisane i poprowadzone, jednak się przeliczyłam...
„— Wolę spać pod mostem niż pod jednym dachem z rodziną hipokrytów”
Przyznaję, że były ciekawe momenty i tło historii, jak cała fabuła, była interesującą, natomiast wykonanie nie za bardzo przypadło mi do gustu.
Mimo iż ta książka jest z Wattpada, to nie miałam okazji jej tam przeczytać. Zaufaj Mi, mnie rozczarowało, miałam chyba zbyt wielkie oczekiwania do tej historii.

#grzeszneksiążki#Skokomanka#Zaufajmi#Miliarder#studentka#dwainneświaty#trudnaprzeszłość#nieprzepracowanetraumy#pragnienieprawdziwegoszczęścia#HitWattpada#Wattpad

Naprawdę rozumiałam główną...

"Zaufaj mi" to zdecydowanie nie jest książka dla mnie. Prolog mnie bardzo zaciekawił i to były jedyne zdania, które mnie zainteresowały. Doczytałam do setnej strony i nie zdecydowałam się na kontynuowanie lektury. Cenię swój czas i zdrowie psychiczne.

Nie jestem w stanie polecić Wam książki, która mnie wynudziła. Nic się w niej działo, wszystko było przewidywalne i nie czułam dosłownie niczego.

Najgorsza książka jaką czytałam. Nie polecam. Ledwo dotrwałam do zakończenia. Niestety..myślę, że książka nie powinna trafić do druku.

Przeciętna. Nie widzę w niej nic specjalnego.

Przeciętna. Nie widzę w niej nic specjalnego.

Jedna z gorszych książek.. Nie polecam..

Jedna z gorszych książek.. Nie polecam..

Jeśli chodzi o pióro autorki, to bardzo chętnie przeczytam wszystko, co tylko napisała i napisze. Ma bardzo interesujący styl pisarski, który tonuje i podkreśla w zależności jaka postać kim jest. Pisze bardzo uczuciowo, zwłaszcza, kiedy chodzi o główną bohaterkę. Już z samego wstępu czytamy o tym, że nie miała łatwego dzieciństwa. To, czego była świadkiem jako dziecko miało na nią bardzo duży wpływ na to, kim się stała. Z powodu straszliwych wydarzeń, które męczą ją nawet w dorosłości, musiała pójść do domu dziecka. Tam nauczyła się mieć ograniczone zaufanie do wszystkich. Sprawy materialne wciąż się za nią ciągnęły. Nigdy nie było ją stać na godne życie. Obecnie pracuje jako kelnerka i wie, że dzięki temu stać ją na studiowanie medycyny. Szanuje wartość pieniądza i dlatego jest załamana, kiedy się dowiaduje, że postać której nie zna, ale kto jest obrzydliwie bogaty, ma przejąć restaurację w której pracuje. Jest pewna, że od razu zostanie zwolniona. I teraz on, pan Ethan, mężczyzna z ogromnych rozmiarów portfelem, znany wszystkim jako gruba ryba ma zostać nowym właścicielem lokalu w którym pracuje Ona. Z charakteru nieco gburowaty, ale to dlatego, że sam doszedł do olbrzymich rozmiarów majątku i wie, że ludziom tylko o niego chodzi. Jednak nie podobało mi się to, że nikogo nie traktował godnie, był wielkim królem, który w swoich myślach poniżał każdą napotkaną osobę. Kobiety do niego lgną, lecz wybranka serca nadal się nie pojawiła. Czy możliwe, by stała się nią uboga Meghan?
Ja od samego początku polubiłam główną postać za to, że nawet jak już była w tej wielkiej rezydencji, to nie pragnęła kąpać się w luksusie, tylko nawet uważała, że nie jest jego godna. Nie chciała chodzić w bogatych ubraniach, gdyż dla niej była to strata pieniędzy. Często, kiedy rozmawiali, ona przedstawiała mu swoje wizje życia, a on choć nie zawsze się z nimi zgadzał, to jednak wysłuchiwał do końca. Książka mi się spodobała, bo podkreślała nie tylko jak ważna jest wartość pieniądza, ale i jego mądre wykorzystanie. Tajemnice, które tutaj ciążyły musiały wyjść, żeby ona mogła złapać czystą kartkę w obecnej chwili życia. Nawet powiedziałabym, że to para idealna, bo to, czego on nie miał, ona posiadała w nadmiarze. Taki prawdziwy współczesny Kopciuszek, tylko dla dorosłych. Większą część książki zajmują rozmowy, dlatego czyta się ją naprawdę bardzo szybko. Nie ważne, że jest przewidywalna. Ma w sobie pewną wartość i to mi się w niej podobało najbardziej:-)

Przychodzę do was dziś z recenzją książki, która była hitem Wattpada. Czy zgadzam się z tym? Oczywiście, że nie . Z przykrością stwierdzam, że ona mnie po prostu męczyła. Z ledwością ją skończyłam. Autorka napisała ją mając 14 lat widać to po stylu jakim jest napisana. Powinna przejść dobrą korektę za czym została dopuszczona do druku. Ale sama fabuła była dobra, ale w pełni jej autorka nie wykorzystała. Niektóre wątki były rozpoczęte a nie dokończone. Zostały zapomniane. I tu najbardziej ubolewam. Bo mogłyby dodać tej historii dusze.

Ja nie wiem co ta historia miała wnieść w nasze życie. To jest nie realne. Dziewczyna po przejściach z domu dziecka boi się zaufać obcym osobą a tu zjawia się pan przystojny i nagle bum trafia ja piorun zwany miłością .Zaufała mu nie znając go tak na prawdę. Zakochana od pierwszego wejrzenia trochę takie nie realne w moim odczuciu. Ich relacja nabiera szybkiego tempa.

Podobało mi się to, że autorka poruszyła bardzo trudny temat odnośnie faworyzowania dzieci. To ma bardzo duży wpływ później na dalsze losy w przyszłości. Ale pomimo tego nie rozbudowała tego wątku na tyle bym się nim zachwycała. Czuje w tym momencie duży niedosyt. Wiem, że to jest debiut na rynku wydawniczym, ale to nie usprawiedliwia tego, że ta historia jest nie dopracowana jak należy. Czytałam bardzo dużo debiutów w ostatnim czasie i ta książka jest na samym dole mojego podsumowania odnośnie debiutujących historii. Jestem nią rozczarowana niestety. Mam nadzieję że następna historia od autorki będzie o wiele lepsza. Życzę powodzenia w dalszym pisaniu.

Meghan jest studentką, która wiąże ledwo koniec z końcem. Nie ma niego, kto by, mógł ją wesprzeć. Jej życie od małego nie było usłane różami, a wychowana została w przytułkach, skończywszy na domu dziecka.
Dziewczyna pracuje w restauracji jako kelnerka. Na jej zmienię, w lokalu pojawia się najbogatszy biznesmen USA — Ethan. Meghan jest nim oczarowana i mówi sobie, że on zostanie jej mężem. Tylko czy jest cień szansy, że tych dwoje ludzi z tak różnych światów będzie umiało nawiązać ze sobą relacje?

Po książkę „Zaufaj mi” sięgnąłem tak naprawdę pod wpływem zachwytu nad okładką. I jak sama okładka mi się podobała, tak historia nie wyrwała na mnie zbytnio wrażenia.
Czytałam ją kilka dni temu i jak dziś musiałam przypomnieć sobie o niej to, troszkę byłam zakłopotana, gdyż lektura zbyt szybko się ulotniła z mojej głowy.

Zaczynając, od początku historia zapowiada się fajnie. Dziewczyna po trudnych przejściach, wycofana bojąca się zaufać ludziom, poznaje miliardera. I tu małymi kroczkami zaczynają się schody. Meghan zaufała dosłownie w moment obcemu mężczyźnie, po czym ich relacja nabiera szybkiego rozpędu. To było coś w stylu — przyśpieszona wersja kopciuszka. Dokładnie, tak to można ująć.
Irytowało mnie bardzo ciągłe podkreślanie bogactwa w książce. Niby nie było ono istotne, a tak wiele razy powielane. Samo czytanie lektury z perspektywy Ethana bardzo mnie wkurzało, czytałam prawie tylko o jego pracy i biznesie.

Autorka poruszyła trudne tematy o relacji rodzinnej. Szczególnie faworyzowanie dzieci i jaki ma to duży wpływ na ich ukształtowanie i życie w przyszłości. Tak to było dobre posunięcie, ale mam niedosyt.

Gdyby autorka dopracowała lekturę, naprawdę byłaby to książka z tłem baśni. @skokomanka na szczęście ma lekkie pióro, dzięki czemu książkę czytało mi się szybko.
Powieść raczej dla osób mało wymagających.

• Romans
  • Współpraca
  • Egzemplarz recenzencki

Dodaj cytat z książki Zaufaj mi