Ryzykowna chwila

Okładka książki Ryzykowna chwila Róża Lewanowicz
Okładka książki Ryzykowna chwila
Róża Lewanowicz Wydawnictwo: Word Audio Publishing International Cykl: Porwana (tom 2) kryminał, sensacja, thriller
Porwana (tom 2)
Word Audio Publishing International
2022-06-24
2022-06-24

Świetna seria. Mamy tu śledztwo CBŚ, wojsko i ich sprawki, prywatną grupę najemników, korporację i rząd: wszyscy uwikłani w różne afery , które są ze sobą powiązane. Do tego porwanie głównej bohaterki i poszukiwania jej męża. Dzieje się bardzo dużo. Biorę się za trzeci tom.

"Niebezpieczna przeszłość"
"Ryzykowna chwila"
Bardzo dobre powieści. Nie znałam autorki wcześniej i mile się zaskoczyłam.
Przede wszystkim w końcu miałam co czytać. Każda z powieści ma ponad 700 stron. Ostatnio mam wrażenie, ze zazwyczaj te powieści są coraz krótsze. Jakiś czas temu chyba standardem było 400 stron. obecnie trafiam na książki po 200 parę stron. Dla mnie to trochę za mało.
Druga kwestia: pomysł na fabułę i duża dynamika akcji. Tyle stron, a czytelnik w ogóle się nie nudzi. Mnóstwo akcji.
Kolejna rzecz: świetnie poprowadzone wątki poboczne, obyczajowe, miłosne, przyjacielskie. Dużo w tym emocji oraz zaangażowania.
No i ukazanie życia w mundurze. Pokazanie różnych patologii, szowinizmu, nielojalności kobiet wobec siebie nawzajem.
Naprawdę dobrze się to czytało i chętnie sięgnę po trzeci tom jeśli się pojawi...
Polecam!

"Niebezpieczna przeszłość"
"Ryzykowna chwila"
Bardzo dobre powieści. Nie znałam autorki wcześniej i mile się zaskoczyłam.

„Przebudzona” Róży Lewanowicz, po którą sięgnęłam z ogromną przyjemnością to kontynuacja historii Łukasza Meyera – agenta CBŚ i jego żony Justyny opisana wcześniej w książce „Porwana”.

Justyna wraca do domu i ukochanego męża. Niestety Łukasz nie jest w stanie pogodzić się z tym, czego dowiedział się o przeszłości żony, o jej służbie w wojsku oraz jako najemnik w Afganistanie. W ich małżeństwo wkrada się kryzys. Justyna odchodzi od męża i wyjeżdża ze starymi przyjaciółmi na misję do Afganistanu. Łukaszowi bardzo zależy na żonie, zdaje sobie sprawę, że ją bardzo zranił i jedzie za nią do Afganistanu.

Spotykamy bohaterów znanych z poprzedniej książki, szefa Łukasza i jego kolegów z CBŚ, którzy starają się nadal rozwiązać sprawę porwania Justyny. Na jaw wychodzą nowe fakty. Prowadzone jest śledztwo.

Porywająca historia, mocna akcja, wyraziste postacie, duża dawka humoru, to atuty „Przebudzonej” powodujące, że nie można się od niej oderwać. Świetne pióro, intrygujące pomysły, książki Róży Lewanowicz to gotowy materiał na miniserial.

„Porwana” to znakomita rekomendacja, żeby sięgnąć po kolejne książki tej autorki. Szczerze polecam.

Ta część zdecydowanie przypadła mi do gustu. Justyna jest w niej bardziej pewna siebie. Co do jej męża to trochę mnie denerwował jego brak zdecydowania. Wojna w Afganistanie naprawdę dobrze opisana. Na pewno sięgnę po trzecia część. Polecam

Bardzo dobra kontynuacja "Porwanej", w zakończeniu której w zasadzie wszystko się wyjaśniło. "Przebudzona" od pierwszych stron burzy w czytelniku to przeświadczenie i wprowadza go na zupełnie inny poziom poznania życia Justyny. Autorce udało się wypośrodkować fabułę między tym co jest niemal nieprawdopodobne a opisem życia młodej rodziny. Minus dla wydawnictwa za projekt okładki, który odstrasza większość moich znajomych- stałych czytelników sensacji i kryminałów- do sięgnięcia po jakiś "romans".

Bardzo dobra, podobnie jak pierwsza część. Więcej akcji, więcej dynamizmu. Autorka odpuściła wątek romantyczny, który był mocno wyczuwalny w pierwszej części. Za to skupiła się na większej ilości akcji. Świetna kontynuacja.

Niestety, ale tutaj mamy sporo powtórki, czyli powtarzanie tego samego zdarzenia po raz enty. Autorka opowiada nam część pierwszą, no niby prowadzone jest śledztwo, ale ile razy można czytać to samo. Gdybym nie znała części pierwszej "Porwana" to ta książka była by fajną lekturą

Druga część przygód Maliny, która tym razem trafia znów do Afganistanu. Książka, która jest kompilacją kilku gatunków; kryminał, sensacja, romans ;) Czyta się szybko a mnogość wątków i bohaterów sprawia, że akcja ciągle jest wartka.

Uwielbiam tą serię!!!! Kompletnie mnie pochłonęła. Zaraz się biorę za trzecia część. Polecam z. Całego ❤️

Super, opini nie zmieniłem, POLECAM

Super, opini nie zmieniłem, POLECAM