Plan nieidealny

Prószyński i S-ka
2024-04-09
2024-04-09
Wattpad Przemoc Nadużycie Narkotyki Wulgaryzmy 16+ Fake dating

Szybka i łatwa lekturka. Nie znalazłam tu nic odkrywczego ani emocjonalnego. Bohaterowie niezbyt skomplikowani a ich relacja jak dla mnie bardziej przyjacielska niż miłosna.
To idealna książka na lekkie i miłe popołudnie do przeczytania na raz.

To idealna książka na lekkie i miłe popołudnie do przeczytania na raz.

💫l💫💫💫💫 Recenzja 💫💫💫💫

Anna Szubert " Plan nieidealny "
@aniaszubert_autorka
@proszynski.emocje

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
@proszynski_wydawnictwo

💫💫💫💫💫💫💫💫💫💫💫💫💫

" Niestety musiałam z nim wytrzymać na tyle długo, żeby nikt się nie domyślił, że ten związek to jedna wielka ściema. A później każde z nas pójdzie w swoją stronę i pewnie nawet zapomnimy, że kiedyś się znaliśmy..."

"Plan nieidealny" To naprawdę wciągająca opowieść o miłości, zdradzie ,przyjaźni i odkrywaniu samych siebie.. Opowiada o złożonych relacjach między bohaterami, które ewoluują wraz z postępem historii..

Styl autorki jest pełen energii i emocji.. Jej słowa potrafią wciągnąć czytelnika w wir wydarzeń od samego początku do końca.. Opisy bohaterów są pełne detali, które pomagają nam lepiej zrozumieć ich charaktery i emocje.. Autorka umiejętnie balansuje między napięciem a humorem, co sprawia, że czytanie tej książki jest prawdziwą przyjemnością..

Bohaterowie w tej historii są naprawdę ciekawi i mają wiele różnych cech, które się ze sobą mieszają.. To sprawia, że są bardziej interesujący i głębsi..

Mamy główną bohaterkę, Emily, która jest zraniona przez zdradę swojego chłopaka i postanawia udawać, że ma nowego chłopaka, żeby zrobić mu na złość i wzbudzić zazdrość.. Jest silna, ale jednocześnie wrażliwa..
Potem mamy Chase'a, przystojnego i trochę złośliwego chłopaka, który zgadza się pomóc Emily.. On również ma swoje własne tajemnice i problemy.. Razem tworzą interesującą parę, która odkrywa, że mają ze sobą coraz więcej wspólnego..

Autorka potrafi stworzyć realistyczne dialogi i opisy, które ożywiają historię.. Jej narracja jest płynna i dynamiczna, co sprawia, że trudno oderwać się od czytania..

" - Chcę ci powiedzieć, kochanie, że nawet jeśli kłócisz się z tym chłopcem i są między wami jakieś nieporozumienia , ale pomimo to myślicie o sobie i martwocie się o siebie,to jest ten jedyny. Będziecie mieć jeszcze wzloty i upadki i na pewno będziesz chciała nieraz go zamordować..."

Emily dowiedziawszy się o zdradzie chłopaka, kompletnie się załamuje.. Jednak na imprezie spotyka przystojnego, ale złośliwego nieznajomego o imieniu Chase, który przypadkiem wylewa na nią piwo.. Wkrótce potem, gdy Emily musi skonfrontować się z Mattem, Chase ratuje sytuację, podszywając się za jej nowego chłopaka..

Na początku dziewczyna jest wściekła, ale później wpada na genialny pomysł.. Postanawia zawrzeć z Chase'em układ - on będzie jej udawanym chłopakiem, a ona będzie pilnować jego młodszej siostry, gdy będzie chciał wyjść z domu..

Jednak między nimi zaczyna rodzić się uczucie, nieświadomi, że niektórzy ludzie z ich otoczenia mogą stanąć na ich drodze..

Czy Emily i Chase będą w stanie pokonać przeszkody i znaleźć szczęście razem?

💫l💫💫💫💫 Recenzja 💫💫💫💫

Anna Szubert " Plan nieidealny "
@aniaszubert_autorka
@proszynski.emocje

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
@proszynski_wydawnictwo

💫💫💫💫💫💫💫💫💫💫💫💫💫

„Plan nieidealny” to bardzo przyjemna i lekka opowieść z motywem fake dating. Przypomina mi książki jakie czytałam jeszcze kilka lat temu o imprezujących licealistach, nie jest jednak całkiem wolna od trosk.

Nasza główna bohaterka to ciekawa postać i zachowywała się jak typowa nastolatka dlatego nie mam jej nic do zarzucenia. Nawet więcej podziwiałam czasami że znosi tyle sekretów ze strony Chase’a, choć żadna prawdziwa deklaracja między nimi nie padła to widać było że oboje ciągnie ku sobie.

Chase był jednak moją ulubioną postacią w tej historii - jego troska i opieka nad Lily była rozczulająca. Do tego bardzo starał się pomóc naszej Emily choć czasami sam nie radził sobie z własnymi uczuciami. Miał skomplikowaną relacje z ojcem i ukrywał pewien trudny sekret, choć ten wątek jakoś wydał mi się mało istotny.

Motyw udawania był mocno akcentowany, oboje w sumie nie omówili się na szczegóły ale w praktyce wychodziło im to całkiem nieźle. Chase był tez niczym prawdziwy rycerz i nie raz ratował Emily, która momentami był baaardzo naiwna🙈. Ich przekomarzanki były urocze choć nie mogłam się doczekać aż któreś będzie miało odwagę przyznać się do swoich uczuć.

Choć zdarzyły się i drobne potknięcia jak zaproszony na obiad Chase dziękował za kolację to bawiłam się przy tej historii bardzo dobrze. Zabrakło mi jedynie na koniec jakiegoś większego akcentu, ale całość była bardzo urocza.

🥙 Emily załamuje się, gdy okazuje się, że jej chłopak Matt ją zdradza, a niebawem na imprezie pojawia się z nową dziewczyną. By się na nim odegrać i pokazać, że ich rozstanie jej nie dotknęło, prosi przypadkowo poznanego chłopaka, Chase'a, by udawał przed Mattem jej chłopaka. Oboje zawierają układ, w którym Chase ma być jej udawanym chłopakiem, a ona w zamian będzie opiekować się jego młodszą siostrą, gdy ten chciałby wyjść z domu i się rozerwać. Czy ich znajomość zakończy się razem z układem, a może znajomość przerodzi się w coś więcej?

🥙 Jak mi się ta książka podobała! Niby prosta, przewidywalna, taka na jedno posiedzenie... ale jakże ciepła i świetnie napisana. Cudowni, wartościowi bohaterowie i poważne tematy, których Autorka nie bała się poruszać. Jeśli chodzi o motyw fakt datingu, to wiadomo, że łatwo jest przewidzieć, jak zakończy się historia zainteresowanych 🫢 ale mimo to można poprowadzić akcję tak, by czytelnik chciał kontynuować czytanie z zaciekawieniem. Tak było właśnie tutaj. W książce nie mamy jedynie brnięcia do końca historii. Bohaterowie mierzą się z różnymi przeciwnościami, które pojawiają się na ich drodze. Wszystko to jest pięknie ubrane w słowa i co najważniejsze - nie infantylne (a niedawno przeczytałam również i taką młodzieżówkę i nie mogę się zebrać do napisania recenzji...)
Jeśli chcecie spróbować młodzieżówek to myślę, że ta będzie idealnym wyborem 😊

Książkę pochłonęłam w jeden wieczór. Już od pierwszych stron, podczas czytania nie mogłam powstrzymać się od uśmiechu. Odczuwam wiele emocji. Historia Emily i Chase’a zdecydowanie złapała mnie za serce. Była lekka oraz bardzo przyjemna, jednak nie pozbawiona zwrotów akcji.

Głównym wątkiem występującym był ,,fake dating’’, który uwielbiam. Od dawna szukałam takiej historii. Został poprowadzony w dobry sposób, a akcja mnie wciągnęła. Od początku z zaciekawieniem siedziałam losy bohaterów. Byli w bardzo delikatny sposób wykreowani. Emily nie bała się odezwać, posiadała swój charakter, ale także wrażliwość. Jeśli chodzi o Chase’a był bardzo intrygującą postacią. Początkowo niewiele wiedzieliśmy o jego tajemnicach, rodzinie czy przeszłości. Na szczęście z czasem wszystko się wyjaśniło. Bardzo polubiłam tę dwójkę. Ich relacja była cudowna.

W książce zostały poruszone trudne tematy, które według mnie powinny zostać trochę bardziej rozbudowane. Pojawiły się momenty, w których zaleciało mi wattpadem, jednak było to BARDZO rzadko i nie przeszkadza w czytaniu.

Uważam, że książka jest idealna na rozpoczęcie swojej przygody z czytaniem lub na zastój czytelniczy.

Jeśli macie ochotę na historie, którą przeczytacie w kilka godzin, kupujcie!

[współpraca]

@majszi.books

💖 PLAN NIEIDEALNY 💖

Wydawnictwo 📚 Prószyński i S-ka
Autror:📝 Anna Szubert

Hej Moliki!

Tak jak Nasza bohaterka Emily.
Po rozstaniu z chłopakiem czuje się zagubiona, jakie jest jej żdziwenie, kiedy spotyka go na imprezie z nową dziewczyną.To wtedy poznaje Chasea , chłopaka do którego wzdycha każda dziewczyna. To On wylatuje z informacją że jest nowym chłopakiem Emily. Świetnie się przy tym bawiąc. Jednak Ona idze za ciosem i podejmuje grę, w głowie natomiast tworzy plan zemsty. Chase zgadza się i tak oto zostają parą na niby!

Tylko czy aby na pewno?

Co z tego wynikiem i jakie będę perypetie naszych bohaterów będziecie musieli sami przeczytać i poznać tą miłą i romantyczną historiię!

Polecam serdecznie ❣

💖 PLAN NIEIDEALNY 💖

Wydawnictwo 📚 Prószyński i S-ka
Autror:📝 Anna Szubert

Hej Moliki!

Tak jak Nasza bohaterka Emily.

Zauważyłam, że w ostatnim czasie wątek ‘’fake dating’’ stał się dość popularny w literaturze. Przyznaję, że osobiście po raz pierwszy sięgnęłam świadomie po książkę z takim właśnie motywem w roli głównej. Czy przypadł mi do gustu ? Hmm … i tak, i nie.
‘’Plan nieidealny’’ to historia Emily, która wciąż cierpi po bolesnym rozstaniu z chłopakiem. Czara goryczy się przelewa w momencie, gdy dziewczyna spotyka na imprezie swojego byłego w towarzystwie nowej sympatii. Z niezręcznego spotkania Emily ratuje Chase, który przedstawia się jako jej chłopak. I tak zaczyna się ich wspólna historia, gdzie oboje zobowiązują się przez jakiś czas odgrywać parę. Pytanie tylko , kiedy skończy się gra, a zaczną pojawiać prawdziwe uczucia ?
Myślę, że powyższa książka idealnie wpasuje się w gusta osób, które lubią lekkie i niewymagające historie, będące dobrymi umilaczami wolnego czasu. Styl autorki jest przyjemny, książkę pochłania się w błyskawicznym tempie. Relacja bohaterów jest … dziwna. Pełna niedomówień, sekretów i niewyjaśnionych spraw, co w pewnym momencie zaczyna już być irytujące. Ukrywanie swoich uczuć, rzucanie podejrzeń i ucieczka po każdej sprzeczce absolutnie nie są kluczem do udanego związku. Na plus zasługuje postać Chase’a , dowcipnego i odpowiedzialnego chłopaka, który niestety musi się borykać ze zbyt wieloma problemami. Postać Emily wydawała mi się bezbarwna, przez co nieco obojętna.
Krótko mówiąc – ‘’Plan nieidealny’’ to historia, przy której miło spędziłam czas, lecz która totalnie mnie nie zachwyciła i nie porwała. Zakończenie przyszło nie stąd, ni zowąd , pozostawiając po sobie wiele domysłów i niewyjaśnionych spraw. Jak dla mnie była to bardziej literatura młodzieżowa, niż obyczajowa.

Emily po rozstaniu z chłopakiem jest załamana. Niestety, spotyka go z nową dziewczyną podczas imprezy. Sytuację nieoczekiwanie ratuje nowo poznany Chase, który podaje się za jej chłopaka. Em postanawia wykorzystać tę sytuację i proponuje Chase'owi układ. On będzie udawał jej chłopaka, ona zaopiekuje się jego młodszą siostrą gdy będzie trzeba. Co może pójść nie tak? Przekonajcie się sami...
To typowy romans młodzieżowy, gdzie bohaterowie zachowują się mocno irracjonalnie i niedojrzale - ale taki już urok tego wieku. Lubię czasem poczytać książki dla młodzieży i wrócić do czasów, gdy sama taka byłam. Napisany lekko I przyjemnie, bardzo szybko się czyta. Młodym towarzyszy huśtawka uczuć, do końca jeszcze nie wiedzą, czego chcą, przy tym Chase ma tajemnice, które mocno intrygują Emily. Jak wspominałam wcześniej - to lekka I niezobowiązująca lektura na jeden wieczór, która dostarczy rozrywki. Jak na debiut - jest całkiem ok.
Muszę się jednak przyczepić do pewnej kwestii - może z racji tego, że nastolatką już dawno nie jestem (za to jestem mamą nastolatków) - nie podoba mi się, że bohaterowie tak dużo piją, palą, imprezują, a rodzice w ogóle nie reagują, gdy nie wracają na noc do domu - i tak dzieje się w dużej liczbie młodzieżówek. Jestem "stare kino" i mi to nie pasuje - ale to tylko moje zdanie...

Postanowiłam sięgnąć po „Plan nieidealny” głównie dlatego, ponieważ występuje w nim jeden z moich ulubionych motywów czyli -> Fake Dating. Uwielbiam gdy udawane uczucia przeradzają się w coś prawdziwego i magicznego.
Co myślę o w/w książce?
Cóż na pewno czyta się ją bardzo szybko, jeśli będziecie mieć czas spokojnie przeczytacie ją w ciągu liku godzin.
Jest to lektura raczej z tych mało wymagających, nie znajdziecie tu żadnych szczególnych przekazów, czy ważniejszych tematów, „Plan idealny” to typowa książka Young Adult, która ma wam zapewnić rozrywkę w momencie jej czytania. Moim zdaniem nie jest to lektura,o której będzie rozmyślać długo po zakończeniu czytania.

Bohaterowie borykają się z problemami typowo młodzieżowymi. Czytając tę powieść wracałam myślami do swoich (jakkolwiek to brzmi) młodzieńczych lat.
Jak już jesteśmy przy bohaterach, to Emily i Chase i ich charakterystyka nie wyróżniła się niczym szczególnym. Dwójka nastolatków, którzy radzą sobie po swojemu z poznawaniem życia. Pewnie osoby zbliżone wiekiem do bohaterów, będą mieli inne odczucia co do tej powieści.

„Plan nieidealny” nie zaangażował mnie emocjonalnie, więc jak szybko przeczytałam tę książę, tak szybko o niej zapomniałam. Jednak to nie znaczy, że będę wam odradzać tę książkę. Ponieważ jeśli lubicie takie spokojnie młodzieżówki, trochę zakręcone, mało wymagające, coś co sprawi że po prostu spędzicie czas z książką to miejcie ją na uwadze.

Współpraca reklamowa z Prószyński.emocje

Co myślę o w/w książce?
Jest to lektura...

"Plan nieidealny" dostarcza rozrywki, ale czy spełnił moje oczekiwania?

Kiedy Emily dowiaduje się o zdradzie swojego chłopaka, jej świat staje na głowie. Choć jej serce zostaje złamane, to spokojna głowa, bo nie na długo! Na imprezie, gdzie musi stawić czoła swojemu byłemu i jego nowej dziewczynie, pojawia się tajemniczy Chase. Po serii niespodziewanych zdarzeń decydują się oni na fałszywy związek…

Początkowo książka kusi ciekawymi opisami i zaskakującymi momentami. Nietypowe spotkanie bohaterów i perypetie, które prowadzą do udawanego romansu przyciągają uwagę, obiecując czytelnikowi dobrą dawkę humoru. Historia z potencjałem, lekko napisana i nie boi się poruszać trudniejszych tematów, co dodaje tutaj nieco powagi i pokazuje, że za fasadą pozornie bezproblemowego życia mogą kryć się poważne problemy.

To teraz o minusach. Postać Emily bywa irytująca – jej ciągłe złości i frustracje w każdym rozdziale dosyć szybko zaczynały mnie męczyć. Negatywne emocje, choć mające na celu ukazanie jej wewnętrznych konfliktów były bardzo monotonne i sprawiały, że nie byłam w stanie się w tę książkę emocjonalnie zaangażować. Dodatkowo książka przedstawia nastoletnie życie w sposób, który może wydawać się zbyt wyidealizowany. Opisy codziennych imprez, uczestniczenie w nich bez wyraźnej zgody czy nawet wiedzy rodziców, tworzą obraz życia nastolatków, który jest daleki od rzeczywistości. Wydaje mi się, że dla młodych osób, które wciąż kształtują swoje rozumienie świata, takie przesłanie może być zwodnicze i potencjalnie szkodliwe.

Dla czytelników szukających lekkiej lektury "Plan nieidealny" może okazać się interesującym wyborem, pod warunkiem, że będą gotowi przymknąć oko na pewne mniej realistyczne aspekty i nieco irytującą bohaterkę. A może na takie historie jestem już po prostu za duża, a 10 lat temu byłabym nią zachwycona? ;)

"Plan nieidealny" dostarcza rozrywki, ale czy spełnił moje oczekiwania?

• Pojedyncze 7.0 i mniej
  • 2024'
  • Read in 2024

Dodaj cytat z książki Plan nieidealny