W blasku

Okładka książki W blasku Paula Ciulak, Agata Kaczmarek, Angelika Łabuda, Kinga Litkowiec, Agata Mania, Charlotte Mils, Dagmara Rek, Małgorzata Smolec
Okładka książki W blasku
Paula CiulakAgata Kaczmarek Wydawnictwo: Wydawnictwo SPARK literatura obyczajowa, romans
Wydawnictwo SPARK
2022-10-28
2022-10-28
9788367200172

Czekając w poczekalni na kolejne badania okulistyczne, dłużący się mi czas oczekiwania postanowiłam uatrakcyjnić sobie czytając książkę. Wzięłam ze sobą antologię, ponieważ zawiera kilka krótkich opowiadań, które można szybko przeczytać nawet na raty. Nie zawiodłam się i wiecie co totalnie przepadłam. Nawet nie wiem kiedy dotarłam do finału.

Ta pozycja zawiera osiem naprawdę świetnych i ciekawych oraz poruszających historii, które wyszły spod pióra znanych mi dosyć dobrze autorek. Każde z nich jest inne, porusza odmienne tematy, ale łączy je wspólny temat: gwiazdy Hollywood oraz ich problemy życia w blasku fleszy. Niektóre z tych opowiadań nie mają swych zakończeń, co mnie bardzo zaintrygowało, ale autorki obiecują ich kontynuację. Wiecie co, już nie mogę się doczekać, aż poznam dalsze losy bohaterów, których polubiłam od pierwszych zdań.

Pisarki podołały zadaniu tworząc swe kilkustronicowe historie, które nieraz zaskoczyły mnie i dostarczyły wielu silnych emocji. Akcja może i jest w nich dynamiczna, ale nie możemy się temu dziwić, skoro twórczość musiała być zwięzła i miała ograniczenia.

Trudno mi zdecydować, który utwór najbardziej przypadł mi do gustu, ponieważ naprawdę wszystkie mi się spodobały. Nie nudziłam się ani przez chwilę, a opisy scen zbliżeń potrafiły nieźle rozgrzać atmosferę. Postaci są normalnymi ludźmi, z wadami i problemami. Dlatego można wczuć się w ich przeżycia i zrozumieć rozterki jakie nimi targały.

Podsumowując uważam, że warto sięgać po antologie zwłaszcza, gdy chcemy przeczytać coś krótkiego i takiego co możemy rozłożyć w czasie. Tutaj każdy znajdzie coś fajnego dla siebie i przyjemnie spędzi czas z lekturą. Więc nie zastanawiajcie się, tylko bierzcie w swoje ręce tą książkę. Gorąco polecam.

A wy czytacie antologie?

Ta pozycja zawiera osiem...

‼️RECENZJA‼️

Tytuł: W blasku
Autor: Kinga Litkowiec, Agata Mania, Charlotte Mils, Małgorzata Smolec, Angelika Łabuda, Paula Ciulak, Dagmara Rek, Agata Kaczmarek
Wydawnictwo: Spark

Dziękuję wydawnictwu za egzemplarz do recenzji.

Przeurocza okładka i osiem wspaniałych autorek w jednej książce. Antologia, w której znajdziecie happy end i nie tylko. Chyba największym problemem jest to, że opowiadania były za krótkie. Znajdziecie tutaj miłość za kulisami i przed kamerą. Myślę, że dla każdego znajdzie się coś dobrego.

Zbiór tych opowiadań znajdziecie na Legimi dla osób, które uwielbiają czytać e-booki.

Co znajdziecie w opowiadaniach kobiety, które są silne i potrafią sobie radzić w trudnych sytuacjach życiowych. Oraz mężczyzn którzy dążą do sławy. Są mega przystojni i pewni siebie. Oczywiście każde opowiadanie jest napisanie bardzo starannie, dzięki czemu czyta się szybko i zaciekawieniem. Chyba nie miałam takiego, które, by mi się nie podobało. Każde miało coś w sobie. Były takie z dużą dawką humoru i takie, przy których uroniłam łzę.

Jeśli lubicie krótkie opowiadania, to myślę, że spodoba wam się ta antologia.

Serdecznie polecam.

@wydawnictwo_spark

#recenzja #wydawnictwospark #antalogia #współpraca #wblasku #aktorzy #kulisy #czytamlegalnie #kochamksiazki #zaczytanamama86

‼️RECENZJA‼️

Tytuł: W blasku
Wydawnictwo: Spark

Dziękuję wydawnictwu za egzemplarz do recenzji.

Spodziewałam się, że będzie to dla mnie coś nowego i interesującego, w końcu twórczości większości autorek jeszcze nie miałam okazji poznać. Niektóre z historii podobały mi się bardziej, niektóre mniej. W nieliczne naprawdę się wciągnęłam i z chęcią przeczytałabym od tych twórców książkę z tą fabułą. Większość z nich nie podobały mi się wystarczająco z różnych powodów takich jak brak zainteresowania akcją lub styl pisania, który nie do końca był czymś dla mnie. Każda opowieść z osobna miała jedynie ponad dwadzieścia stron przez co wiedziałam, że nie mogę się spodziewać za dużo. Były prace według mnie dobre, gdzie autorki dobrze wygospodarowały te strony i tym małym kawałkiem pokazały nam coś ciekawego. Jednak były też historię dość chaotyczne w których działo się po prostu za szybko i momentami dla mnie niezrozumiale. Ze wszystkich autorek, które brały udział w antologii, znałam dwie - Agatę Kaczmarek i Agatę Manię - i znałam ich pracę oraz bardzo lubiłam. Tak też było i w tym przypadku. Oprócz nich zapadła mi w pamięć również Paula Ciulak i z chęcią w przyszłości zapoznam się z jej twórczością.
Każda z historii była inna wnosząc tym coś świeżego, ale łączyło je jedno – Hollywood. Mamy tutaj aktorów, piosenkarzy, prowadzących programy telewizyjne, a nawet terapeutów. Ta różnorodność przede wszystkim zachęciła mnie do przeczytania tych prac i chociaż nie zawsze mi się podobało, nie można odjąć pomysłowości na fabułę tych fragmentów. Bohaterowie potrafili być naprawdę interesujący, a niektórzy nie zapadli mi szczególnie w głowie. Było to coś przyjemnego do przeczytania, jednak na raz i odłożenia na półkę.
Bardzo ciekawym doświadczeniem było poznawanie tylu styli pisania i zauważając różnicę między nimi. Książka jest krótka, bo nie liczy nawet dwustu stron, więc przeczytanie jej zajmuje jeden wieczór. Osobiście nie kupiłabym tego znając już treść, jedynie dla autorek, które znałam już wcześniej i których pracę najbardziej mi się spodobały.🤍

❤️Recenzja❤️
Antologia: W blasku
Wydawnictwo: @wydawnictwo_spark

„Miłość na pokaz” – @rhythm_of_my_life_
Ona jest gwiazdą popu, on jest raperem.
Dwoje piosenkarzy, trasa koncertowa, udawany związek na potrzeby promocji płyty.
Choć Mia i John pałają do siebie wzajemną nienawiścią, początek ich relacji nie wyglądał tak, jak wygląda to teraz.
Czy niewyjaśnione nieporozumienie może przekreślić szansę na szczęśliwe zakończenie?

„Jesteś moją gwiazdą” - @charlotte__mils
Lilianna rozpoczyna swoją karierę aktorską u boku swojego wieloletniego przyjaciela, który wspiera ją w tym. Czy Lilianna dostrzeże, że Aleks chce być dla niej kimś więcej?
Czy jego skrywane uczucia przekreślą ich przyjaźni?

„Flashback” - @agatamania.autorka
Giselle jest dziennikarką śledczą. W dniu, gdy informuje swojego męża o tym, że jest w ciąży, ten znika i od tamtego czasu nie ma z nim kontaktu. Gdy wydawać by się mogło, że dziennikarka radzi sobie ze zniknięciem męża, ten pojawia się i to w nie byle jaki sposób.
Czy po latach nieobecności Erica jest dla nich jeszcze jakaś szansa?
Jakie są powody zniknięcia mężczyzny?

„Rita” - @malgorzata.smolec_author
Rita to stylistka gwiazd i projektantka biżuterii w Hollywood. Ta piękna i pewna siebie kobieta ma w swoim życiu garstkę osób, które darzy szczerą sympatią i może liczyć na ich pomoc, lecz to, co działo się w jej dzieciństwie, rzutuje na to, jakie są jej relacje z mężczyznami.
Czy Rita pokona strach, który spowodowany jest wydarzeniami z dzieciństwa, gdy okaże się, że cały czas obok siebie miała kogoś, kto darzy ją uczuciami?

„Namiętność za kamerami” - paulaciulak.autorka
Katherine jest aktorką i kocha to, co robi. Gdy ma poznać aktora, który tak jak ona będzie grał jedną z głównych ról w nowym filmie, okazuje się, że oboje bardzo dobrze się znają.
Czy rywalizacja z przeszłości i zranione uczucia pozwolą im na współpracę?
Czy za zachowaniem Hayesa z przeszłości mogą kryć się inne powody?

„I że nie opuszczę cię aż…” - @angelika_labuda_autorka
Siedem lat temu Ethan porzucił Chleo przed ołtarzem wybierając karierę aktorską. Gdy mężczyzna znów ma stanąć na ślubnym kobiercu, lecz tym razem jako świadek swojego przyjaciela i agenta w jednym, nie podejrzewa, że przyjdzie mu się zmierzyć ze swoją niedoszłą żoną.
Jak potoczy się to wesele?
Czy to wszystko, co się tam wydarzyło to naprawdę zbieg okoliczności, czy może zostało to zaplanowane?

Opowiadanie bez tytułu, którego autorką jest występująca gościnnie @dagmara.rek
Monika ma trzydzieści lat i nieszczęśliwe małżeństwo za sobą, a jej życie opiera się głównie na pracy, od której odskocznią są pogaduszki z dostawcą jedzenia.
Czy z rozmów tej dwójki może powstać coś więcej?

„Terapeuta” - @agatakaczmarek_autor
Czterdziestoletni terapeuta Samuel jest rozwiedziony i ma dwie córki. Ten mężczyzna nie znosi Świąt. W jego życiu pojawiła się Anastazja, która jest jego pacjentką.

❤️Moja opinia❤️

Antologie mają to do siebie, że są to krótkie opowiadania po przeczytaniu których odczuwa się niedosyt. I tak było również ze mną w przypadku kilku z nich. Jest również pewien plus takich antologii, a mianowicie czytając takie opowiadania można, choć w małym stopniu przekonać się o stylu pisania autorów i zdecydować czy chcielibyśmy sięgnąć po inne książki danego autora bądź jak w przypadku tej antologii autorki.
Opowiadania znajdujące się w antologii "W blasku" opisują miłość za kulisami, ale również taką przed kamerami.
Postacie wykreowane w sposób rzeczywisty, nie są one przekoloryzowane, odpowiadające o tym, jakie z jednej strony życie na świeczniku może być piękne a z drugiej męczące, wymagające poświęceń, niekiedy nawet i pełne bólu i cierpienia.
Jedne z opowiadań zawartych w tej antologii są pełne różnorakich emocji i są też takie poprowadzone w bardziej spokojny sposób.
Zakończenia niektórych z nich są satysfakcjonujące, takie wiecie: kończycie czytać i czujecie, że to jest to, nic więcej nie trzeba tu dodawać, ale są też takie, które aż proszą się o rozwinięcie i stworzenie pełnej wersji książki z historią, którą zapewne pochłonie nie jedna czytelniczka.
No i oczywiście skoro to opowiadania o miłości w świecie gwiazd nie może jej zabraknąć, zarówno tej udawanej pod publikę, aby zyskać rozgłos, ale również tej prawdziwej, nie zabraknie tu również skrywanej miłości, jak i takiej, która upomina się o swoje po latach. Skoro mamy miłość, no to jest jeszcze pożądanie i namiętność, których tu nie brakuje.

A teraz pozwólcie, że podzielę się z Wami tym, które z tych opowiadań przypadły mi do gustu.
"Jesteś moją gwiazdą" - @charlotte__mils
Oj tak, zdecydowanie jestem ciekawa tego, jak potoczą się losy Lilki i Aleksa.
"Rita" - @malgorzata.smolec_author
Jestem bardzo ciekawa tego, czy tytułowa bohaterka przezwycięży swój strach.
"Namiętność za kamerami" - paulaciulak.autorka
Och co to było za spotkanie po latach. Już zacieram rączki na możliwość poznania dalszych losów tej dwójki.
To są moje takie top 3.
Jest również jedno opowiadanie, które niestety wcale do mnie nie przemawia.
A Wy macie swoje faworyty?
A tych z Was którzy jeszcze nie czytali antologii „W blasku”, zachęcam do sięgnięcia po tę książkę, na pewno każdy znajdzie coś dla siebie. A kto wie, może natkniecie się na opowiadanie, które zachęci Was do sięgnięcia po książkę autorki, z której twórczością jeszcze nie mieliście okazji się zapoznać.

Dziękuję autorce paulaciulak.autorka za to, że po raz kolejny obdarzyła mnie zaufaniem i za możliwość napisania tej recenzji ❤️❤️

❤️Moja ocena❤️
⭐4,5/5

#wblasku #kingalitkowiec #agatamania #charlottemils #małgorzatasmolec #angelikałabuda #paulaciulak #dagmararek #agatakaczmarek #bookstagram #ksiazka_i_dobre_wino #romansowelove #recenzja

❤️Recenzja❤️
Antologia: W blasku
Wydawnictwo: @wydawnictwo_spark

„Miłość na pokaz” – @rhythm_of_my_life_
Ona jest gwiazdą popu, on jest raperem.
Czy niewyjaśnione...

Jest to mój pierwszy raz, kiedy czytam
antologię ale od samego początku byłam
pozytywnie nastawiona. Zbiór opowiadań z
motywem życia gwiazd, czy to reżyserów, czy
aktorów - mnie osobiście to zaciekawiło.
Motyw ten był bardzo trafiony, wciągał od
samego początku. Każda historia była
stosunkowo krótka, toteż nie można było się
nudzić. Co podobało mi się najbardziej, to to że
każda z nich była jedyna, niepowtrzalna i
wyjątkowa. Każda z innymi bohaterami,
sytuacjami, kontekstami i wydarzeniami.
Często historie zaskakiwały, rozśmieszały czy
powodowały uśmiech. Żadne opowiadanie nie
dłużyło mi się, wręcz przeciwnie, dużo z nich aż
nie chciałam żeby się kończyły.
Niektóre miały naprawdę spory potencjał I z
wielką chęcią przeczytałabym je jako pełne
książki, z dłuższą akcją jak np. opowiadanie
Agaty Manii (motyw dziennikarstwa i
przestępstw, kocham).
Vo))
LTE 62%
Co jest też ważne to to, że cała antologia
ukazuje to, jak życie w blasku reflektorów może
wpływać na życie i decyzje, choć niektóre
historie można także przenieść na normalne,
codzienne życie. Oczywiście były także historie,
które podobały mi się mniej ale ogółem była to
naprawdę przyjemna pozycja.
Jeśli szukacie książki, która przeniesie Was do
świata gwiazd, pełnej akcji, na jeden wieczór, to
to jest dla Was!
⭐️ 3.5/5

Jest to mój pierwszy raz, kiedy czytam
antologię ale od samego początku byłam
pozytywnie nastawiona. Zbiór opowiadań z
motywem życia gwiazd, czy to reżyserów, czy
aktorów - mnie osobiście to zaciekawiło.
Motyw ten był bardzo trafiony, wciągał od
samego początku. Każda historia była
stosunkowo krótka, toteż nie można było się
nudzić. Co podobało mi się najbardziej, to to...

📸 Książka "W blasku" to antologia napisana przez znane i lubiane polskie autorki.
@agatakaczmarek_autor

📸 W antologii znajdziemy osiem różnych historii, dzięki którym poczujecie magię miłości, pożądania, sławy i sukcesu, oraz problemów z nimi związanych. Lubię czytać opowiadania, a jak zobaczyłam listę autorek, to wiedziałam, że ta książka musi się znaleźć w moich rękach. Każda historia jest inna, jedne opowiadania podobały mi się bardziej, inne mniej, ale każde miało coś w sobie i czytałam je z przyjemnością, choć boleję nad tym, że były takie krótkie. Jak zaczynałam nawiązywać więź z naszymi bohaterami, to musiałam się już z nimi żegnać.
Ponieważ książka ma tylko 186 stron, a opowiadania są krótkie to przeczytacie ją w okamgnieniu. Nie będę wam spoilerować, gdyż jeśli chodzi o antologie, to im mniej znacie fabułę tym lepiej.
Okładka również przypadła mi do gustu i tak jak wcześniej nie lubiłam graficznych, tak teraz je uwielbiam. Doskonale pasuje do treści i jest naprawdę słodka.
Jeśli jesteście fanami opowiadań i antologii, to uważam, że ta książka może wam się spodobać dlatego serdecznie wam ją polecam.

[egzemplarz do recenzji otrzymałam dzięki uprzejmości wydawnictwa Spark]

Dziś przychodzę do Was z propozycją przeniesienia się choć na kilka godzin w hollywoodzki świat miłości, kłamstw i skrywanych sekretów, które ciężko ukryć, będąc stale pod ostrzałem mediów.

Antologia „W blasku” kryje w sobie osiem opowiadań, które wyszły spod pióra ośmiu wspaniałych, polskich Autorek, które na pewno większość z Was doskonale kojarzy.
Jak zawsze przy okazji oceny antologii będę powtarzać, że doceniam tę formę wydawania tekstów. Nawet jeśli któraś mini-historia mniej przypadnie Ci do gustu, zawsze pozostałe siedem może skraść Twoje serce. To świetna alternatywa dla tych, którzy mają wątpliwości czy styl pisania danego Autora trafi w jego czytelnicze gusta. Po co czytać jedną historię skoro możesz poznać osiem zupełnie różnych? Co więcej, znaczna część opowiadań „W blasku” ma ukazać się w postaci pełnowymiarowych powieści. No ja jestem bardzo na tak!
Każda z Autorek wnosi coś świeżego, co jest charakterystyczne tylko dla niej i zupełnie niepodrabialne.

Kinga Litkowiec „Miłość na pokaz” 4/5 ⭐
Gwiazda popu i raper JJ pokażą wszystkim jak cienka może okazać się granica między miłością a nienawiścią oraz jak łatwo przegapić moment, w którym związek na pokaz przestaje być tylko tworem stworzonym pod publikę.

Charlotte Mils „Jesteś moją gwiazdą” 3/5 ⭐
Lilianna zna Aleksandra od zawsze, wieloletni przyjaciel jeszcze nigdy jej nie zawiódł. Jak jednak wytłumaczyć to, że kiedy jej bratnia dusza spotyka się z innymi kobietami, w bohaterce włącza się dziwna zazdrość? Końcówka zdecydowanie zasługuje na pełnowymiarową historię!

Agata Mania „Flashback” 4/5 ⭐
Wychowywanie małej córki i bycie rozpoznawalnym nie są najlepszym połączeniem. Niełatwa codzienność może skomplikować się jeszcze bardziej, gdy po wielu latach w życiu kobiety pojawi się ten, który zostawił ją w najtrudniejszym momencie i odszedł bez wyjaśnień.

Małgorzata Smolec „Rita” 4/5 ⭐
Rita zawsze wiedziała jak wielkie zainteresowanie wzbudza jej atrakcyjny przyjaciel komandos, ale nigdy by nie pomyślała że ta relacja może wskoczyć na wyższy poziom, wywracając ich życie do góry nogami.

Paula Ciulak „Namiętność za kamerami” 5/5 ⭐
Podobno nie ma roli, której nie potrafiłby odegrać dobry aktor, ale co w sytuacji, kiedy musisz stanąć przed kamerami w towarzystwie swojej dawnej miłości i udawać, że serce wcale nie chce Ci się wyrwać z piersi na jego widok?

Angelika Łabuda „I że nie opuszczę cię, aż...” 5/5 ⭐
Wedding planerka, której niedoszły mąż uciekł sprzed ołtarza? Co za ironia losu. Nie może już być gorzej, no chyba że... organizujesz ślub najlepszemu przyjacielowi Twojego byłego. Ojj, dzieje się! To chyba moje ulubione opowiadanie tutaj.

Dagmara Rek 5/5 ⭐
Urocza, ciepła historia będąca dowodem na to, że miłość może mieć swój początek nawet przy zamawianiu jedzenia z ulubionej knajpy. Jedna z moich ulubionych historii!

Agata Kaczmarek „Terapeuta” 5/5 ⭐
Terapeuta z wieloma zawirowaniami w życiu prywatnym, który nie potrafi (i nie może) zostawić swoich problemów wraz z opuszczeniem gabinetu. To chyba jedno z najbardziej charakternych opowiadań, bardzo polubiłam styl Autorki.

Jak sami widzicie, wiele emocji i różnych życiowych historii znajdziecie w tej niespełna 200 stronicowej książce. Dla fanek historii, w których miłość zawsze wygrywa oraz tych, którzy lubią różnorość- polecam! Każdy znajdzie tutaj coś dla siebie. Kto wie, może dzięki temu poznacie swoją nową ulubioną Autorkę?

[egzemplarz do recenzji otrzymałam dzięki uprzejmości wydawnictwa Spark]

Świetne autorki, świetne opowiadania, świetna zabawa.
Książkę czytało mi się bardzo przyjemnie. Każda historia była jedyna w swoim rodzaju. Niektóre z nich zdobyły moje serce bardziej, a niektóre mniej. Odczuwałam emocje wraz z bohaterami, a ciekawość ich dalszych losów stale mnie rozpierała od środka.
W szczególności spodobały mi się historie Pauli Ciulak, Małgorzaty Smolec, Angeliki Łabudy i Agaty Kaczmarek. Z chęcią przeczytałabym dalsze losy bohaterów tych opowiadań.
Uważam, że książka autorstwa wielu osób jest świetną opcją dla poznania autorów i ich twórczości. Możemy tak sprawdzić czy dany styl pisania nam odpowiada czy może szukamy czegoś innego.
Zachęcam do przeczytania i poznania tych pięknych historii’

Świetne autorki, świetne opowiadania, świetna zabawa.
W szczególności spodobały mi się historie Pauli Ciulak, Małgorzaty...

Antologia "W blasku" jest to zbiór 8 opowiadań stworzonych przez 8 autorek, których twórczość w większości miałam już przyjemność poznać.
"Miłość na pokaz" Kinga Litkowiec
Historia Mii i Johna, dwójki muzyków, którzy w trakcie trasy koncertowej udają parę, jednak dawne nieporozumienia sprawiają, że ciężko im ze sobą przebywać. Czy para w końcu się dogadać?
"Jesteś moją gwiazdą" Charlotte Mils
Historia młodych aktorów, Liliany i Aleksandra, których pozornie łączy długoletnią przyjaźń. Jednak czy jest to tylko przyjaźń?
"Flashback" Agata Mania
Historia Giselle, dziennikarki z trudną przeszłością. Przeszłością, która po latach nieoczekiwanie ponownie staje na jej drodze. Jak zakończy się to spotkanie?
"Rita" Małgorzata Smolec
Historia Rity, młodej stylistki gwiazd i Christiana, policjanta służb specjalnych, których łączy długoletnia przyjaźń. Czy ta dwójka w końcu przejrzy na oczy?
"Namiętność za kamerami" Paula Ciulak
Historia dwójki młodych aktorów, Katherine oraz Hayesa, którzy znają się od lat, jednak ich drogi się rozeszły. Czy dzięki wspólnej pracy ponownie połączy ich namiętność?
"I że nie opuszczę cię, aż ... " Angelika Łabuda
Historia Chloe i Ethana, których miłość zakończyła się na ślubnym kobiercu. Nieoczekiwanie po 7 latach ponownie się spotykają. Czy ich uczucia wygasły?
Gościnnie Dagmara Rek
Historia Moniki i Kamila, którzy mają ze sobą dużo wspólnych tematów. Czy pozornie zwykle rozmowy mogą doprowadzić do miłości?
"Terapeuta" Agata Kaczmarek
Historia terapeuty - Samuela oraz Anastasii, jego pacjentki. Co wyniknie z tej znajomości?
W książce znajdziemy dość krótkie opowiadania, jednak w kilku przypadkach żałowałam, że tak szybko się skończyły. Zakończenia kilku z nich sugerują jednak, że niebawem doczekamy się kontynuacji losów bohaterów.
Książkę czyta się bardzo szybko i przyjemnie. Autorki potrafiły zaciekawić i styl jakim napisały swoje opowiadania sprawiły, że była to lekka lektura. Jedne z opowiadań podobały mi się bardziej inne mniej, ale myślę, że każdy znajdzie tu coś dla siebie. Polecam przeczytać książkę "W blasku".
Dziękuję Wydawnictwu Spark za egzemplarz ❤️

"Miłość na pokaz" Kinga Litkowiec
"Jesteś moją...

Jeśli mam być całkowicie szczera to spodziewałam się, że książka będzie dużo dłuższa. Historie były definitywnie za krótkie, chciałabym poznać je od tej bardziej rozbudownej strony, ale mimo to uważam, że są warte rozgłosu. Nie zdołałam poznać pióra autorek wcześniej. Znałam się jedynie z twórczością Agaty Kaczmarek, która jak zwykle pozytywnie mnie zaskoczyła.

Pierwszym opowiadaniem jest „Miłość na pokaz”. Autorką losów Mii i Johna jest Kinga Litkowiec, której pióro było przyjemne, przyciągało uwagę. Od pierwszych stron zostałam dosłownie pochłonięta. Pokochałam to już od początku. John był postacią niesamowicie irytującą. Przez to, i opiniie Mii na jego temat, sądziłam, że będzie on po prostu bohaterem pobocznym, a zza rogu wychyli się lepszy materiał na faceta dla znanej piosenkarki. Zwrotem akcji był fakt, że wokaliści zostają połączeni uczuciem, które przed sobą kryli, bo razem napotkali się ze złymi scenariuszami, rodzącymi w nich wzajemną niechęć. Nie spodziewałam się, definitywnie nie. Jednak to idzie na plus. Jeśli będę miała możliwość to na pewno sięgnę po coś spod pióra Kingi.

Numer dwa — „Jesteś moją gwiazdą” Charlotte Mils. Kilka pierwszych stron książki autorstwa Charlotte były całkiem okej, patrząc oczywiście na styl pisania. Jednak spośród wszystkich nie jest on moim ulubionym. Autorka przelała na papier losy zakochanych w scenie Lily i Alexandrze. Dwójkę przyjaciół łączy niesamowite uczucie, które Alex przetacza w coś innego, większego. Dodawało to minimalnego napięcia — „Jak to zostanie rozwiązane?”, „Czy faktycznie coś ich połączy?”. Często zwracałam na to uwagę, jednak brakowało mi większej ilości akcji, rozkręcenia fabuły.

„Flashback” Agaty Manii. Ciężarna kobieta, której świat się sypie. Zostaje rzucona na głęboką wodę, by poradzić sobie sama. Zapewne nie dziwi was fakt, że jednak staje na nogi za pomocą kamery.

Z piórem Agaty również spotykam się po raz pierwszy. Nie mogę powiedzieć o nim złego słowa. Ma talent i powinien on zostać doceniony. Niestety podczas czytania tej krótkiej, przyjemnej historii napotkałam się na scenę, której najbardziej chciałam uniknąć. Główna bohaterka — Giselle — wybacza byłemu mężowi wszelkie błędy. Osobiście uważam, że nie powinna tak robić i ruszyć dalej, żeby znaleźć kogoś, kto będzie jej wart. Cóż, zwroty akcji w książkach są potrzebne.

Czas na dotychczas nieznaną mi autorkę. Małgorzata Smolec przelała na papier historię Rity oraz Christiana, której tytuł brzmi „Rita”. Znana z pracy w modzie, zaczyna czuć coś więcej niż przyjaźń w stosunku do Chrisa. Nie przyjmuje tego do wiadomości, jednak spędzają razem noc, w której pada zbyt wiele słów.

Myślę, że pomysł jest fajnie rozegrany, jednak i mocno oklepany. Byłam zdania, że każde opowiadanie będzie oparte na czymś innym. Prócz tego autorka ma ciekawy styl, bardzo mi się spodobał.

Co może być za kamerami? Namiętność? Oczywiście. Paula Ciulak w swoim opowiadaniu „Namiętność za kamerami” przedstawia nam Katherine oraz Hayes'a. Oboje dostają szanse odegrania pewnych ról w filmie. Jak potoczy się akcja przed i za kamerami?

Te opowiadanie czytało mi się równie przyjemnie co poprzednie. Lekkie pióro autorki, interesująca fabuła, mocno i dobrze wykreowani bohaterowie. Brzmi jak materiał na dobrą książkę, dlatego ubolewam, że jest to jedynie część antologii. Ciekawią mnie dalsze losy tej dwójki.

Angelika Łabuda podjęła się stworzenia opowiadania noszącego tytuł „I nie opuszczę cię, aż...”. Nieszczęście i niesprawiedliwy los, który ponownie złączył losy Chloe i Ethana, którzy lata wcześniej niemal się pobrali.

Przyznam szczerze, że tutaj również stoję przy zdaniu, iż z chęcią przeczytałabym kontynuację tej historii. Angelika postarała się kreując bohaterów i tworząc fabułę, która mnie p o c h ł o n ę ł a. Opisy myśli, sytuacji, a także dialogi były ciekawe. Naprawdę. Autorce należą się brawa, bo bardzo spodobało mi się te parę stron z Chloe i Ethanem.

Zbliżamy się do końca, jednak opowiadanie, które tytułu nie miało napisała Dagmara Rek. Streszczając je w skrócie — opowiadanie o nieudanym wyborze, czyli małżeństwo, które przestało mieć sens. Czytając to czułam się zainteresowana, jednak po raz kolejny zmierzyliśmy się z powtarzanym wątkiem.

Finalnie ostatnia historią, którą pokochałam najbardziej ze wszystkich jest „Terapeuta” Agaty Kaczmarek. Matko, jak ja się zakochałam. Podczas oceny nie brałam pod uwagę faktu, że Mixer jest moją ulubioną autorką. Dziewczyna po prostu ma ogromny talent, który realizuje i realizować powinna do końca swoich dni.

Samuel to człowiek, który nienawidzi świąt. Jest terapeutą po rozwodzie i dwójką dzieci. W życiu mężczyzny pojawia się niejaka Anastasia. To sprawowało kłopoty, czyż nie?

Z piórem Agaty znam się od dawna. Jest cudowne, przyciągające uwagę. Dziewczyna przelewa na papier nie tylko literki, ale również emocje. Dba o każdy szczegół, by zabolało, rozśmieszyło lub dobiło. To lubię w tym wszystkim najbardziej. Pewnie z tego powodu to właśnie „Terapeuta” stoi na pierwszym miejscu spośród wszystkich opowiadań.

Uważam, że warto, abyście sięgnęli po te antologie. Widać, iż autorki włożyły mnóstwo pracy w to, żeby czytelnik był zakochany i w moim przypadku to się udało. Polecam to z czystym sumieniem, a także zachęcam do zakupu!

Pierwszym...

• Romans
  • Przeczytane Grudzień 2022
  • Rezygnacja
  • Napisane przeze mnie
  • Antologia
  • Obyczajowe

Dodaj cytat z książki W blasku