The Lost Barkscrolls

Okładka książki The Lost Barkscrolls Chris Riddell, Paul Stewart
Okładka książki The Lost Barkscrolls
Chris RiddellPaul Stewart Wydawnictwo: Doubleday Cykl: Kroniki Kresu fantasy, science fiction
Kroniki Kresu
Doubleday
2001-01-01
2001-01-01

Okładka książki Pirate Stew Neil Gaiman, Chris Riddell
Pirate Stew Neil Gaiman, Chris ...
Okładka książki Gwiezdny zegar. Cienista Ćma Francesca Gibbons, Chris Riddell
Gwiezdny zegar... Francesca Gibbons, ...
Okładka książki The Descenders Chris Riddell, Paul Stewart
The Descenders Chris Riddell, Paul...

Bardzo dobry zbiór czterech opowiadań ze świata Kresu, dający bliższy ogląd niektórych postaci i uzupełniający pewne luki. Jak zwykle barwny, bogaty świat i sympatyczni bohaterowie.

Cloud Wolf - piracka przygoda młodego Quinta, pewnie najsłabsze i najmniej potrzebne opowiadanie z całej czwórki. Największym plusem jest Wichrowy Szakal jako kozacki ojciec.

Stone Pilot - dzieje Pilotki Kamienia, narracja pierwszoosobowa - ewenement na skalę całego cyklu! Bardzo poruszająca historia o najbardziej samotnej (i chyba mojej ulubionej) postaci w całej serii, jędzunie Maugin, która utraciła dom i szansę na zwykłe życie, ale za to stała się najlepszą Pilotką Kamienia w historii.

Slaughterer's Quest - historia Keris, czyli córki Strużka, która poszukuje swoich korzeni. Dużo nowych, fascynujących i strasznych stworzeń, z olbrzymim telepatycznym małżem na czele. Bardzo wzruszające zakończenie, gdy Keris odnajduje członka rodziny, choć nie tego, którego na początku się spodziewała.

Blooding of Rufus Filatine - zgrabne opowiadanie wojenne o pierwszych żołnierskich przeżyciach kadeta korpusu lansjerów, a przy okazji pierwsze sygnały kolejnego technologicznego przełomu w świecie Kresu, poskromienia burzywa i Trzeciej Ery Lotu.

Duży minus jest taki, że książki w wersji papierowej zdobyć nie sposób, a wersja ebookowa ma słabej jakości ilustracje. Podobno poszczególne opowiadania powtykano do najnowszych wydań głównych książek serii.

Stone Pilot -...

• Kroniki Kresu
  • Czytane w oryginale (oprócz książek polskich)

Dodaj cytat z książki The Lost Barkscrolls