Kocham cię najmocniej na świecie

Okładka książki Kocham cię najmocniej na świecie Anna Paszkiewicz
Okładka książki Kocham cię najmocniej na świecie
Anna Paszkiewicz Wydawnictwo: Wilga literatura dziecięca
48 str. 48 min.
literatura dziecięca
KOCHAM CIĘ NAJMOCNIEJ NA ŚWIECIE
Wilga
2021-10-27
2021-10-27
48 min.

Ciepłe i mądre misiowe opowieści z miłością rodzicielską w tle.

Ciepłe i mądre misiowe opowieści z miłością rodzicielską w tle.

Dziewięć opowiadań z życia niedźwiadka i jego rodziców. Jakoś nie jestem przekonana co do słoików, korali czy kaloszy.

Książeczka opowiada o przygodach sympatycznej rodzinki niedźwiedzi, ale głównym bohaterem jest mały niedźwiadek, który dopiero poznaje wszystko dookoła siebie. Musi się jeszcze wiele nauczyć i być niezwykle ostrożnym, aby przypadkiem nie wyrządzić sobie krzywdy. Rodzice dbają o niego i wszystko cierpliwie mu tłumaczą.

Niedźwiadek pozna pszczoły, motyle, kaczki i inne otaczające go zwierzęta. Ciekawość da mu też trochę popalić, ale świat dookoła jest tak interesujący, że naprawdę ciężko mu się powstrzymać. Wcale się mu nie dziwię!

Będą też zabawy z rodzicami i wspólnie spędzony radosny czas i nie obędzie się bez zdrowych przekąsek, które można znaleźć w lesie, a wiadomo, że niedźwiadki to niezłe łakomczuchy!

W książeczce “Kocham cię najmocniej na świecie” będziemy towarzyszyć misiom przez cały rok. Od zimy, podczas której smacznie sobie śpią, aż do późnej jesieni, gdzie ponownie zaczną szykować się do długiej drzemki.

Książka dedykowana jest młodszym dzieciom, które tak jak nasz główny bohater, dopiero uczą się świata i z ciekawością chłoną wszystko dookoła siebie, a wartości jakie znajdziemy w książce to przede wszystkim miłość i wzajemna troska.

Niedźwiadek pozna pszczoły, motyle, kaczki i inne...

To książka idealna na teraz, gdyż jej akcja rozpoczyna się zimą, gdy rodzina niedźwiedzi jeszcze smacznie śpi w jaskini, a już niebawem obudzą ich promyki wiosennego słońca. Wraz z topniejącym śniegiem, pierwszymi pąkami kwiatów i śpiewem ptaków niedźwiedzie przywitają wiosnę, a mały niedźwiadek będzie poznawał zmieniający się wraz z porami roku świat.

9 krótkich opowieści to przygody, zabawy, nauka i cudowne chwile, których doświadcza niedźwiadek, mając u boku kochających rodziców. Ich pełna wsparcia i miłości obecność jest odczuwalna podczas lektury, a barwne i delikatne ilustracje oddają piękno przyrody i ciepło rodzinnych relacji.

Książka rozczula bliskością, zachwyca wizualnie i urzeka najpiękniejszym momentami upływającego czasu. Wspaniałe, bliskościowe opowiadania, w sam raz dla młodszych czytelników.

9 krótkich opowieści...

Ocena tej książki jest wypadkową dwóch ocen - treści i pomysłu wraz z szatą graficzną. Pomysł jest wspaniały. Przejście z rodziną niedźwiadków przez cały rok, odkrywanie tajemnic ich życia - świetna sprawa. Byłam tym bardzo zaskoczona i zachwycona pomysłem. Szata graficzna też stoi na wysokości zadania, obrazki są śliczne, radosne, przyciągające uwagę małych czytelników. Jeśli chodzi o tekst, to sprawa ma się nieco inaczej - przekaz i treść są bardzo w porządku, są ciekawe, dzieci się nie nudzą, mogą się dowiedzieć paru fajnych rzeczy. Problem jednak tkwi w tym, jak to jest napisane. Otóż, tekst jest pisany bardzo krótkimi zdaniami, tak, że czytając na głos można dostać zadyszki. Zdania te w swej długości są nienaturalne i nie chodzi o to, że dłuższe byłyby niezrozumiałe., bo sądzę, że dzieci ciut bardziej skomplikowane zdania też przyjmą. Przez długość zdań tekst jest jakby rwany, nieprzyjemny w odbiorze. Tak więc książka jest bardzo sympatyczna, ładna ciekawa, tylko źle napisana. A to wielka szkoda, bo potencjał ma ogromny. No nic, i tak się zdarza.

Wraz z wiosną budzi się rodzina niedźwiedzi. Mały niedźwiadek nie może się już doczekać zabawy w chowanego, wyścigów i harców w lesie.

Z dużym wsparciem i empatią rodziców, odkrywa otaczający go świat, poznaje własne możliwości oraz słabości.

"Kocham cię najmocniej na świecie" to urocza książka dla najmłodszych czytelników.

Porusza tematy emocji towarzyszących maluchom i pokazuje jak niewiele trzeba, by je ukoić.

Krótkie opowiadania sprawią frajdę nawet najbardziej niecierpliwym maluchom.

Porusza tematy emocji towarzyszących maluchom i...

Jeśli podoba Wam się teoria, że bycie rodzicem to towarzyszenie dziecku w odkrywaniu świata, a hasło: rodzicielstwo bliskości całkiem się Wam podoba, to "Kocham cię najmocniej na świecie" będzie książką dla Was!
Pozornie jest to opowieść o rodzince misiów, podzielona na krótkie rozdziały. Każda przygoda zdradza jakieś informacje i ciekawostki z życia niedźwiedzi i lasu na przestrzeni zmieniających się niepostrzeżenie pór roku. Jednak moim zdaniem ma też drugie dno i jako rodzice możemy się z niej wiele nauczyć obserwując relacje, reakcje i przygody misiów.
Podoba mi się, że książeczka przedstawia pory roku i zmiany w przyrodzie bez wyraźnego podziału na wiosnę/zimę- dziecko domyśla się tego intuicyjnie. Sugerują to też grafiki przy nazwach kolejnych historii.
Podoba mi się, że rodzice misia wykazują wspierającą postawę, jednocześnie dając misiowi wiele swobody do nauki, poznawania i przestrzeń do błędów. To właśnie wg mnie prawdziwe znaczenie tytułu!:)
Absolutnie nie sugerowałabym się "naklejką" na okładce "Mam już roczek"- choć książka to faktycznie fajny pomysł na prezent, to raczej najwcześniej na drugie urodziny. Wiadomo- wszystko zależy od dziecka, ale tekstu jest dosyć sporo i wątpię, aby był on do wysiedzenia dla roczniaka.
Większość ilustracji jest naprawdę urocza, ale nie podoba mi się okładka- jest trochę nijaka😅 Gdybym nie wygrała jej w rozdaniu, raczej nie wzbudziłaby mojego, szczególnego zainteresowania. Reszta wydania nie budzi zastrzeżeń.
Im więcej razy ją czytamy, tym bardziej doceniam jej podprogowe walory:) To taka pozytywna książeczka dla malucha w duchu bliskości z rodzicem i naturą.

Kto jak nie rodzie pokażą jak żyć. Jak stawiać pierwsze kroki. Jak mówić. Jak żyć i kochać. Książka opowiadająca o małym niedźwiadku, który wraz z rodzicami budzi się z zimowego snu. I zaczyna swoją przygodę z poznawaniem świata, życia i przetrwania. Odkrywa smaki płynące z miodu, malin i jagód. Poznaje Las, bawi się w chowanego. Co mi się podobało to, że książka podzielona jest na rozdziały bez mocnych zwrotów w akcji, co daje poczucie harmonia i spokoju. Idealna  bajka do czytania na dobranoc. Przez tekst się płynie. Dzięki sporej ilości tekstu dobra i dla starszych dzieci.

Z bajki bije radość, ciepło i miłość.  Ilustracje w tej książce przyprawiają nas o uśmiech, przykuwają nasz wzrok piękne barwy i detale dopracowane w każdym calu. Ukazane sceny realistycznie oddane pobudzające wyobraźni. Mój starszy syn sam wymyślał swoją historię na ich podstawach.

Wydanie, jakie otrzymujemy, jest przepiękne mile w dotyku, mięciutkie jak kocyk dzidziusia. Strony w środku miękkie. Kolory żywe wszystko to w przepięknym kwadratowym wydaniu skąpanym błękitem.

Poznajemy pewną rodzinkę misiów, które budzą się z zimowego snu. Mama i tata pokazują małemu misiowi otaczający go świat. Jakie przygody przeżyją?

Książka jest po prostu cudowna. Znajdziemy w niej piękną, ciekawą i wciągającą opowieść o rodzice niedźwiadków, która przeżywa wiele przygód. Rodzice uczą swojego malca ważnych rzeczy, a dziecko słuchając bajeczki, poszerza swoją wiedzę (np. o tym jakie zwierzątka spotkamy w lesie, co lubią niedźwiedzie i wiele więcej).

Wizualnie książka zachwyca. Piękne ilustracje w żywych kolorach przyciągają wzrok i zachęcają do poznania treści.

Okładka jest twarda i solidna. Dzięki niej książka posłuży długi czas.

Mnie książka zachwyciła. Uważam, że będzie wspaniałym prezentem zarówno dla młodszych, jak i dla starszych dzieci. Z przyjemnością polecam.

Recenzja pojawiła się również na moim blogu - https://anka8661.blogspot.com/2021/11/wydawnictwo-wilga-ksiazka-pt-kocham-cie.html

„Kocham Cię najmocniej na świecie” to niezwykle urocze i słodkie historie dla najmłodszych czytelników. Anna Paszkiewicz napisała opowieść, którą pokocha każdy maluch. Książka jest pięknie wydana, posiada urzekające i kolorowe ilustracje, które pobudzają wyobraźnię. Zabierzcie Wasze maluchy w podróż śladami małego niedźwiadka. Książkę można czytać na dobranoc, w ciągu dnia, każda pora będzie odpowiednia.

Rodzina niedźwiadków spędza zimę w jaskini. Śpią smacznie i czekają na zbliżającą się wiosnę. Podczas gdy tata głośno chrapie, mały niedźwiadek budzi się ze snu. Już słychać szum strumyka i topniejący śnieg. Zza chmur wyszło słońce, przyroda budzi się do życia, to idealny czas na pobudkę. Ta cudowna rodzina niedźwiedzi ma przed sobą wiele przygód, które Wasze dzieci będą mogły poznać. Bo w lesie można robić mnóstwo rzeczy.

„Kocham Cię najmocniej na świecie” to przepięknie zilustrowane historyjki, które w niezwykły sposób pokazują jak ważna jest rodzina i wzajemna opieka. Barwne i piękne ilustracje sprawiają, że przygody małego niedźwiadka ożywają w oczach. Z pewnością będziemy do nich wracać nie raz.

• 2021 - dzieciowe
  • Zuśka
  • Biblioteczka dziecięca
  • Mały czytelnik
  • Mam
  • Lilka ma na półce

Dodaj cytat z książki Kocham cię najmocniej na świecie