Ucieczka na Wyspy Szczęśliwe

Okładka książki Ucieczka na Wyspy Szczęśliwe Karina Kozikowska-Ulmanen
Okładka książki Ucieczka na Wyspy Szczęśliwe
Karina Kozikowska-Ulmanen Wydawnictwo: Wydawnictwa Videograf S.A. Cykl: Serce z plaży Afrodyty (tom 2) literatura obyczajowa, romans
Serce z plaży Afrodyty (tom 2)
Wydawnictwa Videograf S.A.
2022-09-20
2022-09-20

Czyta się jeszcze lepiej niż pierwszą część, autorka najwyraźniej nabrała rozpędu i jeszcze większej lekkości w pisaniu. Po raz kolejny bohaterka zabiera czytelnika w cudowne miejsca, świetnie radzi sobie z nie zawsze łatwymi turystami, zawiera fantastyczne przyjaźnie i po prostu cieszy się życiem. Z taką pilotką pojechałabym na każdą wycieczkę. Mam nadzieję, że będą kolejne

Kamila to odważna i przyjacielska kobieta. Chciałabym mieć taką przyjaciółkę.

Kamila to odważna i przyjacielska kobieta. Chciałabym mieć taką przyjaciółkę.

Książka jest kontynuacją losów bohaterki, która zaistniała w powieści „Serce z plaży Afrodyty”, ale chociaż ja nie przeczytałam pierwszej części, to świetnie się odnalazłam czytelniczo w tej. Z pewnością sięgnę kiedyś po częśc pierwszą, bo polubiłam główną bohaterkę.
Wakacje wprawdzie już się skończyły, ale warto je trochę przedłużyć sięgając po wakacyjną książkę, wszak lato jeszcze trwa więc czemu mamy już myśleć o jesieni.
Ta powieść jest takim trochę przewodnikiem po Wyspach Kanaryjskich bowiem główna bohaterka, będąca rezydentką turystyczną mocno podkreśla swoją rolę, a autorka wręcz z encyklopedyczną drobiazgowością opisuje to co mają okazję zobaczyć książkowi turyści.
W fabułę odnoszącą się do życia Kamili wplecione zostały jej wycieczki z turystami, a co za tym idzie sporo opisów miejsc jakie turyści mogli oglądać. Być może momentami odnosiłam wrażenie, że są to opisy zbyt encyklopedyczne, ale ponieważ nigdy nie byłam na Wyspach Kanaryjskich z zaciekawieniem czytałam o tych wszystkich przedstawianych przez bohaterkę miejscach i muszę przyznać, że research do książki zrobiony został bardzo skrupulatnie.
Autorka przenosi nas w malownicze miejsca, ale również w świat rezydentów turystycznych, którzy będąc w pracy muszą się mierzyć z różnymi ludźmi, i takimi, którzy przyjeżdżają odpocząć ciesząc się wszystkim i takimi, którym ciągle coś nie odpowiada. Przyznam szczerze, że nie wiem czy nadawałabym się na rezydentkę turystyczną, która ze stoickim spokojem musi kolejny raz coś komuś tłumaczyć i robić dobrą minę do wszystkiego co napotyka w swojej pracy.
Muszę przyznać, że Karina Kozikowska – Ulmanen ma bardzo lekkie pióro, jej książkę czytałam z przyjemnością pozwalając sobie na relaks jaki może dać tylko dobra lektura.
Mamy tutaj oprócz malowniczych opisów miejsc Wysp Kanaryjskich, przedstawione relacje między ludźmi. I tak pięknie pokazana została przyjaźń kilku młodych ludzi, którzy znając się bardzo krótko potrafili nawiązać między sobą mocną nić porozumienia. Podobało mi się, że autorka nie stygmatyzowała nikogo, a swoich bohaterów przedstawiła tak, że nie można ich było nie polubić.
Czy praca takiego rezydenta turystycznego jest jak wakacje? Może trochę tak, bo oprócz dyspozycyjności 24 godziny na dobę, ci ludzie potrafią znaleźć czas na własne przyjemności, na czas tylko dla siebie i w taki sposób jakby sami byli na wakacjach. Ale muszą również posiadać ogromną wiedzę odnoszącą się do miejsca, w którym przebywają i które pokazują swoim „podopiecznym”.
Autorka zafundowała czytelnikom również ciekawy romans, taki nieszablonowy i chociaż domyślałam się, że musi skończyć się dobrze, i chociaż kibicowałam tej znajomości Polki i Fina to były momenty, w których drżałam o powodzenie tego związku, bo każdy wie, jak trudno jest pielęgnować uczucia, gdy ich odbiorca jest kilkaset kilometrów od nas. Czy udało się Kamili i Tomi’emu, nie zdradzę, kto zdecyduje się sięgnąć po tę książkę dowie się z jej fabuły.
Myślę, że ta książka każdego przeniesie na chwilę w malownicze miejsca Wysp Kanaryjskich i pozwoli dłużej poczuć atmosferę wakacji. Kto wie, może kiedyś pojadę tam i odszukam te wszystkie opisane w niej miejsca, przyznam szczerze, że autorka bardzo mnie swoją książką zachęciła.
POLECAM tę powieść szczególnie osobom, które lubią podróżować, mam nadzieję, że czytając tę lekturę wyczytają z niej wiele cennych informacji. Polecam ją dla czystego relaksu, bo czy jest coś lepszego dla relaksu jak piękna plaża, kolorowe drinki, słońce i dobre towarzystwo?

,,Ucieczka na Wyspy Szczęśliwe" to dalsze losy Kamili pracującej w biurze podróży.Tym razem autorka zabiera nas na Gran Canarię.Bohaterka leci tam ze złamanym sercem.Wpada w wir pracy i poznaje przystojnego Fina.Czy nowy znajomy uleczy jej serce?Autorka po raz kolejny pokazuje nam pracę rezydentów biura podróży.Książka pełna jest opisów przecudnych zakątków Wysp Kanaryjskich.Może troszkę długich czasami,ale dla mnie bardzo interesujących.Lektura była miłym zakończeniem wakacji.Polecam

Macie tak czasem, że nie wiecie jak zacząć recenzję? I to nie dlatego, że książka nie przypadła Ci do gustu- tylko po prostu nie wiesz jak zacząć?

Tak jest właśnie ze mną po przeczytaniu książki „Ucieczka na Wyspy Szczęśliwe”.

Książka opowiada o Kamili, która wyjeżdża na Wyspy Kanaryjskie ze złamanym sercem. Kto jest powodem złamanego serca? Piotr! Tam próbuje o nim zapomnieć, wpada w wir pracy, poznaje nowych ludzi a przede wszystkim poznaje tam Tomi’ego. Kogo wybierze Kamila? Czy wybierze Piotra ponieważ stara miłość nie rdzewieje? A może jest już gotowa na nową miłość? Jakie przygody ją czekają?

Książka jest lekka i przyjemna- idealna na letnie wieczory. Miejsca w których jest bohaterka są pięknie opisane. Dziękuję @k.kozikowskaulmanen_autorka za tak fantastyczne i prawdziwe opisy miejsc, dzięki nim wróciłam do zeszłorocznych wakacji na Teneryfie❤️❤️❤️

A teraz powiem Wam ciekawostkę!
Okazuje się, że ta książka jest drugą częścią i przyznaję się bez bicia- nie czytałam pierwszej części. Co więcej! Książka jest tak dobrze poprowadzona, że nawet nie zdałam sobie z tego sprawy (dzięki @ja_carpe_diem za uświadomienie mnie)! Oczywiście nadrobię wcześniejszą lekturę i oczywiście czekam na więcej❤️

Ocena ogólna: 8/10

Tak jest właśnie ze mną po przeczytaniu książki „Ucieczka na Wyspy Szczęśliwe”.

Kiedy wybierasz się na urlop? Ja dopiero w sierpniu 😐

Jeśli nie wybierasz się na wakacje,a chciałbyś wczuć się w wakacyjny klimat to , to jest książka dla Ciebie.
°°°

Kamila po nieudanym długoletnim związku postanawia zostać rezydentka znanego biura turystycznego. W poprzednim roku była na Cyprze ( jej pierwszym turnusie rezydenckim) , a w tym została oddelegowana na Wyspy Kanaryjskie, a dokładniej Gran Canaria. I tu zaczyna się cała przygoda.

Jako że byłam już na tej wyspie, to pamiętam co mniej więcej , w którym miejscu się znajduje, ale niezwykle miło mi było móc się przenieść tam jeszcze raz. Wszystko zostało tak realnie opisane, jakbym naprawdę przebywała na jakichś wakacjach.

Dodatkowo z książki tej dowiemy się także dużo ciekawych opowieści o zwyczajach, tradycjach. O historii tejże wyspy. O kulturze, o tradycyjnych potrawach, bez których nie można wyjechać stamtąd bez spróbowania. Jednym słowem mogę rzec podczas czytania BYŁAM NA WAKACJACH. I to nie tylko na Gran Canaria. Byłam także na Teneryfie i Lanzarote, ponieważ główna bohaterka zabiera nas tam na jednodniowe wycieczki 😁

Świetnie napisana. Główny wątek idealnie wkomponowany w całość. Książki nie dało się odłożyć na bok. Idealna na nadchodzącą pogodę 😁

Kiedy wybierasz się na urlop? Ja dopiero w sierpniu 😐

°°°

empikgo #audiobook #ebook

empikgo #audiobook #ebook

Chcę Wam przedstawić książkę jaką niedawno przeczytałam: "Ucieczka na Wyspy Szczęśliwe" autor: Karina Kozikowska-Ulmanen.

Prezentowana książka jest drugim tomem z cyklu: "Serce z plaży Afrodyty". Pierwszy tom cyklu nosi dokładnie taki sam tytuł jak cały cykl.

Kamila jest przedstawicielką biura podróży. W ramach swojej pracy leci na Wyspy Kanaryjskie. Będzie tam spędzać kolejny sezon w ramach którego będzie dbać o turystów oraz pokazywać im uroki miejsca do którego przylecieli.
Główna bohaterka została oszukana przez mężczyznę, którego kochała. Chce uciec jak najdalej od niego. Na Gran Canaria poznaje przystojnego Fina, jednak mężczyzna musi wrócić do Finlandi i ich znajomość staje się jedynie wirtualna. Pod koniec wakacji mężczyzna przylatuje na tydzień do Kamili. Jak potoczy się ta znajomość? Czy relacja na odległość ma szansę przetrwać? Tego wszystkiego dowiecie się z powieści.

Książkę czyta się bardzo szybko. Jest to idealna lektura na letni wieczór ☺️ Polecam ☺️

#współpracarecenzencka

Główna bohaterką jest Kamila. Jako przedstawicielka biura podróży dba o to aby wszyscy wycieczkowicze czuli się na wakacjach jak najlepiej.
Aktualna wyprawa na Gran Canarie w tym momencie bardzo jej się przyda. Ponieważ właśnie zakończyła związek. Po wszystkim uznała ,że chce skupić się na sobie a związki póki co sobie odpuścić. Ewentualnie w grę wchodzi przelotny romans.

Los chce ,że u jej boku staje Tomi. Poznają się lecz po chwili chłopak musi opuścić wyspę. Tęsknota jednak nie pozwala mu zapomnieć o pięknej Polce. Postanawia ją odwiedzić.

Czy uda jej się odnaleźć szczęście?

Dzięki tej opowieści z pewnością zwiedzicie wiele wspaniałych miejsc.
Słonecznych, gorących. Dużo dowiecie się o historii danego miejsca.
Delikatna historia na letnie wieczory.

Mogłabym się przyczepić jedynie tego że samych chwil między kochankami było mało. Było to już praktycznie pod koniec książki. A ja czekałam i czekałam,aż Kamila zacznie znów czuć to wspaniałe uczucie.

Fabuła typowo wakacyjna - dziewczyna ze złamanym sercem ucieka w pracę, żeby zapomnieć o krzywdzie, jaką wyrządził jej mężczyzna. Jako przedstawicielka biura podróży opiekuje się turystami i oprowadza ich po zakątkach Wysp Kanaryjskich. Ma ogromną wiedzę i z zaciekawieniem czyta się o kolejnych miejscach, florze i faunie jakie znajdują się na wyspie. Prywatnie Kami nawiązuje przyjaźń z innymi pracownikami biura podróży. Warto się jednak przekonać, czy znajdzie tak również miłość - w końcu to Wyspy Szczęśliwe :)
Książkę czyta się bardzo lekko i szybko, co więcej dzięki umiejętnemu stylowi pisania autorki bardzo dużo można się dowiedzieć o samej wyspie. Lektura godna polecenia :)

• Romans
  • Wysłuchane audiobooki