365 dni z uśmiechem

Jedność
2019-01-01
2019-01-01
Piotr Żak
cytaty aforyzmy album zdjęcia sentencje

„Dzieci uśmiechają się aż czterysta razy dziennie, dorośli... dwadzieścia”.
Autorki postanowiły to zmienić. A przynajmniej pomóc zrobić pierwszy krok do zwiększenia tej częstotliwości. Stworzyły książkę albumową, w której umieściły tylko trzystronicowy tekst jako wstęp przypominający o ważności śmiechu dla człowieczego organizmu, a zwłaszcza psychiki. Mając świadomość, jak trudno wyrwać kogoś z marazmu i rutyny zaciemniającej ponurą kotarą radość życia, stworzyły zachętę do zrobienia pierwszego kroku – tę bombę radości składającą się z iskierek szczęśliwości na każdy dzień roku. Umieściły pod każdą datą trafne i zabawne powiedzonka, złote myśli, sentencje, przysłowia znanych aktorów, pisarzy, piosenkarzy, polityków, filozofów, sportowców, naukowców oraz zupełnie nieznanych osób, wręcz anonimowych. Pełną bibliografię nazwisk autorki umieściły na końcu książki.
Było tych myśli dokładnie 365.
Na każdy dzień roku. Dodatkowo ich przesłanie autorki uzupełniły nawiązującymi do nich tematycznie, barwnymi, w żywych kolorach, żartobliwymi zdjęciami.
To działało!
Przekonałam się już na początku, kiedy zaciekawiona uchyliłam okładkę i zobaczyłam wywalony jęzor kozy, a potem mój uśmiech był coraz szerszy i szerszy. Album ma terapeutyczne właściwości: profilaktyczne i na cito, na już – rozśmiesza, wygładza ponure emocje, rozgania ciemne myśli, dając mnóstwo radości, zabawy, odprężenia, dystansu i pozytywnej energii. Wydobywa z czeluści psychiki zagubione w niej dziecko, które zaczyna się uśmiechać. Ba!
Zmusza do działania!
Do zauważania i doceniania drobnych rzeczy, które rozjaśniają świat oraz dostrzegania zabawnych okoliczności, które odrywają od monotonii dnia.
Przede wszystkim ładuje baterie.
Książka działa jak lekarstwo i jak lekarstwo należy ją zażywać – codziennie, w ściśle określonych dawkach przez cały rok.
Sentencja na dziś, 13 lutego, czyli w dniu publikacji wpisu – „Jest tak nieśmiały, że gdy dzwoni do czyichś drzwi, ma nadzieję, że nikt nie otworzy” – Roberto Gervaso – włoski dziennikarz, pisarz i aforysta.
naostrzuksiazki.pl

„Dzieci uśmiechają się aż czterysta razy dziennie, dorośli... dwadzieścia”.

Wydaje mi się, że niedługo nastąpi koniec wydawania taki książek, w których na jednej stronie są dwie linijki tekstu na tle ciekawych/zabawnych zdjęć. Forma internetowa tego typu dzieł jest chyba bardziej odpowiednia.

Przepiękny album na każdy dzień roku. Cudowne zdjęcia ,świetne, dowcipne i zaskakujące. Do każdej fotografii dopasowany aforyzm, myśl , motto. Całość super szczególnie na pochmurne dni bez humoru ,kiedy jesteś smutny.

Zaglądam do tej książki i nie mogę przestać się uśmiechać :)

Zaglądam do tej książki i nie mogę przestać się uśmiechać :)

• Aforyzmy
  • Śmiech to zdrowie