Zasługujesz na sukces. Zarób swój pierwszy i kolejny milion.

Okładka książki Zasługujesz na sukces. Zarób swój pierwszy i kolejny milion. Kamila Rowińska
Okładka książki Zasługujesz na sukces. Zarób swój pierwszy i kolejny milion.
Kamila Rowińska Wydawnictwo: Rowińska Business Coaching biznes, finanse
biznes, finanse
Rowińska Business Coaching
2019-02-11
2019-02-11
sukces biznes sprzedaż

Poradnik ubrany w kilkanaście kroków, jakie warto wykonać w celu osiągnięcia stabilizacji i niezależności finansowej. Książka zawiera kilka historii polskich ludzi sukcesu i opowiada o ich postawie oraz działaniach, które można zastosować w swoim życiu.

Czy to był dobrze spędzony czas z książką "Zasługujesz na sukces"?

Poniekąd tak, bo nie da się ukryć, że autorka ma wiedzę na temat przedsiębiorczości, a przede wszystkim doświadczenie. Pierwsze strony wraz z przemową Jacka Walkiewicza dobrze wróżyły tej książce i czułam podekscytowanie, jednak im dalej czytałam, tym bardziej coś mi nie pasowało. Odkryłam, że chodzi o styl przekazywania wiedzy. Bardzo lubię, gdy czytelnik traktowany jest po partnersku, tutaj z kolei czułam się jak uczeń, który ma niewiele do powiedzenia, może jedynie usiąść i słuchać. Możliwe, że nie każdemu będzie to przeszkadzać, może wręcz zadziała mobilizująco.

Zwłaszcza, że poprzez lekturę płynie komunikat, że możemy więcej, niż myślimy, tylko musimy się do tego zabrać. Wyznaczyć swoją inicjatywę i działać, mądrze, rozsądnie, z planem. Pracowitość, organizacja i ambicja jest domeną tej książki.

Obserwując drogę autorki możemy wyciągnąć z niej lekcję dla siebie, co doceniam, jednak także ubolewam, że tej treści nie było zbyt wiele jak na całą książkę. Tylko pierwsza połowa była ukazana z jej perspektywy, zaś druga to były wywiady z ludźmi, którzy osiągnęli wybrany cel. Te jednak przeczytałam fragmentarycznie, bo moim głównym zamysłem było zapoznanie się z narracją Kamili Rowińskiej. Dla osób, które lubią wielostronne spojrzenie na szeroko rozumiany sukces, ta część może okazać się przydatna.

Jeśli chodzi o książki nastawione na działanie, osobiście nie dodam jej do kategorii ulubione. Jednak jako ciekawostka nie zaszkodzi.

Czy to był dobrze spędzony czas z książką "Zasługujesz na sukces"?

Czytałam już inne książki K. Rowińskiej, więc postanowiłam i najnowszą jakby siłą rozpędu. I ta mnie lekko rozczarowała. To książka motywująca i dosyć prosto i szybko się ją czyta. Jej ideą jest pokazać, jak zorganizować siebie i swoje życie, by osiągnąć sukces. I to fajna część, ale jeśli ktoś już czytał inne książki Kamilii czy słuchał Jej streści w sieci to raczej nie dowie się niczego nowego.

Ciekawą częścią są wywiady z Jej przyjaciółmi, którzy sukcesy (i to dosyć duże) mają już za sobą - i pewnie jeszcze przed sobą :)
Lubię czytać o innych ludziach i ich drodze życiowej, więc i te rozmowy były ciekawym uzupełnieniem treści. Książkę na pewno warto przeczytać, bo pokazuje składowe drogi do sukcesu, ale jeśli jesteś już czytelniczką K.R. to możesz poczuć pewien niedosyt.

Bez pracy nie ma kołacze , każdy jest kowalem swojego losu ....chcieć to móc ....prawdy znane każdemu od lat powtarzane trzeba tylko je zrozumieć 😉

Pierwsza połowa książki motywuje i uczy postępowania w drodze do sukcesu, natomiast druga połowa to wywiady z ludźmi sukcesu ( do książki dołączona zostala płyta z tymi samymi wywiadami tylko w wideo) Generalnie pomysł fajny, tylko mam wrażenie jakby wywiady były wciśnięte aby zwiększyć grubość książki, choć każdy znajdzie w ich różnorodności, inspiracje dla siebie. Jeśli wolisz oglądać, czytaj do połowy. A jeśli wolisz czytać, to czytaj do końca.

Motywujaca na maksa ksiazka.
Plan tygodniowy K. Rowinskiej - mega inspiracja.
Zestaw zakupow, a takze czego NIE kupowac - super pomysl.

Motywujaca na maksa ksiazka.
Plan tygodniowy K. Rowinskiej - mega inspiracja.
Zestaw zakupow, a takze czego NIE kupowac - super pomysl.

Motywuje i dodaje pewności siebie. Nie podobała mi się tylko rozbudowana wielowątkowość, ponieważ niepotrzebnie wprowadza chaos. Niemniej jednak, także dzięki temu, każdy znajdzie coś dla siebie.

• Rozwój osobisty
  • Rozwój
  • 2017
  • Biznes
  • Przeczytane w 2019

Kamila Rowińska Zasługujesz na sukces. Zarób swój pierwszy i kolejny milion. Zobacz więcej