Pokonaj swoje lęki i odzyskaj spokój

Okładka książki Pokonaj swoje lęki i odzyskaj spokój Ellen Vora
Okładka książki Pokonaj swoje lęki i odzyskaj spokój
Ellen Vora Wydawnictwo: Filia poradniki
poradniki
The Anatomy of Anxiety: Rethinking the Body, Mind, and Healing of Anxiety
Filia
2022-09-28
2022-09-28
Joanna Grabarek
motywacja psychologia rozwój osobisty

Mam duże wątpliwości, co do tej pozycji. Czytałam ją jako osoba poszukująca pomocy oraz osoba po terapii. Początkowo byłam nią zachwycona, jednocześnie nie potrafiłam znaleźć żadnych większych rad. Po terapii utwierdzam się w przekonaniu, że zawiera ona dużo tekstu, lecz mocno spłyca i upraszcza motyw lęku. Oczywiście, że nas szeroko pojęty styl życia ma znaczenie w przypadku zaburzeń lękowych. Jednocześnie, nawet najlepsza dieta nie uleczy nerwicy lękowej.

Jako ciekawostka - można przeczytać. Jako szukanie pomocy - jest wiele lepszych pozycji.

Ta książka czyści mózg i ratuje życie osobom ze wstępem do depresji. Bardzo polecam, bo uratowała i mnie.

Dużo w tej książce dobrej wartości. Podoba mi się podejście autorki mówiące, że nerwica to dzwonek alarmowy, a nie niedobór leków. Jeśli nie jesteś zwolennikiem medycyny Rockefellerowskiej, naprawdę szukasz wskazówek, które naprowadzą Cię na rozwiązanie Twojego problemu i chcesz pracować nad swoją głową i ciałem - z serca polecam Ci tę książkę. Mi dużo dała i naprawdę w trakcie czytania polubiłem autorkę, dobra robota.

Jedna z najlepszych pozycji dot. nerwicy lękowej. Książka oparta na badaniach naukowych pokazująca wielowymiarowe podejście do tej choroby. Bardzo polecam przeczytać lub przesłuchać.

[audiobook]

Bardzo dobra i rzetelna książka. Nie zastąpi terapii (zresztą jak żaden poradnik),ale naprawdę może pomóc w codziennym funkcjonowaniu. Opowiada o tym jak nasze codzienne życie i zwyczaje mają wpływ na nasze samopoczucie i lęki. Od żywienia i snu po choroby. Zawiera praktyczne wskazówki, które mogą pomóc.

[audiobook]

Książka to pigułka wiedzy na temat lęku i związanych z nim zaburzeń. Zawiera bardzo dużo wątków, a każdy z nich został opisany jedynie pokrótce. Można znaleść kilka porad jak radzić sobie z tym czy innym zaburzeniem, ale wszystko zostało potraktowane bardzo ogólnikowo. Znajdują się w niej też wskazówki, które przez wielu z pewnością zostaną uznane za kontrowersyjne. Nie traktowałbym tej książki w kwestii poradnika, a raczej zdobycia podstawowej wiedzy na temat zaburzeń lękowych.

Książka jest skarbnicą wiedzy wynikającej z doświadczenia i wykształcenia. Zupełnie niepotrzebne dla mnie jest propaganda lewicowa prezentowana na niektórych kartach tej książki.

Super książka. Przedstawia różne przyczyny powstawania lęku i pokazuje możliwości, jak sobie z nim radzić.

Z siedmiu książek, które przeczytałem o leku ta jest najlepsza. Holistyczne, integralne podejście do tematu, a zarazem lekko i przyjemnie się czyta.

Warto przeczytać tą książkę. Jednak uważam, że osoby, które szukają pomocy w tego typu literaturze powinny uważać, na niektóre treści zawarte w tej książce. Muszę przyznać, że przyjemnie się czytało i treści zawarte w książce dawały pewną nadzieję. Jednak jeden podrozdział bardzo mnie rozczarował i wystarczył, abym zaczęła podchodzić sceptycznie do dalszego czytania. Według mnie pewne sprawy, metody nie powinny być w taki sposób wychwalane przez autorkę.

• Poradniki
  • Psychologia
  • Audiobooki

Dodaj cytat z książki Pokonaj swoje lęki i odzyskaj spokój