Dom nad brzegiem oceanu

Okładka książki Dom nad brzegiem oceanu
Urszula Jaksik Wydawnictwo: Pascal literatura piękna
literatura piękna
Pascal
2014-08-27
2014-08-27
małżeństwo kariera kłopoty choroba rodzina

Początek książki jakoś nie wciągał, ale ostatecznie powieść zainteresowała mnie. Poruszająca historia związana z dwoma różnymi zachowaniami w obliczu choroby i śmierci, przewartościowaniem życia i podejściem do straty. Wiele mądrych spostrzeżeń, skłaniających do refleksji. Choć sama fabuła lekko dla mnie nierealna, ale - kto wie :) Warto przeczytać.

Moim zdaniem to mądra i poruszająca opowieść o tym, jak odnaleźć siebie i nie poddać się w obliczu nieszczęścia. Opowiada o przyjaźni, przeznaczeniu, miłości, chorobach i śmierci.

zycie i smierc
choroby
i kawalek Islandii

Bardzo dobra książka. Opowiada niestety o codziennym życiu i trudach, z jakimi musimy się zmagać, w życiu, małżeństwie, rodzinie. Uczy wrażliwości i zatrzymania się na chwilę by pomyśleć o naszych wartościach

Część akcji dzieje się na mojej wymarzonej Islandii i to już sam w sobie ogromny plus. Dodatkowo książka naprawdę dobra...powiedziałabym raczej studium psychologiczne. Autorka przedstawia myśli i emocje bohaterów dotkniętych różnego rodzaju nieszczęściami (pozosotając przy tym wiarygodna, gdyż nie ocieka to patosem), a jednocześnie nie męczy i nie pogrąża czytelnika w depresji.

"Czasami trzeba wyjechać daleko, by zobaczyć siebie i swoje życie z innej perspektywy."

Do zastanowienia się...

Magda i Konrad mają dwójkę dzieci - inteligentnego syna Piotrusia i śmiertelnie chorą córkę Sarę. Magda poświęciła całe swoje życie dzieciom, dba o nie dniami i nocami i nie wyobraża sobie robić coś innego. Jest odizolowana od świata, najnowszych technologii i...

Jak dla mnie niestety średniak.
Trochę mi się dłużyła ta książka.

Pełna emocji historia o rodzinie Magdy i Konrada, którzy żyją razem, a jednak osobno.
Autorka w lekki sposób opowiada historię, która zapada w pamięć na dłuższy czas, jednocześnie zmuszając do refleksji nad własnym życiem.

Warta przeczytania, porusza ważne kwestie w życiu człowieka, uczy pokory, ma w sobie pewną energię, bardzo przyjemne się czyta. Polecam 😉

Bardzo mądra książka, wyzwalająca wiele pozytywnych emocji; jest czas na zastanowienie się, co w życiu jest najważniejsze; jakie wartości powinny dominować i co robić, aby się nie zatracić w rzeczach i sprawach nieistotnych .
Bardzo mi się podobało przeniesienie części książki do Islandii.Zakończenie pozostaje w kwestii domysłu czytelnika, jest niedopowiedziane....warto

• 2019
  • 2014