The Love Hypothesis

2021-09-14
2021-09-14
romance academia fake boyfriend
Inne

Nie czytam fanficków, więc po prostu nie jestem targetem tej książki, ale chciałam przeczytać coś lekkiego i padło na The Love Hypothesis. Nie czytało się źle, ale to jest tak schematyczna ksiazka, że na spokojnie chatgpt mógł to wygenerować na hasło "grumpy i sunshine ale z posypką STEAM". Widziałam opinie, że książkę wyróżnia właśnie ta naukowa strona, ale tu nawet nie ma jakichś insiderskich ciekawych faktów. To, że w nauce zdarzają się ludzie, którzy nadużywają pozycji czy dyskryminują ze względu na płeć już wiedziałam. Rozumiem, że autorka chce tylko powiedzieć że doktoranci mało zarabiają i wstawiać hipotezy zamiast tytułów rozdziałów i jak najbardziej jej prawo, ale nie róbmy z tego rewolucji w opowiadaniu o STEM. W każdym razie, najgorsza część ksiazki w moim rankingu, to gdy Olive mówi Adamowi, żeby się pierdolil, ponieważ ten kazał jakiemuś doktorantowi poprawić pracę 🙃🫠

Świetna książka. Może "niedbały" styl pisania nie każdemu przypadnie do gustu, ale bardzo przyjemnie się to czyta. Według mnie w książce nie ma jakiś głównych akcji, wydarzeń, ale mimo tego naprawdę podoba mi się cała ta historia i wciągnęła mnie niesamowicie. Rzadko zdarza mi się polubić obu bohaterów tak mocno, jak Olive i Adama.

Przyjemna, romantyczna, troszkę podkoloryzowana ale naprawdę miło się czytało, a sama historia sprawiła że można się uśmiechnąć podczas czytania! Polecam!

Czy udawany romans doktorantki z wykładowcą jest możliwy? Jakie korzyści z tego mają?

Olive Smith rozstaje się ze swoim chłopakiem, który podoba się jej przyjaciółce. Ahn jednak ma zasady, których chce się trzymać, dlatego Oli musi jej udowodnić, że z Jeremym to już koniec. Do tego postanawia, że pokaże swojej przyjaciółce, że z kimś się spotyka. Nie wie jednak, że jej wybór, a właściwie przypadkowy mężczyzna, którego planuje wykorzystać to Adam Carlsen - wykładowca i postrach uczelni.

Adam to wydziałowy koszmar studentów. Przystojny, dobrze zbudowany i wysoki mężczyzna, wydawać by się mogło, że zgłosi tę sprawę jako napastowanie na tle seksualnym, ale nic bardziej mylnego, ponieważ on również może skorzystać na tym układzie.

Książka uważam, że zdecydowanie lepsza niż Love on the Brain, którą jakiś czas temu czytałam. Zdecydowanie przyjemniej się czyta, a ich pierwsze 'zbliżenia' są tak niezręczne i urocze, że nie mogłam się oderwać od książki.
Adam okazał się być naprawdę świetnym przyjacielem Olive, choć jak wiadomo jest to romans, więc nie zabrakło u nich również emocji, które rozpalą ogień u nie jednego czytelnika.

Naprawdę świetna książka z elementami nauki, który bardzo mi imponuję, a właściwie autorka mi imponuję, bo prócz romansów, napisała również wiele publikacji naukowych.
Po tej książce od razu dołożyłam resztę jej książek do swojego koszyka.

Słabsza od "Love, Theoretically", którą czytałam jako pierwszą książkę autorki. Przyjemny romans z światem akademickim w roli głównej.

just a little silly fanfiction about characters from star wars, które jest tak źle napisane, że nie rozumiem dlaczego ktoś wogole zdecydował się to wydać, ale o dziwo BAWIE SIE PRZY TYM TAK DOBRZE!! średniej półki fanfik z wieloma niedopowiedzeniami i fatalnym stylem pisania to jest dokładnie to czego potrzebowałam!! ladies and gentlemen przedstawiam moje książkowe guilty pleasure. fake dating trope 🤌🤌🤌 one bed trope 🤌🤌🤌 wspaniale, wspaniale (ale mogliby ze sobą porozmawiac wtedy byłoby 200 stron mniej) tlumaczenie momentami jest strasznie cringowe 😩 na koniec powiem tylko, że i need a man like adam carlsen dziękuję do widzenia

Fajny naukowy romans, ale „Love one the brain” podobało mi się bardziej.
Tutaj początek mnie nie przekonał. Mam wrażenie, że to wszystko było jakieś wymuszone. Trochę jakby zabrakło pomysłu na rozpoczęcie historii. I drażniła mnie główna bohaterka, ale Ali pisze cudowne romanse. Pomimo tych dwóch wad, czytało się szybko i przyjemnie.

Fajny naukowy romans, ale „Love one the brain” podobało mi się bardziej.

Bardzo staram się nie zostać nastoletnią, piszczącą romansiarą, ale po tej książce może być z tym ciężko

Fake dating? Biorę w ciemno🤭 Dodajmy do tego he fell first i grumpy x sunshine i historia idealna. Tak właśnie jest z The love hypothesis uwielbiam dosłownie wszystko w tej książce, mimo początkowego zagubienia w historii spowodowanego szybką akcją na początku.

Książkę czyta się bardzo szybko i przyjemnie, sama pochłonęłam ją prawie na raz😁

Pomimo wolnego rozwoju uczuć Olive, książka jest pełna emocjonujących i niespodziewanych sytuacji. Zdecydowanie tym sytuacjom pomaga przyjaciółka głównej bohaterki🤭

A co do Adama… no cóż mam nowego książkowego męża😂

Nie mogę się doczekać aby sięgnąć po więcej książek od Ali Hazelwood🩵

Pomimo wolnego rozwoju uczuć...

Bardzo przewidywalna i sama fabuła taka wielokrotnie przetrawiona. Książka raczej dla miłujących się w życiu studenckim i kierunkach ścisłych. Nie trafiła w mój gust ale przyznam że dobrze się to mi czytało. Lekka taka i przyjemna. Autorka ma coś w sobie widocznie. Zaciekawiła mnie. Chętnie sięgnę po resztę jej książek

• Romans