Precedens

Okładka książki Precedens Remigiusz Mróz
Okładka książki Precedens
Remigiusz Mróz Wydawnictwo: Czwarta Strona Cykl: Joanna Chyłka (tom 12) kryminał, sensacja, thriller
Joanna Chyłka (tom 12)
Czwarta Strona
2020-09-16
2020-09-16
proces sądowy prokurator rozprawa sądowa sąd sędzia śledztwo thriller thriller prawniczy zabójstwo

Gdybym czytał cięgiem po 11 części,a w międzyczasie nie czytał Marka Krajewskiego, zapewne dałbym 8-em ;-)...ale ponieważ czytałem po 5-ciu częściach Mocka, a końcówki z Precedensu domyśliłem się już w połowie tylko 7-em ;-)...co nie znaczy, że książka słabsza od pozostałych :-)

Chyłka po raz 12-ty.
Z każdym kolejnym tomem moja obawa rośnie, że będzie nudno i nieciekawie, ale ta część jest naprawdę świetna.
Tytuł adekwatny do zawartości. Rzeczywiście mamy tu do czynienie z precedensem, choć nie mogę zdradzić z jakim.
Pomysł na fabułę super!
Moim zdaniem to chyba jeden z lepszych, a może i najlepszy tom z dotychczas przeczytanych.
Przygody pary prawników może i są nieco nieprawdopodobne, ale to przecież tylko książka.
Wątek osobisty nie nachalny.
W tym tomie wszystko jest dobrze wyważone.
Trochę luzu i będzie się świetnie czytało.

Chyłka po raz 12-ty.
Pomysł na fabułę super!
Przygody pary...

Intrygująca i nieprzewidywalna.

Intrygująca i nieprzewidywalna.

Do każdej kolejnej części podchodzę z lekką rezerwą, czy jest mnie jeszcze w stanie zaskoczyć. I zawsze na końcu stwierdzam, że rezerwa i wątpliwości były zbędne.
W tej części jakiś etap się zakończył, z tym większą ciekawością sięgnę po kolejną.

Chyłka. I wszystko jasne.
Nie może być spokojnie, nie może być nudno. Po wyjściu z jednych tarapatów cudowna nowa sprawa wpędza naszych bohaterów w kolejne. Odpocznę troszkę i odsłucham kolejny tom. Na pewno.

Chyłka. I wszystko jasne.

Pierwsza książka Mroza, która mnie męczyła. Nawet jeśli są różne nieprawdopodobne głupoty, to jednak czyta się to zazwyczaj świetnie - niestety, nie tym razem.

Trochę lepsza od poprzedniej części. Jak zwykle, czytało się szybko. Sama historia jakoś bardzo mnie nie wciągnęła, mimo że w tym tomie działo się dosyć sporo. Na plus - trochę mniej tych przepychanek słownych między Chyłką i Zordonem, które w poprzednich częściach bardzo mnie drażniły.

W tej części cyklu, Joanna Chyłka broni jednej z polskich aktorek, Aliny Karaś, która brutalnie morduje swoją ofiarę i transmituje to w mediach społecznościowych. Śledczy dysponują niepodważalnymi dowodami w postaci nagrania oraz śladów DNA – i nie mają wątpliwości co do winy aktorki. Ta jednak nie przyznaje się do zarzucanego czynu, zapewniając Chyłkę i Kordiana, że w istocie popełniła przestępstwo doskonałe. I że nie zostanie za nie skazana.

Dużo fajnych dialogów między bohaterami, całkiem zabawnych! Główna historia również ciekawa, chociaż pod koniec już lekko przewidywalna. Kolejna dobra część, zabieram się za kolejne.

6,5/10

6,5/10