W polskiej dżungli

powieść przygodowa
Wydawnictwo Miles
2021-01-01
1935-01-01

Witam. Ciekawe opisy przyrody, świata którego już nie ma. Trochę szkoda że wszystkie jest lekko nierealne. Być może wpływ zleceniodawcy (chyba przedwojenne Ministerstwo Edukacji ale mogłem pomylić) sprawił, że bohaterowie musieli być kryształowi. Doceniam rolę edukacyjną. Pozycja raczej dla młodzieży. Pozdr. P.

Nieco bajkowa i naiwna opowiastka o podróżach grupki młodych Polaków po Polesiu w okresie międzywojennym. Dużo nadziei, patriotyzmu, ciekawych obserwacji przyrody i folkloru Poleszuków

Dziewicza przyroda z I poł. XX w.. Kilkoro młodych ludzi na wakacjach. Język, jakim opowiedziana jest historia, drażnił mnie swą sztucznością. Grupa młodych przyjaciół nawet przed wojną na pewno rozmawiała ze sobą w bardziej naturalny sposób. Dowodzą tego choćby liczne przykłady z literatury powstałej w tamtym okresie. ;)

Połączenie Szklarskiego i Wańkowicza :) Bardzo ciekawa, zwłaszcza dla miłośników przyrody i turystyki

Ossendowski ze znanym sobie rozmachem opisuje "dziki ostępy" II Rzeczpospolitej

Ossendowski ze znanym sobie rozmachem opisuje "dziki ostępy" II Rzeczpospolitej

Książkę dobrze się czyta. Tłem akcji jest życie Poleszuków w okresie międzywojennym. Polecam ją zwłaszcza tym osobom, które sięgnęły po "Sekretne życie drzew".

Pomysł ciekawy, ale mam mieszane odczucia. Trochę taka Liga Morska i Kolonialna. Z tego co wiem, nie zanotowano ataku rysia na człowieka ?

• Literatura piękna
  • Pisarz Ossendowski Antoni
  • Książki historyczne
  • Chcę mieć
  • Przirod

Dodaj cytat z książki W polskiej dżungli