Secret Obsession

Okładka książki Secret Obsession N. J. Zblendowana
Okładka książki Secret Obsession
N. J. Zblendowana Wydawnictwo: Editio Cykl: Secret (Zblendowana) (tom 2) literatura obyczajowa, romans
Secret (Zblendowana) (tom 2)
Editio
2024-03-13
2024-03-13
18+

Pierwszy tom trylogii 𝑺𝒆𝒄𝒓𝒆𝒕 podobał mi się, ale nie był on moim zdaniem świetny. Do drugiego podchodziłam z nadzieją, że mi się spodoba, a także z dość sporymi oczekiwaniami. Druga część spodobała mi się dużo bardziej, a ja bawiłam się przewspaniale czytając historię opowiadającą o Maddy, ale nie Woller, tylko Toriccelli i Williamie Blake’u.

Po śmierci ukochanego Maddy była wrakiem człowieka. Od środka wyniszczała ją choroba, zamykała się na relację z innymi ludźmi do momentu, w którym nie zainterweniował jej ojciec. Po poddaniu się chemioterapii dziewczyna wyzdrowiała i stała się nową, dużo silniejszą wersją samej siebie. Po trudnych wydarzeniach Maddy żyje z dnia na dzień, studiuje, a ze swoim przyjacielem Chrisem zamieszkała w Stanach. Wszystko idzie dobrze, ale do czasu, aż były znajomy Travis nie proponuje zadania, przez które będzie musiała wrócić do Meerbey City. Co dalej z losem dziewczyny? Czy powrót do miasta sprawi, że jej życie na nowo zacznie się komplikować?

Pióro autorki w 𝑺𝒆𝒄𝒓𝒆𝒕 𝒐𝒃𝒔𝒆𝒔𝒔𝒊𝒐𝒏 zaskoczyło mnie dużo bardziej. Mam wrażenie, że jej styl pisania się mocno polepszył i doszlifował, co sprawiło, że całą historię czytało się dużo lepiej. Nikola poprzeplatała mnóstwo trudnych i skomplikowanych wątków, które idealnie się ze sobą łączą i tworzą wspólną całość. Napisanie takiej historii, w której każdy aspekt ma swoje drugie dno, jest dla mnie niesamowite. Jestem pod ogromnym wrażeniem twórczości i wyobraźni autorki.

Fabułę książki przeżywałam razem z bohaterami. Praktycznie każda strona wywoływała we mnie te lepsze, jak i gorsze emocje. Uwielbiam coś takiego. Ze zdania do zdania moje uczucia się zmieniały, bo działy się kompletnie niespodziewane zwroty akcji, które sprawiały, że mój mózg nie wyrabiał. Daje za to ogromny plus.

Jeśli chodzi o głównych bohaterów - jestem w szoku. Maddy zmieniła się o 180 stopni. Z nieśmiałej i kruchej dziewczyny zmieniła się w pewną siebie kobietę, która nie daje sobą pomiatać przez innych ludzi. Jestem z niej ogromnie dumna, bo przeżyła śmierć ukochanego, a także wygrała walkę z bardzo ciężką chorobą. Jej życie nie jest bajką, bo niestety żyje w mafijnym świecie, który jest pełen niebezpieczeństwa. Myślę, że właśnie to sprawiło, że Maddy uwierzyła w siebie i swoje możliwości oraz stała się niezależna. Niektórych jej decyzji nie popierałam, ale starałam się je zrozumieć, bo przeżyła ona prawdziwe piekło.

Jeśli macie ochotę na przeczytanie to serdecznie polecam, jednak proszę - miejcie na uwadze ostrzeżenia. Występują tu naprawdę ciężkie sceny oraz są poruszane trudne tematy, które mogą być dla wrażliwych czytelników nieodpowiednie. Jednak jeśli lubicie tego typu historie, to myślę, że 𝑺𝒆𝒄𝒓𝒆𝒕 𝒐𝒃𝒔𝒆𝒔𝒔𝒊𝒐𝒏 wam się spodoba. Ja z niecierpliwością czekam na ostatni tom trylogii.

Po śmierci ukochanego Maddy...

Na drugą część tej trylogii kazano mi czekać zdecydowanie zbyt długo, ale w końcu przyszedł czas kiedy mogłam powrócić do tej historii i bohaterów, którzy zyskali już moje uznanie w pierwszym tomie.

Natomiast to, co pokazali swoim zachowaniem i całym sobą w drugim spowodowało, że pokochałam ich jeszcze bardziej. Niezliczona ilość dramatów, z jakimi przyszło im się zmierzyć, powodują, że z każdym kolejnym rozdziałem zyskują w moich oczach.

I owszem, część z tej historii jest mocno przerysowana i czasami można powiedzieć niedorzeczna, ale wiecie co? W przypadku tej serii, w ogóle mi to nie przeszkadza, a bardziej tylko sprawia, że z każdą chwilą wypatruje wydarzeń, które wprowadzą kolejną falę dramatów i wywrócą życie bohaterów do góry nogami.

Ta historia to z pewnością rollercoaster uczuciowy. Ten tom, tak samo jak pierwsza część zapewni pełen wachlarz uczuć podczas czytania - śmiech, płacz, wzruszenie, złość i niedowierzanie - które spowodują, że ciężko będzie Wam ją odłożyć.

Zatem jeśli lubicie pełną akcji i dramatów historię, to ta trylogia jest dla Was idealna. Jestem ciekawa, czy jak ja zatracicie się w życiu bohaterów i będziecie wyczekiwać 3 tomu, który mam nadzieję, pojawi się szybciej i da mi możliwość poznania finału tej historii.

Nie mogłam się doczekać „𝐒𝐞𝐜𝐫𝐞𝐭 𝐎𝐛𝐬𝐞𝐬𝐬𝐢𝐨𝐧”, ponieważ pierwszą część przeczytałam jakoś rok temu i z ekscytacją czekałam na drugi tom i tak oto nadszedł dzień, w którym trzymam tę historię w rękach!

Powrót do Maddy i Williama obudził we mnie sentyment i wspomnienia, gdy dopiero poznawałam ich historię i naprawdę cudowanie było do nich wrócić.

Ta część podobała mi się równie bardzo, co pierwsza. Oczywiście recenzja pierwszego tomu jest na moim koncie, ale trzeba dużo zejść w dół. Styl pisania autorki bardzo mi się podobał, tak jak przy „Secret Game” i śmiem nawet stwierdzić, że teraz widać progres i jest trochę lepszy!

Tutaj również czeka na nas mnóstwo emocji, łez i akcji. Nie ma miejsca na nudę, autorka wprowadza tyle akcji, że czasami nie mogłam wytrzymać z ciekawości co będzie dalej, a książkę przeczytałam bardzo szybko.

Jeśli nie znacie jeszcze tej trylogii, to naprawdę polecam, a jeśli zastanawiacie się czy sięgnąć po drugi tom, to jeśli pierwszy wam się podobał, to śmiało! Obie części są pełne akcji, tajemnic i emocji!

Ta część podobała mi się...

❤️RECENZJA💔

#współpracareklamowa @editio.red @wydawnictwo.beya

Tytuł: Secret Obsession (drugi tom trylogii Secret)
Gatunek: Romans +18
Ilość stron: 520
Premiera: 13.03.2024

💭 Serie czytacie na bieżąco, czy czekacie aż pojawią się wszystkie tomy?

U mnie różnie to wygląda. Czasami czytam na bieżąco, a czasami kupuje całą serię na raz jak już się pojawią wszystkie tomy. Nie zawsze jest to dobre posunięcie, bo zdarza się, że po pierwszym tomie stwierdzam, że to jednak nie jest historia dla mnie i potem książki czekają wieki na swoją kolej do przeczytania.

W przypadku trylogii #secret pierwszy tom przeczytałam praktycznie od razu po premierze, a więc dość dawno temu. Doskonale pamiętam, że po skończeniu książki rozpaczałam, że nie mogę czytać dalej, że nie mam od razu kolejnego tomu. Bardzo polubiłam tę historię. Pierwszy tom był niezwykle emocjonalny, zaskakujący. Zastanawiałam się, czy kolejna część też taka będzie? Otóż jest dużo lepsza!

#secretobsession to zbiór niesamowitych emocji, jest to wręcz emocjonalny rollercoaster! Można się śmiać, można płakać, dużo płakać. Można się zachwycać, ale też ma się ochotę chwilami wyrzucić książkę przez okno. W książce jest również mnóstwo zwrotów akcji, które są bardzo dobrze przemyślane i dopracowane. Kolejnym atutem tej pozycji jest niezwykle dynamiczna akcja, która nie zwalnia, dosłownie ani przez chwilę. Każdy kolejny rozdział wręcz napędza i przyspiesza fabułę, co sprawia, że książka należy do tych nieodkładalnych.
Historia przedstawiona jest z kilku perspektyw, więc możemy bardziej szczegółowo poznać losy bohaterów. Podoba mi się to, że autorka świetnie przemyca wstawki z pierwszego tomu, przytaczając wydarzenia, które miały miejsce w "Secret Game". Dzięki temu można sobie co nieco przypomnieć, bo w końcu pierwszy tom miał premierę około roku temu, a więc mieliśmy prawo zapomnieć co tam się wydarzyło.

Książka jest dość obszerna, ma wiele wątków i sporo postaci, więc momentami wymaga skupienia.

Zakończenie złamało mi serce. Naprawdę się tego nie spodziewałam, choć może powinnam... Ale mimo wszystko, serduszko zabolało i mam nadzieję, że jak najszybciej pojawi się kolejny tom i je poskleja!

Polecam!

IG: zakochana.ksiazkoholiczka

❤️RECENZJA💔

#współpracareklamowa @editio.red @wydawnictwo.beya

Tytuł: Secret Obsession (drugi tom trylogii Secret)
Gatunek: Romans +18
Ilość stron: 520
Premiera: 13.03.2024

💭 Serie czytacie na bieżąco, czy czekacie aż pojawią się wszystkie tomy?

Z pierwszym tomem niestety się nie polubiłam, ale postanowiłam dać jeszcze jedną szansę tej historii, głównie przez polecenia innych.

Niestety, ale po raz kolejny bardzo się zawiodłam. Mimo że nie miałam dużych oczekiwań, bo pierwszy tom nie postawił wysoko poprzeczki i tak liczyłam na coś lepszego.

Zachowania bohaterów pozostały dziecinne, a ich głębokie i odkrywcze przemyślenia były na poziomie dwunastolatka. Oprócz tego byli tak bardzo irytujący jak w poprzednim tomie.

Styl pisania autorki to moja zmora. Nie jest ani ładny, ani inspirujący, a w niektórych momentach uśmiechnęłam się nawet sama do siebie z absurdu niektórych stwierdzeń czy sentencji.

W tej książce działo się zdecydowanie za dużo. Bohaterowie ledwo rozwiązali jakiś problem, a już pojawiał się następny, co było bardzo nienaturalne, a przy tym z czasem stawało się nudne, bo nie miałam okazji wciągnąć się w akcję.

Przykro mi, że tak negatywnie oceniłam tę książkę, bo chciałam dać szansę tej historii.
Wiem jednak, że znajdzie ona grono swoich fanów.

Zachowania bohaterów pozostały dziecinne, a ich głębokie i odkrywcze...

Nie zdziwicie się, jeśli powiem wam, że bardzo podobała mi się ta historia! Nareszcie doczekałam się wersji papierowej, która była niesamowita.

„Secret Game” i „Secret Obsession” poznałam już na wattpadzie, kojarzy mi się z początkami mojej działalności w bookmediach i całym światem książkowym.

Jeśli myślicie, że pierwszy tom was zaskoczył… To tutaj nie usiedzicie na miejscu. Każdy kolejny rozdział wciągał mnie coraz bardziej! A końcówka!!!??? To znak, że trzeci tom jest pilnie potrzebny🙏🏼

Ból, płacz i stres, który doskwierał mi przy czytaniu, był niesamowicie odczuwalny. Maddy musi poznać nową rzeczywistość, a William… no cóż, nie będę spojlerować.

Nikola jestem z Ciebie dumna! Czekam z niecierpliwością na kolejny tom, który mam nadzieję, będzie dość szybko…

Jeśli myślicie, że pierwszy tom was zaskoczył… To tutaj nie usiedzicie na...

[współpraca reklamowa]

Motyw rozwiązywania zagadki krok po kroku był naprawdę ciekawy i stanowił główny element przyciągający w tej książce. Pomimo początkowego oporu, gdy książka zdawała się trochę ciągnąć, po około stu stronach nabrała tempa i zaczęła mnie naprawdę intrygować..

Ethan nie zyskał od razu mojej sympatii ze względu na swoje zachowanie, które ujawniło jego mniej pozytywne cechy. Z kolei Maddy i William byli postaciami, którym trzymałam kciuki od samego początku. Ich relacja była dla mnie naprawdę ujmująca i budowała silne więzi emocjonalne z fabułą.

Cieszyło mnie, że autor dał możliwość poznania historii z różnych perspektyw, nie tylko głównej bohaterki. To dodawało głębi fabule i pozwalało lepiej zrozumieć motywacje oraz emocje każdej postaci. Szczególnie momenty między Willem a Maddy były niezwykle urocze i delikatne, co sprawiało, że czułam się jeszcze bardziej związana z ich historią.

Jedyny minus to jak dla mnie za duży misz-masz wydarzeń. Miałam wrażenie, że wszystko się na siebie nakładało i łatwo było się pogubić.

Książka była prawdziwym rollercoasterem emocji, z nieoczekiwanymi zwrotami akcji, które trzymały mnie na krawędzi emocji. Tematy poruszane w książce, od niespełnionej miłości i toksycznych relacji po radzenie sobie z traumami i kłamstwami, dodawały głębi i złożoności całej historii.

Niestety, zakończenie okazało się być prawdziwym łamaczem serca. To było zakończenie, które zostawiło mnie z mieszanymi uczuciami, pokazując w pełni skomplikowane relacje między bohaterami i pozostawiając wiele do przemyślenia. To zdecydowanie książka, która zostaje z czytelnikiem na dłużej po zakończeniu lektury, pozostawiając ślad w sercu i umyśle.

[współpraca reklamowa]

„niektóre rzeczy powinny się zakończyć,
kiedy zepsuły się za pierwszym razem”

Decydując się na książkę „Secret obsession” nie spodziewałam się, że to jest kontynuacja powieści „Secret game”, czyli drugi tom trylogii „Secret”. Na froncie okładki nie ma o tym ani jednego słowa i oznaczenia, a dopiero jest to widoczne, gdy spojrzymy na tylną części książki.

Po śmierci Williama Blake’a Maddy Wolter wyjechała do Włoch, by tam przeżywać utratę ukochanego, swój ból, zatracić się w cierpieniu i depresji. Nie chciała nikogo widzieć, nie miała ochoty na jedzenie, wizyty znajomych. Stała się cieniem samej siebie. Teraz, po dwóch latach od tamtego tragicznego zdarzenia jest zupełnie inną kobietą, dzięki swemu ojcu, który zmusił ją do podjęcia leczenia. Przeszła metamorfozę zarówno wewnętrzną, jak i zewnętrzną.

Ojciec i Carter uczyli ją wszystkiego, by przetrwać w mafijnych strukturach i nabyć umiejętności potrzebne do jazdy w nielegalnych wyścigach samochodowych. Stała się silniejsza, pewna siebie, ale i zimna w uczuciach. Z Włoch przeniosła się do Nowego Jorku, gdzie mieszka razem ze swoim przyjacielem, Chrisem, który prowadzi własny bank i zawsze jest gotowy na to, by pomóc Maddy przejść trudne chwile, ale też pilnuje, by nie popełniła błędów. Maddy ma teraz 20 lat i stara się być samodzielna. Poza studiowaniem dorabia w barze oraz pracuje jako opiekunka dla dzieci w czasie weekendów. Niestety, nie utrzymuje kontaktów ze swoimi przyjaciółmi z Meerbey City i nie zamierza tam wracać. Jednak pewnego dnia okazuje się, że będzie musiała odwiedzić rodzinne strony, gdyż zjawia się ponownie w jej życiu Travis, który ma dla niej zadanie do wykonania. Ona nie ma wyjścia, gdyż Travis wie o niej coś, co może ją całkowicie pogrążyć i zniszczyć.

To zaledwie zarys tego, co dzieje się w tej części trylogii „Secret”, a dzieje się zbyt dużo, by napisać więcej o fabule, więc nakreśliłam szerzej tylko to, co zdradzone jest w opisie książki. Od premiery „Secret game” minął rok, więc można zapomnieć już, co wówczas się wydarzyło. Na szczęście autorka zadbała o niektóre szczegóły i w trakcie poznawania tej części nie miałam problemu z odnalezieniem się w jej historii, chociaż znajomość jej początku z pewnością dużo by wyjaśniła. Przypomnienia w formie wspomnień czy przybliżenia niektórych postaci i wcześniejszych wydarzeń pomocne są nie tylko dla nowych czytelników tej serii, ale też dla tych, którzy rok temu poznali losy bohaterów „Secret game”. Tak długi czas oczekiwania na kontynuację sprawia, że umyka nam to, co działo się na jej kartach. A do tego obie części są dosyć obszerne, bo liczą sobie ponad 500 stron.

Fabuła drugiego tomu jest bogata w wydarzenia, co jest wprawdzie dużym plusem tej powieści, ale to powoduje też, że pojawia się wiele postaci i wątków, więc można było czasami poczuć chaos. Były momenty, gdy musiałam wrócić do wcześniejszych stron, by jeszcze raz przeczytać jakiś fragment i dopiero ruszyć dalej. Zdarzały się też epizody, niezbyt jasne i za bardzo pogmatwane, lub też rozciągnięte w czasie. Z tego, co się dowiedziałam, pani ukrywająca się pod pseudonimem N.J. Zblendowana pisała najpierw na Wattpadzie, a ta seria jest jej debiutem i jest to wyczuwalne, chociaż historia jest oryginalna, z dobrym tempem i mocnym zakończeniem.

Główna bohaterka niestety nie skradła mojego serca. Jej decyzje, zachowanie, irracjonalne pretensje i ogólnie sposób myślenia oraz podejście do swoich relacji z innymi, a także ogólny sposób bycia nie przekonały mnie do niej, a niejednokrotnie irytowały. Autorka chciała z pewnością, by była ona silna, bezkompromisowa, pewna siebie, ale tak naprawdę okazała się niestabilna emocjonalnie, naiwna i mało wiarygodna. Po prostu mnie irytowała od samego początku, gdy swoją niezależność pokazywała poprzez jednorazowe erotyczne przygody z przypadkowymi mężczyznami. Gdy w pewnym momencie jeden z nich nazywa wprost jej podejście odpowiednimi słowami, jest oczywiście oburzona, ale ja całkowicie się z nim zgadzałam. Późniejsze wydarzenia nie naprawiły mojego nastawienia do niej, i trudno mi było ją polubić.

Narracja poprowadzona została z kilku punktów widzenia, więc mamy w niej kilka kluczowych postaci, które przedstawiają nam swoją wersję wydarzeń i to co wówczas myśleli. Widać, że autorka usilnie chciała sprawić, by napisana przez nią historia nie była taka jak inne tego gatunku, wiec to jej się udało, gdyż zaskoczyła mnie niejednokrotnie, a całkowicie zdumiała mnie zakończeniem tej części. W tym momencie w ogóle nie rozumiałam postanowień Maddy i tego co zrobiła. Według mnie niepotrzebnie autorka tak zagmatwała sprawę, bo wydaje się, że wiele się wyjaśniło i mogłoby się skończyć nieco inaczej. Mam nadzieję, że na trzecią część serii nie będziemy musieli czekać aż 24 miesięcy i autorka szybko ujawni nam swoje pomysły na dalsze losy bohaterów.

Książkę przeczytałam w ramach współpracy z grupą Helion oraz wydawnictwem BeYa

„niektóre rzeczy powinny się zakończyć,
kiedy zepsuły się za pierwszym razem”

Po śmierci...

Życie Maddy po śmierci ukochanego bardzo się zmieniło. Zachorowała i nikogo przy niej nie było oprócz ojca, siostry i najlepszego przyjaciela Chrisa. Gdy wyzdrowiala, przeszła przemianę - stała się silną kobietą. Główna bohaterka mierzy się z wieloma trudnościami i przeciwieństwami losu. Wraca do Meerbey City, gdzie wiele razy będzie miała ochotę się poddać. Wiele przecierpi, ale też będą te dobre i niezapomniane chwile.

Motyw zagadki i dochodzenia do rozwiązania krok po kroku był ciekawy. Na początku książka mi się dłużyła, jednak po jakichś 100 stronach rozkręciła się i mnie zaciekawiła.
Od razu mojej sympatii nie zyskał Ethan, który okazał się dupkiem. Kibicowałam Maddy i Williamowi 😍
Podobało mi się, iż można było poznać perspektywę każdego bohatera, a nie tylko głównej bohaterki. Gdy Will do Maddy mówił ,,Aniołku” aż mi na sercu robiło się cieplej ❤️😇
Zwroty akcji w książce są na porządku dziennym, aż czasem ciężko nadążyć! Rollercoaster emocji to dwa słowa, które opisują tę książkę. Przeżywałam wszystko razem z bohaterami, którzy zyskali moją sympatię.
Książka porusza takie tematy jak niespełniona miłość, toksyczna miłość, śmierć, narkotyki, radzenie sobie z traumami oraz przeszłością, nielegalne wyścigi, relacje rodzinne, kłamstwa.
Jednak zakończenie tak bardzo złamało mi serce 💔

SECRET OBSESSION - N.J. Zblendowana

[współpraca reklamowa ]

3,75/5 ☆

Od razu zacznę od tego, że do tej trylogii mam duży sentyment. I to taki naprawdę duży, bo Secret Game to była jedna z pierwszych książek, jakie przeczytałam na wattpadzie. Ten tom zaczęłam czytać już dawno temu, ale rozdziały były tak rzadko dodawane i kończyły się w takim momencie, że stwierdziłam, że poczekam aż będzie ona wydana. Jak się jednak okazało rozdziały są tak długie, że tak naprawdę przeczytałam większość książki.

Na pewno dzieje się tu bardzo dużo. Cały czas było coś nowego i ten poprzedni problem ledwo został rozwiązany a już był kolejny. Zaczynają wracać osoby, które przynoszą wiele problemów, których Maddy i tak nie ma mało. Zaczyna się coś co już dawno powinno się zakończyć. I wychodzi to co kiedyś zostało ukryte.

Ta książka była takim emocjonalnym rollercoasterem. Mimo, że znałam już większość książki to i tak przeżywałam wszystko na nowo. Tyle czasu bohaterom zajęło naprawienie wszystkiego, żeby po dosłownie chwili zrzucić na nich kolejną bombe. Było też sporo momentów, na których się śmiałam, albo uśmiechałam jak idiota do tej książki.

Mam jeden problem do zakończenia. Okej ryk był ogromny przez Megan, ale to co się stało potem było okropne. Wiadomo, że trzeba coś zepsuć na koniec, żeby było co robić w następnym tomie, ale tutaj to było tak bardzo na siłę i tak bardzo bez sensu. To naprawdę można było zrobić dobrze, bo gorzej chyba się nie dało.

Czy ta seria jest idealna? Nie, napewno nie, ale bawiłam się na niej świetnie i nawet przez chwilę się nie nudziłam. Na tym nie da się nudzić. Napewno sporej części osób może nie podobać się to tempo, które nie pozwala nawet na chwile spokoju, ale mi to totalnie nie przeszkadzało.

SECRET OBSESSION - N.J. Zblendowana

[współpraca reklamowa ]