Druga siostra

Okładka książki Druga siostra Peter Mohlin, Peter Nyström
Okładka książki Druga siostra
Peter MohlinPeter Nyström Wydawnictwo: Czarna Owca Cykl: Zbrodnia z Karlstad (tom 2) kryminał, sensacja, thriller
Zbrodnia z Karlstad (tom 2)
Den Andra Systern
Czarna Owca
2022-01-26
2022-01-26
Maciej Muszalski

Okładka książki Cichy ptak Peter Mohlin, Peter Nyström
Cichy ptak Peter Mohlin, Peter...
Okładka książki Ostatnie życie Peter Mohlin, Peter Nyström
Ostatnie życie Peter Mohlin, Peter...

Alicia Bjelke to młoda kobieta, która dzięki niebywałym zdolnościom informatycznym wraz z siostrą Stellą osiąga sukces w branży IT. Alicia opracowuje zupełnie nowy algorytm łączący ludzi w pary, w stworzonej przez nią aplikacji randkowej. W założonej przez siostry firmie Alicia jest mózgiem, natomiast Stella twarzą.

Alicia żyje w cieniu sławy, która otacza jej siostrę, gdyż w skutek pewnego incydentu w dzieciństwie, twarz Alicii została zdeformowana.

Pewnego wieczoru, w trakcie którego wyemitowany zostaje wywiad ze Stellą, świat po raz pierwszy widzi na zdjęciu twarz Alicii, co bardzo ją zaskakuje. Bezskutecznie próbuje dodzwonić się do siostry.

Następnego dnia po ostro zakrapianej imprezie w mieszkaniu odwiedza ją policjant John Adderley informując, że Stella została zamordowana, wpierw oblewając jej twarz kwasem. Pokazuje jej również zdjęcie potencjalnego zabójcy, którego uchwyciły kamery. Alicia nie przyznaje się do tego, że wie kto znajduje się na zdjęciu, co więcej zdaje sobie sprawę, że jest następna w kolejce…

Równolegle do prowadzonej sprawy śledzimy losy samego Johna Adderleya – byłego agenta FBI, który ukrywa się w Karlstad pod nową tożsamością. Prześladowany wydarzeniami z przeszłości, zamiast uciekać, zmuszony jest stawić czoła przeszłości by ocalić swojego przyjaciela.

W pewnym momencie sprawy przeszłości policjanta oraz zabójstwa Stelli Bjelke zostaną połączone.

Czy Johnowi uda się znaleźć zabójcę zanim dopadnie Alicię? Jak potoczą się ich losy?

Przyznam szczerze, że kryminał ten różni się pod względem konstrukcji od innych. Autorzy dość sprawnie manewrują wydarzeniami, gdy wyjaśnia się jedna sytuacja, pojawia się kolejna niewiadoma i tak do samego końca.

Uważam, że ciekawie została zbudowana postać Alicii – kobiety, która pomimo potęgi swojego umysłu, wciąż nie potrafi uwierzyć w siebie. Kolejne próby naprawy życia prowadzą do autodestrukcji.

Zakończenie? Trochę naciągane, jeśli chodzi o mordercę Stelli, aczkolwiek bardzo ciekawe w odniesieniu do Alicii i Johna.

Alicia żyje w cieniu sławy, która otacza jej siostrę,...

Jako, że jest to thriller z mojego ulubionego @wydawnictwoczarnaowca sięgnęłam po nią z dużym entuzjazmem. Niestety chyba za dużym.

Nie było chemii, długo miałam problem, żeby wciągnąć się w akcję. Fabuła zapowiadała się dobrze, lubie gdy toczy sie dwutorowo, ale ja chwilami gubiłam się w tym co dotyczy których wydarzeń. Dałam się wciągnąć mniej więcej w połowie, wtedy też połączyłam wszystkie kropki i sytuacja zaczęła sklejać się w całość.

Bohaterowie działają mocno chaotycznie i bez większego planu - przynajmniej takie odnosi się wrażenie. Mocno rozdmuchany był problem z bliznami z dzieciństwa jednej z sióstr, czego sensu niestety w całości nie widziałam.

To chyba tyle, jeśli chodzi o tą pozycję. Była dobra, ale nie zachwyciła. Dość przewidywalna i średnio trzymająca w napięciu. Ma jednak wiele lepszych opinii, więc sprawdźcie sami jak będzie w waszym przypadku. 💚

Końcówkę lutego spędziłam z dwoma kryminałami duetu Mohlin & Nystrom. Choć beletrystyka pisana w duecie nierzadko jest przereklamowana, w tym przypadku bawiłam się dobrze, a książki były wciągające.

Ta dylogia jest trochę inna od skandynawskich kryminałów, które znam. Jest dużo bardziej dynamiczna - choć nie obyło się bez kilku dłużyzn, a zwroty akcji następują praktycznie co chwila. Ciężko było odłożyć zarówno “Ostatnie życie”, jak i “Drugą siostrę”, choć to właśnie drugi tom podobał mi się bardziej - widać było, że Autorzy są już bardziej pewni tego, co chcą stworzyć.

Akcja wciąga już od pierwszych stron, a czytelnik chce odkryć, co przeszłość ma wspólnego z teraźniejszością. Takie przeplatanie linii czasowych uwielbiam, a w obu tomach zostało opisane to w bardzo dobrym stylu.

"Ostatnie życie" Mohlin & Nystrom

📚 Agent FBI John Adderley budzi się w szpitalu w Baltimore. Cudem przeżył postrzał i gdy w łóżku obok widzi człowieka który przystawił mu broń do skroni wpada w panikę.
10 lat wcześniej w szwedzkim Karlstrad dochodzi do zaginięcia dziedziczki modowego imperium. Policja znajduje krew zaginionej i nasienie potencjalnego sprawcy. Aresztowany zostaje nastolatek, zaprzecza by miał ze sprawą coś wspólnego. Ponieważ nie ma ciała nie można go skazać. Akta tej sprawy trafiają do Johna i rozbudzają jego ciekawość. Wiedząc że trafi do programu ochrony świadków na nowe miejsce swojego zamieszkania wybiera rodzinne Karlstrad. Zamierza pracować w policji i rozwiązać sprawę zaginięcia. Jednocześnie wie że za jego głowę kartel narkotykowy wyznaczył nagrodę.
📚 Akcja tej książki toczy się powoli, ale pod żadnym względem nie jest nudna, autorzy zadbali by dostarczyć wielu emocji czym wciągają bez reszty. Dwie linie czasowe świetnie się przeplatają i uzupełniają a my poznajemy wydarzenia bieżące i te z przed 10 lat. Tym zabiegiem mamy możliwość rozwiązywania zagadki wraz ze śledczymi. Kolejnym plusem są bohaterowie, wyraziści, walczący ze swymi słabościami, miotający się z problemami i uczuciami. Całość czyta się dobrze, szybko i z zaciekawieniem jak zakończy się ta historia. A kończy się zaskakująco. Muszę przyznać że ten szwedzki duet poradził sobie wyśmienicie tworząc ten debiut.
Moja ocena 🌟🌟🌟🌟🌟🌟🌟🌟/10

"Ostatnie życie" Mohlin & Nystrom

Alicja i Stella Bjelke są siostrami i właścicielkami firmy, która stworzyła popularną aplikację randkową. Gdy Stella zostaje zamordowana, Alicja czuje, że ona będzie następna. Czy były agent FBI John Adderley, który ukrywa się pod nowa tożsamością znajdzie zabójcę? Co ukrywają siostry?

Bardzo dobry kryminał skandynawski. Zainteresował mnie już opisem z okładki. Żałuję, że nie czytałam poprzedniego tomu. Będę musiała to nadrobić, gdyż jestem ciekawa, jak dokładnie agent FBI znalazł się tu, gdzie go poznałam.
Intrygująca zagadka, rosnące napięcie, wielowątkowość, wartka akcja czy zaskakujące zakończenie to tylko niektóre z wielu plusów tej książki. Czyta się błyskawicznie. Każdy kolejny rozdział prowadzi do rozwiązania zagadki ukazując nowe szczegóły z życia sióstr. Koniecznie musicie przeczytać.
Polecam bardzo

Pierwsza jak i druga seria bardzo mi się podobały :)

Pierwsza jak i druga seria bardzo mi się podobały :)

Polecam i czekam na kolejną część

Polecam i czekam na kolejną część

Kryminały najczęściej bazują na przeszłości. Jest to być może temat przereklamowany, ale to ta przeszłość i jej wydarzenia mają zazwyczaj swoje skutki w przyszłości.

Alicia Bjelke, kobieta o zdeformowanej twarzy przez wypadek w dzieciństwie budzi strach w ludziach, co sprawia, że nieznajomi trzymają ją na dystans. By zagłuszyć swój ból związany z wyglądem, Alicia wraz ze swoją siostrą Stellą założyły specyficzną, acz popularną aplikację randkową.

Stella po swoim występie w telewizji, gdzie opowiadała o swojej aplikacji randkowej, zostaje znaleziona martwa, a Alicia obawia się, że jej może przytrafić się to samo.

całość na: https://wybieramkulture.pl/recenzja-ksiazki-mohlinnystrom-druga-siostra/

Dwie siostry Alicia i Stella- założycielki popularnej aplikacji randkowej. Alicia ma zdeformowana poparzeniami twarz i woli pracować w domu jako programistka, Stella natomiast jest bardzo ładna i korzysta z życia , prowadzac bogate życie osobisto- randkowe.
Pewnego dnia zostaje znaleziona martwa. Sprawa jej morderstwa zostaje powierzona Johnowi Adderleyowi, byłemu agentowi FBI, który przebywa w Karlstad.
Dlaczego Stella zginęła?czy mafia nigeryjska ma w tym swój udział?
Akcja kryminału toczy się typowo po szwedzku- powoli,ale do celu.
Po raz kolejny nie przekonałam się co do szwedzkich kryminałów, może dlatego, że mieszkając tutaj , słyszę, czytam i oglądam różne newsy kryminalne, nie rzadko mocniejsze niż kryminały.
Jednak jeśli lubicie skandynawskie kryminalne klimaty, to ta książka Was nie zawiedzie

Serdecznie zapraszam wszystkich na recenzję doskonałego kryminału, autorstwa szwedzkiego duetu @mohlin_nystrom książki pt "Druga siostra".

Za egzemplarz dziękuję Wydawnictwu Czarna Owca

Alicia Bjelke jest młodą kobietą, której zniekształcona twarz, sprawia, że ludzie uciekają na jej widok. Wraz z siostrą Stellą założyły firmę, oraz stworzyły aplikację randkową Raw, która zajmuje się parowaniem par w internecie.

Pewnego dnia Stella zostaje zamordowana, a jej siostra wie, że jest kolejnym celem mordercy...

Sprawę morderstwa prowadzi agent FBI John Adderley, który przebywa w Karlstad i ukrywa się, jako Frederick Adamsson. Prześladowany przez bezwzględną, nigeryjską mafię narkotykową, zmuszony jest do zmierzenia się ze swoją przeszłością. Śledztwo, które prowadzi daje mu ku temu doskonały pretekst.

Kto i dlaczego zamordował Stellę, czy była to kobieta, a może mężczyzna? Czego chce od Johna nigeryjska mafia oraz kogo z jego otoczenia wyślą na misję i jakie będą tego konsekwencje? Czy John uwolni się od demonów przeszłości? Odpowiedzi na te pytania znajdziecie w książce 😉.

Dobrze napisana fabuła wciąga doskonale każdego czytelnika w niebezpieczny świat intryg oraz morderstw. Dla mnie, była to trochę zawiła książka, ale odnalazłam się w niej. Zakończenie nieznacznie mnie zaskoczyło. Szwedzi po raz kolejny pokazali, że są mistrzami kryminału. P. S. Czekam na kolejny tom Johnego Adderley'a, który już niebawem ukaże się w Polsce. A Wam, polecam gorąco ten pełny emocji kryminał 😉.

Za egzemplarz dziękuję Wydawnictwu Czarna Owca

• Przeczytane 2022
  • Kryminał
  • Kryminały

Dodaj cytat z książki Druga siostra