Ruby. Bloody Valentine

Okładka książki Ruby. Bloody Valentine FortunateEm
Okładka książki Ruby. Bloody Valentine
FortunateEm Wydawnictwo: Editio Cykl: Kamienie Miami (tom 4) literatura obyczajowa, romans
Kamienie Miami (tom 4)
Editio
2024-02-15
2024-02-15

Wiecie jakie to uczucie móc patrzeć w oczy człowieka, który zaraz zginie z waszych rąk? Pewnie nie wiecie. Napisałam człowieka? Tfu, ścierwa. Na miano człowieka nie zasłużył. Ten moment porównałabym "do ekscytacji towarzyszącej dziecku przy otwieraniu gwiazdkowego prezentu". Zdradzę wam coś w sekrecie. Czekałam na ten moment całe życie. W końcu jak inaczej potraktowalibyście kogoś, kto całe życie was bił, poniżał, znęcał się fizycznie i psychicznie? Kogoś kto całe życie wypalał w was piętno tak, że każdego cholernego dnia, w każdej cholernej minucie czujecie się naznaczeni złem? No jak? Pozwolilibyście dalej się poniżać i znęcać czy może uznalibyście, że czas położyć temu kres? Wiem co byście powiedzieli. Na pewno są jakieś inne rozwiązania, na pewno dało się to naprawić. Bla bla bla. Tego wyrządzonego zła, tego kurestwa nie da się naprawić. No może trochę. Narzędzie jest jedno - śmierć. "Przyciskam obcas do jego szyi i mocno zaciskam wargi. Żeby zacząć nowy rozdział trzeba zakończyć poprzedni. Żeby pożegnać demony, trzeba je zniszczyć. Żeby poczuć się dobrze, trzeba zamordować". Jestem Veira i nie cofnę się przed niczym. Pomszczę każdego kto zrobił mi krzywdę. Wyrywam szpilkę z szyi mężczyzny i patrzę jak krew tryska z jego tętnicy. Wielka finał. Patrzę na umierającego mężczyznę. Patrzę na mojego ojca.

"Uważaj, jestem tuż za Tobą!"

Nie uwierzycie, ta książka była moją pierwszą książką z barwionymi brzegami w mojej biblioteczce! Nie pytajcie jak to się stało ja sama nie wiem. Estetyka tego egzemplarza jest cudowna. Barwione, ociekające "krwią" brzegi, cudowna sensualna okładka. Jedyny minus to czcionka, która mogłaby być troszkę większa. Ale, w ogólnym rozrachunku to taki mało istotny mankament. Jednak ponoć to wnętrze jest najważniejsze (może i jest ale jeśli książka z zewnątrz mi się nie podoba od razu ma u mnie niższą ocenę). Więc przejdźmy teraz do krótkiego podsumowania treści opowieści. Warto tutaj wspomnieć, że książka jest czwartym tomem serii Kamienie Miami. Ale dobra informacja dla wszystkich, którzy zaintrygowani, zamierzali sięgnąć po książkę. Nie musicie nadrabiać poprzednich trzech części. Możecie zdecydowanej sięgnąć po tę książkę nie znając poprzednich części. Autorka już na pierwszej stronie książki zamieściła ostrzeżenie, dotyczące treści. Książka jest dla czytelników pełnoletnich i nie istnieją w niej żadne granice. Mocno zarysowany jest również motyw wykorzystywania w dzieciństwie i krzywdy, jaką rodzice mogą zrobić dzieciom oraz jak te wydarzenia rzutują na całe dorosłe życie. Obserwujemy również jak osoby skrzywdzone budują relacje z innymi ludźmi (tutaj Veira z Kellerem). Jakie mają motywy postępowania. Oczywiście nie mam na myśli wszystkich skrzywdzonych, a jedynie tę konkretną bohaterkę wraz z jej konkretnymi krzywdami.
Krzywda, przemoc, brutalność to główne wątki tej historii dlatego książka nieodpowiednia jest dla dzieci i osób o słabych nerwach. Lub po prostu dla osób, które nie lubią takiej tematyki i wątków. Szkoda waszego czasu, tylko się wkurzycie. Jeśli jednak mocne dosadne sceny, silne charaktery, brutalne morderstwa, krew ściekającą po kartkach (dosłownie i w przenośni) to wasza bajka - to książka jest czymś co powinno was zainteresować i wciągnąć w wyimaginowany wir zdarzeń i odczuć. Wydaje mi się również, że książka może spodobać się młodszym czytelnikom (młodszym ale pełnoletnim) jednak może się mylę i tym starszym również przypadnie do gustu. Mocna, wstrząsająca pozycja.

Kolejny tom o kamieniach Miami. Veira należy do osób z którymi nie należy zadzierać. Przetrwała piekło i jest niemal nie do zniszczenia. Jest płatną morderczynią i pragnie zemsty na kimś kto ją skrzywdził. Pierwszym krokiem do tego jest wyjście za Kellera. Oboje bohaterów możemy poznać w poprzednim tomie. Patrząc na wydanie spodziewałam się czegoś wow. Książka na pewno krwawa, ale jak dla mnie za mało. Przez pierwsze 200 stron niemal się nudziłam i później się rozkręciło. Niespodziewany zwrot akcji mnie zaskoczył pod koniec.

❀ʀᴇᴄᴇɴᴢᴊᴀ „ʀᴜʙʏ. ʙʟᴏᴏᴅʏ ᴠᴀʟᴇɴᴛɪɴᴇ” ғᴏʀᴛᴜɴᴀᴛᴇᴇᴍ❀

Veira miała bardzo trudne dzieciństwo. Jako niechciana córka przeżyła w życiu piekło, które spowodowało, że jest taka, a nie inna. Nie zna czegoś takiego jak litość. A swoich wrogów zakopuje 4 metry pod ziemią. Jest wyjątkowo niebezpieczna, zwłaszcza dla ludzi, którzy nie szanują kobiet. A kilku z nich już doskonale się przekonało, jak bezlitosna potrafi być.

Zarabia na życie w dość niespotykany sposób. Jest płatnym zabójcą, który doskonale wie jak wykonywać swoją robotę.

Jej największym marzeniem jest zemszczenie się na wszystkich, którzy współpracowali z jej ojcem.

By tego dokonać, musi mieć sojuszników. Jednak nie zdobyła do końca zaufania Zeny. By udowodnić swoją lojalność, musi wyjść za Kellera.

Kobieta nie ma innego wyjścia jak zgodzić się na propozycje. Na pierwszym miejscu jest zemsta i nic innego się nie liczy. Dlatego zamierza wykorzystać Kellera i zrobić z nim wszystko, co tylko zapragnie.

„Zniszczy, zdepcze, a potem... Kto wie, może go naprawi”.

„Życie postanowiło ze mnie zakpić i postawić na mojej cholernej drodze mężczyznę, z którym łączy mnie taka sama zemsta”.

Keller przez całe życie walczył, ale zawsze coś mu umykało. Nie miał nikogo, kto mógłby mu pomóc. Do czasu aż zyskał sojuszników w postaci rodziny Vercettich. „Teraz byłem gotów na podjęcie ostatniej próby w walce o swój spokój i sprawiedliwość. O jedyną osobę, którą kiedykolwiek kochałem”.

Każdy drżał na myśl o Bloody Valentine. Jednym z najskuteczniejszych zabójców w Ameryce. Ale nie on. Znał Veire lepiej, niż ta mogłaby przypuszczać. Poza tym był równie popieprzony co ona. A może i bardziej.

Od dawna śledził jej każdy krok i wiedział o jej planie zemsty. Oczekuje od kobiety lojalności tak jak i on względem jej. Teraz gdy mają zostać małżeństwem, chce razem z nią dokonać vandety.

„Poprzysiągłem sobie, że rozkwaszę każdego, kto kiedykolwiek sprawi jej, choć odrobinę bólu”.

Nie tylko wspólne porządnie ich połączy, a także wspólny wróg z przeszłości.

„Nasze życie połączyło się przypadkiem, ale nasze drogi nie. Podążaliśmy ta sama śnieżka. Do tego samego miejsca. Do tego samego człowieka, by rozszarpać go na strzępy”.

Czy w ich życiu zemsta okaże się ważniejsza niż oni?

❣︎❣︎❣︎❣︎

Serię „Kamienie Miami” znam już od dłuższego czasu. Pierwsze moje spotkanie było już na Wattpadzie, gdzie historie były wcześniej publikowane.

Seria skradła moje serce już od pierwszego tomu. Historia Kellera i tytułowej Bloody Valentine, czytam po raz pierwszy. Nie miałam wcześniej przyjemności zapoznać się z ich historią na Wattpadzie.

Głowni bohaterowie „Ruby” przewijają się już w „Ametyst”, więc dobrze jest znać pozostałe części, zanim zabierzemy się za 4 tom. Oczywiście nie musimy nadrabiać pozostałe części, jeśli nie chcemy. Autorka dodała na swoich socjalach, małą ściągę odnoście pozostałych części, więc jeśli ktoś nie czytał poprzednich tomów, bez problemu może sięgać po ten.

Przyznam szczerze, że sama z tej ściągi skorzystałam. Nie pamiętałam już niektórych faktów z „Emerald” czy „Ametyst”, dlatego fajnie było sobie przypomnieć niektóre istotne fakty.

Okładka robi piorunujące wrażenie. Te brzegi idealnie oddają krwawy klimat książki.

Keller w poprzednich tomach zaciekawił mnie swoją osobą. Z niecierpliwością wyczekiwałam książki, w której to on odgrywa główną rolę i możemy „zaglądać” do jego głowy.

Veira to typowa power girl i w tej książce mi to w ogóle nie przeszkadza. A dlatego, że moim zdaniem jej postać nie jest wykreowana na siłę. Nie jest za bardzo przerysowana.

Książka jest przyjemną i jednocześnie krwawią historią. Bardzo szybko się ją czyta, wręcz w jeden wieczór.

Aczkolwiek do samego końca czegoś mi w niej zabrakło. Sama do końca nie umiem określić czego. Na pewno nie przebiła pozostałych części.

Jest to książka z rodzaju, przeczytam i po jakimś czasie zapomnę.

❀ʀᴇᴄᴇɴᴢᴊᴀ „ʀᴜʙʏ. ʙʟᴏᴏᴅʏ ᴠᴀʟᴇɴᴛɪɴᴇ” ғᴏʀᴛᴜɴᴀᴛᴇᴇᴍ❀

🌺 Recenzja 🌺

Veira Ventura przeżyła naprawdę dużo. Przeszła przez piekło, ale dzięki temu stała się silna i nie ma litości, w szczególności dla mężczyzn, którzy nie szanują kobiet. Działa jako płatna morderczyni, dla której nie ma rzeczy niewykonalnych. Teraz pragnie zemsty, a pierwszym krokiem do tego jest wyjście za mąż za Kellera Hartleya. Veira ma plan, żeby go wykorzystać do cna, a potem zobaczy, co będzie miała ochotę dalej z nim zrobić.

„Ruby” to kolejny tom z serii „Kamienie Miami”. Veira to uparta kobieta, która twardo stąpa po ziemi. Potrafi zadbać o siebie i uważa też, że nikogo nie potrzebuje, bo już wiele osób ją zawiodło, więc woli nikogo nie wpuszczać do swojego życia, ani nie obdarzać zaufaniem. Siła, jaką emanuje, może niektórych onieśmielać, odstraszać, albo być powodem do podziwu. Jednak ten trzeci rodzaj uczuć moim zdaniem jest tym najbardziej właściwym. Nie każdy miałby w sobie tyle silnej woli, by ciągle być gotowym do działania i by nie opuszczać gardy, co inni mogliby wykorzystać. Osobą, której udaje się bardzo powoli przełamać tę barierę, staje się Keller i w jakimś stopniu również jego rodzina z wyboru. Mężczyzna podobnie jak Veira, jest bardzo specyficzny, trudny w obyciu, ale też bardzo zraniony. Ciężko jest zrozumieć, co dokładnie siedzi w jego głowie, bo ma w sobie coś z psychopaty. Z pewnością duży udział w tym ma jego przeszłość, która dość mocno się na nim odcisnęła. Choć nawet to nie jest w stanie mu odebrać czynów łapiących za serce. Każdy nosi swój bagaż, ale ten Kellera i Veiry jest wyjątkowo ciężki i na swój sposób sobie z nim radzą. Powiedzieć, że ta dwójka tworzy wybuchową mieszankę to mało. Są jak bomba z krótkim zapalnikiem. Ich relacja to połączenie całej masy emocji, różnych charakterów i ognistych temperamentów. Uwielbiają igrać z ogniem i nie boją się nim sparzyć.

Jeśli czytaliście poprzednie tomy z tej serii, to pewnie wiecie, kim jest główny bohater. Dzięki autorce zdążyliśmy już trochę go poznać, choć tak naprawdę bardziej dogłębnie robimy to teraz. Zdążył on zawrócić niektórym w głowie i ja jestem jedną z tych osób. Nawet nie wiecie, jak bardzo czekałam na jego historię, bo Keller i Veira to po prostu ikony. Pochłonęli mnie całkowicie i zabrali moje serce, ale tego nie żałuję. Gdybym mogła, sama bym im je dała, ponieważ ta dwójka, mimo że jest trudna, to walczy w dobrej sprawie, czy dla swoich bliskich, więc naprawdę zasługuje na wszystko.

🌺 Recenzja 🌺

Dostałam książkę od wydawnictwa wraz z boxem na Walentynki oraz z „transformacją” wydawnictwa Editio.

[ współpraca reklamowa 18+]

Nie czytałam poprzednich tomów serii Kamienie Miami i raczej nie mam zamiaru. Nie przypadł mi do gustu styl pisania autorki oraz nie wiedziałam kto jest kim w książce, pomimo tego, że były to postacie z poprzednich tytułów i były mniej ważne. Nie mniej jednak pomysł na książkę - super! Mroczno, napięcie między bohaterami, układy, zdrady i dużo 🔞😈😈 takie klimaty lubię bardzo. Nie ukrywam, że widziałam vibe Jokera i Harley. Być może już po przeczytaniu solidnej ilości takich tytułów ciężko mnie zadowolić i lubię naprawdę coś mocnego. Ale książka po prostu mi nie pod pasowała się. Jest to tytuł z serii - przeczytaj aby określić swoją opinię.

[ współpraca reklamowa 18+]

Czy wyrastamy z wiekiem z pewnych książek?

Bloody Valentine dostałam w boxie razem z moim Słodkim Przeznaczeniem. Przeczytałam spoilery, jakie zostały wrzucone na IG do tej części, aby po nią sięgnąć bez znajomości poprzednich i myślałam, że się polubimy. Akcję nawet zrozumiałam i nie miałam problemu z odnalezieniem się kto jest kim.

Niestety chyba wyrosłam już z takiego typu książek. Myślę, że gdybym znowu miała 18 lat i zaczynała przygodę z ostrzejszymi książkami, to dałabym ze spokojem 10/10.

Jak ja tę książkę przemęczyłam… czytałam ją prawie miesiąc i jestem w szoku, że się nie poddałam. Nie lubię zostawiać książek, które dostaje od wydawnictw jako DNF.

Co przeszkadzało mi najbardziej? Nawet nie to, że było brutalnie i wręcz abstrakcyjnie. Wszystko zabiły dopowiedzenia głównej bohaterki. Za dużo tego było i nie byłam przez to w stanie jej polubić. Miałam wrażenie, że na siłę chciała być zła i tym wewnętrznym monologiem starała się usprawiedliwić swoje czyny.

Znalazło się tutaj również mnóstwo, jak dla mnie, zbędnych opisów, które powodowały, że wypadałam z akcji.

Jest to świat wykreowany, fikcyjny, nie ma nic wspólnego moralnie z rzeczywistością, więc tutaj nie będę się czepiać. Nie trafił on do mnie, ale to już kwestia gustu.Jak WCWTN bardzo polubiłam i zaskoczyłam się stylem pisania autorki, to tutaj nie mogę tego samego powiedzieć. Książka wydaje się bardziej niechlujnie napisana, ale taki też świat tych bohaterów.

No nic… nie będę więcej narzekać, bo nie ma co. Po prostu nie moje gusta i tyle. Ciężko mi powiedzieć czy książka jest zła. Jest szokująca i myślę, że warto wyrobić sobie o niej opinię samemu.

Nagram jeszcze dzisiaj kilka słów na 🎵.

4/10
Reklama

Czy wyrastamy z wiekiem z pewnych książek?

Niestety chyba wyrosłam już z...

„Bloody Valentine” to kolejny tom z serii Kamienie Miami. Jako ogromna fanka tego uniwersum, wiedziałam, że sięgając po tę książkę nie będę zawiedziona. I tak się oto stało. Pozycja aż kipi od brutalności i momentów dark romansu. Życie Veiry Ventury nie było usłane różami (chyba, że tymi z kolcami). Dziewczyna musiała wiele przeżyć, a skutki jej dzieciństwa objawiają się w tym tomie. Nadchodzi era Kr₩awej Walentynki.

Akcja opiera się na aranżowanym małżeństwie dwóch, lekko mówiąc, niespełna poczytalnych w społeczeństwie ludzi. Ta dwójka to moi ulubieńcy. Nie spotkałam jeszcze tak abstrakcyjnych bohaterów, którzy posiadają tak „barwne” wnętrze. Mężczyzna likwidujący innych ludzi i anormalna kobieta, której zniszczona psychika zaburza racjonalne myślenie? Myślę, że to połączenie idealne.

Łącząca bohaterów chęć zemsty i władzy sprawiła, że stworzyła się między nimi specyficzna więź. Jak myślicie, do czego ona doprowadzi? Jakie będą jej konsekwencje? Pociągnie ich na dno, czy wybije na sam szczyt? Dowiecie się tego sięgając po czwarty tom Kamieni Miami, a ja narazie od siebie dodam, że FortunateEm dostaje solidną 10 i myślę, że na ten moment to się nie zmieni. Jej książki to odzwierciedlenie mojego gustu czytelniczego, więc czekam na kolejną pozycję spod jej pióra!

"Kamienie Miami" to seria, która wzbudza dużo emocji. Jedni ją kochają, a drudzy wypowiadają się o niej bardzo niepochlebnie, ale gdyby każdemu podobało się to samo, świat byłby bardzo nudny. Dlatego uważam, że należy szanować zdanie innych, nawet jeżeli sami mamy zupełnie inne odczucia Na temat danego dzieła.

„Ruby. Bloody Valentine” to czwarty tom wspomnianej serii i część, na którą szczerze powiedziawszy, najbardziej czekałam, bo główni bohaterowie to zdecydowanie największa mieszanka wybuchowa, jaką spotkałam w książkach. Ci, którzy czytali poprzednie tomy doskonale wiedzą, o kim mówię!

Veira Ventura i Keller Hartley to bez wątpienia osoby, z którymi lepiej nie zadzierać. Ich życie zdecydowanie nie było usłane różami. Zamiast tego doświadczyli w życiu wszystkiego, co najgorsze, a wydarzenia z przeszłości ukształtowały ich na wyjątkowo brutalnych i szalonych zabójców, którzy w wyniku sojuszu musieli zawrzeć związek małżeński. Czy poza żądzą zemsty połączy ich coś więcej niż tylko aranżowane małżeństwo? Czy w ich pokręconym do granic możliwości świecie jest w ogóle miejsce na miłość? Po odpowiedzi na te pytania odsyłam Was do lektury.

Muszę przyznać, że „Ruby. Bloody Valentine” jest dokładnie taką lekturą, jakiej się spodziewałam. Mroczna, trudna, traumatyczna i pełna zachowań, które wzbudzają ogólnie pojęty niepokój.

Zdecydowanie nie jest to książka, po którą sięga się, by poprawić sobie humor, czy po to, by oderwać się od szarej rzeczywistości, dlatego tak ważne jest, aby przed jej przeczytaniem zapoznać się z informacją od autorki, która ostrzega przed tym, co można w niej znaleźć, ponieważ nie jest to lektura dla osób o słabych nerwach.

Ja sięgnęłam po nią świadomie. I przyznam szczerze, że po tym, co w niej znalazłam, długo zastanawiałam się, co w ogóle powinnam napisać w swojej recenzji.

FortunateEm w swoich książkach często porusza bardzo trudne tematy, a, jako że miałam okazję przeczytać wszystkie książki jej autorstwa, które zostały wydane, jestem już trochę przyzwyczajona do tego, co serwuje swoim czytelnikom. Jednak tworząc historię Veiry i Kellera wskoczyła na zupełnie inny poziom. Dawka adrenaliny, traum, sadystycznych zachowań i wszystkiego tego, co powszechnie uznawane za złe w tej odsłonie jej twórczości zdecydowanie przekroczyło jakiekolwiek normy. Ale czy to źle? Nie! Jestem absolutnie pod wrażeniem tego, jak doskonale poradziła sobie z tym zadaniem!

Tak naprawdę jednym promyczkiem światła w tej bez wątpienia najmroczniejszej historii spod pióra Moniki jest mała Fianna. Dziecko, które wzbudza pozytywne emocje nawet u osób, których nigdy bym o to nie podejrzewała. Pewnie niektórzy powiedzą, że jest to aż niewiarygodne, ale dla mnie było mega urocze i potrzebne, by pokazać, że nawet tak bezwzględnym mafijnym świecie, jest miejsce na miłość i oddanie rodzinie.

Chociaż w mojej ocenie “Ruby. Bloody Valentine” to najlepszy tom serii “Kamienie Miami” absolutnie nie podejmę się tego, by kogokolwiek namawiać do jej przeczytania. Musicie sami podjąć decyzję, czy poruszone w niej wątki Was nie przerosną. Dlatego tak ważne jest, aby przeczytać ostrzeżenie znajdujące się na samym początku! Natomiast jeżeli o mnie chodzi, to z niecierpliwością czekam na kolejną odsłonę, szczególnie po tym, co autorka zaserwowała w epilogu.

„Ruby. Bloody Valentine” to czwarty tom wspomnianej serii i...

• Do kupienia
  • Wydawnictwo Editio
  • Cykl: Kamienie Miami (p)
  • Kupić

Dodaj cytat z książki Ruby. Bloody Valentine