Okładka książki Corrado Bella Di Corte
Okładka książki Corrado
Bella Di Corte Wydawnictwo: Muza Cykl: Gangsterzy Nowego Jorku (tom 3) literatura obyczajowa, romans
Gangsterzy Nowego Jorku (tom 3)
Marcenary
Muza
2021-10-27
2021-10-27
2020-11-13
Kaja Burakiewicz

Tom 3

Trzecia i ostatnia część trylogii o nowojorskich gangsterach.

Corrado Capitani jest bezwzględnym mężczyzna. Czeka z niecierpliwością, żeby dostać donem, ale to nie takie proste. Jego dziadek dał warunek, że najpierw musi, że ożenić, a to może być trudne. Ale dlaczego? 🤔
Alicina Parisi jest kobietą widmo, wszyscy ją szukają, ale nikt nie może znaleźć. Może Corradowi się uda? 🤔
Gdy tylko kobieta ujrzałam go, wiedziałam jedno, że oddała już mu serce. A czy ona je ma w ogóle? 🤔
Jego oczy ją zahipnotyzują, jego usta omamią najpiękniejszymi obietnicami. A ciało? Będzie mnie zniewalało kobietę. Czy tak będzie naprawdę? 🤔
Za głowę Alcini Parisi wyznaczono wysoką nagrodę. Jaka? 🤔
I dlaczego? 🤔
Jak dotąd nie pozwoliła się nikomu złapać. Czy teraz się to zmieni? 🤔
Wołali na mnie Skorpion, bo słynąłem z bezwzględności wobec moich nieprzyjaciół. Jednak ona nie była wrogiem, ale bronią w moich rękach i postanowiłem, że będzie należeć do mnie.
Na wszystkie pytania, znajdziecie odpowiedzi jak sięgnięcie po książkę.

Długo zbierałam się, żeby skończyć czytać ten tom.
Powiem Wam, że nawet był fajny. Po jakieś połowie książki dla mnie to była lepsza, lepiej mi się czytało i szybciej, bo zaczęło się więcej dziać. Oboje bohaterowie mieli silne charaktery i nie poddawali się, zawsze walczyli.
Jak ktoś z Was nie czytał tej serii to polecam 😊 ❤️.
Można też czytać każdy tom osobno.

Bardzo dziękuję wydawnictwu za egzemplarz ❤️.

Współpraca reklamowa.

Tom 3

Trzecia i ostatnia część trylogii o nowojorskich gangsterach.

Cała seria jest fantastyczna, dużo emocji i wiele ciekawych akcji jak i tajemnic. Trudno powiedzieć która para bohaterów podobała mi się najbardziej bo wszystkie mają ciekawą historię. Polecam 🥰

To już ostatnia część serii Gangsterzy Nowego Jorku. Aż trudno uwierzyć, że trzeba pożegnać się z bohaterami. 😔 Szybko się z nimi związałam i chętnie przeczytałabym coś jeszcze z ich udziałem.

Poznajemy tutaj Corrado, pseudonim Skorpion🦂, bo dla wrogów nie ma litości. Jego charakter, sposób bycia i zabójcza pewność siebie przyprawia czytelnika o szybsze bicie serca. By stać się donem musi spełnić ostatnie życzenie dziadka... Ożenić się👰. I nie jest z tego powodu zbyt szczęśliwy. Wszystko zmienia się, gdy poznaje piękną Alcinę. On wie, że kobieta będzie albo jego ucieczką albo zgubą. Problem tylko w tym, że musi wydać ją wrogowi.

Alcina nie należy do cichych i spokojnych kobiet. Lubi stawiać na swoim, zna swoją wartość i pozwoli sobie wejść na głowę. Cięte riposty to dla niej chleb powszedni. Gdy na jej drodze stanie Corrado posypią się wióry💥.

W tej częściej dzieje się mniej niż w poprzednich, ale na nudę nie można narzekać. Ciągłe intrygi i tajemnice sprawiają, że odłożenie książki na później jest niemal nierealne. Sceny erotyczne aż emanują namiętnością i emocjami, a docinki Alciny wywołują uśmiech na twarzy🤣.

Tutaj (tak jak w poprzednich częściach) na samym początku mamy rozpiskę powiązań między bohaterami, co znacznie ułatwia zrozumienie fabuły. Pojawili się również bohaterowie pierwszego i drugiego tomu. Historia spina się w całość, co sprawia, że jeszcze trudniej rozstać się z bohaterami.

Bella Di Corte „Corrado” ❤️

Życie jest jak loteria...

Corrado pragnie objąć władzę w mafijnym świecie, lecz dziadek stawia mu warunek: musi się ożenić. Niespodziewanie na jego drodze staje kobieta o ognistym temperamencie. Alcina ukrywała się przed czyhającym nad nią niebezpieczeństwem. Czy u boku mężczyzny odnajdzie spokój?

„Jednak życie nie zawsze jest proste, prawda? Niekiedy musimy wykazać się cierpliwością, żeby odnaleźć właściwą drogę. Zwłaszcza gdy dopiero co dowiedzieliśmy się, kim jesteśmy.”

„Corrado” to trzeci tom serii Gangsterów z Nowego Jorku. Jedyny minus to wprowadzenie zbyt dużej ilości osób i rodzin ze sobą powiązanych. Na szczęście, jakoś dało się to uporządkować.
Corrado jest typem człowieka, który dostaje to czego chce bez względu na konsekwencje. Jego pragnienie zemsty ma moc niszczenia. Uwielbiam Alcinę za odwagę, upór i wytrwałość.
Autorka stworzyła nieszablonowe postacie, piękną historię miłosną i niebezpieczny świat.

<<„Człowieka należy oceniać nie po tym, za co gotowy jest zabić, ale po tym, za co gotowy jest umrzeć. To, za co umiera, czyni go człowiekiem” - mawiał mój dziadek.

Opowieść o miłości, władzy i rodzinie. Tajemnice, zemsta, pożądanie - miłośnicy romansów mafijnych będą zachwyceni.

Bella Di Corte „Corrado” ❤️

Życie jest jak loteria...

„Jednak życie nie zawsze jest proste, prawda?...

❤️Recenzja❤️

"Człowieka należy oceniać nie po tym, za co jest gotowy zabić, ale po tym, za co gotowy jest umrzeć. To, za co umiera, czyni go człowiekiem."

Corrado to członek mafijnej rodziny. I stoi w kolejce do objęcia tytułu dona. Jednak jest pewien warunek. Dziadek odda mu władzę, dopiero kiedy ten się ożeni. Niby nic trudnego.
Włochy. To właśnie tam wyjeżdża, aby odnaleźć kobietę, która się ukrywa. Wielu próbowało ją odnaleźć. Alcina Parisi. Jest niczym kobieta widmo. Wszyscy o niej słyszeli, lecz poszukiwania jej są bezskuteczne. Miała być dla mężczyzny, tylko kolejnym zadaniem do odhaczenia na liście. Stała się zaś wybranką jego serca. To ona miała stać się jego żona. Lecz zanim to się stanie, muszą pokonać przeszłość i drzemiące w niej demony.
Czy będzie to takie proste? Z czym będą musieli się zmierzyć? Jak kręta okaże się ich droga?

Corrado to ostatni tom serii Gangsterzy Nowego Jorku. Książka niczym nie odstaje od pozostałych i po raz kolejny zabiera nas do świata, który ocieka mafią oraz toczących się w nich porachunkach.

Akcja książki opisana jest z perspektywy obojga bohaterów. Dzięki temu możemy poznać ich myśli i dowiedzieć się, jakie jest ich nastawienie, do drugiej osoby. Jest to część, która ani na minutę nie zwalnia. Wydarzenia, tajemnice i nieprzewidywalne moment, dopadają nas z każdej strony, sprawiają, że książka jest bardzo ciekawa.
Styl autorki jest bardzo lekki i przyjemny dla czytelnika. Od pierwszej strony czułam, że przez tę książkę się płynie i było tak, aż do momentu, kiedy chwyciłam ostatnią stronę. Była zdecydowanie inna niż dwie poprzednie. Tutaj było więcej tej romantycznej aniżeli niebezpiecznej strony bohatera. I to zdecydowanie mnie w niej kupiło. Bo w końcu zło, też może mieć w sobie odrobinę z dobroci.

Jest to idealne zakończenie tej serii. Każda z książek wywoływała inne emocje, ale razem tworzą piękną i spójną całość. Polecam wam sięgnąć po tych gangsterów i zatopić się w ich świecie. Bella di Corte pokazuje, że jest autorką na wysokim poziomie. Mam nadziej, że doczekamy się wydania pozostałych książek autorki.

❤️Recenzja❤️

Włochy. To właśnie tam wyjeżdża, aby...

Książka wciągająca od pierwszych storn. Włoski klimat, porachunki mafijne, czyli to co lubię, jednak porównując ją do poprzednich tomów, to jednak czegoś mi tu zabrakło... Za mało adrenaliny, trzymających w napięciu scen, które znałam z poprzednich tomów? Sama nie wiem. Nie mniej jednak, książka warta przeczytania!

Można czytać ją jako osobną książkę, lecz pojawia się w niej wiele wątków i osób znanych z poprzednich tomów, także polecam rozpocząć czytanie od początku serii.

Można czytać ją jako osobną książkę, lecz pojawia się w...

Kiedy sięgnęłam po pierwszą część Gangsterów Nowego Jorku, nie spodziewałam się, że tak bardzo zżyję się z bohaterami. A teraz? Właśnie skończyłam ostatnią, trzecią część i nie wierzę, że to już koniec.
W trzeciej części śledzimy losy Corrado – mężczyzny, który przesiąknięty jest brutalnością i chęcią zemsty. Wołają na niego Skorpion, gdyż każdego ze swoich nieprzyjaciół traktuje bez litości. Uwodzi kobiety i traktuje je raczej przedmiotowo na jedną noc. Nie jest więc zbyt zadowolony z ostatniej woli dziadka, która głosi, że żeby zostać głową rodu mafijnego musi się ożenić. Jednakże jeden błąd popełniony na pustyni, również go oddala od uzyskania przydomka ,,Don”. Do czasu, kiedy poznaje przepiękną Alcinę… Jedno jej spojrzenie i Corrado wie, że ta kobieta albo go wybawi, albo przyniesie mu kłopoty…
Alcina Parisi zdecydowanie nie należy do kobiet, które siedzą cicho jak mysz pod miotłą. Zna swoją wartość i wie, na co i komu może pozwolić. Kiedy ostatnim razem mężczyzna próbował zmusić ją do seksu, odcięła mu to, co dla mężczyzny jest najważniejsze… Jak więc potraktuje Corrado? Czy tej dwójce uda się porozumieć i zawrzeć pokój, skoro Corrado miał wydać ją swojemu wrogowi? Czy jednak stawi mu czoła, skoro w grę wchodzą niebywałe uczucia i namiętność?
Kochani, tak jak powiedziałam na początku ogromnie trudno rozstawać mi się z Gangsterami Nowego Jorku. Styl w jakim została napisana cała seria, zdecydowanie jest na wysokim poziomie. Dodatkowo lekki język autorki sprawia, że książkę, jak i dwie pozostałe części czyta się niezwykle szybko. Bohaterowie od pierwszej strony kupili moje serce. Szarmancki i zaborczy Corrado sprawił, że serce biło mi zdecydowanie mocniej, a charakterna i zadziorna Alcina zadbała o to, aby na mej twarzy cały czas gościł uśmiech. Tajemnice i niewyjaśnione sytuacje sprawiły, że nie chcesz odłożyć książki chociażby na moment. Pozwalają również zrozumieć niektóre zachowania Corrado czy Alciny.
Sceny seksu zostały napisane w taki sposób, że napięcie i uczucie, które towarzyszyło bohaterom, zaczęło udzielać się i mi. Ogromny plus za to, że w każdej kolejnej części byli wspomniani poprzedni bohaterowie. Pozwoliło to wrócić chociaż na moment do losów Capo i Maripossy czy Casha i Kelly. Dodatkowy plus za to, że na początku każdej części wyjaśnione było, kto jest kim dla kogo.
Od pierwszej części pokochałam styl autorki i myślę, że już zawsze będę miała do niej sentyment. Bella Di Corte - thank you so much for all the gangsters of New York. Love you so much!

Uwielbiam bohaterkę za jej cudowny krok. W końcu ukazane,że kobiety tez mają siłę i moc.

Maj postanowiłam zacząć od zaległości. #corrado to trzecia część cyklu #gangsterzynowegojorku

Przeczytałam również dwie poprzednie i śmiało mogę stwierdzić, że wszystkie są na równym poziomie.

Historia tytułowego Corrado i Alciny jest na pewno romantyczna. Książka ta troszkę odbiega od poprzednich, przede wszystkim wyróżnia się spokojnością. No ale nie myślcie sobie, że się nic nie dzieje. Gangsterskie porachunki są na porządku dziennym. Jest mroczno i tajemniczo. Tego wszystkiego możemy doświadczyć czytając.
Ostatnio bardzo dużo czytam romansów mafijnych i cały czas rozkminiam jak autorki ( chyba nie czytałam żadnego romansu mafijnego napisanego przez autora?) mogą ciągłe wymyślać coś innego. Ile można pisać o romansach mafijnych różnych rzeczy? A jednak można 🤣
Bardzo mi się podobało, że na początku każdej z książek jest przedstawienie bohaterów a zarazem objaśnienie kto kim jest. Było to bardzo pomocne, że względu na zagraniczne nazwiska trochę mnie myliły a w każdej chwili mogłam do tego wrócić. To duży plus 💪

Podsumowując polecam część trzecią jak i również dwie pozostałe. Cała seria na pewno zapadnie w mojej pamięci.

To już trzeci i ostatni tom z tej serii. Autorka przedstawia nam kolejnego gangstera z Nowego Jorku, tym razem Corrado Capitani, a u jego boku pojawi się Alcina Parisi. Ona za to, co zrobiła w przeszłości musiała się ukrywać, on natomiast postanowił zdobyć jej serce. Zadania nie miał łatwego, bo z początku starał się ukryć, kim w rzeczywistości jest, jednak główna bohaterka jest bystrą kobietą i szybko go przejrzała, co wcale nie sprawiło, że postanowiła go unikać, a wręcz przeciwnie. Ta dwójka już od początku czuła, że coś między nimi iskrzy.

Jeśli myślicie, że to romans mafijny, taki jak do tej pory czytaliście, to jesteście w błędzie.

Corrado pragnie zemsty, jednak osoba, którą chciał najbardziej zabić to jego ojciec, który już nie żyje, wiec postanawia złapać zabójcę jego ojca, czyli Vittorio Scarpone. Vittorio, którego mieliśmy okazje poznać przy czytaniu pierwszego tomu, uchodzi za ducha. Don Corrado ma nie lada wyzwanie, bo jak tu złapać ducha. Jednak główny bohater zdaje się mieć klapki na oczach i nie widzi nic po za dotarciem do celu.

Alcina jak już wspomniałam to bardzo bystra kobieta. Dla niej rodzina jest na pierwszym miejscu, by ją ochronić jest w stanie zrobić wszystko, co mi się bardzo podobało. Jednak zupełnie nie rozumie motywacji swojego męża. Wie, że kieruje nim głównie chęć zemsty, lecz jaki ma sens ściganie ducha, który jest niewidzialny. To, co później wychodzi na jaw zszokuje nie tylko główną bohaterkę, ale również czytelników.

W tym tomie jak i w poprzednim miałam ogromny problem z połapaniem się, kto jest, kim. Tych postaci było tak dużo, że naprawdę ciężko mi było się skupić, bo zaraz zastanawiałam się, kto to może być, czy to nowa postać, a może już się pojawiła.

Z tych trzech tomów najbardziej podobał mi się pierwszy, to było coś nowego, coś innego. Druga część łudząco przypominała mi tom pierwszy, miałam wrażenie, że zostały zmienione tylko imiona. Natomiast ta część podobała mi się odrobinę mniej niż „Lupo”, ale zdecydowanie bardziej niż „Cash”.

Jeśli jesteście ciekawi Gangsterów Nowego Jorku to ja wam gorąco polecam i radzę czytać książki w kolejności.

• Mafia
  • Romans