Nasze piekło

2022-03-16
2022-03-16
9788367200080

Okładka książki Weselny galimatias Paula Ciulak, Agata Mania, Charlotte Mils
Weselny galima... Paula Ciulak, Agata...
Okładka książki W blasku Paula Ciulak, Agata Kaczmarek, Angelika Łabuda, Kinga Litkowiec, Agata Mania, Charlotte Mils, Dagmara Rek, Małgorzata Smolec
W blasku Paula Ciulak, Agata...

Wg moich odczuć taki trochę „After” w wersji starszych bohaterów.

Wg moich odczuć taki trochę „After” w wersji starszych bohaterów.

Czy zdarza wam się trafić na książkę, która z pozory jest jedną z wielu, a potem rozwala was na łopatki? "Nasze piekło" to książka, która mnie rozbiła. Kiedy zaczęłam ja czytać, myślała, że będzie to jedna z tych książkę gdzie dójka młodych ludzi ma za sobą trochę przezycia ale są dla siebie lekarstwem na cale zło. Początkowo tak się zapowiadal ale potem historia pokazała, że była w wielkim błędzie. Oczywiście to w pozytywnym znaczeni się myliłam.

Victoria to młoda dziewczyna, która wkracza w dorosłe życie. Kończy szkołę i panuje iść na prawnicze studia. Poznajemy ją w dniu pogrzebu jej ukochanej babci. Daje się namówić przyjacielowi na imprezkę. Tu poznaje Kylie, która stanie się jej najbliższą przyjaciółką. Poznaje także jej brata Luke a początek ich znajomości daleki będzie od normalności. Od tej imprezki wszystko się zmieni. Jej związek z Luke nie będzie kolorowy. Dla Victorii to początek piekła, w jakim żyje Luke, do którego świadomie wchodzi.

Luke to młody chłopak, który nie miał lekko. Kiedy jego siostra zachorowała podjął błędna decyzje chcą ją ratować. Przypłacił to wplątaniem się w bagna, z którego nie ma wyjścia. Konsekwencja tych decyzji jest także utrata ukochanej osoby i samotne wychowane córki. Kiedy poznaje Victorie coś w nim pęka. To pierwsza dziewczyna, która poznał jego sekrety. Początkowo ranił ją, by nie dopuścić, do tego by wkroczyła w jego świat. Jednak Victoria stała się dla niego wszystkim. Kiedy sprawy przybierają nieoczekiwany zwrot Luke podejmuje dramatyczną decyzję.

Fabuła jest dobrze przemyślana. Początkowo sądziłam, że będzie to historia o grupie młodych ludzi, którzy lubią imprezować a ich jedyną rozrywką jest alkohol i dobra zabawa. Nic bardziej mylnego. Historia jest bardzo emocjonalna, a relacją między Victoria i Luke nie należy do kolorowych i przyjemnych. Początki ich związku to droga przez wyboistą ścieżkę. Victoria poświęciła dla Luke dobre kontakty z matką, wyprowadziła się z domu i stara się zapewnić jego córce najlepszą opiekę, gdy ten musi wykonać zlecenie. Między nimi szybko nawiązuje sie więź ale ich życie nie należy do prostych. Kiedy już myślimy, że wszystko się zaczyna układać Victoria trafia w sam środek piekła. Czy Luke ją z niego uratuje? Co takiego się wydarzy? Czy historia z życia Luke się powtórzy? Czy Victoria przetrwa piekło?

Autorka ma świetne pióro, książkę czyta się wręcz błyskawicznie. Historia zaś łamie serce. Nie tylko za sprawą Victorii i Luke ale i Kylie. Dodatkowo w tym wszystkim jest mała Holly, która jest nieświadoma niczego co się wokół niej dzieje. W dodatku kończy się w takim momencie, że zostajemy z rozbiciem emocjonalnym . Historia ma swój ciąg dalszy więc zaraz zabieram się za jej czytanie. Mam wrażenie, że kontynuacja dostarczy nam dużo więcej emocji i kolejnych zwrotów akcji. Oby zakończyła się szczęśliwie. Victoria i Luke na to zasługują. Polecam

„Mknęli przez piekło, bo to właśnie świat kreował wszystko, co najgorsze, choć nie każdy potrafił to dostrzec.”

Ta książka złapała mnie za serce po czym brutalnie wyrwała, już za czasow Wattpada. Wciąż pamiętam jak zarwałam noc, bo nie mogłam oderwać się od czytania. Mając Nasze Piekło w dłoniach sytuacja się powtórzyła.

Victoria Regan jest niepodważalnie wyjątkowa. Poświęciła całą siebie w imię piekła, które nieubłaganie się do niej zbliżało odkąd Luke White stanął na jej drodze. Jednak czy żałowała? Absolutnie nie. Jest na pewno osobą, która kieruje się uczuciami i to w takich sytuacjach, że nie wiem czy załamać ręce, czy w jakiś sposób ją podziwiać. W końcu nie każdy zrobiłby dosłownie wszystko dla drugiej osoby. Przeżyła dosłowne piekło na ziemii, a mimo tego wciąż walczyła.
Luke White od początku jest jedną wielką zagadką. Wszystko co zrobił, robił z myślą o swoich bliskich. Przede wszystkim siostrze. W jego życiu nie ma miejsca na nową kobietę, a jednak Regan miała w sobie coś dzięki czemu utknęła w jego głowie na zawsze. Często irytował mnie swoim zachowaniem. Porównywaniem i odtrącaniem. Jednak to jak dba o swoich bliskich przewyższa wszystko.
Ich relacja jest nietypowa i również tak się zaczęła. W końcu nie zawsze spotykamy się przy cmentarzu. Na początku było dosyć nieprzyjemnie, ale przez wspólnych znajomych nie mieli innego wyboru niż wpadać na siebie. Z czasem jednak coś się zmieniło. Zaczęli przeżywać swoją własną historie. Mimo tego, że często nie kończyły się uśmiechem na twarzy, a rosnącym przerażeniem i tak potrafili czerpać przyjemność z chwili. Jednak to mała Holy skradła moje serce najbardziej. Uwielbiam tą trzylatkę za to, że jest niebywale inteligentna jak na swój wiek. No po prostu jak się pojawiała kradła całe show.
Książka mimo, że jest naprawdę krótka to nie ma mowy o braku akcji i emocji. Cały czas coś się dzieję, a ostatnie rozdziały złamały mnie doszczętnie po raz kolejny i ślady łez na kartkach idealnie to potwierdzą. Historia uważam, że jest dopracowana i naprawdę przyjemnie się ją czyta. Wyciągnęła mnie z zastoju czytelniczego, który ciągnął się za mną od dłuższego czasu za co kocham tą książkę jeszcze bardziej. Mam wielki sentyment do niej i zachęcam was do sięgnięcia po nią jeśli potrzebujecie czegoś emocjonującego.

Victoria Regan jest niepodważalnie wyjątkowa....

“Nasze piekło“

Myśleliście kiedyś nad tym by napisać własną książkę ? Sama jako nastolatka już kombinowałam. W głowie historii nigdy nie brakowało ale trzeba też umieć to przelać na papier tak żeby czytelnik czuł to wszystko co stworzyło się w naszej głowie. I tego nie potrafię - ubrać takiej historii w odpowiednie słowa, więc daje się porywać twórczości tych, którzy mają ten talent .

"Nasze piekło" to niestety książka, w której nie czułam żadnych emocji. Nie potrafiłam dać się jej porwać choć do końca liczyłam, że coś mnie w niej zachwyci. A szkoda.

Victoria na wstępie przeżywa śmierć babci, z którą była mocno związana. 19latka skończyła szkołę średnią, postanowiła zrobić sobie rok przerwy i przez ten czas uczyć się do egzaminów wstępnych na studia. Zupełnie nie rozumie po co ta przerwa, bo do pracy tak na dobre ruszyła jak już konkretnie rozgościł się w jej życiu Luke White.

Ciężko uznać jej postać za porywającą. Jest wręcz taka bezbarwna i nudna, wiecznie w książkach, na imprezach obserwuje jak inni się bawią. Nie ma w sobie takiej ikry jaką lubię w bohaterkach, wyrazistości.

Luka zauważa w drodze z pogrzebu, następnie na jednej z imprez z przyjaciółmi dosłownie wpada na niego. Gdy pada pomysł gry w butelkę i jako wyzwanie Victoria ma pocałować Luca, ten reaguje dość specyficznie. Jak dla mnie zachowanie tego typu ze strony faceta jest chore i absurdalne. Dużo później zostaje wyjaśnione czemu uderzył dziewczynę ale ... Mimo wszystko już nie potrafiłam się do niego przekonać.

Przez pół książki się niestety nudziłam czekając aż coś się wydarzy . Później zaczęło się robić niebezpiecznie. I tu Victoria ewidentnie widzi, że White obraca się w podejrzanym towarzystwie, dowiaduje się co robi , dlaczego, dochodzi do sytuacji, w której jest zmuszona bronić ich życia. Szybko to po niej spływa, wszystko akceptuje, przyjmuje za wręcz oczywiste, że musi mu pomóc .... I to byłoby zrozumiałe gdyby czuć było między nimi coś więcej. Ale nie czuć. Oboje nie potrafią określić co jest między nimi, nie ma żadnych deklaracji uczuć przez większość książki, a przede wszystkim nie czuć chemii między tą dwójką, która by uzasadniała ich zachowania.

Luke White to bohater dziwny, którego ciężko zrozumieć , ciężko polubić. Niby tajemniczy ale mnie nie intrygował tylko irytował. Nie lubię pisać negatywnych opinii ale niestety ta książka jest jedną z nielicznych, w której trudno mi się doszukać zalet. A zawsze staram się je znaleźć. Jest to debiut i od czegoś trzeba zacząć, więc wierzę, że dalej będzie lepiej.

Książka zrobiła wrażenie na Wattpadzie ale ja mam wrażenie, że co sięgnę po coś co tam zrobiło szum , wzbudziło podziw to u mnie będzie odwrotnie. W końcu to nie pierwszy taki przypadek . Ale oczywiście nie skreślam autorki, wciąż czekam na jej kolejną książkę, którą dość długo wysyła wydawnictwo. Ciekawe jak będzie mi się podobało "Odkupienie win". Czytaliście ? Mam nadzieję, że nie uraziłam autorki, nie należę do grona recenzentów którzy słodzą nawet jeśli książka nie przypadła do gustu. Stawiam na szczerość ale też zaznaczam jak zawsze, że to moje zdanie . Wiem , że są osoby, którym książka się podobała i to szanuje. Każdy ma inny gust. Trzeba o tym pamiętać .❤️

“Nasze piekło“

Historia ta skradła moje serce już na samym początku. Jest to dosłownie jeden wielki rollercoaster emocji. Książka opowiada o przyjaźni, ich problemach, a przede wszystkim o bardzo trudnej miłości.
Jedno spotkanie wystraszyło by życie Victorii Regan już nigdy nie było takie samo. To właśnie Luke White stał się jej przekleństwem. Natomiast sama Victoria dla mężczyzny była kimś kto sprawił, że Luke ponownie coś poczuł i była dla niego takim małym światełkiem w tunelu.
Autorka ma bardzo przyjemne i lekkie pióro, przez co historia staje się jeszcze bardziej wciągająca. Urzekło mnie w niej to jak wykreowani są bohaterowie.
Przysięgam wam, że to historia pełna zwrotów akcji i na pewno nie będziecie się przy niej nudzić.
A co do zakończenia hmmm tytuł mówi sam za siebie... Koniecznie musicie przeczytać by dowiedzieć się co tak naprawdę się tam wydarzyło!!
Z niecierpliwością czekam na drugą część!!

„Luke White i Victoria Regan byli dla siebie stworzeni i tylko oni stali sobie na przeszkodzie do własnego szczęścia”

📖Victoria to nastolatka,która ma zwyczajne życia.Śmierć babci łamie jej sercu.Niespodziewane spotkanie tajemniczego chłopaka napało ją optymizmem.A poznanie go bliżej(Luke’a) odmieniło całkowicie jej życie.
Luke to tajemniczy mężczyzna,który chciał dla Victorii tylko dobra,nawet ją odrzucając.
Wspólna droga powoduje,że oboje będą dla siebie uzależnieniem,ale także przyniesie nieopisany ból.

🔥Cóż to była za hipnotyzująca historia łamiąca coraz bardziej moje serce…
Powieść ma bardzo dużo atutów,począwszy od tajemniczości,wyjątkowości,akcji wyciekającej łzy do świetnie poprowadzonej fabuły,która powoduje,że książka jest nieodkładalna dopóki nie przeczyta się ostatniej strony!!!
Duży nacisk w tej lekturze jest postawione na wewnętrzne uczucia bohaterów.I to bardzo mi się podobało.

Jednym z głównych bohaterów jest Luke,który swoją tajemniczością i aurą niebezpieczeństwa jest ciekawą osobą.Stąpa po dnie piekła na ziemi.Na początku to człowiek zagadka,który dopiero pod wpływem znajomości z Victorią odkrywa swoją przeszłość i smutna teraźniejszość.Po tych informacjii współczułam mu a zarazem zrozumiałam jego niewytłumaczalne zachowanie.
Victoria pokazała swoją bezgraniczne zaufanie do ukochanej osoby.Jest dziewczyną godna podziwu znosząca wiele dla ukochanego.

Autorka napisała fenomenalna historie przepełnioną zaufaniem,cierpieniem i bólem,aby dwójka młodych osób mogła być razem pomimo przeciwności losu,który zgotował im piekło‼️
Każda stronę czytałam z wielkim zainteresowaniem,by odkryć wszystkie karty z życia bohaterów i dowiedzieć się,czy z sytuacji bez wyjścia można wyjść bez szwanku….czy się to udało?Tego dowiecie się sięgając po tę książkę.
Gwarantuje,że będziecie baaardzo zaskoczeni rozwojem wydarzeń i decyzji,które podejmą bohaterowie‼️
Historia na długo zostanie w waszej pamięci.Będziecie chcieli jak najszybciej przeczytać kontynuacje książki.
Polecam.

Luke to tajemniczy mężczyzna,który chciał dla...

Historia Luke’a i Victorii to jedna z tych które pokochałam już na wattpadzie i jestem naprawdę szczęśliwa,że dostaliśmy ją w papierowej wersji.

Przez „Nasze piekło” się wręcz płynie a ta historia pochłania nas w całości. Żałuje jedynie,że liczy tylko około 230 stron bo za szybko doszłam do końca.

Głównych bohaterów po prostu uwielbiam. Luke może się wydawać okropnym człowiekiem ale to osoba która wiele przeszła a dla najważniejszych dla siebie osób w życiu zrobiłby naprawdę wszystko byle były bezpieczne. Jego zła „sława” wynika z faktu,że chciał komuś pomóc. Victoria to natomiast dziewczyna która prowadzi spokojne życie które po poznaniu chłopaka zmienia się. Można powiedzieć,że poznaje zupełnie inną stronę świata w którym żyje.

Książka w wersji papierowej jak i na wattpadzie wzbudziła we mnie wiele emocji. I mimo,że można powiedzieć spodziewałam się niektórych momentów potrafiły dalej zaboleć tak samo albo i mocniej. Były momenty kiedy serce po prostu się topiło,nie zabrakło także śmiechu ale były tez łzy i złamane serce.

Znajomość głównych bohaterów od samego początku nie należała do łatwych. Jednak mimo wszystko coś ich do siebie ciągnęło nawet jak tego nie chcieli.

To nie jest historia gdzie bohaterowie prowadzą idealne życie z błahymi problemami. Autorka dała nam historie w której mamy wiele poświęceń i wyrzeczeń bohaterów nawet jeśli nie zawsze tego chcą i jest to dobre.

Wiem także,że to jedna z tych książek która nie każdemu przypadnie do gustu ze względu na fakt iż jest krótka i w pewien sposób relacja głównych bohaterów i ich nie chęć do siebie nawzajem znika szybko.

Jednak ja osobiście bardzo polecam i z niecierpliwością wyczekuje drugiej części która już niebawem będzie!

Głównych bohaterów po prostu uwielbiam. Luke może się wydawać okropnym...

Mam przyjemność zrecenzować “Nasze Piekło” cudownej autorki @agatamania.autorka , dzięki @wydawnictwo_spark , które mi przesłało tą piękną książkę.

Przeczytałam tę książkę wczoraj. Zajęło mi to 2 dni, ale po przeczytaniu musiałam ochłonąć przed napisaniem tej recenzji. “Nasze Piekło” niezwykle mnie poruszyło, chociaż z początku nie nastawiałam się na nic bardzo dobrego, bardzo się pomyliłam. Chyba nigdy nie płakałam tak bardzo czytając książkę.

Autorka przelewa nam na kartki książki pełną emocji, niespodziewanych sytuacji i zwrotów akcji opowieść o parze, która dosłownie przechodzi przez piekło, zwanym życiem. Historia ta jest niezwykła, na pewno nie będziecie się nudzić czytając ją. Autorka nie daje nam ani chwili wytchnienia. Wszystko w tej książce mnie bardzo poruszyło, zarówno relacja młodych ludzi (Victorii i Luke’a) oraz to ile już przeżyli w swoim życiu. Książka nauczyła mnie jak to jest być naprawde lojalnym wobec drugiej osoby i ile można poświęcić dla osoby, którą się kocha. Najbardziej mnie zachwyciła główna bohaterka, Victoria Regan, ponieważ mimo swojego młodego wieku była bardzo dojrzałą osobą. Wiedziała jak się zachowywać i co robić w wielu różnych sytuacjach, które wymagały od niej wielu wyrzeczeń. W pewnej kwestii utożsamiam się z Vic, dlatego też tak bardzo wczułam się w ich historię i nie mogłam oderwać myśli od tej książki.

“Nasze piekło” już na zawsze będzie zajmowała dużą część mojego zaksiążkowanego serducha. Jedno jest pewne - PRZYGOTUJCIE SOBIE CHUSTECZKI, czytając tę historię, bo na pewno wam się przydadzą. Bardzo, bardzo wam polecam ją przeczytać, wtedy zrozumiecie jak piękna i pełna przekazu jest ta książka.

💔Recenzja💔
„Nasze piekło” Agata Mania

Z początku miałam problem, aby wczuć się w bohaterów a tym samym nadążyć za tym co tam się dzieje. Bo czasem za dużo działo się na raz. Nie czułam tej przyciągającej chemii między bohaterami i tego co ku sobie ich ciągnęło. Te same powtarzające się zdarzenia. Trochę było nudnie, ale uwaga tylko do połowy książki. Gdy tylko książka osiągnęła swoją połowę to zaczęło być o niebo ciekawiej. Bohaterzy bardziej mnie do siebie przyciągali. I ku mojemu zaskoczeniu ta druga część książki znacznie bardziej mi się spodobała. Byłam ciekawa co czeka mnie na dalszych stronach książki. Wątki zostały bardziej i lepiej rozbudowane. Im dalej tym bardziej ich emocje stawały się wyrazistsze i odczuwalne. Zdecydowanie nie spodziewałam się takiego zakończenia! Z wrażenia wbiło mnie w fotel! A co najlepsze to płakałam jak bóbr! Takie zakończenia powinny być karalne. Serce mi pękło. Nie mogłam się pozbierać po takim zakończeniu.
___________
Choć książka mnie nie porwała od samego początku to muszę przyznać, że jak na debiut książka jest dobra. Zdecydowanie im dalej tym ciekawiej. Fabuła książki jest dość ciekawa. Niewątpliwie czekam na dalsze losy tej dwójki. Czuję, że tam to dopiero będzie się działo i od emocji aż będzie kipiało.
____________

Za ebooka do recenzji dziękuję wydawnictwu ❤️ [współpraca]
__________
Moja ocena 4/5⭐️

💔Recenzja💔
„Nasze piekło” Agata Mania

AGATA MANIA
⚜️ Nasze piekło ⚜️

Macie ochotę na opowiadanie przeniesione z wattpad na papier? To musicie koniecznie przeczytać Nasze piekło.
Victoria i Luck - jak ogień i woda, dwie sprzeczności, które się przyciągają. Ona chce studiować prawo, On jest na bakier z prawem. Wiem, może się to wydawać oklepane, ale czy nie lubimy takich historii?
Sami bohaterowie są świetnie wykreowani, przy czym jeden uzupełnia drugiego. Każdy ma swoje tajemnice, chociaż to Luke wiedzie w tym prym. To zdecydowanie jego historia jest ta najważniejszą, a dzięki Victori uczestniczymy w jej odkrywaniu strona po stronie.
Głównym tematem przewodnim książki jak dla mnie była szczerość. To na niej opierało się życie głównych bohaterów. I choć Luke, był ta najbardziej szczerą osobą w książce, to i jemu zdarzało się zboczyć z tej ścieżki, ale nie można było być na niego długo złym, bo wszystko co robił, robił dla najbliższych z dobrego serca.
Ich miłość nie do końca była taka jakiej oczekiwałam. Nie było tam napaleństwa ( co jest na plus),bardziej bym powiedziała, że gdy jedno zrobiło krok do przodu, drugie je odpychało dla jego dobra.

Nasze pieklo jest pełna zwrotów akcji, gdzie musimy naprawdę się skupić by nadążyć za nimi.

Z bohaterów chyba najmniej polubiłam Andrew...niby przyjaciel, który zawsze chce pomóc Victori, a zawsze ja zostawia samą by móc się iść schlać - dla mnie to kiepski temat na przyjaciela.

Napewno czekam na drugą część książki. Po zakończeniu jestem ciekawa jak dalej potoczą się losy tej dwójki, bo lekkiego życia im nie wróżę.

AGATA MANIA
⚜️ Nasze piekło ⚜️

Sami bohaterowie są świetnie...

• Audiobooki
  • Nieprzeczytane 2023