Chłopiec z lasu

The Boy from the Woods
kryminał, sensacja, thriller
9788382151954
Andrzej Szulc

Dobrze się czytało. Szybko. Wartka akcja, dużo dialogów jak to u Cobena. Polecam.

Po przerwie wróciłam do książek Cobena. Wybór "Chłopca z lasu" to był strzał w 10! Ktoś może powiedzieć. że wszystkie książki Cobena są na jedno kopyto, że łatwo domyśleć się jak się zakończy przygoda. Może i tak. Jednak w przypadku powieści nie sam cel się liczy, a droga do tego celu. I tutaj ta droga jest wyśmienita. Zwłaszcza, że towarzyszy nam fantastyczny tandem...

"Chłopiec z lasu" według mnie nie jest thrillerem, to bardziej powieść psychologiczna z elementami thriller.
To opowieść o pogodzeniu się z przeszłością, poszukiwaniu swojej tożsamości i swojego miejsca na ziemi.
Głównym bohaterem jest Wild, mężczyzna który jako dziecko sam wychowywał się w lesie. Znaleziony przez policję nic nie pamięta że swojej przeszłości. Teraz jako...

Recenzja pochodzi z bloga https://blurppp.com/blog/harlan-coben-chlopiec-z-lasu/
Lubię Cobena, może nie jest to, jak mawiają gracze komputerowi, autor z mojego tier one jak Grisham czy Silva ale z pewnością ma silna pozycje w czołówce mojej listy tier two. Lubię go za tworzenie tajemnic, ukrytych powiązań i nieoczywistych ciągów przyczynowo skutkowych. Przede wszystkim...

Kiedy kończę jedną książkę i zaczynam następną, zdarza mi się, że nadal błądzę myślami przy poprzedniej historii i ciężko jest mi się przestawić. W przypadku najnowszego thrillera Harlana Cobena od razu zanurzyłam się w tej opowieści po uszy i z łatwością dałam się porwać jej nurtowi.
Książkę czyta się bardzo szybko. Coben serwuje nam kolejną zagmatwaną intrygę i kreuje...

Harlana Cobena przedstawiać nie trzeba. Znany jest doskonale w świecie literackim i często uważany za mistrza thrillerów. Ale czy najnowsza książka spełniła oczekiwania moje i czytelników? Czy była zachwycająca, jak choćby Tęsknię za tobą, czy raczej od niej słabsza? No cóż, odpowiedź nie jest jednoznaczna. Zapraszam na kilka słów o Chłopcu z lasu.

Najnowsza książka...

Uwielbiam książki Harlana Cobena, niestety po przeczytaniu tej odczuwam drobny niedosyt. Czytało się szybko, była wciągająca, jednak uważam, że to jedna z gorszych książek tego autora.

Coben jak zwykle nie zawodzi. Podobało mi się to jak połaczył znanych nam bohaterów z sytacjami w przeszłości oraz teraźniejszości. Wydaje mi się, że pojawił również pstryczek w nos pewnego polityka USA :) szkoda tylko, że nie dowiedzieliśmy skąd właściwie wziął się chłopiec z lasu...może to na inną książkę? Czekam z niecierpliwością :)

Na półkach: , , , ,

"Coben chyba dość mocno już przywykł do tego, że jego powieści są ekranizowane" - taka to myśl najczęściej towarzyszyła mi podczas lektury tej książki :) Widać, że autor bardzo chciał, by właśnie była ona materiałem na serial, by była w jak największym stopniu, hmmm, "serialogenna" :) By poszczególne sytuacje z życia postaci mogły ukazywać nam się w głowie jako prawie że...

Rozkręca się, rozkręca... a potem rock'n'rollowa jazda bez trzymanki. Totalne zaskoczenie x3. Przykuwa od pierwszych stron nitką, która prowadzi do kłębka.

Dyskusje

• 2020
  • 2020
  • Harlan Coben
  • E-book
  • Legimi
  • Wyzwanie LC 2020
więcej mniej

Dodaj cytat z książki Chłopiec z lasu