Vortex. Dziewczyna, która prześcignęła czas

Anna i Miłosz Urbanowie
fantasy dystopia
Inne

Vortexem przez czas

Drugi tom zapierającej dech w piersi trylogii! Myśleliście, że pierwszy był świetny? W takim razie łapcie za kolejny! Bo właśnie tutaj akcja toczy się jeszcze szybciej...

Druga część wywołała u mnie całą masę różnorakich emocji niczym cała paleta barw. Akcja rozwijała się w zawrotnym tępie i zaskakiwała na każdym kroku. Im dalej w las tym bardziej przywiązywałam się do bohaterów. I tutaj musimy zatrzymać się na dłużej. Bo właśnie bohaterowie byli fundamentem tej lektury. Elaine wraz z przyjaciółmi wyruszyła na misję pełną niebezpieczeństw i tajemnic. Pomimo tak krótkiego czasu każda z postaci zgrała się ze sobą tworząc niezawodną grupę przyjaciół, która razem mogła przezyciężyć każdą napotkaną trudność. Nie mogło się odbyć bez zgrzytów ale to właśnie tutaj sedno sprawy. Potrafili wyjść na kompromis gdy chodziło o dobro któregoś z nich. Stanęli by za sobą murem bez względu na wszystko. Bo właśnie bohaterowie trylogii Vortex to grupa przyjaciół, która stała się dla mnie niezwykle komfortowa. Dlaczego? Bo oni byli czymś więcej niż tylko przyjaciółmi. Byli rodziną. Przeszli próbę, która pokazała jak bardzo ważni byli dla siebie. Razem potrafili dowieść, że taka przyjaźń może przetrwać wszystko bez względu na to co lub kto stanie im na drodze. A właśnie to najbardziej cenię w literaturze. To jak całkowicie obcy ludzie stają się dla siebie rodziną.

Bardzo ważnym aspektem była przyjaźń Elaine i Luka została przedstawiona w piękny sposób. To jak Luka reagował na Bale'a dowodziło jak bardzo martwił się o nią... Wszystko co wydarzyło się w tej historii to dla mnie zdecydowanie za wiele. Niezykle emocjonującą przygoda do której opisania brakuje mi już słów. Mogę mówić o wielu pozytywach tej książki ale... Zwroty akcji, które się tam pojawiły są nie do opisania! Wszystko zmieniło się o sto osiemdziesiąt stopni! Jestem pod ogromnym wrażeniem tego jak cała sytuacja uległa zmianie. Wątek romantyczny znów znalazł swoje miejsce w tak zawiłej historii. Tak bardzo kocham Elaine i Bale'a!

Kontynuacja historii Elaine, która za wszelką cenę chce uratować zmutowane istoty przed zagładą. Wyruszamy w przeszłość by uratować przyszłość. Co tu dużo mówić kocham tą serię, bohaterów i pięknie wykreowany świat.

Fabuła wciąga od pierwszych stron. W tej książce zdecydowanie nie ma nudy. Emocji jest bardzo dużo, poznajemy lepiej historię pravortexu, podążamy wraz z bohaterami do przeszłości, poznajemy nowe plemiona i historie innych pobocznych postaci. Wszystko jest cudownie dopracowane.

Bale ani na moment nie stracił w moich oczach. Bohater nadal ma twardy charakter oraz całą masę tajemnic. Elaine nic się nie zmieniła, dąży aby osiągnąć swój cel i nigdy się nie poddaje. W tym tomie zdecydowanie urzekła mnie relacja Susie i Luke.

Końcówka wbija w fotel, kompletnie nie spodziewałam się takiego obrotu zdarzeń. Zapowiada się ciekawy 3 tom po który oczywiście sięgnę! Polecam każdemu, naprawdę warto sięgnąć po tą serię! :)

Dobra kontynuacja, podczas której autorka rozbudowuj obraz postaci oraz świat. Fabuła opiera się przede wszystkim o przygody, ale nie brak także zwrotów akcji i odrywania tajemnic, wykładania kart na stół. To, co się dzieje na samym końcu mocno zmienia perspektywę i daje solidne podwaliny pod ostatni tom.
Jako, że jest to fantastyka młodzieżowa, to rozterek związanych z młodym wiekiem nie brakuje, wątek miłosny jest nadal rozwijany. Mimo wszystko nie jest to jednak wybitnie naiwne.
Jeżeli komuś podobał się pierwszy tom, może śmiało sięgać także po kontynuację - zdecydowanie warto.

Jako, że jest to fantastyka młodzieżowa, to rozterek związanych z...

Nadal trzyma poziom.
Autorce udało się świetnie przedstawić różne światy, każdy z nich ma swój klimat. Bale, mimo miłości, nic nie stracił ze swojego charakteru, nadal jest tajemniczy i gniewny, a Elise nadal mu się stawia, jak umie.
No i postaci poboczne są naprawdę konkretnie zarysowane, da się je lubić.
Zakończenie dość niespodziewane. Nie spodziewałam się po młodzieżówce, że tak mnie zaskoczy.
Lecę dalej!

Nadal trzyma poziom.
No i postaci poboczne są naprawdę konkretnie zarysowane, da się je lubić.
Zakończenie dość niespodziewane. Nie spodziewałam się po...

Przyjemne czytadło.

Przyjemne czytadło.

Kolejny tom tak samo mnie pochłonął jak pierwszy

Kolejny tom tak samo mnie pochłonął jak pierwszy

Mega, dużo się działo w tej części, coraz bardziej lubię tych bohaterów, na pewno sięgnę po kolejną część.

Muszę powiedzieć, że bardziej mi się podobał niż pierwszy. Bohaterowie więcej podróżowali i trafili na bardzo ciekawe plemię.
Eleine i Bale są podróżnikami w czasie, cały czas dążą do uratowania świata, aby ludzie żyli w zgodzie z mutantami. Kiedy Varus Hawthorn wysyła swoich łowców, aby zniszczyć pravortex nasi główni bohaterzy ruszają za nimi. W pewnym momencie historii okazuje się jak bardzo dużo ma Bale tajemnic przez które nadszarpnie zaufanie Eleine do niego.

Tak po za tym historia jest cudowna, więcej się dzieje i dowiadujemy się więcej o pływańcach. Dostajemy również więcej opisów drugich planowych bohaterów. Jednak bardzo przeszkadzały mi opisy, który były prawie identyczne jak w pierwszym tomie, o i Bale zaczął mnie irytować tą swoją wyższością. Ale pod koniec trochę zrozumiałam przyczynę tego zachowania, jak i również tam najwięcej się stało. Zakończenie było strasznie mocne i chciałam od razu sięgnąć za kolejną część, bo to co się stało na końcu, nie można było zostawić na zbyt długo.

Bardzo szybko się czyta
Został mi już tylko jeden tom.. nie chce kończyć tej serii...

Bardzo szybko się czyta
Został mi już tylko jeden tom.. nie chce kończyć tej serii...

Dawno nie czytałam tak przyjemnej i ciekawej książki! Świetni bohaterowie, mutanci, teleporty, podróże w czasie. Ciekawa historia i dużo akcji. Baaardzo mi się podobała!