Anioł uwięziony w mroku

Okładka książki Anioł uwięziony w mroku Marzena Miłek
Okładka książki Anioł uwięziony w mroku
Marzena Miłek Wydawnictwo: Wydawnictwo WasPos kryminał, sensacja, thriller
Wydawnictwo WasPos
2022-10-20
2022-10-20

"Anioł uwięziony w mroku" to książka,która nie będzie od Was wymagała dużego czasu na jej przeczytanie,bo mając zaledwie 250 stron uwiniecie się bardzo szybko ,tym bardziej,że druk jest nieco większy,
Powieść Marzeny Miłek czyta się bardzo dobrze .Fabuła,którą stworzyła sprawia,że zanurzamy się i podążamy w głąb pogrążonego w mroku umysłu psychopatycznego mordercy oraz pozwoli poczuć emocje targające jego ofiarą, dziewczyną, która mierzy się z przeogromną traumą po spotkaniu ze śmiercią.Jest to thriller psychologiczny,który muszę przyznać jest na wysokim poziomie.Czytając nie ma możliwości na nudę, zaczyna się z przytupem. Już od pierwszej strony dostajemy kopniak do dalszego śledzenia fabuły.
Jedyne co mi przeszkadzało w tej powieści to wątek romansu w tle.Zupełnie nie pasuje mi do tej książki...No i zakończenie,które zbyt szybko się skończyło .
Ogólnie całość jest ciekawa i ma naprawdę duży potencjał ,zapewni wam niezapomniane czytelnicze wrażenia.

"Gdy granica między miłością a obsesją się zaciera, pozostaje tylko mrok, który więzi anioły"

"ANIOŁ UWIĘZIONY W MROKU" - mroczny thriller psychologiczny Marzeny Miłek. Trzymająca w napięciu historia przyprawiła mnie nie raz o szybsze bicie serca. Autorka świetnie wykreowala bohaterów, którzy wciąż dostarczali nowych emocji.
Coś bliżej...

Claire uciekła seryjnemu mordercy. Od tego czasu żyje w ciągłym strachu. Po dwóch latach postanawia wyjechać do Nowego Jorku, by skończyć szkołę i zacząć żyć na normalnie. Niestety morderca jest też tutaj...
Skąd wiadomo, że to on? Zostawia charakterystyczne blizny, szuka swego anioła.
Czy uda się go złapać, zanim on dopadnie dziewczynę?

Książka budzi wiele emocji już od pierwszej strony. Polecam przeczytać.

#aniołuwięzionywmroku #wydawnictwowaspos #marzenamiłek #czytaniejestsexy #czytambolubię #booktok #bookstagram #instagram #yoloczytam #thriller

Coś bliżej...

Claire uciekła seryjnemu...

🏵 "Anioł uwięziony w mroku" autorstwa Marzeny Miłek to mroczny i hipnotyzujący thriller psychologiczny, od którego nie będziecie się w stanie oderwać.

🏵 Claire przeżyła napad psychopaty i z trudem uszła z życiem. Dwa lata po tragedii postanawia wyjechać do Nowego Jorku i zacząć nowe życie.
Nie zdaje sobie jednak sprawy, że mężczyzna ma na jej punkcie obsesję, i nie cofnie się przed niczym, aby należała do niego.
Gdy sytuacja się zaostrza i morderca wciąż przebywa na wolności oraz zabija kolejne kobiety Claire wie, że to tylko kwestia czasu, aż ją znajdzie?

Czy Claire zdoła się ukryć przed mordercą?
Kto okaże się jej wybawcą?
Czy sprawiedliwości stanie się zadość?

🏵 Jest to moja druga przeczytana książka autorki i wcześniejsza "Słodycz zemsty" przypadła mi do gustu, także postanowiłam sięgnąć po tą pozycję. Cieszę się, że to zrobiłam, gdyż ta książka naprawdę mnie wciągnęła. Połączenie thrillera z romansem dało świetny efekt, a pędząca akcja nie pozwalała na nudę. Książka ma tylko 255 stron, także przeczytacie ją w okamgnieniu.
Niektóre sceny powodowały ciarki na skórze i powiem wam, że przed zaśnięciem musiałam sprawdzić, czy zamknęłam wszystkie zamki w drzwiach. Relacja naszych bohaterów pełna emocji i pożądania, wszystko opisane ze smakiem.
Jeśli miałabym się do czegoś przyczepić, to uważam, że książka a szczególnie jej koniec mógłby być bardziej rozbudowany, gdyż aż było żal ją kończyć, ale to tylko pokazuje, jak bardzo mi się podobała.
Jeśli lubicie mroczne thrillery z odrobiną erotyki to musicie koniecznie przeczytać tą książkę.

Nie zdaje sobie jednak sprawy, że mężczyzna ma na jej punkcie obsesję, i nie...

GDY GRANICA MIĘDZY MIŁOŚCIĄ A OBSESJĄ SIĘ ZACIERA POZOSTAJE TYLKO MROK, KTÓRY WIĘZI ANIOŁY

Jeden dzień, jeden wieczór i jeden samotny powrót wystarczył aby życie Claire legło w gruzach.
Napad i ucieczka mordercy zostawiły na dziewczynie traumę na dwa lata.
Gdy ponownie postanowiła zacząć żyć w nowym mieście ,miała nadzieję że wyjście z ukrycia i ukończenie szkoły pomoże uporać się jej z demonami przeszłości.
Ale czy przed przeszłością można uciec?

W mediach jest coraz głośniej o morderstwie jakie miało miejsce w okolicach parku przy Brixton Rd. To tam Znaleziono ciało brutalnie zabitej siedemnastolatki. A to nie jedyne morderstwo które miało miejsce w tej okolicy. Policja podejrzewa seryjnego mordercę.
Wspomnienia powracają do Claire niczym huragan.

,,Nie mogę uwierzyć, że on tu jest. Znalazł mnie. Już nie jestem bezpieczna. To już wyłącznie kwestia czasu, aż stanie u mych drzwi."

Czy to możliwe że oprawca dziewczyny to ten sam morderca?
Czy obawy Caire są uzasadnione?

Thriller z nutą zakazanego romansu w tle. Czy jest to możliwe aby autorka romansów napisała świetny thriller?
A powiem Wam że bardzo możliwe.
Świetna fabuła i niezapomniana akcja jaka towarzyszy w książce przyprawia o szybsze bicie serca. Trzymająca w napięciu historia. Bohaterowie są świetni, emocje to ufff…. Były chwile że robiło mi się gorąco. Chodź książka jest cienka to za to wypełniona po brzegi akcja.
Autorka tak wprowadza nas w świat mordercy i ofiary że aż chce się krzyczeć. Gęsią skórka nie opuszcza nas od pierwszej do ostatniej strony.
Polecam na długo zapamiętam tę książkę.

Napad i ucieczka mordercy zostawiły na dziewczynie traumę na dwa lata.

Całkiem dobrze napisana książka choć nie rozumiem tak wysokiej oceny. Historia ... przeciętna. Słabi bohaterowie no i końcówka ... powiem tak, sięgając po tę pozycję liczyłam na coś więcej. Jak najbardziej do przeczytania ale to raczej luźna i szybka opowieść o opętaniu horą miłością niż coś spektakularnego.

~Recenzja patronacka~

Mroczny thriller psychologiczny w wykonaniu autorki romansów? Ja jestem pod wrażeniem, ponieważ Marzena Miłek stworzyła książkę, która wciągnęła mnie od pierwszej strony i mogę Wam ją polecić jako świetne oderwanie od szarej rzeczywistości.

Claire tak jak każda nastolatka uczyła się i bawiła z przyjaciółmi. Wystarczył jeden samotny powrót do domu, aby wszystko stało się koszmarem. Cud sprawił, że uciekła swojemu prześladowcy. Jednak on nadal ją ściga zostawiając po drodze stos zabitych...

ANIOŁ UWIĘZIONY W MROKU całkowicie mnie porwał. To genialna fabuła, dopracowani bohaterowie i liczne przeplatajace się wątki. Choć jest to thriller, to ma w sobie nutę zakazanego romansu z różnicą wieku. Ja totalnie się we fragmentach go opisujących zakochałam. Marzena Miłek po raz kolejny pokazała, że odnajduje się w każdym gatunku i potrafi świetnie po poprowadzić.
Choć książka ma małą objętość to zawarta na ich stronach historia wedrze się do Waszego umysłu i uczepi, aż jej nie skończycie.
Gorąco polecam!

~Recenzja patronacka~

Główna bohaterka Claire ucieka seryjnemu mordercy. Niestety ten oznacza ją, co powoduje, że dziewczyna boi się własnego cienia. Po dwóch latach Claire postanawia wyjść z ukrycia i zacząć żyć na nowo w nowym mieście, mając nadzieję, że prześladowca jej nie znajdzie.
Książka mi się podobała. Może sekret tkwi w tym, że jest to thriller połączony z romansem. Takiego gatunku jeszcze nie czytałam. Trzymał w napięciu, zastanawiałam się czy przestępca znajdzie Clarie, a jak ją znajdzie to co z nią zrobi. Trochę mi przeszkadzało to, że książka jest pisana z kilku perspektyw. Ze strony Clarie czyli głównej bohaterki, albo ze strony jej przyjaciela Teo, ze strony doktora, policjantki, no i oczywiście ze strony mordercy. Na szczęście nie były to te same obrazy przedstawione z różnych perspektyw bo wtedy byłoby zbyt monotonnie. Książka nie jest jakaś gruba więc fajnie się ją czyta.

[RECENZJA]
ANIOŁ UWIĘZIONY W MROKU
Autor: Marzena Miłek
Wydawnictwo: WasPos
Premiera: 20.10.2022

Do tej pory Marzenia Miłek wydała trzy książki: SCARS. PRZEWROTNY LOS, ZAWODNIK i SŁODYCZ ZEMSTY, tym razem Autorka zdecydowała się napisać mroczny thriller psychologiczny. Czy Czytelnicy polubią nową odsłonę twórczości Autorki? Czy będzie aż tak mrocznie jak zapowiada opis?

Główna bohaterka Claire padła ofiarą psychopaty. Na szczęście udało jej się uciec, ale trauma pozostała. Inne ofiary tego seryjnego mordercy nie miały tyle szczęścia. Dziewczyna żyje w ciągłym strachu. Obawia się, że ktoś znów ją zaatakuje. Bardzo chciałaby zacząć żyć normalnie. Decyduje się na wyjazd do Nowego Jorku. Czy uda jej się zapomnieć o tym co się stało? Kogo spotka na swojej drodze? Niestety okazuje się, że zabójca powraca, giną kolejne kobiety, a on pozostaje nieuchwytny. Służby wiedzą, że to ta sama osoba, ponieważ zostawia na ciałach ofiar charakterystyczne blizny. Czy ponownie szuka Claire? Czy dziewczynie grozi śmiertelne niebezpieczeństwo?

W książce poznajemy jeszcze kilku innych bohaterów, cała historia owiana jest tajemnicą. Nie wiadomo co jest prawdą, a co kłamstwem. Nic nie jest oczywiste. Czuć wszechobecne niebezpieczeństwo i niepokój. Autorka zagląda w zakamarki ludzkiego umysłu, świetnie oddaje klimat thrillera. Budzi w Czytelniku strach. Opowieść przesiąknięta jest mrokiem i krwią. Książka jest dość krótka, ale wypełniona po brzegi akcją. Nie zabrakło również uczuć. Marzenie Miłek udało się stworzyć nieoczywistego „złego bohatera”. Niektóre fragmenty szokują i wywołują skrajne emocje. Czy policji uda się schwytać psychopatę? Ile jeszcze kobiet znajdzie się na jego liście śmierci? Myślę, że Autorka jak na debiut w tym gatunku spisała się bardzo dobrze. Jestem ciekawa w jakim klimacie ukaże się kolejna książka. Fajnie, że Wydawnictwo WasPos postawiło na nową serię MROCZNE HISTORIE. Czekam na kolejne!

[RECENZJA]
ANIOŁ UWIĘZIONY W MROKU
Autor: Marzena Miłek
Wydawnictwo: WasPos
Premiera: 20.10.2022

Bardzo dobry thriller psychologiczny. Wciąga od pierwszych stron i trzyma w napięciu, aż po sam koniec. Autorka pisze bardzo ciekawie. Czyta się wspaniale i szybko. Claire padła ofiarą psychopaty a dokładnie seryjnego mordercy. Ale tylko jej udało się uciec, inne ofiary nie miały tyle szczęścia. Od teraz dziewczyna żyje w strachu z dnia na dzień. Już dwa lata udało jej się ukryć przed nim, ale czy na pewno? Wyjeżdża do Nowego Jorku by w końcu zacząć żyć od nowa. Chce ukończyć szkołę. Ale czy zapomnie o tym co ją spotkało? Czy będzie spokojna. Niestety "ON" znów powraca i zabija kolejne kobiety. A skąd wiadomo, że to on bo zostawia na ciele ofiar charakterystyczne blizny. Szuka Clairie. Czy "ON" odnajdzie dziewczynę, swojego anioła jak ją nazywa? Pochłonęłam tą książkę w ekspresowym tempie. Mamy kilku bohaterów. Poznajemy ich bardzo dobrze. Znamy ich myśli. Czuć tajemnicę w tej historii. Morderca zabija i nie zostawia śladów i dlatego jest go ciężko złapać. Ale poznamy co nim kieruje i jego dzieciństwo. Trudna przeszłość. Krzywdy fizyczne i psychiczne. I to ma skutki nieodwracalne. A sam koniec co tam się działo, mnie zaskoczył finał tej historii tego się nie spodziewałam. Książka mocno trzyma w napięciu. Policjanci prowadzą śledztwo ciekawie. Ale czy uda im się złapać psychopatę? Zdradzę wam, że użyją dziewczyny jako przynęty i będzie bardzo niebezpiecznie. Czy morderca na tą przynętę zareaguje? Naprawdę fajna książka. Sama okładka wspaniała. Mnie książka porwała na całego. Czytałam ją z ogromną przyjemnością i ciekawością. Polecam gorąco.

Anioł uwięziony w mroku. Czy zastanawialiście się kiedykolwiek nad tym, jak wyglądałoby wasze życie, gdyby ciążyło nad nim pewne widmo? Widmo, seryjnego mordercy, który gdzieś tam w mroku na was czyha, ponieważ macie niewyrównane rachunki, a wszystko tylko dlatego, że jakimś cudem udało wam się uniknąć okrutnej śmierci z jego rąk? Czy przez waszą głowę, przeleciała kiedyś taka myśl, jakby to było? Jak poradzić sobie z tak ogromną traumą i normalnie funkcjonować w świecie, kiedy Twój własny się zatrzymał i zatrząsł w posadach, a reszta nadal pędzi przed siebie?

Czujecie już ten dreszczyk emocji? Jeśli tak, to najnowsza książka Autorstwa Marzeny jest właśnie dla was! Surowa, szalenie klimatyczna opowieść, która wkrada się w najgłębsze zakamarki ludzkiego umysłu, budząc niepokój i coraz większy strach. Jak dużo jest w stanie udźwignąć ludzka psychika? Jeśli jesteście fanami mrocznych historii, to ta pozycja będzie zdecydowanie dla was! Marzena po raz kolejny zaskakuje swoich czytelników, wprowadzając ich do stworzonego przez siebie świata, który jest bezwzględny, surowy, przerażający. To, co najbardziej lubię w piórze Autorki to fakt, że każda napisana przez nią historia jest dynamiczna. Nie ma czasu na przysłowiowe ‘ lanie wody’, a w grę wchodzą wyłącznie konkrety, które z każdą następną stroną wprawiają czytelnika w coraz większe zaciekawienie. Tak, tak- klasyczny przykład na to, że siedzisz, czytasz książkę i z nerwów skubiesz skórki przy paznokciach, bo całe napięcie, które wywołuje historia, musi znaleźć gdzieś swoje ujście! Za to właśnie doceniam takie książki! Za wywoływanie skrajnych uczuć i emocji, które sprawiają, że całkowicie zatracasz się w tym stworzonym przez Autora świecie. Ten moment, gdy utożsamiasz się z bohaterem i z każdym kolejnym zdaniem analizujesz sytuację i zastanawiasz się, co sam byś zrobił na jego miejscu... a jeśli już jesteśmy przy bohaterach- to napomknę co nieco, że każda z postaci, którą poznajemy na łamach tej historii, wnosi nowe spojrzenie na całość. Bardzo lubię te różne perspektywy, ponieważ zawsze pomagają dostrzec coś więcej, coś- co zostało zapisane między wierszami. Nie wiem, czy powinnam się przyznawać, ale zawsze wyczekuje z ogromną niecierpliwością rozdziałów pisanych z perspektywy ‘ złego bohatera ‘. Uwielbiam zagłębiać się w ludzką psychikę, a jeszcze bardziej fascynuje mnie, gdy jest ona okrutnie mroczna i bezwzględna. Ukłony dla Autorki należą się również za postać C. ! Jestem pod ogromnym wrażeniem jej kreacji, ponieważ towarzyszące jej uczucie i emocje totalnie mnie obezwładniły. Niesamowicie łatwo, było mi ‘ wejść w jej skórę’ przez co, historia wydaje się szalenie autentyczna i jeszcze bardziej przerażająca. Właśnie takiego ładunku wybuchowego oczekuje od tego konkretnego gatunku literackiego!

Mam nadzieje, że nie macie więcej wątpliwości i z ogromną przyjemnością sięgnięcie po Anioła uwięzionego w mroku! Gwarantuje wam, że emocje, jakie przysporzy wam charakterystyka najgorszego z możliwych psychopatów, zostaną z wami na długo. W tej książce znajdziecie świetny obraz psychologiczny człowieka, którego śmiało, można nazwać potworem. Okrutną bestią, której zadaniem jest eliminować cel, który sobie obierze, nie przebierając w środkach.

Tak więc moi mili! Czytajcie i pogrążajcie się w mroku 😀

• Thriller
  • Ebook do kupienia