Okładka książki Łódź Ulissesa czyli Siedem lat i osiemnaście godzin z Jamesem Joyce'em w Dublinie i nie tylko
Maciej Świerkocki Wydawnictwo: Officyna językoznawstwo, nauka o literaturze
językoznawstwo, nauka o literaturze
Officyna
2021-10-12
2021-10-12
James Joyce Ulisses przekład literaturoznawstwo

Okładka książki Naród zatracenia Mariusz Sołtysik, Maciej Świerkocki
Ocena 6,2
Naród zatracenia Mariusz Sołtysik, M...
Okładka książki Literatura na świecie nr 7/1995 (288): Szkoci Bogdan Baran, George Mackay Brown, Douglas Dunn, Alasdair Gray, Alan Jackson, Kathleen Jamie, Jerzy Jarniewicz, Edwin Morgan, Edwin Muir, Jerzy Niecikowski, Katarzyna Osińska, Magda Heydel Red., Redakcja pisma Literatura na Świecie, Wacław Sadkowski, Andrzej Szuba, Alexander Trocchi, Maciej Świerkocki
Ocena 7,0
Literatura na ... Bogdan Baran, Georg...

Stawiam dychę, ponieważ książka jest dokładnie tym czego się po niej spodziewałem - świetną pomocą w uporaniu się z Ulissesem. Sam mam stary przekład, ale to w niczym nie przeszkadza - zresztą autor odnosi się zarówno do swojego tłumaczenia jak i do Słomczyńskiego.

• A, mam
  • Siostry fikcji
  • Chcę w prezencie
  • Małgosia biblioteka papierowa
  • Książki o książkach, języku i literaturze