Serce z plaży Afrodyty

Okładka książki Serce z plaży Afrodyty Karina Kozikowska-Ulmanen
Okładka książki Serce z plaży Afrodyty
Karina Kozikowska-Ulmanen Wydawnictwo: Wydawnictwa Videograf S.A. Cykl: Serce z plaży Afrodyty (tom 1) literatura obyczajowa, romans
Serce z plaży Afrodyty (tom 1)
Wydawnictwa Videograf S.A.
2022-06-28
2022-06-28

Rewelacyjne połączenie świetnej obyczajówki z powieścią podróżniczą. Czułam się, jakbym była na wycieczce z bohaterką, przeżywałam jej prywatne losy, a po lekturze jestem bogatsza o wiedzę na temat miejsc z nią odwiedzonych.
Cieszę się, że książka nie okazała się płytkim romansidłem, czego trochę obawiałam się po przeczytaniu opisu.

Co to miało być. Mega infantylne, a czytanie o bohaterce, która planuje wyjazd i nie potrafiła znaleźć podstawowych informacji o kulturze w danym kraju, a potem zaskoczenie, że ruch na Cyprze jest lewostronny. Poziom jej niewiedzy jest ogromny, a zapełnianie tekstu o tym, że idzie do łazienki i co w niej robi to jest dramat. Ciągłe opisy turystyczne, słaba akcja i płytka bohaterka. Nuda.

"Serce z plaży Afrodyty" to opowieść o Kamili. Dziewczyna, chcąc nieco odmiany w życiu, bierze udział w kursie dla pilotów-rezydentów. Okazuje się, że ma do tego smykałkę i biuro podróży zatrudnia ją do pracy na Cyprze. Wkrótce Kamila poznaje pracującego tam Piotra. Czy nie tylko piękna wyspa zauroczy dziewczynę? Przekonajcie się sami...
Tę książkę powinni dodawać jako dodatek do biletu na Cypr. Mamy tu masę informacji o wyspie i jej atrakcjach, a wszystko wplecione w obyczajową historię o Kamili I jej życiu. Autorka przepięknie opisuje przyrodę, ciekawostki turystyczne i jedzenie. Aż czuć te wszystkie zapachy i smaki. Dodatkowo poznajemy też kulisy pracy pilota-rezydenta, wszystkie jej blaski I cienie ( wbrew pozorom nie są to wieczne wakacje😏) Co do samej bohaterki - ciekawie było poznać jej historię, aczkolwiek Kamila nie wzbudziła we mnie sympatii. Trochę drażniło mnie jej zachowanie, coś mi w niej nie pasowało. Ale nie zmienia to faktu, że spędziłam z książką bardzo przyjemne chwile, nabrałam apetytu na cypryjskie krajobrazy i jestem ciekawa, jak potoczą się dalsze losy Kamili. To doskonała lektura przed wakacjami.

Tę książkę powinni dodawać jako...

Książka, w której wyruszamy w podróż do Turcji, a później na Cypr z rezydentami. Tutaj mamy okazję poznać ich pracę od podszewki. Dodatkowo zwiedzamy ciekawe miejsca i dowiadujemy się o nich ciekawych rzeczy. Oczywiście nie samymi wycieczkami człowiek żyje, więc i poznajemy lepiej bohaterów tej książki. Najlepiej poznajemy historię Kamili, która to odkrywa, ze praca rezydenta to jej wyśniona praca, ale w życiu osobistym do tej pory nie miała za ciekawie. Czy po poznaniu Piotra na Cyprze to się zmieni? Czy fakt, że Piotr jeszcze nie zakończył starego związku, a już zakręcił Kamili w głowie jakoś wpłynie na ich przyszłość? Jak potoczą się ich losy? Musicie koniecznie sami przeczytać o tym. Ja dzięki tej książce na pewno w mojej wyobraźni odwiedziłam bardzo ciekawe miejsca, próbowałam nowych potraw i napojów. Ale też świetnie się bawiłam. Choć końcówka mnie trochę zaskoczyła, a trochę niby miałam jakieś podobne przeczucia, że tak się to może skończyć. Jednak jeśli szukacie lektury na wakacyjne wieczory, to tę Wam polecam :)

Skończyłam rumakowanie, czyli wolne w pracy z racji złamanego palca stopy; wróciłam na łono ludzi pracujących. Zapewniam, nie można odpocząć na zapas, czytać, czy spać – wszystko ma swoje prawa i oczekuje przypisanego czasu.
W tym miesiącu jeszcze nie miałam okazji napisać recenzji, jakoś nie mogłam zasiąść w mieszkaniu i zrezygnować z kąpieli słonecznych; kocham słońce, czytanie na powietrzu, leżenie w leżaku, efekt jest taki, że jestem opalona tylko z przodu, tyły muszę zasłaniać. Książka tematycznie zgrała się z aurą pogodową "Serce z plaży Afrodyty" autorstwa Kariny Kozikowskiej - Ulmanen; miałam okazję poobserwować pracę rezydenta biura podróży, zakotwiczyłam z bohaterką na pięknej wyspie, balowałam, uczyłam się od niej opanowania i towarzyszyłam w spotkaniach z Piotrem. W tej kwestii Autorka mnie nie zaskoczyła, raczej potwierdziła moje przypuszczenia.
Swoboda doboru słów, prostota przekazu i wbrew pozorom, łatwość młodego życia mnie oczarowały. Opisy tak realistyczne, że wystarczy przymknąć oczy i można zobaczyć miejsca, o których wspomina Pani Karina, poczuć powiew wiatru, i żar promieni słońca na skórze. Kołysania statku wolałabym nie, na samą myśl robię się zielona na twarzy.
Przednia wakacyjna powieść obyczajowa traktująca pewne sprawy z przymrużeniem oka z lekkością, która towarzyszy urlopowym dniom, gdy zwyczajnie ładujemy baterie na czas kolejnych życiowych zawirowań i wspominamy w chłodne wieczory.

empikgo #reklama

Debiutancka powieść Pani Kariny przenosi nas w ciepłe kraje, dzięki czemu możemy Poczuć się jak na wakacjach... A to dzięki niesamowitym opisom miejscowych atrakcji, które zostały zaprezentowane z dbałością o każdy szczegół oraz opisom tej niezwykłej aury i pogody tam panującej. Można traktować w pewnym sensie powieść jako połączenie obyczajówki i przewodnika turystycznego. Ciekawe połączenie. Możemy tu tez obserwować z bliska pracę rezydenta, poznać cypryjskie zwyczaje i kuchnie. Znajdziemy tu dużo egzotyki, co może stanowić odskocznie od codziennego życia. Akcja nie jest tu zbyt dynamiczna, ustępując miejsca opisom i oddając walacyjny klimat, tam panujący. Bohaterowie zostali dobrze wykreowani, zarówno ci pierwszo- jaki i drugoplanowi. Książka zalicza się niewątpliwie do udanych debiutów, pobudzając wyobraźnię i sprawiając, ze czytelnik chociaż na chwile może przenieść sie do egzotycznych krajów. Zakonczenie? Spodziewalam sie innego ale powieść doczekała sie swojej kontynuacji, więc będę czytać

SERCE Z PLAŻY AFRODYTY
@k.kozikowskaulmanen_autorka
@videograf.sa

Czy macie pracę, którą kochacie i którą chcielibyście wykonywać do końca życia?

Kamila-nasza główna bohateka po skończonym kursie pilotów-rezydentów, rozpoczyna pracę na ciepłej wyspie Cyprze. To tutaj Kamila codziennie organizuje życie turystów, z biura podróży w którym pracuje. Zabiera ich na rejsy, wycieczki, biesiady. Ale nie samą pracą człowiek żyje. Pewnego dnia poznaje Piotra, który również mieszka na wyspie Afrodyty. Pomiędzy tym dwojgiem zaczyna iskrzyć. Kiedy jednak Kamila odkrywa, że Piotr jeszcze nie zakończył poprzedniego związku jest zła, ale daje mu szanse. Jak potoczą soe losy tej dwójki?
Czy uda im się odnalesc szczęście?

#sercezplazyafrodyty na wstępie muszę się Wam przyznać , że jestem pod ogromnym wrażeniem, ile w powieści znalazłam wiedzy, faktów oraz opisów wyspy. Jak dużo pracy i reserchu wykonała autorka, aby tak dobrze nam wszystko zoobrazować.
Jestem pod ogromnym wrażeniem i podziwiam. Uwierzcie mi, że czytając tą powieść miałam wrażenie, jakby to przede mną stała ta przewodniczka, a ja wraz z resztą turystów, odwracam się we wskazanym kierunku. Książkę tą możecie śmiało uznać jako przewodnik po wyspie Afrodyty , z którego dowiecie się gdzie najlepiej karmią, co odwiedzić i w który rejs warto się wybrać. Chwilami miałam wrażenie, że moją twarz smaga promyk słońca. Oprócz pięknych widoków i cudownej pogody, autorka pokazuje nam pracę przewodników oraz ogrom wiedzy jaki posiadają. Także, jeżeli potrzebujecie naładować baterię, chwycić odrobinę słońca i dobrego humoru-to ta książka będzie dla Was idealna.
Nie ukrywam, że autorka tak rozbudziła moja ciekawość, że na następne wakacje będę chciała udać się właśnie na wyspę Afrodyty😊. Polecam.

@videograf.sa dziękuję za egzemplarz do recenzji

SERCE Z PLAŻY AFRODYTY
@k.kozikowskaulmanen_autorka
@videograf.sa

Czy macie pracę, którą kochacie i którą chcielibyście wykonywać do końca życia?

SERCE Z PLAŻY AFRODYTY 🌷
🌷🌷🌷🌷🌷🌷🌷🌷🌷🌷🌷

Witajcie!
Przychodzę dziś do Was z bardzo sympatyczna powieścią.
,,Serce z plaży Afrodyty " to powieść wsam raz na letnie dni, wypełniona marzeniami i pięknym urokiem Cypru.

Jak bardzo ważne jest spełnienie swoich marzeń w życiu i znalezienie miłości tej jedynej i prawdziwej każdy z Nas wie. Czasami jest to trudne do zdobycia i jedno i drugie.
O tym właśnie przekonała się bohaterka naszej powieści Kamila.

Tak młoda piękna kobieta postawiła postawiła wszytko na jedną kartę i spełnić swoje marzenia. Osiągnęła wiele, udało się dojść do celu i zostać rezydentem wycieczek. Los rzucił Ją na Cypr . W tym urokliwym zakątku świata poznaje wymarzonego mężczyznę Piotra.
Lecz zdarza się że czasami życie z Nas driw w najmniej spodziewanym momencie!
(Powiem Wam jeszcze tyle że historię Kamili i Piotra można sobie wziąść za przestrogę i nie ufać za bardzo mężczyźnie, choćby obiecywał Nam złote góry)
Już więcej nie zdradzę żal mi tylko że potoczyło się wszytko nie tak jak trzeba!

Lecz co się wydarzyło i dlaczego musicie sami się dowiedzieć !

POLECAM SERDECZNIE ❣🌷

SERCE Z PLAŻY AFRODYTY 🌷
🌷🌷🌷🌷🌷🌷🌷🌷🌷🌷🌷

Witajcie!
Przychodzę dziś do Was z bardzo sympatyczna powieścią.

CYPRYJSKA PRZYGODA

Po powieść Kariny Kozikowskiej-Ulmanen sięgnęłam zachęcona opisem wydawcy zamieszczonym na okładce. Na krótko przed majówką potrzebowałam szczypty egzotyki, a Cypr nadal znajduje się na liście miejsc, które pewnego dnia postanowiłam odwiedzić. Wybierając książkę zdecydowałam się na audiobook czytany przez Sylwię Gliwę, która sprawiła, że z radością przeniosłam się do powieściowej rzeczywistości.

Studentka Kamila Kozak aplikuje na stanowisko pilota - rezydenta biura Fun Holiday i zostaje zakwalifikowana na kurs, który ma się odbyć na tunezyjskiej Dżerbie. Dziewczyna bez trudu zdaje egzamin i już tylko krok dzieli ją od egzotycznych podróży. Udaje jej się załatwić urlop dziekański i niebawem zostaje skierowana na ośmiomiesięczny pobyt na Cypr - do miejsca swojej pierwszej destynacji. Kamila bez problemu adaptuje się w nowej rzeczywistości, szybko nawiązuje znajomości oraz poznaje blaski i cienie swojego nowego zajęcia. Kobieta jest perfekcjonistką w swojej pracy, wydaje się być wręcz stworzona do tego zajęcia. Uwielbia oprowadzać wycieczki, pływać w rejsy z grupami, zawsze otwarta służy radą i pomocą oraz stara się aby urlopowicze jak najlepiej spędzili ten czas. I choć prawda o posadzie rezydenta obala popularny mit o wiecznych wakacjach w malowniczych zakątkach świata, Kamila srara się jak najowocniej wykorzystać podarowany jej czas. Cypr robi na niej ogromne wrażenie, ale to poznany na wyspie Piotr wywołuje u niej szybsze bicie serca...

"Serce z plaży Afrodyty" to cudowna opowieść, idealna na wajacje, ale także wówczas, gdy potrzebujemy po prostu odskoczni od codzienności lub dłuższej chwili relaksu. Dla mnie osobiście historia ta ma szczególny wymiar, gdyż jest swego rodzaju spełnieniem moich marzeń zarówno o pracy przewodnika turystycznego i rezydenta, jaki i o Cyprze, który ciągle jest gdzieś w moich dotąd niespełnionych planach.

Powieść Kariny Kozikowskiej-Ulmanen przepełniona jest egzotyką przeróżnych zakątków znanych najczęściej z programów telewizyjnych lub folderów turystycznych. Książka może być wspaniałym, nieszablonowym przewodnikiem, z którego możemy czerpać wiedzę o tym co warto zobaczyć, ale także stanowi zbiór informacji praktycznych i wskazówek, które można wykorzystać podczas podróży. Kamila bardzo interesująco i bez zbędnego przynudzania opowiada o historii odwiedzanych miejsc, podając też garść ciekawostek z nimi związanych. Idealnie pełni swoją rolę pilota-rezydenta tak, że momentami czułam się jakbym to ja była uczestnikiem odprowadzanej przez nią wycieczki. Podawane przez nią informacje nie są nachalne, ale przemyślane, odpowiednio wyważone i bardzo dobrze dopasowane do sytuacji.

Oczywiście poza typowo turystycznymi wątkami możemy przyjrzeć się bliżej pracy rezydenta, ale także poznać cypryjskie zwyczaje, dania regionalnej kuchni i zaznajomić się z grupą wspaniałych ludzi pracujących dla Fun Holiday, którzy mogą liczyć na swoją pomoc i wsparcie w każdej sytuacji. Autorka zadbała o właściwy klimat swojej opowieści. Historia jest lekka i słoneczna, wiele w niej humorystycznych momentów, ale nie brakuje też sytuacji poważnych, życiowych doświadczeń i sercowych rozterek. Niezaprzeczalnym plusem jest też zaskakujące zakończenie, którego zupełnie się nie spodziewamy.

"Serce z plaży Afrodyty" to debiut powieściowy Kariny Kozikowskiej-Ulmanen. Moim zdaniem książka jest rewelacyjna, interesująca, nietuzinkows i bardzo... egzotyczna. Tak jak Afrodyta potrafiła rozkochać w sobie każdego mężczyznę, tak Cypr rzuca swój urok na odwiedzających go turystów. Kamila zakochała się w tej wyspie, gdy tylko tam dotarła. Ja jestem zauroczona Cyprem od dawna i mam nadzieję wybrać się tam niebawem. Zapewniam, że jeśli sięgnięcie po tę książkę, to i Wy również znajdziecie się pod niezaprzeczalnym urokiem tej cudownej wyspy. Nie wierzycie?... Sprawdźcie sami.

CYPRYJSKA PRZYGODA

Czy miłość jest wyznacznikiem szczęścia w życiu? Ta genialna książka odpowiada na to pytanie.

• Obyczajowa
  • Kupić