Legia cudzoziemska damskim okiem

Jedna z ciekawszych lektur, którą miałam okazję przeczytać w najbliższym czasie. Jak sam tytuł wskazuje książka ta skupia się na Legii Cudzoziemskiej. Poznanie bliżej tej formacji z perspektywy kobiety budzi spore zaciekawienie, a tym bardziej jeśli ma się do czynienia z dziewczyną legionisty. Emocjonalna historia miłosna, które zostaje porównana do rywalizacji między kobietą, a Legią. Nie znajdziemy tutaj nudy, a interesujące informacje, o których to nie miałam wcześniej pojęcia. Styl autorki jak najbardziej na plus, a szczególnie jego lekkość. Lektura nie jest wymagająca jednakże trzeba minimalnie zaciekawić się tematem, aby świadomie sięgnąć po książkę. Uważam to za udane spotkanie z autorką i być może nie ostatnie.

Recenzja

"Legia Cudzoziemska damskim okiem"

Chyba każdy wie co to Legia Cudzoziemska a jeśli nie wie to napewno gdzieś kiedyś słyszał ze cos takiego istnieje.
Pierwsza moja myśl gdy wzięłam książkę w rękę była taka że to pewnie będzie tu spora rozbieżność co do prawdy jak to wygląda no bo przecież do Legia należą faceci i to głównie oni o niej pisali więc gdy zobaczyłam że kobieta napisała o Legi Cudzoziemskiej po prostu musiałam przeczytać i sprawdzić osobiście co też tam się kryje.
I przyznam szczerze że jestem zadowolona z tego że ja przeczytałam. 😉

Jest to moje pierwsze spodkanie z autorka nigdy wcześniej nie czytałam nic spod jej skrzydeł a przynajmniej tak mi się wydaje 🙈 jak na pierwszy raz Jestem bardzo zadowolona autorka ma świetny styl pisania nie męczy Nas i świetnie się czyta.

Podoba mi się bardzo że w książce jest pokazane jak wygląda życie kobiety której facet należy do Legi. Nic nie można zaplanować nic nie można przewidzieć i nic nie jest oczywiste. W jednej chwili jest przy niej a za chwile musi wyjechać bo przecież otrzymane zadanie jest święte i trzeba je wykonać do końca...
Musi być tam gdzie jest w tej chwili potrzebny. I co najlepsze nigdy nie wiadomo ile tam będzie, kiedy wróci i na jak długo 🤷‍♀️😌

Ale to nie jest tylko opowieść o Legi mamy tu też miłość i to taka która jest w stanie wszystko znieść, pokazuje nam jak ważna rolę pełniły kobiety w życiu Legionistów jak ważne było ich wsparcie ❤

Powiem tak jeśli nie wiecie za wiele o Legi Cudzoziemskiej a chcecie co nieco się dowiedzieć to koniecznie przeczytajcie tą książka. A jeśli już czytaliście o Legi to uwierzcie mi że w takiej odsłonie o niej nie słyszeliście...

Polecam każdemu książka jest super i moje obawy były bezpodstawne 🥰

Gratuluje autorce świetnej książki oraz Odwagi że napisała coś o czym nikt wcześniej nie pisał i że wreszcie ktoś oddał głos w tej sprawie Kobietą 👏❤

Recenzja

"Legia Cudzoziemska damskim okiem"

Nie spodziewałam się tego, ale z całym przekonaniem przyznaję, że ta książka jest genialna! Zawarta została solidna dawka wiedzy, otoczona niezwykle interesującą historię, która łamie wiele stereotypów. Jej lektura była wspaniałą przygodą, która otworzyła mi również, w pewien sposób, oczy na otaczający mnie świat.

Legia cudzoziemska damskim okiem to niezwykle udana próba obalenia wielu stereotypów. Ukazuje również rozliczenie organizacji z nie chwalebną historią. Pokazuje, że ludzie z innych krajów, posługujący się innymi językami mogą zjednoczyć w imię większych celów i stać się prawdziwą rodziną. Co więcej ukazana jest siła prawdziwej miłości, przezwyciężającej wszystkie trudności.

Legia cudzoziemska damskim okiem to niezwykle udana próba...

Dzięki uprzejmości @bookedit.pl kolejny już raz miałam okazje wyruszyć w niesamowitą podróż. 🛩

Na tapecie: Magdalena Stykała „Legia cudzoziemska damskim okiem”

Polska dziewczyna i polski chłopiec oraz ich historia, która zahacza o najdalsze zakątki świata 🌍🌎🌏
Książka to opowieść o Legii cudzoziemskiej widzianej oczami… kobiety. Typowo męski świat, różne narodowości, rygor, restrykcje i kobieta, która opowiada nam o tym ze swojej perspektywy.
Pani Magdalena ukazuje niesamowity świat, hermetyczny i okrutny ale także oddany i potrafiący wypełnić całkowicie. Jej wakacje u swojego chłopaka Mateusza, który służy w obozie legionistów w Gujanie Francuskiej to niesamowita przygoda życia oraz ogromny bagaż doświadczeń i wspaniałych wrażeń.

Dwie Polki jak te „pomarańcze na Antarktydzie” uchylają nam rąbka tajemnicy elitarnej jednostki dla wybranych i wyselekcjonowanych mężczyzn.

Nie miałam za dużej wiedzy w tym zakresie poza tak naprawdę świadomością istnienia legiacudzoziemska i bardzo się cieszę że przeczytałam tą książę.
Barwna i interesująca przygoda potrafi wciągnąć a wątek miłosny dodaje całości smakuj wlewa w serce nadzieje.

Podziwiam i chylę czoła dla autorki. Za wspaniałe życie na jakie się zdecydowała a jakie nie było typowe i „standardowe”.

„Miłość wszystko przetrzyma” 🤍🤍

I z tym Was zostawiam 😊😊😊

Na tapecie: Magdalena Stykała „Legia cudzoziemska damskim okiem”

Książka #legiacudzoziemskadamskimokiem zrobiła na mnie wrażenie. Miło było poczytać historię oczami kobiety. Na początku myślałam, że to główna bohaterka wstąpiła do Legii Cudzoziemskiej. Nie wiem czy w ogóle kobiety mogą ale to oczywiście sprawdzę, tak z ciekawości.

Zakochana w żołnierzu Legii Cudzoziemskiej postanawia opisać świat, jak ona to widzi. Opowiada o pobycie w Guanie, we Francji, o tęsknocie i miłości. W książce znajdziemy mnóstwo ciekawostek na temat ubioru czy samego wyglądu chłopaków.Jak młodzi żołnierze muszą się ubierać do godziny 20 a jak po. Trochę dziwne a nawet śmieszne zasady panują wśród tej elitarnej formacji wojskowej.

Bardzo mi się podobało, nie było w tej książce suchych faktów, była przepiękna opowieść o miłości, tęsknocie, życiu poza granicami, całkowicie podporządkowanemu Legii. Pokazuje jak ciężkie jest życie kobiety u boku jednego z legionistów. Dostajesz rozkaz i wyjeżdżasz, jednego dnia jesteś we Francji innego już w Afryce. Na jak długo... można tylko przypuszczać.
Miłość nie wybiera, albo pogodzisz się z tym że legionista jest oddany armii ale kocha również Ciebie albo ten związek nie przetrwa.

Książkę dosłownie pochłonęłam. Niecałe 300 stron a czytało się bardzo szybko. Na pewno jest bardzo emocjonująca. Polecam bo warto przeczytać i poznać historię, ponieważ bardzo dużo Polaków to legioniści. Tym razem możemy zobaczyć i poczytać o historii z tej drugiej strony... z kobiecej strony.

Polecam ♥️💪💪💪

Je suis legionnaire
Legia cudzoziemska jest znana, chociażby z nazwy, chyba każdemu. Nawet w czasach bez Internetu i płynnego przepływu wiadomości, jej mit przerósł rzeczywistość i żył własnym życiem wśród ludzi. Z jednej strony wydaje się być bliska i znana, w końcu wszyscy o niej słyszeli i mają jako takie pojęcie czym jest. Z drugiej zaś wydaje się być nieosiągalna, owiana swego rodzaju tajemnicą, sprawiająca wrażenie niedostępnej, odległej, dumnej. Nie przeznaczonej dla zmysłów zwykłego śmiertelnika. Bo i służący w Legii właśnie tak są postrzegani, jako osoby wręcz nierealne, odklejone od szarej, zwyczajnej codzienności, z którą my się mierzymy. Czy da się opowiedzieć o Legii? Nie, jest to niewykonalne. Bo każdy, kto miał z nią styczność- pośrednio lub bezpośrednio, opowie o niej inaczej. W większości można znaleźć historie mężczyzn, którzy kiedyś w niej służyli. Dzięki tej książce mamy okazję poznać kobiecą perspektywę.
Pióro Pani Magdaleny poznałam jakiś czas temu i mówiąc szczerze, nawet gdyby opisała wędrówki mrówek, to i tak czytałabym to z przyjemnością, bo ma niesamowity talent w ręku. W tej pozycji przybliża nam Legię taką, jaka była dwadzieścia lat temu. Większość książki stanowią wspomnienia z pobytu na Gujanie, gdzie służył chłopak narratorki, a zarazem brat jej towarzyszki podróży. Otrzymamy tu cudowne, działające na wyobraźnię opisy tego terytorium, które oddają zarówno klimat miejsca jak i wiele atrakcji, które można tam ujrzeć. Autorka z dużą dozą staranności oddaje także realia bycia Legionistą. Mnogość przykładów czerpie z opowieści różnych osób, które poznajemy podczas lektury. Spotkamy tu cały szereg różnych charakterów i postaw, za którymi raz za razem z całą pewnością kryją się rozmaite historie. Co ich przywiodło do Legii? O tym można jedynie snuć domysły. Znajdziemy tu historie wesołe i smutne, choć w większości przeważają wspomnienia radosne, czyli takie, które chcą być zapamiętane. A motorem napędowym wszystkiego, co dzieję się na łamach tej pozycji jest po prostu... miłość. Skrajna, ktoś może by powiedział nawet, że toksyczna, pełna wyczekiwania, tęsknoty, rozłąki i dzielenia się swoim ukochanym. Duchowo z kobietą, która ma na niego ogromny wpływ- Legią, a cieleśnie- cóż, lepiej o tym nie wspominać. Wielokrotnie podczas lektury podziwiałam zaciętość i jednocześnie cierpliwość bohaterki. Wzloty, które były jej udziałem gdy ukochany znajdował się obok, musiały zrekompensować wszelkie upadki, gdy żyli osobno. Nie wszyscy byliby w stanie wytrwać w takim związku, mając świadomość nie tylko zagrożeń, jakie mogą spotkać Legionistę ale także pokus oraz znając realia służby w regimencie. Odkryjemy tu mnóstwo ciekawostek o same formacji, poznamy intrygujące postaci i ujrzymy niezwykłą miłość. Jako dodatek otrzymujemy fragment powieści "Szlak serca" i mam nadzieję, że gdy już sięgniecie po tę książkę to tym samym ona zachęci Was do poznania innych powieści Autorki, bowiem zaręczam, że są tego warte.

Je suis legionnaire

Tym razem przychodzę do was z poleceniem nowości od wydawnictwa @bookedit.pl Dziękuję za egzemplarz recenzencki

Magdalena Stykała - Legia Cudzoziemska Damskim Okiem. Czyli Pomarańcze Na Antarktydzie.

Po raz pierwszy głos w sprawie Legii Cudzoziemskiej należy do kobiet, co jest rzadkością bo do tej pory to mężczyźni wiedli w tym prym. Bardzo byłam ciekawa tej książki bo wciąż Legia Cudzoziemska i prawda o tej elitarnej formacji wojskowej jest otoczona tajemnicą, krążą o niej różne mity, poglądy i stereotypy - pytanie czy jest w nich ziarno prawdy? Czy raczej są to domysły i przypuszczenia nie mające nic wspólnego z rzeczywistością? Żołnierze Legii znani są ze zdyscyplinowania, wytrwałości i determinacji, a każde zadanie któremu się podejmują jest dla nich życiową misją, świętością dla której są w stanie oddać swoje życie. Za silnym mężczyzną stoi silna kobieta. Tak jest i w Legii Cudzoziemskiej. Mimo, że jest to męski świat, to istnieją w nim również kobiety i to one dziś zabierają głos. Inne spojrzenie, inna perspektywa. Opowieść nie tylko o o miłości i tęsknocie, ale również nadziei. Niesamowita książka. Bardzo wciągająca. Ciekawie opisana. Barwna literacka podróż. Polecam.

• Ciekawostki historyczne
  • Książka recenzencka
  • Kupić?
  • Od wydawnictwa
  • Różne

Dodaj cytat z książki Legia cudzoziemska damskim okiem