5 nocy do Gwiazdki

Michał Rusinek

Wyróżniona opinia i

5 nocy do Gwiazdki

przeczytanych książek 454 napisanych opinii 452

"5 nocy do Gwiazdki" to pełna uroku książka dla wszystkich - dla małych i dużych czytelników, którzy chcą poczuć ten wyjątkowy świąteczny klimat.

"5 nocy do Gwiazdki" to pełna humoru i magii opowieść o pewnym chłopcu, który nie może doczekać się Świąt i z niecierpliwością odlicza ostatnie dni, które zdają się nie mieć końca. Bo nie ma nic bardziej ekscytującego od wizyty Świętego Mikołaja! Zwłaszcza, gdy za oknem jest śnieg, na choince migoczą kolorowe lampki, a w tle wybrzmiewają świąteczne opowieści...

"5 nocy do Gwiazdki" to idealna świąteczna lektura dla małych i dużych. Piękne i idealnie komponujące się z tekstem ilustracje sprawiają, że ta książka jest wspaniałą pozycją, a jej czytanie i odliczanie bezsennych nocy wraz z bohaterami to prawdziwa przyjemność i niesamowita przygoda.
Ogromnym atutem tej książki jest jej doskonałe tłumaczenie na język polski pana Michała Rusinka. Rymy aż proszą się o wspólne czytanie na głos.

"5 nocy do Gwiazdki" to jedna z tych pozycji, którą warto dodać do domowej biblioteczki i zaglądać do niej tuż przed Świętami (lub gdy tylko przyjdzie ochota na odrobinę świąteczniej magii).
Serdecznie polecam.

Pamiętacie, jak byliście mali i tylko odliczało się, ile zostało do Wigilii? A następnie szukało się tej pierwszej gwiazdki na niebie?
Komuś, kto na coś czeka, to czas ciągnie się jak topiony ser. A szczególnie gdy tym kimś jest dziecko.
Ta pięknie ilustrowana książeczka pozwoli wraz z pociechami odliczać czas do tego oczekiwanego momentu.
W niej znajdziemy wierszyki, które bardzo mile liczą, ile zostało nocy. Ogromnym atutem są te piękne ilustracje. Sama bardzo lubię takie piękne wykonanie. A dzieci, myślę, że będą nimi zachwycone.
Książeczka jest nie tylko frajdą dla naszego malca, ale też dobrą zabawą dla rodzica. Myślę, że warto zainteresować się tą pozycją.

W niej znajdziemy wierszyki,...

Pamiętacie czas kiedy jako dzieci nie mogliście się doczekać wizyty świętego Mikołaja 🎅? To magiczne oczekiwanie i wypatrywanie sań Mikołaja na niebie ?

Dziś moja córka bo syn jeszcze tego nie rozumie czeka na Mikołaja odliczając dni, a w zasadzie codziennie pytając kiedy zaszczyci nas swoją obecnością ponownie 😀 To podekscytowanie, ogromna chęć zobaczenie go jak podkłada prezenty teraz towarzyszy mojej córce 😊

W książce „5 nocy do Gwiazdki” Jimmiego Fallon główny bohater czeka na Gwiazdkę. To długie 5 dni oczekiwania na ten wielki dzień. Każdego dnia odlicza . Gdy nadchodzi ten dzień odliczanie się kończy, a zaczyna się nowe dłuższe bo do kolejnej gwiazdki. Książka jest rymowanką , z małą ilością tekstu, piękne lustracje zachwycają .

Przepiękna wierszowana książeczka ,która przywołuje niesamowity nastrój przedświąteczny taki tuż, tuż... przed samą Gwiazdką. Dokładnie w tej historyjce brakuje 5 nocy do Świąt.
Dla maluchów to jest cała wieczność. Czekają na ten dzień z utęsknieniem.
Najgorsze są właśnie już te ostatnie doby, które dłużą się w nieskończoność.

W książeczce mały chłopiec czeka na Mikołaja i prezenty.
Tłumaczy sam sobie, że był grzeczny i nawet sam psa karmił.
Nie może zasnąć z wrażenia. I tak noc po nocy; dzień po dniu.
Ubierają choinkę wraz z młodszą siostrą. Tu bombeczka, tam światełka, ale co to ? Ktoś wyjadł wszystkie sopelkowe cukierki. Chłopiec chwyta żarłoka na gorącym uczynku ,czyli swego psiaka ,który pałaszuje aktualnie popcorn.
Na trzy noce przed Gwiazdką wreszcie zaczyna padać pierwszy puszysty śnieg.
Mały nie może zasnąć, emocje biorą górę.
W przeddzień Bożego Narodzenia dzieci układają stosy korzennych ciasteczek, które upiekła mama.

Czy dzieci w końcu w spokoju doczekają się Świąt?
Czy dostaną upragnione prezenty od Mikołaja?

Przeczytajcie i obejrzyjcie cudne ilustracje, które są zgoła magiczne przy puchowej pierzynce bielutkiego śniegu w książeczce.
Niedługo śniegowy puch będziemy już oglądać tylko w książkach, choć życzę wszystkim ,którzy tego pragną nieskazitelnie białej aury.

Dla maluchów to jest cała wieczność. Czekają na ten dzień z utęsknieniem.
Najgorsze są właśnie już te ostatnie doby, które dłużą się w nieskończoność.

W książeczce mały chłopiec czeka na Mikołaja i...

Książka jest przepięknie wydana 🤩 mnóstwo ilustracji, no i duża czcionka, więc ułatwi Wam czytanie, nawet jeśli w oczach macie mak lub mąkę z przedświątecznych potraw, które przygotowujecie 😉🤣
Sam tekst jest króciutki, więc bez problemu możecie czytać to swoim pociechom nawet kilka razy, a ostatniego dnia pewnie to dzieci Wam to przeczytają (albo powiedzą, gdyż wierszowany tekst niezwykle łatwo zapamiętać) ☺️

Jestem pewna, że książka ta spodoba się dzieciom, które już nie mogą się doczekać Świąt i odliczają kolejne dni, lub noce.

Miałam poczekać z tą przeuroczą i przepięknie ilustrowaną książką do pięciu nocy przed Gwiazdką. Stwierdziłam jednak, że nie ma co czekać , że trzeba ją już pokazać bo a nóż widelec ktoś nie ma pomysłu na prezent dla Maluszka. A zapewniam, że egzemplarz ten byłby idealnie trafionym podarunkiem.

Ja jestem zauroczona. A moja mała czytelniczka za każdym razem gdy kończyłam czytać krzyczała "jeszcze! "

Łatwa i prosta rymowanko-wyliczanka, która jest treścią. Polega ona na odliczaniu dni do Wigilii. Piękne ilustracje wewnątrz pokrywające całe strony, z których już czuć magię świąt. A jeśli myślicie, że książka ta kończy się wraz z nadejściem Gwiazdki to jesteście w błędzie ☺.

Ja, (co ja gadam) my(!) jesteśmy bardzo na tak! I wiem, że do świąt sięgniemy po nią jeszcze nie jeden raz. Gorąco polecamy ☺

Ja jestem zauroczona. A moja mała czytelniczka za każdym razem gdy kończyłam...

„5 nocy do Gwiazdki” to niesamowita historia autorstwa Jimmy’ego Fallon’a w przekładzie Michała Rusinka od Wydawnictwo Wilga.

Choć nam do ujrzenia pierwszej gwiazdki zostało już zdecydowanie mniej niż tytułowe 5 nocy, to i tak serdecznie polecam ten tytuł dla najmłodszych czytelników.

Ta krótka opowieść napisana wierszem będzie świetnym towarzyszem przedświątecznego odliczania do najbardziej magicznej nocy w roku. Czy sami nie pytaliśmy rodziców będąc dziećmi „Ile jeszcze zostało do Świąt?”. Czy nie odpowiadaliśmy niezliczoną ilość razy na takie właśnie pytanie naszym dzieciom? No właśnie. Znamy więc dobrze to niecierpliwe wyczekiwanie do Gwiazdki.

Prosta i krótka historyjka o oczekiwaniu na Święta zachwyci niejednego młodego czytelnika.

Ponadto książka „5 nocy do Gwiazdki” została cudownie wydana – twarda oprawa, piękny kredowy papier i niesamowite ilustracje Richa Deas’a sprawią, że jej lektura będzie czystą przyjemnością.

Idealny pomysł na prezent na ostatnią chwilę dla młodych czytelników. Serdecznie polecam!

Za swój egzemplarz bardzo dziękuję Wydawnictwo Wilga.

Ach! 5 nocy i już Gwiazdka! Dokładnie tyle zostało do pierwszego dnia Świąt. Czy Wasze dzieci też już nie mogą się doczekać tego szczególnego dnia?

Dla wszystkich małych niecierpliwków mam idealną lekturę do ostatecznego odliczania. Przepięknie zilustrowana książka Jimmy'ego Fallona, z doskonałym wierszem tłumaczonym przez Michała Rusinka i bajecznymi, świąteczno-zimowymi ilustracjami autorstwa Richa Deasa.

To książka pełna podekscytowania, czekania, dziecięcej niecierpliwości i odliczania z westchnieniem, znanym pewnie każdemu Rodzicowi - długo jeszcze?

I muszę szczerze przyznać, że mnie zachwyciła głównie warstwą graficzną, sam przekaz czy treść mimo, świetnej formy zawęża znaczenie Świąt do prezentów. Ale to książka dla dzieci i ma się podobać i podoba dzieciakom. Czytałam ją w poniedziałek w przedszkolu w grupie pięciolatków i bardzo się podobała, wszystkie przedszkolaki utożsamiały się z bohaterem, bo podobnie jak on, nie mogą doczekać się Gwiazdki i prezentów właśnie.

Rewelacyjna.

Rewelacyjna.