Kraina Lodu II: Mroczne sekrety. Historia Iduny i Agnarra

Okładka książki Kraina Lodu II: Mroczne sekrety. Historia Iduny i Agnarra Mari Mancusi
Okładka książki Kraina Lodu II: Mroczne sekrety. Historia Iduny i Agnarra
Mari Mancusi Wydawnictwo: Wydawnictwo Olesiejuk literatura młodzieżowa
literatura młodzieżowa
Wydawnictwo Olesiejuk
2021-11-17
2021-11-17
9788382620641
Dorota Radzimińska

Okładka książki All Is Found: A Frozen Anthology Lou Anders, Karen Anne Buljo, Jen Calonita, Carey Corp, Delilah S. Dawson, Lorie Langdon, Mari Mancusi, Diana Peterfreund, Tiffany Schmidt, Vera Strange
All Is Found: ... Lou Anders, Karen A...
Okładka książki Polar Nights: Cast into Darkness Jen Calonita, Mari Mancusi
Polar Nights: ... Jen Calonita, Mari ...

Autorka opowiada historię przyjaźni i miłości rodziców dobrze nam znanych Elsy i Anny. Opowiada o rozterkach, tajemnicach Królestwa Arendelle. Jest w niej wiele smaczków, których w filmach Disneya nie ma :)) polecam

"Mroczne sekrety" to powieść ze świata Krainy Lodu, przedstawiająca dzieciństwo i młodość Iduny i Agnarra - rodziców Anny i Elsy. Jest to w dużej mierze love story, ponieważ książka skupia się głównie na relacji romantycznej między bohaterami, ale poruszone są też ważne dla królestwa Arendelle sprawy i inne problemy bohaterów.

Co jest dużą zaletą książki to jej klimat - naprawdę czułam się jak w magicznym królestwie prosto z bajki, a historia zakochana Agnarra i Iduny jeszcze bardziej to wrażenie pogłębiała. Było baśniowo, lekko i uroczo ❤️

Główni bohaterowie tej książki to Iduna - prosta dziewczyna, która wiele straciła i znalazła się w miejscu, gdzie niekoniecznie chciała spędzać swoje życie. Jest jednak przepełniona optymizmem i z nadzieją patrzy w przyszłość.

Oraz Agnarr - dziedzic tronu Arendelle, który, jako książę, musiał szybciej dorosnąć i nauczyć się dbać w pierwszej kolejności o królestwo, a nie o siebie samego i prywatne sprawy. Jest jednak wesołym, przyjacielskim, skorym do żartów i sympatycznym chłopakiem, którego ciężko nie polubić.

Dwójka bohaterów to postaci stworzone dla siebie, którym łatwo kibicować. Wzbudzili moją sympatię i szczerze się z nimi polubiłam. Byłam ciekawa dalszych ich losów, choć miewali swoje głupotki. W książce pojawia się sporo elementów, które znamy z filmów, a inne sprawy wyjaśnia, co pozwala pełniej wsiąknąć w całą historię. Jeśli chodzi zaś o sam tytuł, to sekretów trochę jest, ale z pewnością nie mrocznych, więc jest on mylący. Przez niego oczekiwałam poważniejszej historii.

Nie jest to książka w żaden sposób wybitna czy odkrywcza, ale stanowi fajny dodatek dla fanów Krainy lodu. Czyta się ją lekko, szybko i przyjemnie. Jest bajkowa i pełna idealnej miłości, więc świetnie się sprawdza jako lektura dla relaksu czy odpoczynek od ambitnych książek.

Nie zachwyciła mnie, ale nie żałuję, że ją przeczytałam. Mimo dominującego wątku romantycznego można się przy niej fajnie bawić i odprężyć oraz poznać postaci, które w filmach zbyt szybko zniknęły z ekranu. Powieść Mari Mancusi ma swój klimat, prawdziwie baśniowy i podobną historię, fanom animacji mogę szczerze polecić, natomiast ci, którzy szukają czegoś świeżego muszą szukać trochę dalej.

Co jest dużą zaletą książki to jej klimat -...

Produkcja zachwyciła wielu fanów, ale czy serca zdobędzie książka opowiadająca o losach rodziców głównych bohaterek?
Z Krainą Lodu spotkałam się parę lat temu. Co dziwne, to ja pokazałam tę cudowną historię mojej małej kuzynce, a nie ona mi. Pomimo tego, że jestem dorosła, uwielbiam produkcje Disneya. Czasami jednak dziwnie się z tym czuję. Na drugiej części filmu w kinie były same dzieci. Większość dziewczynek przebranych za Elsę. Średnia wieku zupełnie odbiegała od mojego.

W Krainie Lodu II zagłębiliśmy się w historię poznania rodziców dziewczyn. Dwa odmienne ludy i ich miłość. Chęć poznania szczegółów tej opowieści skłoniła mnie do sięgnięcia po książkę Mroczne Sekrety. Historia Iduny i Agnarra.

Szesnastoletnia arendelska dziewczyna, młoda wynalazczyni i najlepsza przyjaciółka księcia Agnarra należy do ludu Northuldra. Iduna musi za wszelką cenę utrzymać swoje pochodzenie w sekrecie przed wszystkimi, nawet przed Agnarrem. Od tego zależy jej życie…

Bardzo podoba mi się relacja między Agnarrem i Iduną. Kibicowałam im od samego początku i przeżyłam z nimi każdą gorszą chwilę.

Cała recenzja na: CzasoStrefa

Bardzo dużo miłości i sekretów. Polecam!🙃

Bardzo dużo miłości i sekretów. Polecam!🙃

Książka jest początkiem całej historii. To w niej splatają się drogi Iduny z plemienia Northuldrów i Agnarra, księcia Arendelle. Ich ludy miało połączyć przymierze zamiast tego doszło do tragedii i rozlewu krwi. Wszystko wtedy wydarzyło się tak szybko, Iduna niepostrzeżenie opuściła puszczę, którą otuliła gęsta mgła uniemożliwiając powrót.

Nikt tak naprawdę nie wiedział co się stało, Arendelczycy uznali Northuldrów za zdrajców i wrogów królestwa, a Iduna ukrywając swoje pochodzenie mieszkała wśród nich. Los chciał, że dwóch potencjalnych wrogów połączyła przyjaźń, chociaż tajemnica, którą ukrywała Iduna ciążyła jej każdego dnia.

Co wydarzyło się tego dnia? To wie tylko Atohallan...

Sekrety, intrygi, magia i wielka miłość, te słowa przychodzą mi do głowy po lekturze książki. Jest ona wspaniałym uzupełnieniem historii znanej z bajki, swego rodzaju genezą, a przy tym opowieścią napisaną lekko i w prosty sposób, dzięki czemu pochłania się ją błyskawicznie.

Nikt tak naprawdę nie wiedział co...

Dzisiaj opowiem wam o książce, która stała się bliska mojemu sercu w dużej mierze ze względu na materiał źródłowy, z którego powstała. "Krainę lodu" widziałam, gdy tylko weszła do kin i od tamtego momentu darzę ją nadal dużą miłością. Nic więc dziwnego, że kiedy tylko zobaczyłam tak genialną zapowiedź, jak "Mroczne sekrety. Historia Iduny i Agnarra" musiałam po nią sięgnąć.

Iduna to dziewczyna, która w młodym wieku straciła ojca i matkę i od tego czasu wychowuje się wśród całej społeczności Northundrów. Żyje w symbiozie z duchami natury i z radością spogląda w przyszłość. Jej życie zmienia się jednak całkowicie w momencie, gdy do lasu przybywają Arendelczycy. Początkowo przyjacielska wizyta, zmienia się w krwawą potyczkę, w wyniku której ranny zostaje książę Agnarr. Iduna decyduje się pomóc swojemu wrogowi. W tym momencie na las spada mgła i uniemożliwia jej powrót do bliskich. Musi udać się do Arendelle i pod przykryciem ułożyć sobie życie. Coraz bardziej zbliża się także do księcia, który nie ma pojęcia, kim jest naprawdę. Jakie losy czekają tą dwójkę?

Uważam że jest to idealna i wręcz obowiązkowa historia dla wszystkich fanów "Krainy lodu". Rozwiewa wiele pytań na temat przeszłości rodziców Anny i Elsy, a jednocześnie pozostaje przy tym zgodna z oryginalną historią. Relacja między bohaterami wywoływała szeroki uśmiech na mojej twarzy i ciepło w sercu. Była poprowadzona w powolny sposób, widać było, jak przyjaciele zbliżają się do siebie coraz mocniej, ta miłość bierze się z czegoś głębszego i naprawdę można w nią uwierzyć.

Nie zabraknie tu także problemów, z jakimi musi zmierzyć się książę po śmierci ojca- wprowadzenie w kraju porządku i zawiązanie sojuszy, by nikt nie zaatakował osłabionego królestwa były angażująco opisane.

Nie zabraknie też i trolli, więc jeśli ktoś polubił je w filmie, tu także skradną jego serce.

Styl pisania jest lekki, strony praktycznie same się przewracały i miałam ochotę spędzać z tą historią jak najwięcej czasu, żałując, że tak szybko zbliżam się do końca. Opowieść jest pisana z dwóch perspektyw- Agnarra i Iduny, co uważam że duży plus, bo lubię poznawać różne punkty widzenia. Każdy z nich wnosił do tej historii coś wyjątkowego.

Jeśli kochacie "Krainę lodu" pokochacie i tę historię pełną subtelnego i pięknego wątku romantycznego, ciekawej akcji, lekkiego stylu i dobrze wykreowanych bohaterów. Koniecznie musi znaleźć się na waszej liście!

Bardzo dziękuję Wydawnictwu Olesiejuk za współpracę przy tym tytule. Była to genialna przygoda

• Brak Legimi A
  • .Posiadam 🏠