Natka. Natka i niesforny elf. Tom 3

Wilga
2021-11-24
2021-11-24

Okładka książki Natka i wyścig z jajkiem. Tom 4 Julia Christians, Ruth Quayle
Natka i wyścig... Julia Christians, R...

Natka jest tak naprawdę wcieleniem kilkulatka, który jest niesforny, szczery do bólu, ma duże poczucie niesprawiedliwości, lekko pokręcone poczucie dobra i zła oraz spore pokłady niecierpliwości. Ale wszystko z najlepszymi intencjami i największym sercem. Czyli też cała moja Natka.

Dużym plusem serii są ilustracje Julii Christians. Dzieci uwielbiają takie przerwy na oddech, więc będą zadowolone. To książeczka dla każdego powyżej czwartego-piątego roku życia, który lubi się śmiać i chce osiągnąć jeszcze więcej świątecznego klimatu.
Więcej na: https://konfabula.pl/seria-o-natce-ruth-quayle/

Kolejna część przygód niesfornej Natki.

Tym razem święta, które dziewczynka uwielbia. Uwielbia też robić prezenty. Ale co zrobić gdy swoje kieszonkowe wydała już na coś, co i tak już jej się znudziło? Gdy wpada na idealny pomysł wtem pojawia się kolejne zmartwienie. Mianowicie brak papieru. Czy pomysł podsunięty przez choinkowego elfa będzie dobrym pomysłem?

A na jaki pomysł wpadnie dziewczynka by szkoła nie była taka nudna i powtarzalna? Co zrobi by nowy uczeń, który dołączył do jej klasy chciał się z nią pobawić?

I czemu nikt nie wierzy, że zajmowanie się małymi dziećmi wcale nie jest takie trudne i Natka też to potrafi?

Szukacie coś fajnego na poprawę humoru? Szukacie coś na prezent? Książeczki z przygodami Natki idealnie się sprawdzą. My z Zośką uwielbiamy.

Kolejna część przygód niesfornej Natki.

A na jaki...

Natka to dziewczynka o wyjątkowym talencie. Potrafi wszystko co się wokół niej dzieje, nagiąć do własnej rzeczywistości 😉

Jej zabawny tok rozumowania przysparza jej nieraz sporo kłopotów, z którymi radzi sobie jednak zawsze koncertowo.

Jest zabawna, sprytna i nie brakuje jej pewności siebie. Co tym razem ją spotka?

"Natka i niesforny elf" to zbiór trzech przygód głównej bohaterkiz podczas których zmaga się ona z otaczającym ją światem ... i z samą sobą. To lektura, która na pewno wywoła u Was niejeden uśmiech od ucha do ucha😉

A może i na Waszej drodze stanął kiedyś elf, który kazał Wam nieźle nabroić?

"Natka i niesforny elf" to zbiór trzech przygód głównej...

Książka "Natka i niesforny elf" to trzy opowiadania, których bohaterką jest Natka. Całkiem sympatyczna dziewczynka, która postrzega wszystko w na swój, naprawdę zabawny sposób. Czy to chodzi o chęć zaprzyjaźnienia się z nowym kolegą, czy opiekę nad młodszym kuzynem. Natka na wszystko znajdzie sposób, choćby nie zawsze był właściwy 😉

Ku mojemu zaskoczeniu tylko pierwsze opowiadanie, o niesfornym elfie było świąteczne, chociaż okładka mogłaby sugerować, znajdziemy tu typowo świąteczny klimat. Całość jednak pokazuje jak dzieci mogą rozumieć pewne sprawy, a będzie to z pewnością zabawne.

Kieszonkowy format i zabawne czarno-białe ilustracje, a do tego całkiem duża czcionka i częste powtórzenia sprawiają, że będzie to książka w sam raz do samodzielnego czytania. Nas rozbawił i czytało się ją naprawdę przyjemnie (podkreślę, że nie znamy poprzednich części)

Ku mojemu zaskoczeniu tylko pierwsze...

Natka i Niesforny Elf to z pozoru wyglądającą na mało objętościową w tekst książka. A to bardzo interesująca książka dla dzieci. Jest to już trzeci tom z serii o zbuntowanej dziewczynce, która nie do końca pojmuje świat dorosłych. Dziewczynką wpada w tarapaty dzięki Elfowi. W świecie dziecka to nie byle jakie kłopoty. W jednym z trzech opowiadań Natka ma się pomóc zaopiekować siostrze ich małym kuzynem. Dziewczynką ma już cały plan. Czy wszystko, co sobie pomyślała, się spełni?

Książka jest zabawna pokazująca nam zabawna i bardzo sympatyczną dziewczynkę. I świat widziany jej oczami. Ma wiele zwariowanych pomysłów. Dzięki użytej dłużej czcionce jest to idealna książka dla dzieci początkujących w czytaniu.  Pierwsze samodzielne lektury. Ilustracje choć czarno-białe przyciągają uwagę. Książka to zbiór trzech opowiadań, w których narratorka jest nasza mała bohaterka, co dodaje książce uroku. Zdania są sformułowane tak, że dzieci już najmniejsze nie będą miały problemu ze zrozumieniem.  Idealna dla dzieci przedszkolnych i wczesnoszkolnych.

„Natka i niesforny elf” to nasze trzecie spotkanie z przygodami tej zbuntowanej i nie zawsze rozumiejącej świat dorosłych dziewczynki. Jako, że młodsza córka nosi imię takie samo jak główna bohaterka, wyczekiwanie na kolejne tomy i co za tym idzie na nowe przygody Natki zawsze się dłuży.
Ta książka to doskonała propozycja dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. Idealnie sprawdzi się jako samodzielna lektura dla dzieci, które rozpoczęły swoją przygodę z czytaniem. Duża czcionka i niewiele tekstu na stronie sprawiają, że książka jest zachętą dla każdego młodego czytelnika. Ponadto ilustracje mimo, iż są czarno-białe niezwykle pobudzają wyobraźnię.
A sama Natka to niezwykle sprytna dziewczynka, buntująca się na wszystkie niesłuszności, które ją spotykają. Elf, który wpędzą ją w całe mnóstwo kłopotów; nowy kolega który za nic nie chce się z nią przyjaźnić i młodszy kuzyn, którym nie pozwalają się jej zaopiekować… Sami przyznajcie, że to trochę za dużo problemów jak na kilkuletnią dziewczynkę…

Zawarte w książce 3 opowiadania zostały napisane w pierwszoosobowej narracji, co świetnie wpływa na utożsamianie się czytelnika z bohaterką i jej przygodami. Książka nie została pozbawiona humoru i dobrej zabawy. Znakomicie się przy niej bawiłyśmy…
Do tego książka posiada urocze czarno - białe ilustracje i litery idealne dla młodych czytelników.
My pokochaliśmy główną bohaterkę i oczywiście czekamy na kolejne jej przygody.

Ta książka to doskonała propozycja dla dzieci w wieku przedszkolnym i...

Świąteczne przygotowania, góra prezentów i elf, który lubi kusić. Nowy kolega w klasie i pomysły, aby w szkole przestało być tak nudno, a na dokładkę Natka jako opiekunka małego Wiktora. W książce znajdziemy trzy różne, ciekawe i wciągające przygody z Natką w roli głównej. Oj będzie się działo.

Główną bohaterką jest Natka – urocza dziewczynka z wielką wyobraźnią i zwariowanymi pomysłami. Jest bardzo pozytywna, sympatyczna, dająca się lubić.

Ilustracje w książce są czarno – białe, dość ładne. Przyciągają wzrok i zachęcają do poznania treści.

Tekst jest większy, a to sprawia, że książeczka doskonale nada się dla młodszych dzieci, które dopiero zaczynają przygodę z czytaniem.

„Natka. Natka i niesforny elf. Tom 3” to ciekawa, momentami zabawna książeczka doskonale nadająca się do pierwszych prób samodzielnego czytania. Polecam.

Recenzja pojawiła się również na moim blogu - https://anka8661.blogspot.com/2021/11/wydawnictwo-wilga-ksiazka-pt-natka.html

Główną bohaterką jest Natka – urocza dziewczynka z wielką wyobraźnią i...

Dzisiaj premierowo. Wydawnictwo Wilga właśnie dzisiejszego dnia proponuje nam wszystkim trzeci tom opowiadań o rezolutnej Natce, która ma całą masę pomysłów i której wydaje się, że doskonale rozumie świat dorosłych. Szkoda, że oni nie rozumieją jej.

W tomie znajdują się trzy opowiadania. W pierwszym nasza młoda bohaterka, niezwykle pomysłowa i charakterna dziewczynka ma świetny humor. Wszak wszystko dokoła wprowadza ją w świąteczny nastrój. Nawet nauczyciel, pan Goniec, daje się mu ponieść. Nic więc dziwnego że ubrana choinka, a pod nią cała góra pięknie opakowanych prezentów spowodują nie lada zamieszanie w życiu kilkulatki. Szczególnie, że we wszystko wmiesza się pewien niesforny elf, który niczym rajski wąż będzie kusił – chcącą przecież dobrze – Natkę do zrobienia czegoś, co mogłoby położyć na szali całe rodzinne świętowanie.

Akcja drugiego opowiadania rozgrywa się w szkole. Natka jest pierwszoklasistką i postrzega świat bardziej chyba jeszcze oczami przedszkolaka niż ucznia szkoły. Ta jawi jej się jako miejsce nudne, bo powtarzalne. Na nic zdają się jej zabiegi, by nieco tę sztywną atmosferę rozluźnić. Kiedy więc do klasy dochodzi nowy kolega, widzi w tym szansę dla siebie, okazję do złamania rutyny. Bardzo sili się na to, by nowy chłopiec zwrócił na nią uwagę. Skończy się to wszystko stłuczonym łokciem włożonym w temblak, ale Natki wcale to nie zniechęca. Przecież ona całe życie marzyła o tym, by mieć rękę w temblaku! Czyż to nie fantastyczne?

Trzecie opowiadanie to prawdziwa płachta na byka dla rodziców małych dzieci. Natka i jej siostra, Nina, mają się zaopiekować swoim małym kuzynem. Chłopiec dopiero zaczyna mówić i choć nie jest już niemowlakiem jest przy nim całkiem sporo pracy. A zostanie w ich domu na noc. Natka, co oczywiste, pali się do zadania. Widzi oczami wyobraźni to wszystko, co będzie mogła robić z małym Wiktorem.

Cała recenzja dostępna jest na Dune Fairytales pod adresem: https://dune-fairytales.blogspot.com/

Jeśli wasze dziecko uczy się czytać, zaczyna tę niezwykłą i przepiękną przygodę, to "NATKA i niesforny elf" będzie dla niego książką idealną. Pozycja ta sprawdzi się również do czytania dziecku przed snem. Jest to opowieść miła, ciepła, bardzo rodzinna i z poczuciem humoru.
NATAK jest naszą narratorką i przyznaję, że Ruth Quayle świetnie oddała charakter tej ruchliwej, rezolutnej i pomysłowej dziewczynki. Zdania są proste, ale nie banalne. Bardzo przyjemnie się to czyta, nie tylko dzieciom, ale także dorosłym. Ogromnie podoba mi się przekora z jaką NATKA podchodzi do świata i problemów. Ta historia jest nie tylko sprytnie napisana, ale i uczy spostrzegawczości, rozgarnięcia i pociesznej, acz koniecznej sztuki argumentacji.
"NATAK i niesforny elf" tak naprawdę składa się z 3 opowiadań, w których narratorką zawsze jest nasza mała bohaterka. Pierwsza historia dotyczy tytułowego NIESFORNEGO ELFA i jest typowo świąteczna, co w świetle zbliżającego się Bożego Narodzenia dobrze rokuje na prezent. Druga część jest o SZKOLNYM, NOWYM KOLEDZE, z którym NATAK koniecznie chce się zaprzyjaźnić. Trzecia odsłona zaś jest o OPIECE NAD MALUCHEM, a jak wiadomo, NATKA świetnie sobie radzi z maluchami.
Naprawdę ujęła mnie ta książeczka. Jest pełna radości i dziecięcej ciekawości. NATAK prezentuje się świetnie, jako dziecko niewiarygodnie pomysłowe i kreatywne. Trudno nie polubić tej małej istotki, choć bywa irytująca... ale dzielnie walczy o swoje zdanie.
Dużym plusem są ilustracje Julii Christians, którym mamy dużo - a one zawsze umilają czytanie i pozytywnie wpływają na wyobraźnię. Wydanie tej pozycji jest proste, ale przez to świetne do czytania dla początkującego czytelnika. Lekka, tekturowa okładka, mały format, duża czcionka - godna polecenia... więc POLECAM.

co ta NATKA tym razem wymyśli... ?
6/10
tom 3