Oblicza miłości

Okładka książki Oblicza miłości Urszula Pieńkowska
Okładka książki Oblicza miłości
Urszula Pieńkowska Wydawnictwo: Liberum Verbum Cykl: Zaufaj i podążaj (tom 3) kryminał, sensacja, thriller
Zaufaj i podążaj (tom 3)
Liberum Verbum
2022-09-20
2022-09-20

Śledzimy dalsze losy pań detektyw - Kaja, Maja oraz poznany we wcześniejszej części Max, były gangster, po rozwiązaniu poprzedniej sprawy, otrzymują kolejne zlecenie. Tym razem chodzi o porwanie 3-letniej córki słynnej stylistki, byłej żony milionera. Z pozoru wydaje się, że sprawa jest dość prosta i chodzi o zwykłe, aczkolwiek przykre porwanie rodzicielskie. Jednak dzięki spostrzegawczości naszych obrotnych bohaterek sprawa staje się bardziej skomplikowana.
Zacznijmy od plusów :D Ciekawy zabieg narracyjny, który tłumaczy nam różne zawiłości, pojawił się dość szybko - myślałam, że spali nam całą książkę, jednak okazało się, że chodzi w niej o coś więcej. Styl pisania jest dość płynny, dlatego pozycję tę czyta się naprawdę szybko i wciągająco, choć zdarzają się wtopy językowe, które troszkę odbierają narracji. Niestety nie bez powodu zadałam Wam pytanie o irytujących bohaterów na początku posta. Kaja, która jest zdecydowanie główną bohaterką, w tym tomie była dla mnie nie do zniesienia. Opryskliwa, odpychająca, z niewyparzonym językiem - nie mam pojęcia jak jej przyjaciółka Maja z nią wytrzymała i dlaczego ją znosiła.. To nieprzyjemne wrażenie z totalnym fartem i wpadaniem na genialne pomysły, ryzykowne działania, które przynoszą skutek - przepis na irytację :p A do tego oczywiście wszyscy na nią lecą! Zakończenie również nie przyniosło odkupienia bohaterki w moich oczach.
Co do samej fabuły to znów powtarzają się nam tutaj korzystne dla naszych bohaterek wydarzenia. Ponownie zahaczamy o wątek mafijny. Co chwilę odpowiedzi na różne pytania, czy genialne przeczucia nawiedzają detektywki.
Podsumowując, gdyby nie Kaja, która naprawdę osiągnęła dno, byłaby to lektura dość relaksująca. Oczywiście niezbyt do uwierzenia i z logicznego punktu widzenia mocno naciągana, ale rozrywkowa - to jest pewne :D

„Im mniej masz,
tym mniej możesz stracić.”

Miłość czasami chodzi krętymi ścieżkami, na której nie brakuje potknięć, poszukiwania właściwego kierunku, zanim dane osoby rozpoznają ją w swoich sercach. Wiadomym jest też, że miłość może mieć różne odcienie, wiele barw, odmian, które doskonale można dostrzec w książce „Oblicza miłości”, ale też pokazuje, że między nienawiścią a miłością jest cienka granica.

Kaja Gromska po rozstaniu z Darkiem korzysta z życia pełnymi garściami ciesząc się z roli singielki. Czasami tego nadużywa, gdyż niemal każdy wieczór spędza w klubach i przy alkoholu. Natomiast jej przyjaciółka Majka jest szczęśliwa w związku z Maksem, na którym zawsze może polegać. Cały czas obie panie prowadzą agencję detektywistyczną KAJMAK INVESTIGATION, która cieszy się coraz większym uznaniem. Po sprawie z pierwszego tomu „To nie przypadek” i drugiego pt. ”Trudny wybór” zlecenia płyną ciągłą falą. Tego dnia, gdy ponownie spotykamy się z bohaterkami, do Kai dzwoni zapłakana i zrozpaczona kobieta, prosząc o spotkanie. Gdy razem z Majką i Maksem podjeżdża pod wskazany adres, okazuje się, że dom zleceniodawczyni jest ogromną rezydencją, należącą do Agaty i Grzegorza Płockich. Wkrótce dowiadują się, że małżeństwo formalnie istnieje tylko na papierze, bo pan Grzegorz zniknął z życia pani Agaty osiem miesięcy temu, a teraz ich córeczka, trzyletnia Gabrysia, została porwana. Pani Płocka posądza o to swego męża. Wkrótce, wraz ze śledztwem okazuje się, że sprawa nie jest taka prosta i wszystko wygląda zupełnie inaczej, niż widać to na początku.

Autorka nie trzyma nas w niepewności zbyt długo, gdyż dosyć szybko ujawnia kulisy porwania, ale też pokazuje zdarzenia, które do niego doprowadziły. Czyni to poprzez ukazanie tej sytuacji z kilku punktów widzenia, więc znamy nie tylko działania Kai, Majki i Maksa, ale też Agaty i Grzegorza Płockich. Moje jedyne zastrzeżenie dotyczy braku oznaczenia, że wraz z relacją Agaty, a potem Grzegorza, przenosimy się o kilka lat wstecz, czyli ich opowieść dotyczy okresu sprzed porwania Gabrysi. Poznajemy historię ich znajomości od początku aż do chwili obecnej.

„Zaufaj i podążaj” to napisana z polotem trylogia z dobrze zaplanowaną fabułą, wieloma zwrotami akcji i nieprzewidywalnym ciągiem zdarzeń. Najbardziej z tych trzech historii podobała mi się część pierwsza „To nie przypadek” i niniejsza, czyli „Oblicza miłości”, która jest udanym zwieńczeniem serii i całkowicie zasługuje na finałowe fanfary. Każdy z tomów dotyczy osobnej sprawy, która zawsze jest wyjaśniona w jednym tomie, ale wątki związane z działalnością agencji Kajmak Investigation, łączą się ze sobą. Z tego względu dobrze jest znać tę historię od początku, ale nie stanowi problemu poznawania ich osobno. Wszystkie części są dynamiczne, podszyte humorem i z ciekawie poprowadzoną fabułą. W trzecim tomie, tak jak i w poprzednich tomach, akcja szybko się zmienia, dochodzą wciąż nowe elementy, zbiegi okoliczności i zabawne gagi. Wprawdzie autorka wyjawia wszystko od razu, więc znamy zarówno działania agencji detektywistycznej, jak i przestępców oraz innych osób związanych z tą sprawą, ale to nie zmniejsza zainteresowania przebiegiem zdarzeń i podążania za kolejnymi rozdziałami.

Nie można tej trylogii sklasyfikować jednoznacznie pod względem gatunkowym, gdyż nie jest to typowy kryminał. Oprócz niego zaznaczają się w niej wątki romansu, obyczajowe, a nawet mafijne, co w efekcie daje udany mix gatunkowy składający się na złożoną i kilkuwątkową fabułę. Poszczególne motywy ukazane są w osobnych rozdziałach, które oznaczone są imieniem osoby opowiadającej nam o swoich przeżyciach. Dzieje się w niej bardzo dużo, nie ma zbyt długich opisów, wszystko jest spójne, a nawet czasami zwariowane, ale to już zasługa bohaterek, które mają zdolność pakowania się w kłopoty. „Zaufaj i podążaj” to nieszablonowy kryminalny zestaw przygód, wraz z którym pani Urszula Pieńkowska dostarczyła mi dużej porcji rozrywki, ale też emocji, których nie brakuje w całej trylogii. Polecam!

Książkę przeczytałam, dzięki autorce.

„Im mniej masz,
tym mniej możesz stracić.”

Niewiele trzeba, by znowu przekroczyć progi Kajmak Investigation (dla niewtajemniczonych dodam, że nie chodzi o śledztwo zapuszkowanej masy kajmakowej - na marginesie dodam, że przepysznej, acz ponoć niezdrowej, bo nie Fit Protein – lecz chodzi tu o Agencję Detektywistyczną Kai i Mai. Dwóch, słodkich, jak kajmak dziewczyn - lecz to kobiecy kamuflaż dla zmylenia przeciwnika, bo charakterne to one są i nie stanowią cukru w cukrze). Ale, Kajmak Investigation znowu w akcji. Tym razem będzie poszukiwanie trzyletniej dziewczynki, Gabrysi, córeczki Agaty Płockiej. I choć kiedyś pewna babcia spotkana w parku na ławce powiedziała z przekąsem, pod adresem dziewczyn, „Co wy tam wiecie o życiu. Młodzi jesteście, nieświadomi”, to one nie dość, że wiedzą jak działa ów świat, to i w nim działają. I to jak! Spektakularnie wręcz.
„Oblicza miłości” Urszuli Pieńkowskiej rozpoczyna intratne zlecenie od bardzo bogatej Agaty Płockiej. Jej trzyletnia córeczka została porwana podczas przebywania na placu zabaw ze swoją nianią. Było dziecko, nie ma dziecka. Niania też była i też już jej nie ma. Została zwolniona i wróciła na wschód. Był w domu gwar i śmiech, teraz jest cisza, płacz i kłopoty, które podlewają słone rzeki łez. Ale! – prawdziwe, czy udawane? Bo, jakby nie było, każda babeczka dobrą aktorką jest i każdą scenę potrafi odegrać w sposób wręcz oscarowy. Jak jest z Agatą? Bo coś tu nie pasuje, a mówiąc po męsku – coś tu śmierdzi.

Od początku to grubymi nićmi szyta akcja. Ktoś tu porusza marionetkami – tylko kto?
Tego muszą dowiedzieć się z Kajmaka, czyli profesjonalistki tej branży (prawie) Kaja i Maja. Wedle zasady filozofów, że jak czegoś nie można dowieźć, to i nie można tego obalić. Często jednak jest tak, że to, co niedowiedzione, przyjmuje postać złudzenia czyli też urojenia, które (i tu uwaga) … które uchodzi za prawdę. Niby miszmasz, ale sensowny, co udowodniają dziewczyny z Kajmaka.
Gra warta świeczki, bo pani Płocka już przelała 40 000 zł za usługę, więc akcja.
Nie wyjawię więcej z treści, ani tego, co która widziała, gdzie która została ranna, czy której pożar podgrzał nieco skórę i zapał. Nie powiem nic o zbudowanych i przystojnych mięśniakach, ani o mafijnej cukierni (ciekawe, czy używano tam mąki, czy może jej mieszanki nad wyraz dobrej jakości!?). Tu bowiem jeden zna innego, tamten następnego, a jak kogoś nie zna, to szybko nadrabia i znają się wszyscy.
Świat jest mały – i ten gangsterski i ten ludzki. I nie od dziś wiadomo, że dla pieniędzy, to i dziecko porwane być może.

Urszula Pieńkowska po raz kolejny daje nam świetną, komediowo-tragiczną lekturę. To kryminał z kobiecym zacięciem, który porywa. I treścią i wątkami i swobodą stylu. Autorka pisze z lekkością i humorem, co sprawia, że po tą książkę można sięgać bez względu na porę dnia czy roku (mimo straszącej czarnej okładki). To wspaniała dawka emocji począwszy od śmiechu, na zatrwożeniu kończąc. To świetnie napisany lekki kryminał z gatunku „akcja na obcasie” (najlepiej na czarnych szpilach Louboutina z czerwoną podeszwą).
„Oblicza miłości”, to trzecia część przygód pań z Agencji... Detektywistycznej, którą mogę przyrównać do powieściowego Tarantino na szpilkach. Zadzieram kiecę i lecę, bo jest obiekt... ten śledzony...
Czasem podczas lektury wybuchasz rechotem. I nawet, jeśli nie znasz wcześniejszych części „Trudnego wyboru”, to powiem, że nic nie stoi na przeszkodzie, odważnie sięgać po tą. Treść nie nastręcza trudności, wszystko wynika z fabuły i historię łapiemy w mig. Już na początku zostajemy niemalże wkomponowani w całą akcje, a potem...
Potem to nie wiadomo kiedy czas...
Ale to już moja słodka tajemnica.

Trzeci a zarazem ostatni tom cyklu pt.: "Zaufaj i podążaj". Muszę przyznać, że dosłownie połknęłam całą tę serię. Autorka zawiesiła poprzeczkę bardzo wysoko. A co spotkało naszych bohaterów w ostatniej części? Z czym musieli się mierzyć? Jak mi się podobała ta historia? O tym opowiem Wam w kolejnych zdaniach.

Kaja po rozstaniu z Darkiem, diametralnie zmieniła swoje życie. Swoje samotne życie, dzieli pomiędzy pracą w swojej agencji detektywistycznej a nocnymi imprezami w warszawskich klubach. Zaś jej wspólniczka Majka - wiedzie ustabilizowane i szczęśliwe życie u boku Maksa. Wkrótce dziewczyny podejmują się kolejnej sprawy. Chodzi o porwanie małej dziewczynki - córki zamożnej Agaty Płockiej. Maleńki drobiazg, niedostrzegalny dla ogółu, daje naszym Paniom detektyw nowy trop, który postanawiają podjąć. Z czasem poznają co raz więcej szczegółów z życia swojej klientki i jej byłego męża, co nieuchronnie prowadzi je do wkroczenia w świat mafii. Tak jak w poprzednich tomach, znajdziemy tutaj ambicję, humor, miłość oraz doskonałą intuicję. Także sporo adrenaliny, ryzyka oraz niebezpiecznych zdarzeń. Czy dziewczynom uda się rozwiązać kolejną sprawę? Jakie będą konsekwencje zadarcia z mafią? Czy tym razem możemy liczyć na szczęśliwy finał historii? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdziecie właśnie w tej lekturze.

Bardzo żałuję, że to już ostatni tom tej serii. Polubiłam bohaterki oraz ich przygody. Z ogromną przyjemnością czytałam wszystkie części tego cyklu. W każdej z powieści, Autorka zapewniła swoim czytelnikom dużą dawkę adrenaliny i humoru. Mamy tutaj wszystko to, co chcielibyśmy znaleźć w dobrym kryminale. Tajemnice, i zagadki, i niebezpieczeństwo a także zaskakujące zwroty akcji. Pani Urszula potrafi zainteresować do tego stopnia, że oderwać się od jej książek jest naprawdę ciężko. Każda z pozycji jest bardzo wciągająca, aż nie chce się ich kończyć. Muszę przyznać, że w tej części było dla mnie sporo momentów zaskoczenia. W jednym momencie przeżyłam nawet chwilę grozy... Najważniejsze jest jednak to, że świetnie się bawiłam podczas lektury. Marzę o tym, by znaleźć więcej tak pasjonujących historii. Takich, przy których siadasz i czytasz, odkładając książkę dopiero po zakończeniu. Znalazłam tutaj wszystko to, co lubię w książkach. Akcję, zagadki i świetną fabułę. Polecam każdemu, kto lubi kryminały i chce spędzić dobrze czas z książką. Myślę, że ta seria skradnie wasze serca. Jest naprawdę rewelacyjna. Poznanie jej było prawdziwą przyjemnością i świetną formą spędzenia wieczoru. Bardzo dziękuję Autorce za egzemplarz do recenzji oraz za możliwość poznania tych historii. Zachęcam was do przeczytania i za tę część przyznaję 9 ⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐/10 punktów ! 😃😃

Kaja po rozstaniu z Darkiem, diametralnie zmieniła swoje życie....

Pamiętacie Kaję? Otóż nadal wraz z Mają prowadzą agencję detektywistyczną, a pomaga im nie kto inny jak Maks, obecny partner Mai. Kaja natomiast, po rozstaniu z Darkiem, wiedzie życie singielki, więc samotne wieczory spędza w klubach. Czy jest szczęśliwa? Może sobie to wmawia, jednak jej przyjaciółka widzi że kobieta zmierza w złym kierunku. W tej chwili jednak prywatne sprawy zostają zepchnięte na drugi plan ponieważ zlecenie które otrzymali od aroganckiej Agaty Płockiej jest najważniejsze. Muszą odnaleźć porwaną córeczkę kobiety. Zleceniodawczyni specjalnie wybrała agencje Kajmak Investigation nie spodziewają się, że pracują tam naprawdę wścibskie i dociekliwe osoby. Wspólniczki szukając dziecka trafiają na sprawę powiązaną z działaniami mafijnymi, co tylko wpędza je w kłopoty. Kto im jednak ma podołać jak nie Kaja z Mają?

Tom trzeci serii "Zaufaj i podążaj" jest idealnym przykładem tego, że warto dawać drugą szansę. Poprzednia część mnie zawiodła i dziwiłam się że wypadła słabiej od pierwszej książki. Mimo to, dzięki uprzejmości autorki miałam okazję zapoznać się z "Obliczami miłości" i wcale nie żałuję. Zarówno Kaja jak i Maja zyskały moją sympatię. Wydały mi się dojrzalsze, pomimo tego co wyczyniała Kaja ze swoim życiem. Przecież każdy ma gorsze i lepsze momenty, czyż nie?
Sama sprawa jaką zajmowała się agencja również okazała się ciekawym wątkiem. Porwanie dziecka, aranżowane małżeństwo, skłóceni partnerzy i ta trzecia osoba w związku. Brzmi dramatycznie prawda? Mimo to, książka jest napisana lekko i z odrobiną humoru, którego głównym bohaterkom nie brakuje.
Po tej części widać, że autorka bierze sobie do serca opinie czytelników i zauważyłam poprawę kilku rzeczy które także i mi przeszkadzały w poprzedniej książce. Może to przypadek, ale tak czy inaczej wyszło na plus. Podsumowując, czasem warto nie skreślać autora/autorki po nieudanej książce. Tu zostałam mile zaskoczona i bardzo się cieszę, że książka trafiła w moje ręce.

Trzeci tom nieszablonowej trylogii trzyma fason i nie odbiega poziomem od poprzednich części.

Pisząc wcześniej o tej serii, uznałam ją za trylogię, ale mam nadzieję, że ukażą się kolejne części niesamowitych przygód Kai i Mai, przyjaciółek, które rozwiązują z powodzeniem kryminalne zagadki, borykając się jednocześnie z osobistymi problemami.

W tym tomie młode właścicielki agencji detektywistycznej muszą zmierzyć się z zagadkowym porwaniem córeczki bogatej pary. Sprawa okazuje się znacznie bardziej skomplikowana niż wydawało się na początku. Na jaw wychodzą coraz bardziej pikantne szczegóły, a potem…
A potem trop wiedzie do zupełnie innych miejsc. I nagle pojawiają się problemy dotyczące ekologii oraz utylizacji odpadów. Na tym ostatnim można zbić fortunę, zwłaszcza jeśli robi się to nielegalnie.

Kaja i Maja nie próżnują. Wciąż zaskakują czytelników brawurowymi pomysłami, bawią, ale nieraz też wzruszają. Przypominają postacie z najlepszych kryminałów Joanny Chmielewskiej – jeśli ktoś zna tę klasykę, to doskonale wie, o co chodzi.

Urszula Pieńkowska nie naśladuje jednak autorki „Lesia”. Wypracowała własny styl, który przemawia do miłośników kryminalnej prozy opartej na dedukcji.

Podobnie jak w poprzednim tomie, poznajemy wydarzenia z punktu widzenia różnych postaci. Nieraz wiemy szybciej od Kai i Mai, co kto zrobił i co zamierza. A potem śledzimy, jak kobiety dochodzą do prawdy, jak muszą wykaraskać się z różnych tarapatów, czasem same, innym razem z czyjąś pomocą.

Nowi pozytywni bohaterowie dodają całości smaczków.
Czyta się szybko, lekko i przyjemnie, ale jest też miejsce na refleksje – i to lubię.

Czasem trzeba zrobić sobie czytelniczy relaks, przerwę od ciężkich, trudnych lektur, po prostu odpocząć – cykl „Zaufaj i podążaj” sprawdził się znakomicie.

W tym tomie młode...

„Oblicza miłości” to trzecia po „To nie przypadek” i „Trudny wybór” odsłona śledztw prowadzonych przez przyjaciółki Kaję i Maję.
Główne bohaterki prowadzą agencję detektywistyczną Kajmak Investigation. Detektywki zostają zatrudnione przez Agatę Płocką, która podejrzewa swojego byłego męża o uprowadzenie ich córka Gabrysi. Grzegorz Płocki potentat na rynku IT niespodziewanie sprzedaje swoją firmę i znika. Już wstępne ustalenia właścicielek Kajmak Investigation stawiają przed detektywkami w towarzystwie Maksa, ukochanego Mai, przed decyzją czy wycofać się ze zlecenia, czy kontynuować śledztwo. Wkrótce na jaw wychodzi, iż Agata jest krewną znanego warszawskiego gangstera Mafina. Śledztwo zatacza coraz szersze kręgi a kolejne tajemnice Agaty, Grzegorza, byłej narzeczonej Grzegorza, Malwiny i Mafina wychodzą na jaw. Czy Kai i Mai uda się odnaleźć Gabrysię? Czy ostro imprezująca po zerwaniu z Darkiem Kaja odnajdzie spokój?

Jak już wspomniałam „Oblicza miłości” to już trzeci tom serii. Zazwyczaj serie mają to do siebie, że i nie zawsze „trzymają poziom”. Nie dotyczy to serii „Zaufaj i podążaj”. Mam nieodparte wrażenie, że z tomu na tom jest lepiej. W tym tomie oprócz ciekawej zagadki kryminalnej, skomplikowanego tła obyczajowego pojawia się również ważny wątek społeczny, a właściwie ekologiczny. Nie chcąc zdradzać za dużo fabuły, Kaja i Maja odkrywają proceder nielegalnych wysypisk śmieci, na których stojący za procederem ludzie dorabiają się olbrzymich pieniędzy. Ci, którzy śledzą doniesienia medialne, mogą w tym wątku doszukać się korelacji z wydarzeniami sprzed kilku lat, kiedy to płonęły nielegalne wysypiska śmieci, czy niedawno odkrytego „dzikiego” składowiska odpadów płynnych, których neutralizacja będzie kosztowała podatników miliony, a „mafia śmieciowa” na tym zarobiła niemałe pieniądze.
Z tomu na tom, Autorka stawia przed bohaterkami coraz większe wyzwania, zarówno zawodowe, jak i prywatne. Jestem ciekawa co stanie się w kolejnym tomie, zwłaszcza że zakończenie pozostania wiele pytań.

Jeśli szukacie dobrej, wielowątkowej powieści z zaskakującymi zwrotami akcji, nieszablonowymi bohaterkami, to serdecznie polecam serię „Zaufaj i podążaj”, a zwłaszcza jej bieżącą odsłonę „Oblicza miłości”.

🌺 "Oblicza miłości" to trzeci tom fantastycznej serii kryminalnej "Zaufaj i podążaj" autorstwa @urszula.pienkowska

🌺 Kaja i Maja nadal prowadzą agencję detektywistyczną, i z pomocą Maksa rozwiązują kolejne sprawy. Kaja po rozstaniu z Darkiem prowadzi szalone imprezowe życie nocne, a Maja u boku Maksa odnalazła wreszcie stabilizację. Gdy do Kai dzwoni załamana Agata, której mała córeczka została porwana, kobiety natychmiast podejmują się zadania odnalezienia dziewczynki, i rozpoczynają śledztwo. Jednak w pewnym momencie zachowanie Agaty wydaje im się dziwne, i zaczynają podejrzewać, że kobieta nie mówi im całej prawdy. Stopniowo Kaja i Maja docierają do coraz to nowych informacji, i przez to wplątują się w jeszcze wiekszą aferę.

Kto porwał Gabrysię i dlaczego?
Czy Kaja i Maja odkryją prawdę?
O co w tym tak naprawdę chodzi?

🌺 Odkąd przeczytałam pierwszą część tej serii, to przepadłam. Autorka wie jak budować napięcie, i zaciekawić czytelnika, a jej styl pisania jest niezwykle lekki i zabarwiony humorem, i to powoduje, że nie sposób się oderwać od lektury.
Jest to moja trzecia przeczytana książka autorki, i po raz kolejny jestem zachwycona sposobem, w jaki wymyśliła całą tą intrygę, oraz wciągnęła nas w świat mafii, oraz nielegalnych wysypisk śmierci. Bardzo ciekawa i wciągająca fabuła, oraz niespodziewane zwroty akcji wywoływały szybsze bicie serca, i chwilami naprawdę bałam się o nasze bohaterki.
W tej części nie zabraknie również łez, dramatów oraz podejmowania trudnych decyzji i wyborów.
Od początku bardzo polubiłam Kaję i Maję, a na każdą kolejną część czekam z wielką niecierpliwością, dlatego mam nadzieję, że to nie koniec tej serii, i autorka uraczy nas wkrótce kolejnym tomem.
Jeśli lubicie nieszablonowe i trzymające w napięciu kryminały ze świetnie skonstruowaną fabułą i ciekawymi bohaterami to musicie koniecznie przeczytać tą fantastyczną serię.

17 września premierę miała książka „Oblicza miłości”, trzecia część fenomenalnej serii „Zaufaj i podążaj” Urszuli Pieńkowskiej.
Przygodom Kai i Mai towarzyszę od samego początku i za każdym razem jest to ekscytująca podróż, czasem zabawna, często niebezpieczna, zawsze zaskakująca.
Książki pani Uli to gwarancja dobrej zabawy. Uwielbiam wszystkie części serii, ale to właśnie „Oblicza miłości” całkowicie rozchwiały mnie emocjonalnie.

Kaja po rozstaniu z Darkiem korzysta w stu procentach z życia singla. Impreza goni imprezę i gdyby nie praca, to zabawie nie byłoby końca.
Tymczasem Maja, wspólniczka i przyjaciółka Kai, upaja się miłością, wiodąc niemal idealne życie u boku Maksa.
Do agencji detektywistycznej, którą dziewczyny wspólnie prowadzą, wpływa kolejne zlecenie: córeczka pewnej zamożnej kobiety zostaje porwana. W takich sytuacjach czas gra kluczową rolę więc Kaja i Maja natychmiast biorą się do roboty. Kaja zauważa jednak w zachowaniu zlecodawczyni coś, co wzbudza nieufność detektywek i naprowadza je na zaskakujący trop...
Co wspólnego ma Agata Płocka z mafią? Czy porwana dziewczynka faktycznie znajduje się w niebezpieczeństwie? Co łączy porwanie z nielegalnymi wysypiskami śmieci?
Pytania ciągle się mnożą, a znalezienie odpowiedzi na wszystkie z pewnością nie będzie łatwe. Kaję, Maję i Maksa czeka trudne i bardzo niebezpieczne zadanie. Żadne z nich nie spodziewa się, że odkrycie prawdy pociągnie za sobą ofiary...

Z każdą kolejną książką mój zachwyt nad twórczością Urszuli Pieńkowskiej rośnie. Jest dla mnie takim „pewniakiem”. Wiem, że kiedy wezmę do ręki jej książkę, nie zawiodę się. Autorów, którym ufam na tyle, by bez zastanowienia, zupełnie w ciemno sięgać po ich książki, mogłabym policzyć na palcach, ale bez wątpienia jest wśród nich Ula.

Tym razem autorka wrzuca nas w świat nieuznający prawa. Świat przekrętów, intryg i prowokacji. Świat, w którym rządzi pieniądz, a chęć łatwego i dużego zarobku pozbawia ludzi kręgosłupa moralnego i jakichkolwiek zahamowań. Nasze bystre i inteligentne panie detektyw wkroczą na bardzo grząski teren, i to dosłownie, który narazi ich zdrowie i życie na poważne niebezpieczeństwo.

„Oblicza miłości” to powieść, która pochłonęła mnie całkowicie. Porywająca fabuła i wielowątkowość to zdecydowanie największe zalety tej powieści, ale to nie wszystko, co składa się na jej wyjątkowość. Dodać trzeba fenomenalne kreacje bohaterów, świetny humor, oraz emocje, które z tej części serii wylewają się niemal z każdej strony. Czytając tę książkę, czułam się, jakbym jechała na jakiejś kolejce górskiej, emocjonalnej kolejce. Był moment, że dosłownie płakałam przez łzy.

Urszula Pieńkowska udowadnia, że bardzo poważnie podchodzi do pisania i nie robi nic po łebkach. Umieszcza w swojej książce fakty i autentyczne miejsca i robi to bardzo dokładnie, tak że jesteśmy w stanie bez problemu je sobie wyobrazić, nigdy tam nie będąc. Niektóre z opisanych przez autorkę miejsc znam, chociażby Stare Juchy, leżące rzut beretem ode mnie.😁

Temat nielegalnych składowisk śmieci i wszystkiego, co się z tym wiąże, był dla mnie do tej pory czarną magią. Ta książka otworzyła mi oczy na pewne kwestie, o których istnieniu nie miałam pojęcia i zachęciła, by poszerzyć nieco swoją wiedzę na ten temat.

Jestem pod ogromnym wrażeniem tej książki i bez dwóch zdań jest to moja ulubiona część serii. ❤️ Polecam wam ją z całego serca.

Ula, dziękuję ci za możliwość zatracenia się w twojej kolejnej powieści i spędzenia czasu w towarzystwie niesamowitych detektywek, które od początku zajmują szczególne miejsce w moim serduchu. ❤️❤️❤️

Mało jest książek o przyjaciółkach detektywkach, dlatego wszystkim polecam tę serię. Trzecia część jest podobnie zabawna, ciekawa, dotyczy interesującej sprawy do rozwikłania. Polecam :)

• Cykle
  • Współpraca recenzencka
  • Prezenty
  • Czekam cierpliwie:)
  • Polecam

Dodaj cytat z książki Oblicza miłości