The Last Star

Okładka książki The Last Star Rick Yancey
Okładka książki The Last Star
Rick Yancey Wydawnictwo: G.P. Putnam's Sons Cykl: Piąta fala (tom 3) fantasy, science fiction
Piąta fala (tom 3)
The Last Star
G.P. Putnam's Sons
2006-05-24
2006-05-24
Inne

Była dobra, chociaż w porównaniu z resztą serii wypadła nieco gorzej. Akcja nieco bardziej zwolniła, a z tym także napięcie. Bohaterowie częściej mnie irytowali i miałam ochotę ich walnąć niż dalej czytać o ich losach. Tutaj bardziej skupiamy się na emocjach co do mnie nie do końca chyba trafiło. Zakończenie jest smutne, ale równocześnie zostaje z nami na nieco dłużej i skłania do refleksji, za co duży plus.
Cała seria jest naprawdę dobra i zdecydowanie warta zapoznania się z nią.

Wcześniejsze tomy były jak dla mnie o niebo lepsze. W tej książce (porównując do tamtych) poziom ciekawej fabuły i szybkiej akcji mocno spadł. Nie polecam.

8,5

Kurcze, nie wiem co myśleć. Dopiero co odłożyłam książkę na półkę i w głowie mam milion myśli.
Wiem na pewno, że było świetnie. Dobre zakończenie, pełne emocji i z pewnością pozostanie w mojej pamięci na długo.
Ale chyba mogło być lepiej. Nie jeżeli chodzi o sam zarys fabularny, bo do tego nie mam zastrzeżeń, ale jednak brakowało mi odpowiedzi na kilka pytań, które zrodziły się podczas czytania.

I uwaga tutaj spoilery!

Evan. Jakby... Chciałabym przeczytać scenę, w której Cassie go jakby, no nie wiem, unieszkodliwia? (tak, wiem, elektryczność + woda. Ale chciałabym poznać jej emocje w tamtej chwili). Najpierw mówi, że go zabiła, a potem się pojawia na ganku obok Mariki. Jeny, uwierzyć w to nie mogłam, serio XD.
No i fajnie byłoby poznać świat już po wysadzeniu statku matki. Cassie się poświęciła, aby ludzkość mogła przetrwać, ale czy tak będzie? Wątpię. Ja uważam, że zakończenie należy raczej do tych pesymistycznych. Przybysze ostatecznie osiągną swój cel. Ludzkość nie jest w stanie ponownie sobie zaufać (dowodzi temu jedna z ostatnich scen, kiedy Ben i Sam poszli szukać choinki i spotykają chłopaka z piątej fali).

Tak czy owak, podobało mi się. Z racji, że "rzygam" już dobrymi zakończeniami, to to było niezwykle odświeżające i realistyczne. No bo kurde, w prawdziwym życiu to nawet w połowie tak dobrze by się nie skończyło 😅. I za to szanuję tę serię. Za realizm, którego było tam pełno. Owszem, były jakieś małe niedociągnięcia, ale w ogólnym rozrachunku było super.

8,5

Ciągle dobra choć jak dla mnie najsłabsza część tej serii. Bohaterowie są tak samo cudni jak wcześniej, akcja jest ciągle przerażająco porywająca ale brakowało mi tutaj trochę magii z poprzednich części. Samo zakończenie też zostawiło mnie raczej złamaną. Szkoda aż przeczytać taki koniec.

W końcu udało mi się poznać zakończenie cyklu.

W końcu udało mi się poznać zakończenie cyklu.

Ostatni tom tej trylogii...
Wow. Nie wiem, co napisać. Nie spodziewałam się takiego zakończenia, smutnego i skłaniającego do przemyśleń.
Nie była to łatwa przeprawa, ale zdecydowanie było warto.
Myślę, że ta seria zostanie ze mną na dłużej.
Już tęsknię za bohaterami, historią i emocjami, które mi towarzyszyły.
Świetna robota <3

Ostatni tom tej trylogii...
Nie była to łatwa przeprawa, ale zdecydowanie było warto.
Myślę, że ta seria zostanie ze mną na dłużej.
Już tęsknię za bohaterami, historią i emocjami, które mi towarzyszyły.
Świetna robota <3

Trzecie i niestety ostatnia część całego cyklu to kwintesencja młodzieżowego aczkolwiek bardzo mrocznego science-fiction. Jestem pod wrażeniem całego cyklu i polecam każdemu bo to kawał dobrej lektury.

Ostatni tom serii, równie porywający jak poprzednie. Jednocześnie "Ostatnia gwiazda" jest bardzo smutna. Skłania do przemyśleń i podejrzewam, że zostanie ze mną na dłużej.

Fajna książka. Krótkie rozdziały. Szybko się czyta. Polecam

Fajna książka. Krótkie rozdziały. Szybko się czyta. Polecam