Wilk, lew i ja

Okładka książki Wilk, lew i ja Christelle Chatel
Okładka książki Wilk, lew i ja
Christelle Chatel Wydawnictwo: Media Rodzina literatura dziecięca
literatura dziecięca
Le loup et le lion
Media Rodzina
2021-11-10
2021-11-10
Paweł Kubicki

Okładka książki 7 opowieści, aby pozbyć się złości i ukoić smutki Christelle Chatel, Céline Chevrel, Dorothée Jost, Florence Vandermarlière
7 opowieści, a... Christelle Chatel, ...

Bardzo przyjemna i milusia pozycja. Dla dzieci i młodzieży super, warta przeczytania także przez dorosłych.

Spoko książka, chociaż jako jeden z wyjątków, film był lepszy😅.

Spoko książka, chociaż jako jeden z wyjątków, film był lepszy😅.

Siła przyjaźni.

Niedawno zekranizowany "Wilk, lew i ja" to niesamowita opowieść o przyjaźni między dwójką dzikich zwierząt i młodą dziewczyną. To poruszająca i pełna ciepła historia przyjaciół, których nic nie może rozdzielić. Pachnie to może troszeczkę wtórnością (ileż bowiem znamy wszyscy opowieści o przyjaźni dzieciaka z jakimś zwierzakiem?),jednak całość ma w sobie bardzo przyjemny powiew świeżości, dla którego warto zaryzykować lekturę.

Fabuła przedstawia się mniej więcej następująco. Po śmierci swojego dziadka, młoda, utalentowana pianistka Alma powraca do domu swojego dzieciństwa na malowniczej, kanadyjskiej wyspie, z dala od zgiełku Nowego Jorku. Dziwnym zbiegiem okoliczności zostaje przybraną mamą wilczego szczeniaka i lwiątka. Przyjaźń, która się między nimi rozwija, łączy ich na dobre i na złe, a perypetie to tylko kwestia czasu. Gdy troje przyjaciół zostaje rozłączonych, Alma zrobi wszystko, aby odszukać swoich podopiecznych. Wilk również pragnie odnaleźć swojego przybranego brata. Czy uda im się pokonać dzielące ich przeszkody?

Opowieść, nawet jeśli nieco wtórna,. potrafi wzruszyć i sprawi przyjemność niejednemu czytelnikowi - dokładnie w ten sam sposób, w jaki przyjemność mógł sprawić niedawny kinowy film pod tym samym tytułem. Takie opowieści czyta się (i ogląda na dużym ekranie) całkiem przyjemnie, nawet jeśli wszystko jest mniej lub bardziej przewidywalne (i nawet jeśli to wszystko już kiedyś było, tyle że w nieco innych odsłonach).

Ostatecznie - warto sięgnąć.

Dziękuję Wydawnictwu Media Rodzina za egzemplarz recenzencki.

#wilklewija #mediarodzina #wydawnictwomediarodzina #christellechatel #dladzieci #ksiazkidladzieci #booksforkids #cosnapolce

Siła przyjaźni.

Alma to młoda utalentowana pianistka. Po śmierci dziadka wraca do swojego rodzinnego domu na kanadyjskiej wyspie. Los stawia na jej drodze dwoje niezwykłych przyjaciół. Niezwykłych dlatego, że jest to wilk i lwiątko. Między Almą a dzikimi zwierzętami rozwija się przyjaźń na dobre i na złe. Gdy pewnego dnia zostają rozdzieleni, Alma gotowa jest zrobić wszystko by odzyskać swoich podopiecznych.

"Wilk, lew i ja" to krótka ale przepiękna powieść  sile niezwykłej przyjaźni pomiędzy człowiekiem a zwierzętami. Ta książka jest idealna a zarówno dla dorosłych jak i młodszych czytelników. Wspaniałe jest to, że w książce zamieszczone zostały kadry z filmu, więc podczas czytania młodszy czytelnik może być bardziej zainteresowany lekturą. Niezwykle wzruszająca i bardzo pouczająca historia, która z niejednego oka wyciśnie łzy. "Wilk, lew i ja" to powieść, która udowadnia nam, że prawdziwa przyjażń możliwa jest nie tylko między ludźmi, ale również wśród zwierząt możemy znaleźć przyjaciela na dobre i na złe. Z całego serca polecam.

Niegdy nie spodziewałam się takiej ilości emocji (w tym łez) i tyle słodyczy jednocześnie wylewającyvh się z książki, która ma zaledwie 144 strony! Piękna historia wyjątkowej i nietypowej przyjaźni pomiędzy człowiekiem, a zwierzęciem, a nawet dwoma.

Po śmierci dziadka, młoda pianistka Alma powraca do rodzinnego domu osadzonego na prywatnej, kanadyjskiej wyspie. Dzięki dość zaskakującym i dziwnym zbiegom okoliczności zostaje opiekunką, a nawet przybraną mamą dwóch słodziaków, wilczego szczeniaka i lwiątka. Alma porzuca karierę pianistki i poświęca się swoim podopiecznym. Między tą trójka zrodziła się przyjaźń, która łączy ich na dobre i na złe. Co się jednak stanie gdy zostaną rozdzieleni? Dziewczyna zrobi wszystko, aby ich odszukać. Wilk również pragnie odnaleźć swojego przybranego brata. Czy uda im się pokonać dzielące ich przeszkody?

Z racji tego, że jestem totalnym zwierzolubem nie mogłam przejść obojętnie obok tej książki i oczywiście się nie zawiodlam. Książka jest jak by zwiastunem filmu, na podstawie którego została napisana. Bez dwóch zdań zachęca do obejrzenia tej produkcji przez całą rodzinę.

Jest to niezwykle pięknie napisana i wydana historia, która nawet z najtwardszego czytelnika wycisnie choćby jedną łzę. Z całą pewnością miłośnicy filmu ,,Mia i biały lew" będą zachwyceni. Strasznie podoba mi się też przekaz jaki niesie ze sobą ta opowieść. Nie tylko między ludźmi jest możliwa prawdziwa przyjaźń, która góry przenosi. Nie na darmo mówi się też , że pies to najlepszy przyjaciel człowieka, a w przypadku tej książki są nimi lew i wilk. Gorąco polecam!

FRAGMENT RECENZJI:
"Co mogę o niej powiedzieć? Nic. Łezka kręciła mi się oku przez cała książkę aby móc spłynąć swobodnie na ostatniej stronie.(...)"

Link: https://okiemzwyklegoksiazkoholika.blogspot.com/2022/01/wilk-lew-i-ja-christelle-chatel.html

FRAGMENT RECENZJI:

Wilk"Wilk, lew i ja" to piękna opowieść o sile przyjaźni która nie widzi granic ani różnic.
Czytając książkę poznajemy młoda dziewczynę i jej niesamowitych towarzyszy - lwa oraz wilka.
Wspaniale pokazane ich wzajemne poznawanie się i budowanie więzi. Zarówno pomiędzy zwierzętami jak i pomiędzy nimi, a ich przybrana mama.

Poruszone są tutaj bardzo ważne tematy związane z ochroną natury takie jakie programy ratowania określonych gatunków czy okrucieństwo wobec zwierząt w cyrkach. Edukacja w tym zakresie od najmłodszych lat jest niesamowicie istotna dlatego uważam to za bardzo wartościowy element tej historii.

Jest to dość krótka opowieść skierowana do młodszych czytelników lub idealna pozycja na wspolne rodzinne wieczory. Napisana bardzo prostym językiem. Czcionka jest dosyć duża i przejrzysta co ułatwi przygodę z literatura małym czytelnika. Dodatkowo wewnątrz znajdziemy piekne kadry filmowe, które pomogą nam się przenieść na opisywana wyspę. Wierzę jednak ze również dorosły czytelnik odnajdzie tu coś dla siebie i miło spędzi z nią wieczór. Bo kto z nas nie marzył w dzieciństwie o tym by móc mieć jakieś egzotyczne czy magiczne zwierzę za przyjaciela?

W kinach jest jeszcze grany film i mam nadzieję że uda mi się go niedługo obejrzeć! Uwielbiam książki oraz filmy gdzie głównym bohaterami są Zwierzęta I takie w których widać przyjaźń między człowiekiem a jego czworonożnym towarzyszem.

Poruszone są tutaj bardzo ważne tematy związane z...

To najsłodsza książka jaką czytałam w tym roku. Zwykle mam tak, że czytając bądź oglądając o zwierzętach w moim oku kręci się niejedna łza. Mimo to, lubię tę świadomość że człowiek mimo wszystko wskoczy w ogień dla swojego pupila.

Historia opowiada o Almie, która jest utalentowaną pianistką. Przez smutną sytuację wraca do domu swojego dziadka a tam czeka na nią nieoczekiwany cud.

W książce jest kilka pięknych morałów dzięki, którym czasem szybciej bije nasze serce. Cała historia poprowadzona jest tak, aby i mas czegoś nauczyć oraz pokazać, że człowiek nie zawsze dąży do zniszczenia przyrody.

W książce znajdują się też zdjęcia z filmu więc jeśli nie jesteśmy pewni czy warto wybrać się na film to dzięki temu szybciej podejmiemy decyzję.

Książkę czyta się na raz, na przemian uśmiechając się oraz czując różne skrajne emocje. Ukazana jest tu wiara, siła i bezwarunkowa miłość w najbardziej skrajnych warunkach.

Bardzo się cieszę, że po nią sięgnęłam bo przypomniała mi jak bardzo zwierzęta są naszymi przyjaciółmi i kochają nas tak samo a czasem nawet bardziej. Polecam wszystkim miłośnikom czworonogów, a także tym którzy tęsknią za lekkim tytułem niosącym w sobie wielki przekaz.

Książka, która budzi „dobre emocje”. Piękną i wzruszająca historia przyjaźni i poświęcenia. Super, że w książce pojawiają się zdjęcia (kadry z filmu) dzięki temu dziecko zarówno w trakcie czytania jak i po lekturze przypomina sobie czytaną treść. Po lekturze byliśmy w kinie na filmie, który również wzbudził emocje. Po seansie córka chętnie wraca do książki i ogląda piękne zdjęcia. Polecam!

Bardzo poruszająca historia przyjaźni. Przeczytałam tą książkę w jeden dzień

Bardzo poruszająca historia przyjaźni. Przeczytałam tą książkę w jeden dzień

• Zmierzam zdobyć
  • Przeczytane 2022
  • Samodzielne
  • Wyzwanie LC 2021

Dodaj cytat z książki Wilk, lew i ja