Siła umysłu. Siła emocji. Duchowe ścieżki zdrowia

Okładka książki Siła umysłu. Siła emocji. Duchowe ścieżki zdrowia Orina Krajewska
Okładka książki Siła umysłu. Siła emocji. Duchowe ścieżki zdrowia
Orina Krajewska Wydawnictwo: Sensus poradniki
poradniki
Sensus
2022-10-12
2022-10-12

Jeśli chodzi o stylu w jakim został napisany ten poradnik to nie mam tu kompletnie nic do zarzucenia. Zdania są proste, a każde sformułowanie jest poparte jakimś przykładem, lub dokładnym omówieniem. Treść graficzna jest całkiem, całkiem. Z racji, że jestem miłośniczka połączenia fioletu i bieli odnalazłam się tu idealni.

Treść nie jest niczym nowym. W tej liczącej kilkaset stron pozycji nie odnalazłam, żadnej nowej wiedzy, wręcz przeciwnie - jest to po prostu połączenie kilku innych poradników w jedno.

Jeśli ktoś miał już wcześniej jakiś kontakt z literaturą samorozwojową to raczej odradzam tą pozycję. Natomiast jeśli ktoś jest na początku swojej przygody z poznawaniem psychologii oraz zachowań naszego ciała to jest to strzał w dziesiątkę.

Rzeczą, która odebrała mi częściową przyjemność z czytania była czcionka prosząca o pomstę do nieba - wielkości mikroskopijna.

Treść nie jest niczym nowym. W tej liczącej...

"Siła umysłu siła emocji duchowe ścieżki zdrowia" Oriny Krajewskiej to książka dzięki, której dowiecie się, że wasze cialo, organizm jest ściśle powiązany z umysłem. Nasze myśli czy emocje wpływają na funkcjonowanie organizmu . Autorka pokazuje jak istotne jest nasze samopoczucie psychiczne i to o nie powinniśmy w szczególności zadbać. Zdrowy umysł wpływa korzystnie nie tylko na samopoczucie jak również chroni nas przed wystąpieniem niektórych chorób. Autorka w każdym rozdziale przeprowadza rozmowy z różnymi specjalistami z całego świata. Każdy temat jest bardzo szczegółowo omówiony. Rozmówcy nie narzucają swoich przekonań, a jedynie je naświetlają. Na końcu każdego rozdziału znajdziemy ćwiczenia praktyczne. Dzięki tej książce zrozumiałam,że joga to coś więcej niż ćwiczenia i chyba czas się do niej przekonać jak również do medytacji 🙂 Książka jest napisana przystępnym językiem.

Zdrowie psychiczne jest niezwykle ważne. W ,,Sile umysłu. Sile emocji” czytelnik poznaje opinie naukowców, terapeutów, lekarzy oraz nauczycieli duchowych na temat poprawy jakości życia i zdrowia. Jedenaście ekspertów z różnych dziedzin dzieli się swoim doświadczeniem, by odbiorca mógł lepiej zrozumieć potencjał drzemiący w emocjach. Książka zawiera również ćwiczenia do samodzielnego wykonania, które poprawią jakość naszego życia oraz snu.

Zapisy rozmów czyta się z niezwykłą przyjemnością. Wszelkie zagadnienia są wyjaśniane, a porady skonstruowane w przystępny sposób. Warto zaznaczyć, że wiedza, którą dzielą się eksperci nie stanowi ultimatum - czytelnik sam decyduje ile jej przyswoi i co wprowadzi do swojego życia. Książka zdecydowanie pomaga polepszyć codzienne samopoczucie. Pozycja zagości na długo w mojej biblioteczce oraz będę polecać ją dalej.

🌸 Siła umysłu siła emocji to kolejna książka Oriny Krajewskiej. Wyróżnia się na tle innych książek w tej tematyce już na pierwszy rzut oka. Orina Krajewska zabiera nas w świat duchowości przedstawiając czytelnikom 11 wywiadów ze znanymi ekspertami ze świata medycyny, naukowcami, terapeutami i nauczycielami duchowymi.

🌸 11 wywiadów, 11 opinii, 11 dowodów na to jak ważne jest zdrowie psychicznie i jak to wpływa na funkcjonowanie całego organizmu. Każdy kolejny wywiad to kolejna porcja wiedzy przedstawiona w sposób przystępny i przyjemny do czytania, bez skomplikowanego naukowego języka. Mimo, że wszystkie wywiady w ogólnym spostrzeżeniu dotyczą jednego tematu to każdy następnndowodów, nowego punktu widzenia. Dla mnie to ogromy plus tej książki.

🌸 Specjaliści opowiadają o tym jaki wpływa na nasz organizm na stres, lęk, smutek. Jakie czynniki zawiązane z duchowością maja wpływ na dolegliwości fizyczne. Zapraszają czytelnika do swojego świata intuicji i wyobraźni. Nic nie jest narzucane czytelnikowi jedyne poszerzają jego horyzonty.

🌸 Jako osoba związana z rozwojem duchowym, daje kolejnego plusa za poruszenie tematu łączenia medycyny z duchowością. W przekonaniu większości świata naukowego medycyna i duchowość to dwa odrębne światy, a co się stanie jak je połączymy? Co się stanie gdy zamiast rozdrabniać organizm człowieka na jeszcze mniejsze obszary zaczniemy przetrzeć całościowo, łączyć umysł z fizycznym ciałem? Kolejna ważna rzecz to odróżnienie duchowości od religii, co bardzo często i mylnie jest uznawane za to samo.

🌸Na koniec wspomnę jeszcze o ciekawych ćwiczeniach po każdym z wywiadów, które nawiązują do tematyki poruszonej w danym wywiadzie. Dodatkowo książka wywołała na mnie pozytywne wrażenie od razu po wzięciu jej do rąk ze względów wizualnych, jest estetyczna, przejrzysta i bardzo czytelna.

⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️
Moja ocena to zasłużone 5 gwiazdek, jedyny malutki minusik bym dała, za to, że niektóre wywiady są odrobine za długie, ale z z drugiej strony rozumiem, że autorka jak najlepiej chciała przedstawić tak ważny dla niej temat jak holistyczne podejście do życia.

Zapraszam po więcej recenzji na mojego instagrama @_sweet.pink.flamingo_

🌸 11 wywiadów, 11 opinii, 11 dowodów na to jak ważne...

Najnowsza książka Oriny Krajewskiej ma formę zapisu rozmów z jedenastoma osobami eksperckimi z szeroko pojętej branży medycznej oraz różnorodnych dziedzin zajmujących się dobrobytem człowieka. Wśród nich są m.in. Daniel Goleman – autor znanej na całym świecie książki „Inteligencja emocjonalna”, dr Fair Mimon – postać znana ze swojej szerokiej wiedzy o tradycyjnej medycynie chińskiej czy Judith Hemming – międzynarodowa ekspertka w zakresie ustawień systemowych. Uważam, że dobór rozmówców i rozmówczyń był doskonały. Każda konwersacja wnosiła coś nowego, a czasem potwierdzała informację poznaną wcześniej, ale pozwalała spojrzeć na nią z innej perspektywy. Rozmowy były odpowiednio długie i pozwały na kilkadziesiąt stron całkowicie zatopić się w danym zagadnieniu.

Książka idealnie pokazuje, jak umysł i dusza są powiązane z ciałem, a ich zachwianie może skutkować chorobami. Wyraźnie wybrzmiewa z niej fakt zmiany, jaka zaszła w nas na przestrzeni czasu – kiedyś lekarz otrzymywał zapłatę, gdy pacjent był zdrowy, a w momencie jego choroby była ona wstrzymywana. Dziś jest zupełnie odwrotnie, a informacji o prewencji musimy często szukać na własną rękę. Ale na szczęście stają się one coraz bardziej powszechne i do głosu mogą dojść takie dziedziny jak: medycyna chińska, ajurweda, mindfulness czy praca z oddechem.

„Siła umysłu. Siła emocji. Duchowe ścieżki zdrowia” to doskonały krok w stronę poszerzenia swoich horyzontów. Zarówno autorka, jak i osoby, z którymi rozmawia, prowadzą nas przez omawiane zagadnienia w sposób niezwykle delikatny. Nic nie narzucają, a po prostu rzucają światło na metody, które pozwoli znajdują swoje miejsce także i w medycynie zachodniej. Jednocześnie książka jej nie odrzuca. Skupia się na łączeniu wszystkiego, co możemy zrobić, aby cieszyć się zdrowiem w dzisiejszym świecie.

Książkę Oriny Krajewskiej będę polecać każdemu! Myślę, że dla wielu osób może okazać się tym ostatnim niezbędnym popchnięciem w kierunku zatroszczenia się o siebie i zrozumienia, że ciało i umysł są ze sobą nierozerwalnie połączone.

To interesująca lektura pokazująca jak ważne jest nasze zdrowie psychiczne 🩺

Czym jest duchowość w życiu codziennym? Co możemy zrobić, by poprawić jakość swojego życia i zdrowia? <- między innymi na te pytania znajdziemy odpowiedź w tej książce 😉

Dowiemy się również jak stres, lęk, smutek wpływają na dolegliwości fizyczne naszego ciała i jak ogromny wpływ mają na rozwój różnych chorób.

Każda kwestia w książce omawiana jest dość szczegółowo 👍🏼

Wiedza z zakresu zarówno medycyny, jak i psychologii przedstawiona jest w przystępny i zrozumiały sposób 👌🏼

Całość uzupełniają przykłady praktycznych ćwiczeń 🏋🏼‍♀️

Bardzo podobało mi się to, że lektura nie narzuca, a przybliża różne podejście do zagadnień <- i dzięki temu czyta się ją bardzo przyjemnie.

Reasumując >> to taka fajna mieszanka wiedzy naukowej & praktycznych porad & konkretnych metod działania & szczypty inspiracji

To interesująca lektura pokazująca jak ważne jest nasze zdrowie psychiczne 🩺

Na półkach: , , , , , ,

W rozmowach z Oriną Krajewską; aktorką i prezeską Fundacji Małgorzaty Braunek nie można pominąć propagatorką holistycznego stylu życia; odwołując się do nauki przede wszystkim oraz do własnych doświadczeń światowi eksperci, duchowi nauczyciele, terapeuci oraz naukowcy omawiają różne prozdrowotne praktyki. Odpowiadają na pytanie, czym jest duchowość w życiu codziennym oraz co możemy zrobić, by poprawić jakość swojego życia i zdrowia. W książce "Siła umysłu. Siła emocji. Duchowe ścieżki zdrowia" została przedstawiona cenna wiedza z zakresu medyczny i psychologii. Możemy przeczytać o tym jak stres, lęk, smutek mają ogromny wpływ na dolegliwości ciała i jak ogromny wpływ ma na rozwój chorób.

Ta książka to cenne źródło informacji poparte dowodami osób na co dzień zajmujących się zdrowiem bądź też rozwojem osobistym dając niesamowity „przekrój różnych podejść i sposobów postrzegania rzeczywistości”. Każdy temat został bardzo szczegółowo omówiony, każdy z rozmówców wyjątkowo podszedł do tematu, nie narzucając, a jedynie naświetlając swoje podejście do zagadnienia, poparte własnym bogatym, długoletnim doświadczeniem, z którego czytelnik może tylko czerpać cenną wiedzę i spostrzeżenia. Dzięki temu można spojrzeć na niektóre kwestie w zupełnie z innej perspektywy, nie musimy ze wszystkim od razu się zgadzać i brać za pewnik, bez możliwości przeanalizowania treści. Warto pozwolić by zdobyta wiedza z tej książki rezonowała w nas jakiś czas, pozwoliła otworzyć się na integralne podejście do zdrowia i holizmu – i zapewniam, każdy z tej skarbnicy wiedzy weźmie coś cennego dla siebie. Odkryje nowe podejście do różnych metod leczenia oraz utrzymania się w dobrym zdrowiu.

„Niektóre rozmowy dotykają tematu naukowo (…) Inne są praktycznymi poradami i opisem konkretnych metod, a niektóre zapraszają do świata wyobraźni, intuicji i inspiracji.”

Ten podręcznik doskonale nam to wszystko zobrazuje, w przystępny, zrozumiały i przyjemny sposób. Dodatkowym atutem i tak jakby uzupełnieniem rozmów są praktyczne ćwiczenia, aby zdobyta wiedza w natłoku codziennych spraw nie uleciała, ale by można, krok po kroku wprowadzić ją do codziennego praktykowania.

Po zgłębieniu wiedzy bogato przedstawionej w tym poradniku odpowiesz sobie na pytanie: Jakie jest Twoje podejście do holistycznego stylu życia? Dla mnie to podejście do życia, które uwzględnia wielowymiarowe aspekty dobrego samopoczucia. Stałam się aktywnym jej uczestnikiem, jeśli chodzi o decyzje dotyczące zdrowia i procesów leczenia, w tym wyborów dotyczących stylu życia wyznaczających kierunek na dobre samopoczucie. Dla mnie holistyczne podejście do życia oznacza dbanie o wszystkie te aspekty. I uważam, że im bardziej przyjmiemy zintegrowaną perspektywę jako swój styl życia, tym bardziej będziemy mogli cieszyć się jak najlepszym zdrowiem i dobrym samopoczuciem. I śmiało mogę podpisać się pod słowami autorki książki "Siła umysłu. Siła emocji. Duchowe ścieżki zdrowia", że książka ta jest: „próbą przyjrzenia się duchowości, sile umysłu, emocjom, naszym wszystkim wewnętrznym zasobom i temu, jak determinują one nasze zdrowie. Ile jesteśmy w stanie zrobić dla siebie „domowymi sposobami”, mając do dyspozycji tylko i aż siebie – swój oddech, swoje ciało, uczucia i myśli?” . Wystarczy tylko, a może aż wsłuchać się w siebie – otworzyć się na siebie – dać głos sobie! Doskonały poradnik – polecam!

cała recenzja na stronie http://autorzy365.pl/dlaczego-holistyczne-podejscie-do-zycia-jest-wazne_a7193

"Siła umysłu. Siła emocji. Duchowe ścieżki zdrowia" jest niesamowitą skarbnicą wiedzy medycznej, psychologicznej, a także wspaniałym świadectwem na to, że nadal mamy co badać w kwestii ludzkiego zdrowia. Jak wiele zależy od nas samych... - często ciężko nam w tę myśl uwierzyć, a naprawdę okazuje się to być... tak proste, naturalne, instynktowne...
Książka Oriny Krajewskiej to przeprowadzone i opracowane przez nią rozmowy ze specjalistami z całego świata - specjalistami od niekonwencjonalnych sposobów leczenia, którzy otwierają umysły czytelnika na nowe sposoby uzdrawiania ciała poprzez początkowe uzdrowienie ducha. Poradnik idealnie trafił w moje gusta zarówno pod względem językowym - specjalistyczne treści wyjaśnione w przystępny sposób, aby mógł zrozumieć je każdy - jak i pod względem samego bogatego wnętrza. Sama od dłuższego czasu korzystam z niekonwencjonalnych sposobów zdrowienia i wiem, że - tak jak mówią lekarze w poradniku Oriny - to właśnie od zdrowia ducha zależy zdrowie fizyczne. Cieszę się, że mam sposobność zetknięcia się więc z takimi treściami i pogłębieniem swojej wiedzy w tym temacie. Książka opatrzona jest w ćwiczenia praktyczne, abyśmy nie pozostali jedynie z teorią, którą ciężko czasem przełożyć na życie. Polecam każdemu, kto jeszcze nie odkrył lub dopiero zaczyna odkrywać, jak istotne jest zdrowie umysłu i duszy.

Książka Oriny Krajewskiej...

• Psychologia