Zemsta

Okładka książki Zemsta K.E. December
Okładka książki Zemsta
K.E. December Wydawnictwo: Amare Cykl: Costello Brothers (tom 1) literatura obyczajowa, romans
Costello Brothers (tom 1)
Amare
2021-11-18
2021-11-18
9788382195897
Literatura polska romans mafijny zbrodnia

Okładka książki Moja prawda Rina Dark, K.E. December
Moja prawda Rina Dark, K.E. Dec...
Okładka książki Słodkie zapomnienie Rina Dark, K.E. December
Słodkie zapomn... Rina Dark, K.E. Dec...

Annabell Moretti jest córką bosa nowojorskiej mafii, świat, w którym pierwsze skrzypce gra przemoc i pieniądze nie jest jej obcy. Jako młoda dziewczyna marzy o znalezieniu prawdziwej miłości i założeniu rodziny. Niestety jej plany ulegają zmianie. Jej ojciec aranżuje jej małżeństwo z Matteo Costello, aby zawrzeć sojusz dwóch potężnych rodzin Cosa Nostry. Annabell jest zdecydowana zrobić wszystko by ochronić swoją rodzinę przed zemstą braci Costello. Jej punkt widzenia zmienia się, kiedy dociera do niej, że zakochuje się w mężczyźnie, który do tej pory budził w niej niechęć i strach. Jak wiele Annabell będzie musiała poświęcić i jakich wyborów dokonać, by być szczęśliwa?
Był taki czas, że chętnie sięgałam po mafijne romanse, bo wiedziałam, że w tym gatunku nie można narzekać na nudę. Jestem też ciekawa wyobrażenia danego autora/autorki na temat mafii. Założenia pani December mnie do siebie przekonały. Mam wrażenie, że dość asekuracyjnie podeszła do tematu mafii, ale mi to akurat pasuje, bo nie lubię wyolbrzymiania w tej kwestii. Lepiej napisać coś, co wydaje się „normalne”, niż kupować czytelnika opowieściami znikąd, tłumacząc to nieznającą granic fantazją. Ode mnie 7/10. Coś czuję, że kolejne dwie części będą jeszcze lepsze.

Jak wiele trzeba poświęcić,by ratować kogoś na kim nam bardzo zależy? Czy wejście do ,,jaskini lwa" może skończyć się dobrze? Czy każdy jest taki jakim go widzimy? Czy zawsze przyjaciel jest przyjacielem, a wróg wrogiem?

Nie ukrywam,że byłam bardzo ciekawa tej książki i od razu dodam,że przerosła moje oczekiwania😊 Mimo,że główny wątek dość często spotykany w romansach mafijnych to opisany w fajny sposób dzięki czemu nie ma się wrażenia,że czytamy po raz kolejny to samo. Sporo akcji co bardzo lubię w tego typu historiach. Bardzo spodobał mi się sposób wykreowania głównych bohaterów powodujący,że mimo ich wad od razu wzbudzają sympatię czytelnika.Polecam i nie ukrywam,że czekam niecierpliwie na info o booktourze z kolejnymi tomami,bo jestem mega ciekawa pozostałych braciszków😁

Książka opisuje losy Annabell i Matteo.
Annabell postanawia się poświęcić dla siostry i zamiast niej za Matteo.
W imię sojuszu musi poślubić kogoś, kogo nie zna się go boi.

Książka jest wciągająca. A ostatnie rozdziały bardzo dobrze napisane.

Polecam!

Książka opisuje losy Annabell i Matteo.
Annabell postanawia się poświęcić dla siostry i zamiast niej za Matteo.
W imię sojuszu musi poślubić kogoś, kogo nie zna się go boi.

Książka jest wciągająca. A ostatnie rozdziały bardzo dobrze napisane.

Polecam!

Jedna z najlepszych serii mafinych. Polecam

Jedna z najlepszych serii mafinych. Polecam

Annabell Moretti żyje w rodzinie mafijnej. Bardzo dobrze wie, jakie panują w niej bezwzględne zasady. Ale ona pragnie normalnego życia. Męża, którego będzie kochać i czuć się przy nim bezpiecznie. Jej ojciec to bezwzględny człowiek. Nie liczy się z nikim. Postanawia wydać za mąż młodszą córkę za Matteo Costello. By móc zjednoczyć dwie potężne rodziny. Anna bell, by uchronić młodszą siostrę postanawia, że to ona wyjdzie za niego. Od teraz musi z nim zamieszkać i mu się podporządkować.

To moje pierwsze spotkanie z twórczością tej autorki. I myślę, że nie ostatnie. Historia tych dwoje pochłonęła mnie od pierwszych stron. To debiut autorki i myślę, że bardzo udany. Od początku polubiłam Anabell za jej charakterek. Nie wahała się przed niczym. Tylko pragnęła jednego chronić swoją młodszą siostrę. Matteo to mężczyzna z silnym charakterem. Dązący do celu. A pragnął tylko zemsty.
Pochłonęłam tę książkę bardzo szybko. Czytałam ją z dużym zainteresowaniem. Autorka ma bardzo lekkie pióro. Już doczekać się nie mogę kolejnej części, bo jestem ciekawa co dalej sie wydarzy.

Annabell Moretti wychowywała się w nowojorskiej rodzinie mafijnej, dla której zawsze najważniejsze były pieniądze, władza i interesy. Jej despotyczny ojciec nigdy nie liczył się ze zdaniem córek i jej zmarłej matki.

Wychodząc za samego diabła w ludzkiej postaci, który zrobi wszystko, aby osiągnąć swój cel.
Taką właśnie miał opinie Matteo człowiek, który nie ma serca, a do celu idzie po trupach.
Zaaranżowany ślub ma przypieczętować sojusz dwóch potężnych rodzin Cosa Nostry.

Tylko czy aby na pewno to samo myślał Matteo❓️

Czy Anna bell poradzić sobie z ostatnimi wydarzeniami?❓️

Jaką tajemnicę skrywa Matteo❓️

Czy dojdzie do upragnionej zemsty❓️

„Zemsta” to pierwszy tom serii Costello Brothers autorstwa K.E.December.
Nie wiem, kiedy skoczyłam czytać ten tom i zabrałam się za kolejny. Bardzo dobrze wykreowane postacie z charakterem, które wiedzą, czego chcą i do tego dążą. Nie zabraknie tutaj tajemnic i intryg sprzed lat, odbijając piętno na głównych bohaterach. Bliscy staną przed niewyobrażalnym bólem, który na nich spadnie.
Ten romans mafijny to zdecydowanie jeden z najlepszych, jakie czytałam, bo dzieje się tutaj tak wiele.
Przyznam, że już sama okładka zachęca do przeczytania.
Pomimo mojego pierwszego spotkania z piórek autorki pokochałam jej lekkość i z  wielką przyjemnością sięgnę po inne tytuły.

Polecam z całego serducha. 🥰

Po jej śmierci to Anna była wsparciem dla siostry. Gdy Jessie miała poślubić jednego z braci Castello bez wahania siostra poświęca się dla jej dobra....

Intrygujaca okładka zachęca do sięgnięcia po tę książkę.Wydawałoby się,że jest to typowy romans mafijny z aranżowanymi małżeństwem.Jednak autorka skupiła się na relacjach pomiędzy bohaterami i ich skrywanymi obawami przed rosnącym uczuciem pomiędzy nimi.Dodajajac do tego zemstę to lektura staje się niemal nieodkładalna,by poznać szczegóły skrywanego planu braci.

Wraz z wydarzeniami emocje wzrastają,ponieważ pojawiają się kłopoty ze strony osób,które chcą skrzywdzić majac w tym swój cel.Czyni to lekture ciekawszą i pełna niespodzianek.Czytałam w wielkim napięciu,by móc odkryć wszystkie sekrety bohaterów i przekonać się,czy zemsta wygra.

Zakończenie jest zapoczątkowaniem kolejnego tomu,które będzie nie mniej emocjonalny co pierwszy.

W wolnej chwili koniecznie sięgnijcie po tą książkę,która jest świetna historia dobrze wykreowanych bohaterów.Ja gorąco polecam!!!

Wraz z...

❤️Opinia❤️

Tytuł: Zemsta
Seria: Costello Brothers
Autor: @k.e.december_autorka
Wydawnictwo: @wydawnictwo_amare
📖

Annabell Moretti i Matteo Costello. Oboje pochodzą z dwóch potężnych rodzin Cosa Nostry.
Annabell, córka jednego z bossów nowojorskiej mafii, choć wychowana została w świecie pełnym przemocy i płatnego seksu, marzy o prawdziwej miłości i zbudowaniu relacji z wyjątkowym mężczyzną, z którym założy rodzinę. Będzie musiała jednak porzucić swoje plany, gdyż jej despotyczny ojciec zdecydował już za nią.
Matteo zamierza wykorzystać zaaranżowane małżeństwo z córką Morettiego do uruchomienia machiny zemsty.
Czy Anabell uda się uratować swoich najbliższych?

❤️Moja opinia❤️

Anabell Moretti po śmierci matki opiekowała się swoją młodszą siostrą Jess, a fakt, że ich despotyczny ojciec nie pozwalał im na zbyt wiele, kontrolował je i pozbawiał marzeń, wcale tego nie ułatwiał.
Aby dopiąć sojusz między dwiema potężnymi rodzinami, które nie są względem siebie przyjaźnie nastawione, Moretii postanawia wydać za mąż młodszą córkę Jess. A więc jak w tym wszystkim znalazła się Anabell? Wytłumaczenie jest proste. Gdy dowiaduje się, że ojciec, którego nienawidzi, ma zamiar wydać jej młodszą siostrę za jednego z braci Costello, postanawia ją uratować. I tak właśnie to nie Jess, a Annabell zostaje żoną Matteo Costello.

Matteo to bezwzględny mężczyzna, o którym mówią potwór bez serca.
Ten mężczyzna żyjący chęcią zemsty postanawia wykorzystać do tego aranżowane małżeństwo zawarte między nim a Annabell.
Matteo nie cofnie się przed niczym i zrobi wszystko, aby zrealizować swój plan. Czy uda mu się dokonać zemsty na rodzinie Moretti?

„Zemsta” to pierwszy tom serii Costello Brothers autorstwa K.E. December.
Historia Anny i Matteo wciąga już od samego początku i do samego końca nie pozwala na oderwanie się od czytania.
Jak wiadomo, w romansach mafijnych nie może zabraknąć niebezpieczeństw, intryg, sekretów i skrywanych tajemnic, a gdy dodamy do tego dwie znienawidzone rodziny, chęć zemsty i aranżowane małżeństwo powstaje połączenie, któremu czytelniczki romansów mafijnych nie są w stanie się oprzeć. I tak właśnie jest w przypadku tej historii.
Nie zabraknie tu również namiętnych scen erotycznych, które pojawiają się sporadycznie, a lekka dawka humoru to takie dopełnienie tego wszystkiego.
Główni bohaterowie to dwójka ludzi żyjących w brutalnym świecie, który wcale nie zamierza im niczego ułatwiać, a wręcz stawia na ich drodze kolejne przeszkody, którym muszą sprostać, aby przetrwać.
Bezwzględny i pałający chęcią zemsty mężczyzna i gotowa na poświęcenie, niewinna kobieta. Czy między tą dwójką może powstać coś więcej?
Na uznanie zasługują również bohaterowie drugoplanowi, którzy są równie intrygujący, jak i główni bohaterowie.
Annabell, choć momentami zachowywała się bardziej jak dziecko, trzeba przyznać jej punkty za to, że potrafiła postawić na swoim, sprzeciwiając się swojemu ojcu, a i nie bała się odpyskować Matteo, który uważany jest za potwora.
Matteo… no cóż, ten mężczyzna ma wszystko – władze i pieniądze – więc czy można chcieć czegoś jeszcze? On chce zemsty, do której ma zamiar wykorzystać Annabell, ale czy ta kobieta naprawdę zasługuje na to, co w planach ma jej mąż? No i przede wszystkim, o co chodzi z tą zemstą?
Tego dowiedzcie się sami, sięgając po książkę. Naprawdę warto!
Już sama okładka, która zdecydowanie pasuje do klimatu romansów mafijnych, przyciąga wzrok.

❤️Moja ocena❤️
⭐4,5/5

❤️Cytaty❤️

🍷Tylko czym jest wygląd, skoro charakter pozostawia aż tak wiele do życzenia? Jeden z trzech synów szefa włoskiej rodziny mafijnej, pochodzącej z Nowego Jorku. Brutalny, bezlitosny człowiek z kamiennym wyrazem twarzy i jeszcze twardszym sercem.

🍷Te czarne oczy przyciągały mnie, pochłaniały. Musiałam coś zrobić, nim pochłoną mnie całą, jak czarna dziura.

🍷Nienawidziłam go i pragnęłam, co było kompletnie bez sensu, ponieważ te dwa uczucia nie powinny się w żaden sposób łączyć.

🍷Anioł, mój anioł, zesłany na ziemię aby mnie potępić albo zbawić!

🍷Zazdrość nie jest zła, świadczy o tym, że nam zależy.

🍷Dlaczego nie mogłam go nienawidzić? Dlaczego każde jego słowo tak bardzo mnie raniło? Wszystko byłoby zdecydowanie łatwiejsze, gdyby był mi obojętny, ale nie, ja musiałam zacząć darzyć uczuciami tego dupka. Może naprawdę jestem zbyt naiwna i słodka na życie w mafii i dlatego każdy traktuje mnie w ten sposób.

🍷Próbowałam być twarda, ale ile można znosić to, że osoba, która powinna mnie chronić, rani mnie na każdym kroku i to, że wszyscy, którzy powinni mnie kochać, udowadniają, że jest zupełnie inaczej.

🍷Wszystko co nas spotyka, to zbiór przypadków, jedna decyzja, jeden krok w złą stronę mogące zmienić nasze dotychczasowe życie w zupełnie inne. Jednak człowiek został stworzony do popełniania błędów. I choć nieraz te błędy mogą nas kosztować życie, będziemy je popełniać aż do śmierci.

🍷 Każdy z nas chce być szczęśliwym i kochanym, niestety nie każdemu jest to w życiu dane.

🍷Zemsta (…) Nigdy jej nie odpuszczę, tak samo jak żaden z moich braci, ale wiedziałem jedno. Gra się zmieniła.

#zemsta #costellobrothers #1 #kedecember #wydawnictwoamare #książka #book #bookphoto #instabook #instagramczyta #czytambokocham #czytamwszędzie #czytanieuzależnia #czytampolskichautorów #polskiebookstagramy #bookstagram #ksiazka_i_dobre_wino #romansowelove #mojaopinia

❤️Opinia❤️

Tytuł: Zemsta
Seria: Costello Brothers
Autor: @k.e.december_autorka
Wydawnictwo: @wydawnictwo_amare

„Costello Brothers. Zemsta”

Książka autorstwa @k.e.december od @wydawnictwo_amare to pierwsza część z serii o braciach Costello.
Jest to romans mafijny, czyli jeden z moich ulubionych ostatnio gatunków 😉
Historia opowiada o Matteo Costello oraz Annabell Moretti - dorosłych potomkach mafijnych bossów Nowego Jorku i New Jersey, którzy by przypieczętować sojusz zawarty między swoimi rodzinami stają na ślubnym kobiercu.
Motyw aranżowanego małżeństwa w romansach mafijnych jest dość często spotykany, mimo to nie mogę napisać, że ta książka jest przewidywalna.
Intrygi, tajemnice, świetnie i dynamicznie napisana akcja - przepadłam! Czytało mi się ją tak dobrze, że nie przespałam pół nocy byleby ją dokończyć.
Wielkim plusem dla mnie jest użycie narracji pierwszoosobowej, ponieważ dzięki temu mogłam jeszcze bardziej wczuć się w historię. Jestem pod wrażeniem tego, jak autorka doskonale opisała bohaterów i łączące ich więzi.
Przyznam szczerze - nie spodziewałam się tego, że ta książka aż tak bardzo mi się spodoba.
Już nie mogę doczekać się, kiedy będę mogła przeczytać kolejne części z serii a tej pozycji daje ocenę 9/10 ♥️♥️♥️

„Costello Brothers. Zemsta”

Jest to romans mafijny, czyli jeden z moich ulubionych ostatnio gatunków 😉

Recenzja booktoura

[…] Cu è surdu, orbu e taci, campa cent’anni, mpaci, czyli „Ten, który jest głuchy, ślepy i niemy, będzie żył sto lat w pokoju”[…]

Czy można być niemym, głuchym i ślepym jeśli się urodziło i wychowało w rodzinie mafijnej?

Tak jak Annabell, która chcąc chronić swoją młodszą siostrę wychodzi za mąż za najokrutniejszego, najbardziej mrocznego mężczyznę mafii Matteo Costello. Ten ma jednak inny cel. Chcę aby cała rodzina Annabell i ona cierpieli za zdradę i tego czego się dopuścili na jego rodzinie. Annabell jest niczego nieświadoma, jednakże jej wiara w rodzine nagle ulega zmianie. Jej cały świat się rozpada gdy? Tego musicie się sami dowiedzieć.

„Zemsta” od K.E. December wciąga już od pierwszych stron. Zapiera dech w piersiach, sprawia, że gorąc wypływa na policzki gdy na scenie i w wyobraźni pojawia się on Matteo. Aż momentami miałam ochotę być tam gdzie jest Ana. Smakować go i patrzeć w jego oczy 🤪🤪🤪🤪Autorka z każdą stroną serwuje czytelnikowi niezły rollercoaster uczuć i emocji. Szybkie zwroty akcji, zmiany tempa fabuły, tajemnice i sekrety, które wychodzą na jaw, sprawują, że czytasz z jeszcze większym przerażeniem niż na początku, z szybkim biciem serca i trzęsącymi się dłońmi. Pragniesz aby był już koniec, a tu jeszcze musisz wytrzymać.

Bycie w rodzinie mafijnej to jednoczenie zaszczyt i przekleństwo. Zwłaszcza jak jesteś kobietą. Kobietą, która ma despotycznego ojca i musi wyjść za mąż za okrutnego gangstera. Jednak ten okrutny gangster otwiera swe lodowate serce i zakochuje się w swej szefowej.
Czekam z niecierpliwością na więcej. Polecam

Recenzja booktoura

• Mafia